Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko chciałem zaczerpnąc cynku od userów tych quadów ;) No to nieźle ;). Szkoda tylko że tak drogo stoi ten proc. Myślałem kiedyś nad q9300 gdyby ceny zleciały jak już jestem na intelu ale znowu te amd też trochę zamieszało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalright Ultra 120 extreme + jakiś dobry wentyl 12cm (Xthermal, Noctua? Wedle uznania, zależnie od oczekiwanej ciszy/wydajności itp)

Dzięki za poradę, po początku czerwca zaraz po wypłacie dokonam zakupów. Wybrałem:

 

Thermalright Ultra-120 eXtreme + 2x Scythe KazeJyuni Slip Stream*

 

* poziom hałasu jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizja E0 (najnowsza), albo Q9550S (niestety sporo droższa seria). Co do Twojej płyty to jednak te 4 fazy do Quada się średnio nadają.

Edytowane przez eeeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojej płyty to jednak te 4 fazy do Quada się średnio nadają.

Spokojnie, da radę. Będzie gorąco, ale da radę. 3 fazy są dobrze chłodzone, ta jedna co prawda nie... W razie czego możesz dać tam radiatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Wywiad srodowiskowy....

Co wrzucic do mojego mobaska? Q9550 w rewizji E0 czy E8600? Oczywiscie overclocking bedzie robiony

w testach Q9550 i 8600 odnosnie gier sa porownywalne, z tym ze q9550 majac 4 rdzenie wykorzystasz z czasem lepiej ze wzgledu na coraz wieksze wykorzystywanie 4 rdzeni w nadchodzacych grach czy programach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q9550,

Co to za wymiana, E8500 na E8600 :)

Chodzi o to ze wymienie go na nowke E8600 bez jakichkolwiek kosztow... :)

 

@ dragonlore

 

Pytanie retoryczne zadalem ale po prostu lubie sie popytac ludzi co mysla na dany temat ;)

 

BTW ten Q9550 ktorego kupilem jest w rewizji E0 wiec @4GHz powiniec latac.... Jak wroce do Polski, to potestuje... ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Chodzi o to ze wymienie go na nowke E8600 bez jakichkolwiek kosztow... :)

 

@ dragonlore

 

Pytanie retoryczne zadalem ale po prostu lubie sie popytac ludzi co mysla na dany temat ;)

 

BTW ten Q9550 ktorego kupilem jest w rewizji E0 wiec @4GHz powiniec latac.... Jak wroce do Polski, to potestuje... ;)

Q9550 ladnie dopelni reszte twojego konfigu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noctua bedzie ok.

Samo "OK" choć zwięzłe nie wiele mi mówi, o ile to możliwe prosił bym o bardziej rozbudowaną odpowiedź, a jak znajdą się w niej jeszcze jakieś za i przeciw to byłbym w niebo wzięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo "OK" choć zwięzłe nie wiele mi mówi, o ile to możliwe prosił bym o bardziej rozbudowaną odpowiedź, a jak znajdą się w niej jeszcze jakieś za i przeciw to byłbym w niebo wzięty.

noctua jest niewiele slabsza od true. jak masz kase i liczy sie kazdy stopien, to jak najbardziej. jesli nie beda ci jednak przeszkadzac te 2-3* wiecej, to noctua. a do tego raczej nie trafisz na krzywy spod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo "OK" choć zwięzłe nie wiele mi mówi, o ile to możliwe prosił bym o bardziej rozbudowaną odpowiedź, a jak znajdą się w niej jeszcze jakieś za i przeciw to byłbym w niebo wzięty.

noctua jest niewiele slabsza od true. jak masz kase i liczy sie kazdy stopien, to jak najbardziej. jesli nie beda ci jednak przeszkadzac te 2-3* wiecej, to noctua. a do tego raczej nie trafisz na krzywy spod.

Jutro/dzisiaj będę miał true i porównam go z noctuą którą mam obecnie. Swoją drogą nie ma chyba innych wydajniejszych coolerów... no jest jeszcze Prolimatech Megahalems który jest ponoć nieco lepszy lub identyczny jak true, ale także droższy i póki co trudno dostępny. Jeżeli więc temperatury pod ac nie są satysfakcjonujące pozostaje chłodzeni wodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noctua jest niewiele slabsza od true. jak masz kase i liczy sie kazdy stopien, to jak najbardziej. jesli nie beda ci jednak przeszkadzac te 2-3* wiecej, to noctua. a do tego raczej nie trafisz na krzywy spod.

Tego typu odpowiedzi oczekiwałem, dzięki.

 

Jutro/dzisiaj będę miał true i porównam go z noctuą którą mam obecnie. Swoją drogą nie ma chyba innych wydajniejszych coolerów... no jest jeszcze Prolimatech Megahalems który jest ponoć nieco lepszy lub identyczny jak true, ale także droższy i póki co trudno dostępny. Jeżeli więc temperatury pod ac nie są satysfakcjonujące pozostaje chłodzeni wodne.

Jak już przetestujesz, chętnie poczytam twojej opinii na temat tych cooler'ów, natomiast co do WC to prawdę powiedziawszy nie chce mi się już w to bawić za dużo zabawy z tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu odpowiedzi oczekiwałem, dzięki.

 

 

 

Jak już przetestujesz, chętnie poczytam twojej opinii na temat tych cooler'ów, natomiast co do WC to prawdę powiedziawszy nie chce mi się już w to bawić za dużo zabawy z tym jest.

Póki co nici z "wiarygodnych" testów, true którego otrzymałem ma krzywą podstawę i w testach wypada gorzej o 5-6 stopni od noctuy. Zobaczę jak będzie po szlifie. Jeżeli więc nie chcesz mieć problemów bierz noctue, nie kupuj true. Thermaltake olało klienta oszczędzając na kontroli jakości. Poza tym w cenie True masz Noctue z wiatrakiem + porządna pasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nici z "wiarygodnych" testów, true którego otrzymałem ma krzywą podstawę i w testach wypada gorzej o 5-6 stopni od noctuy. Zobaczę jak będzie po szlifie. Jeżeli więc nie chcesz mieć problemów bierz noctue, nie kupuj true. Thermaltake olało klienta oszczędzając na kontroli jakości. Poza tym w cenie True masz Noctue z wiatrakiem + porządna pasta.

Twoje True rozumiem nówka ze sklepu ? W takim wypadku chyba zrobię jak piszesz i kupię Noctue gdyż sumując wszystko wychodzi prawie 100zł taniej i do tego prawdopodobnie będzie "prosty".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce ktoś z was sprzedać Q9550 ??. Głównie mi chodzi bu robił 3.8 - 3.9 GHz na nie wielkim napięciu. Tak pół roczna albo roczna sztuka też by mnie interesowała. Bez znaczenia czy nowa rewizja czy starsza byle szedł z OC w okolice 4GHz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...