Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

no to panowie

 

nowe ustawienia w biosie:

 

CPU: 1,45625v - w stresie wg cpu-z - 1,344v

GTL: 0,680

GTL: 0,680

PLL: 1,54v

FSB: 1,26v

Dram: 2,20 timingi:555 15 PL10

NB: 1,30v

GTL: 0,680

SB: 1,10v

 

i na takich wynikach Linx przeszedł 20loopów w zakresie 2048

 

Dołączona grafika

 

wiec ogólnie nie sa wymagane wysokie napięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec ogólnie nie sa wymagane wysokie napięcia :)

no to juz zalezy od danej sztuki i od tego na ile chcemy podkrecic procesor.No i te napiecie na cpu niskim bym nie nazwał , w kazdym razie powyzej 1.3V quady bardzo sie grzeją na nizszych obrotach.Niskie napiecie dla cpu na quad to dla mnie 1.25-1.27 chociaz ja na vtt wale 1.42 i zwisa mi to czy pójdzie z dymem. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to panowie

 

nowe ustawienia w biosie:

 

CPU: 1,45625v - w stresie wg cpu-z - 1,344v

GTL: 0,680

GTL: 0,680

PLL: 1,54v

FSB: 1,26v

Dram: 2,20 timingi:555 15 PL10

NB: 1,30v

GTL: 0,680

SB: 1,10v

 

i na takich wynikach Linx przeszedł 20loopów w zakresie 2048

 

http://img260.imageshack.us/img260/3976/stabilne40.jpg

 

wiec ogólnie nie sa wymagane wysokie napięcia :)

 

Kolego ustaw tak

 

CPU: 1,4v -

GTL: 0,690 probuj do 0.720

GTL: 0,700 probuj do 0.730

PLL: 1,54v bez zmian

FSB: 1,26v mozesz do 1.35

Dram: 2,20 timingi:555 15 PL10

NB: 1,30v bez zmian

GTL: 0,680 daj na 0.690 do 0.720

SB: 1,10v bez zmian,

 

gtl podnos rownoczenie 0.5 najlepiej.

 

ja takm ustabilizowaLEM na 3.8 GHz przy vcore 1.28

 

pozdrawiam. odpisz czy pomoglo cokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sa zbedne... :) a P5Q Turbo do 'elo' plyt nie nalezy wiec sie ciesz ze przynajmniej takie masz ;)

a P5Q-E czy P5E to moze nalezy ? a takie watosci w biosie ma.Asus p5Q turbo ma identyczny bios co Asus P5Q turb pro (500zł) wiec ni ejest to najtanszy złom.dziwne ze Asus tnie mozliwosci OC w swoich najnowszych płytach, Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a P5Q-E czy P5E to moze nalezy ? a takie watosci w biosie ma.Asus p5Q turbo ma identyczny bios co Asus P5Q turb pro (500zł) wiec ni ejest to najtanszy złom.dziwne ze Asus tnie mozliwosci OC w swoich najnowszych płytach,

Nie nalezy ;) Ale za to takie P5E swietnie prowadzi C2D i memki :)

BTW spokojnie, moze niedlugo Rampage Extreme wrzuce :D

PS pamietaj, ze udostepnienie opcji w BIOSie to nie wszystko ;) Ich poprawne dzialanie badz w ogole jakiekolwiek dzialanie to inna bajka ;)

Dodam tylko, ze wrzucilem swojego Quada na P5QD Turbo i wstawal spokojnie na 4.7GHz ale co z tego jak to byl jeden wielki BUG bo w CPU-Z widzialem defaulta :D

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, ze wrzucilem swojego Quada na P5QD Turbo i wstawal spokojnie na 4.7GHz ale co z tego jak to byl jeden wielki BUG bo w CPU-Z widzialem defaulta :D

według mnie asus cos spi......... z tymi płytami z dopiskiem turbo,niby jest tam jakas regulacja GTL ale kompletnie nie działa,sprawdzałęm na 2 sztukach Q9550,podobnie jest z regulacja pll oraz vtt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie asus cos spi......... z tymi płytami z dopiskiem turbo,niby jest tam jakas regulacja GTL ale kompletnie nie działa,sprawdzałęm na 2 sztukach Q9550,podobnie jest z regulacja pll oraz vtt.

Budzetowa plyta wiec czego oczekiwac? :) To nawet nie wyglada.... Jakie max stabilne FSB na Q9550 ogarnales na tym QD Turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzetowa plyta wiec czego oczekiwac? :) To nawet nie wyglada.... Jakie max stabilne FSB na Q9550 ogarnales na tym QD Turbo?

to jeszcze nie jest wcale taka znowu budzetówka,płyta nie musi wygladac........ zeby sie dobrze podkrecała,jest wiele tanszych plyt na których naprawde mozna poszalec,to jest przedzial powiedzialbym sredni,co do FSB na pierwszej Q9550 udało mi sie zrobic 4.3Ghz(fsb okolo 505) ale ustabilizowac nie dalo sie nawet na 4.0Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze nie jest wcale taka znowu budzetówka,płyta nie musi wygladac........ zeby sie dobrze podkrecała,jest wiele tanszych plyt na których naprawde mozna poszalec,to jest przedzial powiedzialbym sredni,co do FSB na pierwszej Q9550 udało mi sie zrobic 4.3Ghz(fsb okolo 505) ale ustabilizowac nie dalo sie nawet na 4.0Ghz

Na P5QD Turbo bootowalem na 530FSB ale co z tego? Screen mnie nie rajcuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam tylko jedno pytanko bo czytalem w necie ze powyzej 1.4V VTT mozna uwalic proca, a z datasheet'ow wynika ze maks. wg. norm intela ktore jak wiadomo przy OC w granicach rozsadku mozna olać :) jest to 1.45V. Czyli raczej sciema byla z ta smiercia pry 1.4V - raczej zbieg okolicznosci.

