Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc po raz pierwszy. Od czego zaczac podkrecanie mojego kompa? Niedawno kupilem, (tylko prosze sie odrazu nie smiac) acer aspire predator G7700, jest to gotowy zestaw.cena wydala mi sie w miare dobra a i wyglada nawet fajnie (chociaz wiem, ze wyglad nie daje efektow). Mam problem z kreceniem tego sprzetu, robie to za pomoca nVidia nTune bo w Biosie troche sie boje. Podnioslem FSB z 333 na 347 wtedy wszystko poszlo delikatnie do gory Proc 2.95MHz pamieci DDR2 800 2x2 GB na 832MHz. Prosze o podpowiedz od czego zaczac podkrecanie tego sprzetu. Rewizja procka to niestety C1. plyta glowna to MSI ale nigdzie w necie nie moge takiej znalesc, moze ona jest robiona specjalnie dla acera jej model to MC72XE jest to plyta MSi nForce 780i SLi . Kiedy dochodze do FSB 350 toobraz na monitorze staje i nic nie mozna zrobic, nawet po dluzszej chwili i musze sam wylaczyc kompa. W BIOSie bez zmiany napiec wszystko jest na auto, boje sie tam zmieniac bo jestem poczatkujacy. Jesli chodzi np o cpuVcore to jak wejde w ta opcje to mam kolejno skoki o 0.01250 nastepny to 0.0250 itd. Sprawdzilem Everestem i Stress Prime 2004 Orthos i nie pokazalo mi niczego zlego. Moze powinienem stosowac inne programy, jest tego troche i nie wiem czy ten sprzet to jest taki slaby czy powinienem zmienic moje dzialania. Mam 2 x GF9600 GT zasilacz 750W i chlodzenie proca ciecza. Prosze o pomoc.

 

ustaw fsb 400 , napiecie SPP 1.45v , vtt 1.3 ,cpu V na 1.3v , ram odpowiednio aby nie przekroczyly 900mhz i 2.1v na pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proste że w biosie :wink:

Wielkie dzieki. po podniesieniu niektorych napiec udalo mi sie wskoczyc na 3,4GHz , w Othros niestety pamieci nie przeszly testu przy 889 MHz i test sie zatrzymaly i musialem troszke zmniejszyc. W 3DMark06 z 14547 skoczylo na 16251. Sorki ale nie rozumiem niektorych okreslen miejsca zwiekszania napiecia, CPU dalem 1.3 pamieci 2.1 , NB 1.375 dla 400 FSB , SB 1.525 bo to byla najmniejsza wart. jaka moglem dac , nie wiem natomiast co masz na mysli piszac napiecie SPP 1.45V , PLL 1.6V , VTT 1.4 realnie 1.3. ale i tak jestem happy, wielkie dzieki za to. Teraz chcialbym sprobowac poprawic grafiki 9600 GT 512 MB, ale musze najpierw poszukac na forum czegos o ich podkrecaniu. Czym i gdzie, jakimi metodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki. po podniesieniu niektorych napiec udalo mi sie wskoczyc na 3,4GHz , w Othros niestety pamieci nie przeszly testu przy 889 MHz i test sie zatrzymaly i musialem troszke zmniejszyc. W 3DMark06 z 14547 skoczylo na 16251. Sorki ale nie rozumiem niektorych okreslen miejsca zwiekszania napiecia, CPU dalem 1.3 pamieci 2.1 , NB 1.375 dla 400 FSB , SB 1.525 bo to byla najmniejsza wart. jaka moglem dac , nie wiem natomiast co masz na mysli piszac napiecie SPP 1.45V , PLL 1.6V , VTT 1.4 realnie 1.3. ale i tak jestem happy, wielkie dzieki za to. Teraz chcialbym sprobowac poprawic grafiki 9600 GT 512 MB, ale musze najpierw poszukac na forum czegos o ich podkrecaniu. Czym i gdzie, jakimi metodami.

U mnie np: są napięcia PLL(związana z procesorem) i VTT czyli fsb term.. A co do napięć NB to wiem na jakich minimalnie wstaje mobo i przy jakim FSB bo mam ten sam chipset :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko. Mam Q9300, magistralę ustawiłem na 400 bez podnoszenia napięcia co daje 3ghz, odpalając 4x sp2004 na każdy rdzeń mam w realtemp temperatury rzędu 65 stopni (bez obciażenia 50) na płycie Asus P5E. Zastanawiam się czy warto mi wymienić cooler bo posiadam Thermalright XP-120 (taki z 5 heatpipami i niklowana miedzią, który był przeznaczony dla prescottów

http://www.silentpcreview.com/article186-page1.html

http://pclab.pl/art13337-10.html

Na tym coolerze jest wentylator thermaltake 120mm który robi jakieś 1200obr.

 

Pasty używam tej która była dołączona w strzykawce razem z coolerem, z tego co pamiętam była dość dobra w testach.

Więc jak, nikt się nie zna na tyle aby odpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od razu uprzedzam ze pytanie moze byc dla Was zabawne. Czy podkrecajac procesor na stockowym Vcore do jakiejs wartosci, dajmy na to 2.66@3Ghz, wzrosnie nam pobor mocy przez procesor? Ogladam testy power consumption przy iddle i przy zylowaniu rdzeni prime'em. Nigdzie nie widze testow dla jakiegos OC, tym bardziej dla OC bez ruszania Vcore.

