Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej kupić swyczajne goodram 1333 cl9 2x4GB za 145 pln , predkosc ramu nie przynosi zadnej kozysci ani nie ogranicza OC.

 

Generalnie myślę bardziej przyszłościowo bo i tak niebawem szykuje się zmiana bebeszków i podstawki więc chce wiedzieć jaki to ma sens głównie na tą dalszą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłość nie ma znaczenia, zwłaszcza jeśli planujesz przesiadkę na LGA 1155. Jeśli chodzi o gry to dopłacasz do większej ilośći MHz w nazwie i mikroskopijnych radiatorków dla szpanu. Poniżej są ukazane różnice (a raczej ich brak) w wydajności między poszczególnymi pamięciami (chodzi o LGA 1155):

Sandy Bridge a szybkość pamięci - i7 2600K

Tak więc dopłacasz kilkadziesiąt zł, a nie zyskujesz nic. Zwykłe GoodRamy 2x4GB 1333MHz CL9 będą lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłość nie ma znaczenia, zwłaszcza jeśli planujesz przesiadkę na LGA 1155. Jeśli chodzi o gry to dopłacasz do większej ilośći MHz w nazwie i mikroskopijnych radiatorków dla szpanu. Poniżej są ukazane różnice (a raczej ich brak) w wydajności między poszczególnymi pamięciami (chodzi o LGA 1155):

Sandy Bridge a szybkość pamięci - i7 2600K

Tak więc dopłacasz kilkadziesiąt zł, a nie zyskujesz nic. Zwykłe GoodRamy 2x4GB 1333MHz CL9 będą lepszym rozwiązaniem.

 

Przyznam się że zaufałem kwasiorowi a w momencie napisania twojego posta już mnie nie było.

 

 

Po zmianie pamięci wszystko startuje ładnie po oc, nie ma zwiech tak jak to miało miejsce z corsairami, jednak mam ostatnie pytanie. Profil XMP ustawia mi FSB na 400 a mój wall to 443 który chcę osiągnąć jednak przy opcji XMP w profilu biosu nie ma opcji ręcznej zmiany FSB, czy jedynym rozwiązaniem jest przekopiowanie ustawień z XMP na tryb manualny i tam ustawienie FSB?

Edytowane przez Drakonne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dostałem od kolegi Quada Q9550 zamieniając mojego już wysłużonego Xeona E3110 i sprawa wygląda tak.

Stabilnie uzyskałem póki co 3.9 ghz przy napięciu 1.3v ,pll 1.52 v i vtt 1.24

FSB 460 x 8.5

NIestety ni cholery nie mogę stabilnie uzyskać bariery 4 ghz.

Ani vcore (dawałem nawet na 1.4v) ani zmiana napięcia na nb nic nie daje...

Może to być kwestia pamięci?Na Xeonie dośc długi czas jechałem na fsb 550 (coś w tych granicach) i było ok.

Jakie maksymalnie bezpiecznie pll mogę ustawić? 1.6 v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam spory problem ze znalezieniem jakiejś godnej płyty pod mojego Q9450, bo obecna (Asus Maximus Extreme) właśnie zakończyła karierę (na szczęście solo - wszystkie pozostałe części działają). Moglibyście coś doradzić? Żeby było trudniej mam w kompie LC więc płyta albo musi być sama w sobie dość chłodna (zmiejszony przepływ powietrza w budzie) , albo mieć możliwość taniego podłączenia do układu (czyli np. mieć gotowy blok na NB/SB tak jak moja poprzednia). Dzięki za wszelkie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam spory problem ze znalezieniem jakiejś godnej płyty pod mojego Q9450, bo obecna (Asus Maximus Extreme) właśnie zakończyła karierę (na szczęście solo - wszystkie pozostałe części działają). Moglibyście coś doradzić? Żeby było trudniej mam w kompie LC więc płyta albo musi być sama w sobie dość chłodna (zmiejszony przepływ powietrza w budzie) , albo mieć możliwość taniego podłączenia do układu (czyli np. mieć gotowy blok na NB/SB tak jak moja poprzednia). Dzięki za wszelkie uwagi.