 

Druga sprawa to to ze gdzies slyszalem i nie jestem pewny - czy VTT moze byc wyzsze od Vcore :?: Bo zabawa GTL'ami niewiele daje w moim wypadku... (choc zmieniam mobo - mialem kupic Maximusa II F, ale ktos mi na alledrogo podkupil i chyba skonczy sie na P5Q deluxe...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak rzadko ;) Wiekszosc mysli, ze to proc nie robi a sie okazuje ze MOBO nie daje rady ;)

raczej rzadko,wystarczy chocby przejrzec ten wątek.Kto tutaj ma Q9550Q4.3Ghz z screenem stabilnosc w LinX ? 1 osoba ? i na jakim napieciu? Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej rzadko,wystarczy chocby przejrzec ten wątek.Kto tutaj ma Q9550Q4.3Ghz z screenem stabilnosc w LinX ? 1,2 osoby ? i na jakim napieciu?

Nie musi to byc 500x8.5 ;) Moze to byc np 505x8 przeciez ;)

To teraz ja zadam pytanie kto tutaj ma wypasna plyte albo robiaca 500FSB z quadem? Tez niewiele takich ludkow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie zadowolił 500fsb i mnożniku x8 ale nie moge za chiny ludowe ustabilizowac 500 przy 500x6 i teraz nie wiem czy faktycznie płyta nie wyrabia czy procek taki lichy ?

 

aktualnie mam tak w biosie:

 

CPU: 1,45625 (load 1,344 wg cpu-z)

GTL: 0,68

GTL: 0,68

PLL: 1,54

FSB: 1,26

DRAM: 2,20

NB: 1,26

GTL: 0,68

SB: 1,10

 

oczywiscie 470x8,5 strap 333, na pamieci idzie 941MHz

Edytowane przez yacub10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie zadowolił 500fsb i mnożniku x8 ale nie moge za chiny ludowe ustabilizowac 500 przy 500x6 i teraz nie wiem czy faktycznie płta nie wyrabia czy procek taki lichy ?

Skoro wstaje to cep mysle daje rade ;) Stawiam na plyte ;)

BTW nie nazwalbym tego proca 'lichym' ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie zadowolił 500fsb i mnożniku x8 ale nie moge za chiny ludowe ustabilizowac 500 przy 500x6 i teraz nie wiem czy faktycznie płyta nie wyrabia czy procek taki lichy ?

widocznie proc albo płyta nie lubi sie z mnoznikiem x6 czesto tak niestety jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ustawienia względem 471MHz należałoby zmienić dla 500x8? ;]

,to juz sam musisz sprawdzic,byc moze zadne,przeciez to zalezy od danej płyty i procesora,czasami jest tak np u mnie iz zmiana mnoznika powoduje pogroszenie OC ,najczesciej trzeba podnosic nb,vtt ,kombinowac z gtl i napieciem na cpu. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z g* rzezby nie wyrzezbisz ;)

Zdaję sobie z tego sprawę ale przy takim VID'zie jaki mam hamulce trzymające zwą się HR-01&Dragon 4x80mm [;

 

do tego bardziej pasuje mi zabawa PLL i VTT + ew GTL

O ile IMHO PLL trzymam na średnim poziomie - 1.60 o tyle VTT i GTL'e mam niskie. Podbijać odpowiednio do 1.38v&0.76/0.76 czy darować sobie zabawę z FSB500 na słabym RAMie? I poczekać na kości 1066MHz? [; Niby po żonglerce napięć staje mi na boot'cie i później res BIOSu ale nie żyłowałem napięć na poziome wspomnianym wyżej.

 

Mogę być trochę niejasny - Carlo Rossi Red in progress ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę ale przy takim VID'zie jaki mam hamulce trzymające zwą się HR-01&Dragon 4x80mm [;

 

 

 

O ile IMHO PLL trzymam na średnim poziomie - 1.60 o tyle VTT i GTL'e mam niskie. Podbijać odpowiednio do 1.38v&0.76/0.76 czy darować sobie zabawę z FSB500 na słabym RAMie? I poczekać na kości 1066MHz? [; Niby po żonglerce napięć staje mi na boot'cie i później res BIOSu ale nie żyłowałem napięć na poziome wspomnianym wyżej.

 

Mogę być trochę niejasny - Carlo Rossi Red in progress ;]

spróbowac zawsze warto ale roznica w wydajnosci miedzy 500x8 a 471x 8.5 jest praktycznie zadna,lepiej juz próbowac 490,495x8.5. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...