Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

cytat z googla ;]

 

Obciąża 4 rdzenie o ile włączymy 2 kopie Orthosa

Dla jednej kopi trzeba ustawić koligacje CPU 0 i 1, a dla drugiej 2 i 3, koligacje ustawiamy w menadżerze zadań windows.

Trzeba tylko pamiętać aby umieścić te dwie kopie w osobnych katalogach, żeby uniknąć nakrywania się plików tymczasowych tworzonych przez program w katalogu, z którego został uruchomiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zrobiłem tak jak pisaliście, z dwóch osobnych plików, ale podczas testu wyskakuje WARNING: Affinity Mask: Process: 0xC Sys: 0xF

Nie masz się czym przejmować, to jest tylko informacja z programu że został przydzielony do mniejszej ilości rdzeni niż sam sobie wykrył. TUTAJ jest to wyjaśnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zrobiłem tak jak pisaliście, z dwóch osobnych plików, ale podczas testu wyskakuje WARNING: Affinity Mask: Process: 0xC Sys: 0xF

Kolego ściagnij sobie najnowszego prime95 i tam nie trzeba nic kombinowac odrazu testuje 4 rdzenie :) .

 

Hehe, a swoją drogą niedługo będzie trzeba temat zmienic na nazwę Core i3 :razz: :razz: . Hehe , widzę że intel zaczyna mocno mieszać w podstawkach i nazwach, ale ja narazie nie mam zamiaru przesiaddać się na ten shit w postacie core i7. Dziwna sytuacja będzie bo ludzie nie kupią już core i3 ( dawne core2duo / core2quad ) bo pomyślą że core i7 jest dużo szybsze . I znowu takie podwórkowe pogaduchy mało znających sie dzieciaków , eee...., ty masz Q9550 - core i3 , a ja mam najnowszy core i5 który jest szybszy od twojego :razz: :razz: :razz:. Taaa ...., szkoda tylko że prócz ceny to ja nie widzę narazie sensu przesiadki na nowe dziecko intela, bo po co mi ddr3 ?? , albo HT który nie zawsze działa tak jak powinien i nie zawsze niesie przyrost wydajności . Zresztą w testch widać że prócz chyba Lost Planet to w wiekszości gier Q9550 Vs Core i7 oba przy 4GHz prezentują podobną wydajność, i raz jeden jest lepszy, raz drugi .

 

Szczerze powiedziawszy po nowym i7 to ja sie spodziewałem różnicy wydajności jak z ostatnich Pentium 4 >> rodzine Core 2 Duo . Ale Intel chyba zaserwował kolejnego kotleta, teraz tylko szansa dla AMD , by po udanych Phenomah II wypuścić coś szybszego od Phenoma II i core i7 w cenie powiedzmy core i5.

 

W sumie zaskoczył mnie ten przypał z core i3, spodziewałem sie innego podejścia intela do sprawy niż odgrzewanie koltletów pod inną nazwą . I tak moja kolejna platforma to będzie pewnie następca nie zbyt udanej według mnie rodziny core i7 / core i9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje podejscie jest identyczne jak kolegi powyzej. Mialem zmieniac platforme, ale ostatecznie zostalem przy mojej, tylko mam zamiar kupic sobie Q9550 i ladnie go podkrecic jesli mi sie uda. A przesiadka na nowa platforme, pewnie dopiero przy nowej generacji procesorow, bo jak narazie wzrost wydajnosci dla obecnej generacji jest zbyt maly, zeby wlozone pieniadze sie "wrocily".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciach

W sumie zaskoczył mnie ten przypał z core i3, spodziewałem sie innego podejścia intela do sprawy niż odgrzewanie koltletów pod inną nazwą . ciach

Taka moda teraz :rolleyes:

 

Moje podejscie jest identyczne jak kolegi powyzej. Mialem zmieniac platforme, ale ostatecznie zostalem przy mojej, tylko mam zamiar kupic sobie Q9550 i ladnie go podkrecic jesli mi sie uda. A przesiadka na nowa platforme, pewnie dopiero przy nowej generacji procesorow, bo jak narazie wzrost wydajnosci dla obecnej generacji jest zbyt maly, zeby wlozone pieniadze sie "wrocily".

