Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Troszke takie techniczne pytanie, ale jakie "zle" skutki moze miec przekroczenie na takiej plycie Rated FSB? wiecej niz 1600??

A dlaczego miały by być złe...? Im wyższe FSB (w Rated FSB), tym większe wymagania od płyty (i zarazem wyższe napięcie na MCH).

 

A proca pozazdrościć, mój przy twoim wypada tragicznie :wink: . 4GHz spokojnie osiągniesz, albo będziesz musiał zwiększyć napięcie, albo pobawić się gtlami.

 

Koniecznie pokręć dalej, bo przy tych temperaturach to wręcz trzeba :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowane w ciemno ;) zamawiane przez sklep wiec moze jakas fajna seria jest w hurtowniach teraz.

 

 

Odpowie ktos co z tym Rated FSB, bo nie wiem czy dalej krecic czy zjechac z prockiem do 3,4 by bylo rowne 1600 :unsure:

 

Gi3r3k wg specyfikacji moja plyta powinna max do 1600 wytrzymac :P

Wiesz moze jakie jest bezpieczne napiecie dla takiego procka?

Edytowane przez m1xer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie ktos co z tym Rated FSB, bo nie wiem czy dalej krecic czy zjechac z prockiem do 3,4 by bylo rowne 1600 :unsure:

Przecież ci odpowiedziałem... Ehh... Rated FSB to FSB x4, taki przelicznik Intela, żeby ładnie wyglądało na pudełku. Może być nawet 2000MHz i nic się złego nie stanie.

 

Specyfikacją się nie przejmuj, to już kwestia odpowiedniego napięcia na MCH, jakie FSB się osiągnie. Napięcie możesz spokojnie zwiększyć do 1.35V, przy zachowaniu odpowiednich temperatur ( tak ok. 70*C)

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gi3r3k ale ja pytam nie o skutki dla procesora, tylko dla plyty ;)

 

ps-dzieki za odpowiedz

Te płyty osiągają spokojnie 500MHz na FSB, więc nią się nie przejmuj. Żadnych złych skutków nie ma, chyba, żebyś dał 1.6V na MCH, no ale o tym to wiadomo...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za info, pozostaje tylko poczytac jakie napiecia na co poustawiac (bo poza napieciami na mem i procka mam wszystko na auto:P) i dalej krecic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za info, pozostaje tylko poczytac jakie napiecia na co poustawiac (bo poza napieciami na mem i procka mam wszystko na auto:P) i dalej krecic ;)

Nie na AUTO, te glupie plyty same dostosowuja napiecia do nowych ustawien. Niestety czesto te napiecia sa przemiarowane duzo za duzo. Ja raz jak sie bawilem na mojej plycie na AUTO, to napiecie NB zanim sie zorientowalem siegalo juz prawie 1.7V... Monitoruj wszystkie napiecia, jest to upierdliwe do bolu, wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na AUTO, te glupie plyty same dostosowuja napiecia do nowych ustawien. Niestety czesto te napiecia sa przemiarowane duzo za duzo. Ja raz jak sie bawilem na mojej plycie na AUTO, to napiecie NB zanim sie zorientowalem siegalo juz prawie 1.7V... Monitoruj wszystkie napiecia, jest to upierdliwe do bolu, wiem...

Fakt. Wczoraj zmieniłem Q6600 na Q9550 E0 i dałem Oc na 3600Mhz poprzez 8x424. Wszystko zostało na AUTO oprócz pamięci, szyny i mnożnika oraz napiecia CPU i pamięci.

I okazało się że NB idzie na 1.65. Dałem mu w BIOS 1.55 i jest 1.58. Jak wrócę do domu spróbuję jeszcze poobniżać.

Jak myślicie do jakich wartości uda mi się zjechać z napięciami NB aby wszystko latało stabilnie?

Dodam tylko, że procek ma napięcie w BIOS ustawione na 1.3000V, CPU-z pokazuję że w idle jest to 1.272 a pod obciążeniem 1.248 a pod ciężkim obciążeniem 1.272.

Coś czuję że mi się średnia sztuka trafiła... skoro żeby robić 3600 trzeba dawać takie napięcie.

 

I stąd moje pytanie :

Czy da się poprzestawiać jakieś inne parametry w BIOS, żeby móc przy pozostawieniu taktowania 3600 obniżyć napięcie procesora - szczególnie podczas ciężkiego obciążenia...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj zawitał Q9650 z VIDem 1.20V ;)

Na początek zapodałem FSB 445 przy następujących ustawieniach:

FSB Strap to North Bridge: 333MHz

CPU Voltage: 1.225V (BIOS), CPU-Z: 1.216V Stress

CPU GTL Voltage Reference (0/2) i (1/3): Auto

CPU PLL Voltage: 1.5V

FSB Termination Voltage: 1.20V

NB Voltage: 1.2V

NB GTL Voltage Reference: Auto

SB Voltage: 1.1V

 

W chwili obecnej Orthos chodzi 30 min i zero błędów jak na razie. Temp rdzeni 48-52*C (przy 1500rpm w obu S-Flexach z przodu i z tyłu budy i w tym na TRUE).

