Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Coś o Q9550,

 

Nie miałem dużo czasu się nim pobawić, ale poniżej to co udało mi się uzyskać na szybcika. Niestety przy 460 FSB skończyła się płyta więc ile dalej pójdzie nie jestem w stanie na razie rzec.

 

post-100535-1213536922_thumb.jpg

 

Po testach w Prime jestem pewny jedngo, ze na pewno nie mozna mówieć że są chłodne. Musiałem zejść trochę z taktowaniami bo temperatura była powodem niestabilności. Po przekroczeniu 91-92 C komp się wywalał. Podbijanie napięcia nic nie dawał, a właściwie powodowało szybsze BSOD. Przy FSB 450 udało mi sie osiągnąc to co poniżej.

 

post-100535-1213551610_thumb.jpg

 

Posiadam wodniaka, bloczek od Misiu15Go, chłodnica z nagrzewnicy samochodowej + 2 x fan 120 mm i najsłabsze ogniwo to pomka od Big Watera SE.

Edytowane przez Assarhadon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej koniec proca,nie mobo,ale powalcz jeszcze ;-)

Raczej na pewno płyta, przy mnożniku x6 ten sam obiaw, nie chce wejść do windy wystarczy dać 462 FSB, pamiątki mogą spoko latać na 1100 5-4-4-12, bo myślałem że one mogą coś blokować ale to też nie. Więc na razie wygląda na płytę.

 

 

Te temp.90`C przy3.8ghz i wc - to to wc trzeba poprawic-i nie pompka moim zdaniem a blok i chlodnica( a dodac ze 2 wentyle wpychające na chłodnice ..)

Dwa wentyle wypychają powietrze przez chłodnice. Miałem proglem ze śrubami mocującymi zaczepy na bloku, a kondziorami ustawionymi blisko socketu, ale z tym sobie poradziłem z pół roku temu dzięki małej przeróbce. Jak dotykałem rurki to woda w nich miała z dobre 40 stopni, a i sama chłodnica była mocno ciepła. Postaram się sprawdzić osadzenie bloku i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytasz ten temat dokładniej, to będziesz wiedział że te proce od okolić 450MHz mają już ścianę. Nie obrażaj więc płyty ;)

C1 jest trochę lepsiejsze, i większość ztcw w okolice 480 się wspina, że nie pomnę o płytach na P45 gdzie szybować potrafi... oj pod 510 stabilnie, czy też 525+ do valida :)

 

Pozatym racja Twojsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że P45 potrafi trochę lepiej kręcić Yorka to wiem nawet po swoim przypadku, ale o podatności C1 na 'lekszo wyższejsze' FSB sami się pmp wypowiadaliście że nic z tego. Od tamtej pory nie sprawdzałem czy ta prawidłowość przestała być prawdą więc wierzyłem wam :P

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema :rolleyes: czy chieftec gps 450W styknie do qada q6xxx lub Q9xxx i wykreceniu go powyzej 3.4 ghz z reszta podzespolow jak nizej czy moze przydal by sie lepiej 500-560W??? za odp z gory dzieki

 

 

 

 

 

------------------------------

cpu-2180@3ghz box(obecnie)

mobo-msi p-35 neo2-fr

gpu-galaxy 8600gt

ram-2x1 gb goodram 800cl5

hdd-samsung 320gb ,16mb sataII

dvd-nec 3550A

psu-350W (obecnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety pomimo dobrego chlodzenia temp zbyt szybko rosnie, nie wiem co robie zle ale plyta dfi mnie wkurza ostro w polaczeniu z tym prockiem...

macie jakies pomysly jak go rozpędzić lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, prawda to, że Core 2 Quad Q9550 nawet po oc do 3.8GHz będzie hamował Hd 4870X2 i nie pozwoli mu wpełni rozwinąć skrzydeł|?

Oczywiście chodzi o roz 1920x1080p, albo 1920x1200 :gitarzysta:

Ile by musiał mieć GHz obojętnie jaki Quad, żeby nie być blokadą dla Hd 4870X2?

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, prawda to, że Core 2 Quad Q9550 nawet po oc do 3.8GHz będzie hamował Hd 4870X2 i nie pozwoli mu wpełni rozwinąć skrzydeł|?

Oczywiście chodzi o roz 1920x1080p, albo 1920x1200 :gitarzysta:

Ile by musiał mieć GHz obojętnie jaki Quad, żeby nie być blokadą dla Hd 4870X2?

Raczej NIE !!

 

Bo jeśli Q9550 na 3.8GHz miałby blokować HD4870X2 to tak jakby mieć CD2 na 4.5 GHz (quad mniej wiecej jest wydajniejszy o te 700MHz niż 2jajowiec). Czyli nie martwiłbym się , bo wniosek z tego byłby prosty że na dzień dzisiejszy nie było by procka co by nie hamował takiej grafiki.

 

A nie wydaje mi się żeby samo AMD i Intel byli na tyle do tyły względem kart grafiki ,że ich procesory były by za słabe :).

 

Jeśli się myle to niech mnie ktoś poprawi :). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Quad jest wydajniejszy od duala o 700 MHz? A co to wogóle za logika jest? Quad jest dwukrotnie wydajniejszy od duala przy umiejętnie napisanej aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no taka logika, że w obecnych grach i benchmarkach quad taktowany 3GHz a taki dual core taktowany 3,7GHz prezentują mniej wiecej taką samą wydajność . Zresztą można to zauważyć po różnych porównaniach procesorów , dostępnych w internecie.

 

A to że jakiś benchmark który wykorzystuje 4 rdzenie (np. cinebench r10) prezentuje 2 krotnie wiekszy wynik niż tak samo taktowany dual core , nie oznacza że tak jest zawsze i wszędzie. Bo na dzień dzisiejszy nie ma gry która by wykorzystywała wiecej niż 2 rdzenie.

 

Stąd na chwile obecną, takie porównanie. Zresztą można to zobaczyć czytając recenzje zamieszczoną w poniższym linku, gdzie w grach Q9300 >> 2.5GHz prezentuje mniej wiecej taką samą wydajność jak E8500 >> 3.16GHz. To samo po OC np. crysis E8500 @ 4GHz = Q9300 @ 3.3GHz :)

 

http://nvision.pl/art-208-21/Szybki_proces...dsumowanie.html

 

B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...