 

Asus P5Q, P5Q Pro, P5Q Turbo, P5K Pro, EWENTUALNIE COMMANDO jak będzie to bierz, najlepsza istniejąca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję proca pod HD5870, stricte do gier co będzie lepsze E8400 czy Q6600?

 

Q6600 - pomimo tego, że kilkadziesiat złoty droższy to wyraźnie wydajniejszy i zapewnia lepsze (efektywniejsze) OC, które jest widoczne w grach w przypadku takiej jak ta karcie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j/w oc jakiegoś mocarnego przy p31 nie będzie, ale 3.0 - 3.2 (czyli całkiem nieźle) bez większego voltowania przy procu w rev G0 zrobisz (btw miałem swojego cepa na 3 fazowym P5B @3150 z rok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dwa pytania. Posiadam teraz w innym komputerze procesor Q6600 G0 zakupiony od kogoś tam.

Kwestia jest taka, że tego komputera przeważnie nie używam do grania. Tylko i wyłącznie niekiedy. Pytanie brzmi jaki jest standardowe Core Voltage lub jakie mogę ustawić, aby normalnie startował. Według CPU-Z pokazuje mi ~1.312. Drugie pytanie to czy jest możliwość zmniejszenia taktowania do np. 2.0GHz z powodu, że mam założone stare chłodzenie z innego procesora, więc w spoczynku osiąga ~45C a chciałbym zbić to trochę póki nie wykminię lepszego chłodzenia.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie powinny byc wlaczone funkcje dla cpu EIST i C1 wtedy taktowanie w idle powinno spadac do 1,6ghz i napiecie w okolicach 1.1-1.2v. Mozesz tez poszukac najnizszego stabilnego napiecie tzw undervolt. u mnie q9650 caly czas chodzi na 1,05v a vid ma 1,25v

btw jak by ktos sprzedawal abita ix38/48/ip45 to chetnie kupie...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie proszę o poradę. Miałem zamiar przejść w tym roku na Intel Skylake + DDR4. Jednak poczekam aż pojawią się procesory które da się podkręcić na 5GHz :). Płyty główne i pamięci DDR4 stanieją. Zobaczymy też co za rok pokaże AMD. Dlatego mam taki archaiczny pomysł aby wrzucić na moją płytę (LGA775) Core 2 Quad. Np. Q9450 lub jakiegoś Xeona. Doradźcie mi co najlepiej podkręcę na mojej płycie. Na używany procesor mogę wydać 300zł. Będę też polował na 4GB pamięci dokładnie takie jak mam. 8GB RAM i Q9450 pozwoli mi przetrwać jeszcze rok max dwa. Na komputerze nie gram. Tylko ogólne zastosowanie + amatorsko AutoCad i Sketchup.

 

Pozdrawiam, Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie proszę o poradę. Miałem zamiar przejść w tym roku na Intel Skylake + DDR4. Jednak poczekam aż pojawią się procesory które da się podkręcić na 5GHz :). Płyty główne i pamięci DDR4 stanieją. Zobaczymy też co za rok pokaże AMD. Dlatego mam taki archaiczny pomysł aby wrzucić na moją płytę (LGA775) Core 2 Quad. Np. Q9450 lub jakiegoś Xeona. Doradźcie mi co najlepiej podkręcę na mojej płycie. Na używany procesor mogę wydać 300zł. Będę też polował na 4GB pamięci dokładnie takie jak mam. 8GB RAM i Q9450 pozwoli mi przetrwać jeszcze rok max dwa. Na komputerze nie gram. Tylko ogólne zastosowanie + amatorsko AutoCad i Sketchup.