Edytowane przez ShotgunXC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem z moim Q9550. Chodzi o strasznie wysokie temperatury (załączony screen). Pochodzi on z rewizji E0 i jest ustawiony na 3,4 GHz Mnożnik 8,5 FSB 400 VCore 1,185. Chłodzenie to Scythe Ninja rev.B. Czemu mam takie wysokie temperatury? Jakie Wy macie? Może to wina dość słabego wentylatora na Ninjy albo źle nałożonej/niewygrzanej pasty (dzisiaj ponownie zamocowałem cooler). Co o tym sądzicie?

post-171345-1240855318_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem z moim Q9550. Chodzi o strasznie wysokie temperatury (załączony screen). Pochodzi on z rewizji E0 i jest ustawiony na 3,4 GHz Mnożnik 8,5 FSB 400 VCore 1,185. Chłodzenie to Scythe Ninja rev.B. Czemu mam takie wysokie temperatury? Jakie Wy macie? Może to wina dość słabego wentylatora na Ninjy albo źle nałożonej/niewygrzanej pasty (dzisiaj ponownie zamocowałem cooler). Co o tym sądzicie?

post-171345-1240855318_thumb.jpg

Nie dziw się bo Intelburn aż gotuje procki. Odpal prime95 lub 2 orthosy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na Prime 95 maksymalna temperatura to 59*C (Core Temp) i 56* (Real Temp). Już się zacząłem bać. Myślę że takie temperatury są ok. A jak myślicie podkręcać jeszcze procka?

Edit. seba84_2005 a jakie Ty masz temperatury na tych 4GHz? Myślę że na P5Q Deluxe te 4GHz jest w zasięgu ręki (ew. zmiana chłodzenia/wentylatora proca).

Edytowane przez eeeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Panowie,jak bedzie latac Q9550 na plycie gigabyte p35-ds3r ? ze srednim oc, warto zawracac sobie glowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jak bedzie latac Q9550 na plycie gigabyte p35-ds3r ? ze srednim oc, warto zawracac sobie glowe?

3.6GHz spokojnie zrobi, prawdopodobnie więcej też da radę, do jakichś 4GHz. Płyta ma słabo chłodzoną, ale mimo wszystko dobrą sekcję zasilania - 6 faz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

3.6GHz spokojnie zrobi, prawdopodobnie więcej też da radę, do jakichś 4GHz. Płyta ma słabo chłodzoną, ale mimo wszystko dobrą sekcję zasilania - 6 faz.

dzieki ;)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

sorryn za post pod postem

 

przejrzalem troche testow, z ktorych wynika ze q9550 dorownuje E8600 jesli chodzi o gry, wiec wychodzi na to ze lepiej zainwestowac w quada jako procka do gier z mozliwoscia "rozwoju" jesli chodzi o aplikacje 4 rdzeni w nadchodzacych grach ,jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi.

 

przy okazji przejrzalem tez oferte amd i jesli chodzi o gry sporo odbiegaja od intela, wiec wybor jest tylko jeden ;)

 

ps.nie wspominam tutaj q8200/300 bo to jakas porazka, z quadow to chyba minimu wlasnie q9550- zakup za 230 euro to chyba niezla cena?

 

i jeszcze pytanie troche nie w temacie(nie bardzo wiem jak sie zachowywuja 4 rdzenie pod srednim oc) , jaka polecacie zasilkie pod q9550, GTX 275 ,4 gb ram, 4 hdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorryn za post pod postem

 

przejrzalem troche testow, z ktorych wynika ze q9550 dorownuje E8600 jesli chodzi o gry, wiec wychodzi na to ze lepiej zainwestowac w quada jako procka do gier z mozliwoscia "rozwoju" jesli chodzi o aplikacje 4 rdzeni w nadchodzacych grach ,jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi.

 

przy okazji przejrzalem tez oferte amd i jesli chodzi o gry sporo odbiegaja od intela, wiec wybor jest tylko jeden ;)

 

ps.nie wspominam tutaj q8200/300 bo to jakas porazka, z quadow to chyba minimu wlasnie q9550- zakup za 230 euro to chyba niezla cena?

 

i jeszcze pytanie troche nie w temacie(nie bardzo wiem jak sie zachowywuja 4 rdzenie pod srednim oc) , jaka polecacie zasilkie pod q9550, GTX 275 ,4 gb ram, 4 hdd

520-550W wystarczy. Jak planujesz mocniejszą grafike to 600-650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Minimum to 9300, bo q6600 już się nie opłaca nabywać.

Widzę, że zreflektowałeś się co do zakupu e6300 i pewnie 2180 idzie dla cypiska. ;)

wcale nie!, quad dla mnie a wspomniany w innym topicu idzie do syna ;) .. no chyba ze bedzie "grzeczny" to i jakis e8xxx sie tanio wyrwie, a jak nie to raczej nowy e6300, bo mimo wszystko jest roznica pomiedzy 2180 2ghz stock i nowym E6300 2,8 stock i wyszy fsb

 

tak czy siak juz wiem ze kupie dla siebie q9550 a dla "cypiska" sie zobaczy :)

 

ps.wlasnie zaczynaja sie u mnie miesieczne promocje w calym kraju, i sprzet mozna dostac nawet do 20/30% taniej :razz:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie Quada q9550 jak na razie idzie na 3.9GHz (8,5x460)

vCore 1,248V

VTT 1,21V

 

Reszta standardowo. Wszystko cacy tylko trochę się grzeje, ale tak to jest jak chce się pogodzić OC z ciszą na chłodzeniu powietrznym. Może powalczę o 4GHz jeżeli jeszcze trochę zbiję temperatury.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy wrozki :P Mianowicie bede mial do wyboru 2 procki Q9550 w wersji BOX. Ktos moze wie ktore BATCH-e sa dobre? Podam jutro obydwa i mam nadzieje, ze ktos w swojej krzysztalowej kuli znajdzie odpowiedz... :)

Moze wujek google cos mi powie.... ;)

 

UPDATE

Dwa takie same proce (SLB8V czyli E0, Q9550 z batchem L842B672)

 

Ma/mial ktos taki? Kretliwe to? :D

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...