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od razu uprzedzam ze pytanie moze byc dla Was zabawne. Czy podkrecajac procesor na stockowym Vcore do jakiejs wartosci, dajmy na to 2.66@3Ghz, wzrosnie nam pobor mocy przez procesor? Ogladam testy power consumption przy iddle i przy zylowaniu rdzeni prime'em. Nigdzie nie widze testow dla jakiegos OC, tym bardziej dla OC bez ruszania Vcore.

Pobor mocy jest proporcjonalny do taktowania i proporcjonalny do kwadratu napiecia (mniej wiecej ale na potrzeby domowe starczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - skoro plyta mi wymięka, i nie chce zrobić 470FSB, to opłaca mi sie wymienić na QX9770? W TEORII wrzucę 10x400 i idealne ustawienia dla plyty/proca/ramu, zgadza sie? Pytanie tylko - jak sie QX9770 w praktyce kręcą :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - skoro plyta mi wymięka, i nie chce zrobić 470FSB, to opłaca mi sie wymienić na QX9770? W TEORII wrzucę 10x400 i idealne ustawienia dla plyty/proca/ramu, zgadza sie? Pytanie tylko - jak sie QX9770 w praktyce kręcą :|

Tyle teorii. W praktyce jest chyba 8x400. QX 9770 jako jedyny ma fsb 400. Nie wiem tylko czy ma odblokowany mnoznik. Wtedy z 10x nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8x400 to QX9770 ma standardowo, co jest logiczne i o tym wiem. Odblokowany mnożnik ma, dlatego napisałem 10x400, czyli O/C na 4GHz :) Pytanie tylko, czy mobasek mi udźwignie i proc tyle poleci...

Edytowane przez i386

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8x400 to QX9770 ma standardowo, co jest logiczne i o tym wiem. Odblokowany mnożnik ma, dlatego napisałem 10x400, czyli O/C na 4GHz :) Pytanie tylko, czy mobasek mi udźwignie i proc tyle poleci...

DS3L? U mnie q6600 z 3,6 na p5kpro na ds3l polecial na 3,3. Wyzej plyta sie topiła po prostu.

Szkoda ze tak wlasciwie tego q9550 to nie chcesz sprzedac (tak to rozumiem, skoro cena nie jest do negocjacji)

Edytowane przez Piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q9550 już sprzedany - szukam zastępstwa i mi QX9770 przyszedł na myśl właśnie. Teoretycznie wyższy mnożnik = mniejsze wymagane fsb = prędzej poleci na 4ghz niz q9550.

 

i7 bym kupił jakbym miał pewność, ze mi to wyciśnie 4ghz. Nie mam jej jednak i nie będę miał, więc odpada póki co :)

Edytowane przez i386

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q9550 już sprzedany - szukam zastępstwa i mi QX9770 przyszedł na myśl właśnie. Teoretycznie wyższy mnożnik = mniejsze wymagane fsb = prędzej poleci na 4ghz niz q9550.

 

i7 bym kupił jakbym miał pewność, ze mi to wyciśnie 4ghz. Nie mam jej jednak i nie będę miał, więc odpada póki co :)

Z dobrymi memkami i7 920 powinin 3,8-4,0 zrobic. Wracajac do tematu, na XS QX9770 jako najwyzszy model z serii raczej gladko przekraczał 4.0 (podobna sytuacja jak z e8600 dla ktorego 4,0 to raczej pierdniecia i to czesto na default napieciu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc robi 8.5x450=3825mhz na standardowym napieciu 1.2V stabilnie. mam p5k pro i nawet mi stabilnie chodzi 471fsb = 4ghz przy 1.3v albo mniej bo nie chcialo mi sie kombinowac, nie testowalem wiecej bo 3.8 na codzien spokojnie wystarczy :] i tak juz ustawione na stale. chlodzenie ac

Edytowane przez daniel11111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra ktora najwiecej zuzywa procka jest gta iv nic innego mi wiecej nie zjada a teraz kazdy rdzen po 48% zjada.... wiec nie mam sensu krecic... mam narazie tylko 8800gt. przy najwyzszych detalach w gta iv z gtx280 zjada 85% procka podkreconego na 3.8 widzialem na youtubie :D wiec nie ma sensu dalej krecic. po co plyte glowna meczyc. tak przydajmniej sie nic nie grzeje ;] teraz dokupic trzeba 2x1gb i za niedlugo karte graficzna. bo kompa skladalem rok temu ;P ale po lekkim upgradzie :D da znowu rade na dluzszy czas. 3dmark06 ma za cpu teraz 6.300pkt a na e8400@4ghz mialem 3700pkt i bylo 14tys pkt a teraz 15.5k pkt na 8800gt bez oc :PP trzeba zbierac na karte graficzna bo mam monitor z natywna 1920x1080 wiec nowa karta by styknela. ale gta iv daje jakos ale ledwo rade na tej roz. i medium.

Edytowane przez daniel11111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...