 

Pozdrawiam, Konrad

 

AMD nic nie pokaże ciekawego. A na procki do 5.0 ghz to sobie możesz czekać. Dzisiejsze procki rzadko robią więcej niż 4.5 ghz. Zresztą przy tej mocy obliczeniowej tyle wystarczy.  Płyty można kupić tańsze i pewnie pojawią się za niedługo  budżetowe modele w cenie ok 400 zł.  Gorzej z samym i5 6600K, bo ten raczej mocno nie stanieje. Już bardziej się opłaca wziąć i7 6700K względem i7 4790K, bo róznica w cenie nie jest duża, a procek jest jednak nieco wydajniejszy.   Co do 775 to IMO opłaca się brać tego Xeona. Opis modyfikacji BIOSU i socketa znajdziesz na necie. Nie jest to specjalnie skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 5+ Ghz to kręciły się Sandy Bridge i to nie wszystkie , potem o procek który tyle zrobi to było trudno .

 

Większość szła w okolice 4,5 Ghz i potem była zabawa .

 

Choć ostatnio padł rekord - prawie 7 Ghz na I7 Skylake .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Trochę poczytałem o modyfikacji - dam radę. Jeśli pojawi się problem z biosem to poproszę was o pomoc. Generalnie jestem zdecydowany na tego Xeona. Tylko pytanko. Skoro on chodził kilka lat w serwerze 24/7 to jak z jego żywotnością? Przetrwa jeszcze dwa lata podkręcony?

Co do tych 5GHz to taka granica psychologiczna dla mnie aby wydać dużo kasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Xeon X5460 już zagościł w moim kompie. Max stabilnie przy napięciu 1.3V uzyskałem 9.5x425MHz. FSB 1700MHz. Czyli lata stabilnie na 4037MHz :D.

Ten procesor to najlepszy zakup od momentu przesiadki na SSD. 200zł mnie kosztował już przygotowany. Wydajność porównywalna do Intel CORE I5 2500K 3.3GHz.

Teraz zwiększę pamięć do 8GB i wymienię kartę na HD4670 (jak upoluję tanio). No i mam spokój na minimum rok, dwa.

4ae1d87965eafa2a1439cc4273fc8e36_1440929

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz chłodzenie?

 

Scythe Mugen 2.

 

wow  :?:  :blink:

 

Pisałem już, że nie jestem dzieckiem które gra. Używam komputera do pracy w SketchUp i Autocad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję tak ponieważ w tym roku nie dam rady zmienić platformy na: Skylake + 16GB DDR4 + 256 SSD + płyta + zasilacz. To wydatek ok 3000zł. Do tego monitor 4K z profesjonalnym IPS to kolejne 4000zł.

Ten komputer (z monitorem) który modernizuję zostanie do plotera CNC w warsztacie. Tak więc nic się nie zmarnuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam płytę ASUS P5Q-E obecny procek to Core 2 Duo E8400.

Chciałbym jednak zmienić procek na 4 rdzeniowy ale nie wiem na który, może ktoś coś doradzi?

nie chce wydać więcej niż 300-350 zł. 

na allegro Core 2 Quad Q9650 - najmocniejszy jaki wejdzie na tą płytę kosztuje 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 zł za Q9650 to rozbój w biały dzień .

 

Poszukał bym jakiegoś Xeona S771 i bawił się w modyfikację płyty ( bios oraz socket ) - płyta dobra więc zmodowany bios powinien być dostępny na sieci .

 

np. Xeon E5472 3 Ghz za 99 zł , wersja na szynie 1 600 mhz lub identycznie taktowany Xeon E5450 za 179 zł pracujący na szynie 1 333 mhz .

 

Z punktu widzenia OC E5450 będzie lepszy bo ma wyższy mnożnik , znowu E5472 jest 2x tańszy choć nie wiem czy płyta ze zmodowanym biosem go wykryje ( teoretycznie powinna ) .

 

W obu przypadkach masz przyklejony adapter do S775 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...