Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

JejoX ---> stepping c1 to nie e0. c1 to teoretycznie niższe oc,potrzebne większe napięcia i wyższa temp.Sam musisz się zastanowić czy brać za tą kasę czy też lepiej szukać e0. Jak się przesiadasz z wysoko taktowanego c2d to możesz mieć mieszane uczucia w aplikacjach pisanych pod 2 rdzenie gdy na procu nie wyciągniesz więcej niż np 3600-3800 MHz.

 

Troche bym chciał sie pobawić w o/c.Czasami C1 potrafi zaskoczyć.Może będe miał farta.

Jak myślisz co zawiera temat w którym zadajesz to pytanie?

 

Nie wierze,czy to możliwe....czyżby odpowiedź???już zabieram sie za przeczytanie tych 49 stron. Ty byś się skupił na odpowiadaniu na nie głupie pytania (jak znasz odpowiedź)bo to, że idiotycznie odpisujesz po tematach to juz wszyscy wiemy.Forum specjalistów ,gdzie nikt nie musi zadawać pytań bo wszyscy wszystko wiedzą pewnie istnieje...poszukaj takiego i tam sie spełniaj. Edytowane przez JejoX
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nie wierze,czy to możliwe....czyżby odpowiedź???już zabieram sie za przeczytanie tych 49 stron. Ty byś się skupił na odpowiadaniu na nie głupie pytania (jak znasz odpowiedź)bo to, że idiotycznie odpisujesz po tematach to juz wszyscy wiemy.Forum specjalistów ,gdzie nikt nie musi zadawać pytań bo wszyscy wszystko wiedzą pewnie istnieje...poszukaj takiego i tam sie spełniaj.

 

Nie zachowuj się jak tępy ciach!iarz który nie ma pojęcia o używaniu wyszukiwarki w temacie. I za pyskowanie do moderatora dostajesz bonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupić w dobrej cenie od znajomego Quada Q9650 albo Quada Extreme QX9650.

Poczytalem trochę co i jak i wychodzi na to że lepszym wyborem jest jednak wersja bez Extreme, ma mniejsze tdp 95 vs 130 .

Jakie jest Wasze zdanie?

Extreme nie ma FSB Walla ale mocniej się grzeje przez co o/c może być na niższym poziomie a nie chce procka katować wielkimi napięciami i temperaturami, z innej strony fajnie by bylo również mieć wysokie FSB tak jak mam obecnie.

Proszę o Wasze opinie co jest lepszym wyborem, różnica cenowa-10 zl ,Extreme taniej :-)

Wybaczcie brak literki l z pochyla kreską :-) Ale siedzę na laptopie jaki jakoś tej literki nie lubi , czekam na nową grafikę bo nabylem HD 6970 i od razu chce jej dać nowego kumpla w postaci Quada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Mój Core 2 Quad po ponad dwóch latach pracy na częstotliwościach od 3,33 GHz do (przez krótki czas) 3,7 GHz nagle przestał się dawać podkręcać! Jestem skazany na częstotliwość bazową, czyli 2,66 GHz. Sprawdziłem chyba wszystkie inne opcje - Podkręcona płyta działa bez zarzutu, podobnie jak RAM. Czy jest coś co mogę zrobić dla mojego procesora, czy po prostu nadszedł czas na zmianę sprzętu? Zaznaczam, że problem pojawił się dosłownie z dnia na dzień...

 

EDIT:

Wyczyściłem komputer w środku i póki co chodzi jak dawniej :) Może nie będzie problemu.

Edytowane przez Boniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ostatnio dorwałem kolejną sztukę q9550 w rewizji E0. O ile mój właściwy procek pracuje bez problemu na częstotliwościach FSB >470, o tyle ten ma problemy ze stabilnością już przy 425MHz, oczywiście standardowo obniżyłem mnożnik do 6x. Moje pytanie jest takie. Czy ktoś z Was spotkał się już z q9550 w rewizji E0, który ma tak nisko FSB Walla? Nieco się zdziwiłem, że ten procek ma problemy przy tak niskim FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam witam mam następujący problem po koniecznym resecie całego biosa robiłem dzisiaj na nowo całe OC. Jednak wyniknął mały problem związany z tym, ale może najpierw konfiguracja, tak, żeby nie było niedomówien:

Proc: Intel Core 2 Quad Q9300 45nm 2.5GHz standardPłyta Główna: ASUS P5E3 Intel X38Pamięci: Corsairy 4x 1GB 1333MHz.Grafika: EVGA GeForce GTX 280 1 GB
A teraz o problemie: mnożnik w biosie ustawiony jest na 7.5 po włączeniu pcta i natychmiastowym włączeniu cpu-z pojawia się taki mnożnik i wydajność ~ 3.3 GHz a po paru sekundach mnożnik przeskakuje na 6.0 i wydajność wynosi ok. 2.66 GHz.

Jakieś porady?

Edytowane przez Drakonne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, to mamy z głowy. A jeśli chodzi o pamięci 1600MHz lub 1800MHz miał ktoś jakieś doświadczenia na P5E3? Słyszałem o dużej problematyce z działaniem. I druga sprawa mam problem z działaniem moich Corsairów na 1333 MHz, system zawiesza się na Starting Windows (windows 7 ładowanie), teraz na 1111MHz działają bez zarzutu. Napięcie 1.84V.

 

@Edit

Podczas działania na 1111MHz działa tylko w IDLE, po odpaleniu gry zwiecha i konieczny reset pcta.

Edytowane przez Drakonne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może timingi zbyt ostre

 

Tutaj przydałaby mi się bardziej "dogłębna" pomoc. Nigdy tego nie robiłem sam, po przestawieniu opcji ramu na manual widzę natłok wartości do ustawienia, a nie mam o tym zielonego pojęcia.

Tutaj screen identycznego jak mój biosu. A pytanie brzmi, co zmieniać, byłbym wdzięczny także za jakikolwiek przedział rozsądnych wartości do ustawienia.

Edytowane przez Drakonne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma screena. I podaj dokładny model ramów.

 

Ramy konkretnie te: http://www.komputronik.pl/product/77387/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Corsair_DDR3_2x_1GB_1333MHz_CL9_DHX_Core_i5_and_Core_2.html

 

Bios wygląda jeśli chodzi o "settingsy" jak ten na zdjęciach tu::

 

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=398&rectr_str_numer=7

Edytowane przez Drakonne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW

 

Sporo, to nie DDR2. Def mają 1,5 i to ± 0,1V im powinno wystarczyć.

 

Na dzisiaj i tak pędzą do mnie nowe pamięci więc jeszcze się ustawi. I tutaj mam pytanie co do Sandy Bridge, czy na LGA775 jest sens kupować takie pamięci czy nie.

Konkretniej: http://www.komputronik.pl/product/126410/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Kingston_HyperX_DDR3_2X_4GB_1600MHz_XMP_X2_CL9_Grey_Edition_Sandy_Bridge_.html

Edytowane przez Drakonne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...