Nie ma się na razie co gorączkować, niech się Nahalem na dobre zadomowi, przede wszystkim u developerów softu, to będziemy gadać czy to wszystko warte jest czegokolwiek, a zwłaszcza przesiadki.

Edytowane przez Swistaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje podejscie jest identyczne jak kolegi powyzej. Mialem zmieniac platforme, ale ostatecznie zostalem przy mojej, tylko mam zamiar kupic sobie Q9550 i ladnie go podkrecic jesli mi sie uda. A przesiadka na nowa platforme, pewnie dopiero przy nowej generacji procesorow, bo jak narazie wzrost wydajnosci dla obecnej generacji jest zbyt maly, zeby wlozone pieniadze sie "wrocily".

Zeby tylko Ci sie padaka nie trafila ktora robi max 435FSB z wielkim bolem... :P Mam takiego proca :P E0 i takie padlo... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kolego ściagnij sobie najnowszego prime95 i tam nie trzeba nic kombinowac odrazu testuje 4 rdzenie :) .

 

Hehe, a swoją drogą niedługo będzie trzeba temat zmienic na nazwę Core i3 :razz: :razz: . Hehe , widzę że intel zaczyna mocno mieszać w podstawkach i nazwach, ale ja narazie nie mam zamiaru przesiaddać się na ten shit w postacie core i7. Dziwna sytuacja będzie bo ludzie nie kupią już core i3 ( dawne core2duo / core2quad ) bo pomyślą że core i7 jest dużo szybsze . I znowu takie podwórkowe pogaduchy mało znających sie dzieciaków , eee...., ty masz Q9550 - core i3 , a ja mam najnowszy core i5 który jest szybszy od twojego :razz: :razz: :razz: . Taaa ...., szkoda tylko że prócz ceny to ja nie widzę narazie sensu przesiadki na nowe dziecko intela, bo po co mi ddr3 ?? , albo HT który nie zawsze działa tak jak powinien i nie zawsze niesie przyrost wydajności . Zresztą w testch widać że prócz chyba Lost Planet to w wiekszości gier Q9550 Vs Core i7 oba przy 4GHz prezentują podobną wydajność, i raz jeden jest lepszy, raz drugi .

 

Szczerze powiedziawszy po nowym i7 to ja sie spodziewałem różnicy wydajności jak z ostatnich Pentium 4 >> rodzine Core 2 Duo . Ale Intel chyba zaserwował kolejnego kotleta, teraz tylko szansa dla AMD , by po udanych Phenomah II wypuścić coś szybszego od Phenoma II i core i7 w cenie powiedzmy core i5.

 

W sumie zaskoczył mnie ten przypał z core i3, spodziewałem sie innego podejścia intela do sprawy niż odgrzewanie koltletów pod inną nazwą . I tak moja kolejna platforma to będzie pewnie następca nie zbyt udanej według mnie rodziny core i7 / core i9.

Chyba logiczne że w większości gier Q9x50 będą miec podobną wydajność do Core i7. Gier wykorzystujących więcej niż dwa wątki prawie nie ma.

 

Nehalem to z założenia architektura serwerowa. Tam (i w stacjach roboczych) sprawdza się idealnie. HyperThreading działa genialnie gdy aplikacja jest dobrze napisana (prawie dwukrotny wzrost wydajności przy ośmiu wątkach).

 

W domowych zastosowaniach ta architektura miała być nawet wolniejsza od Core 2. Głównym winowajcą jest maluteńka cache L2, oraz wolna cache L3. Mimo iż specyfikacja przemawia zdecydowanie na korzyść Core 2, to procesory sa porównywalne.

 

Nie wiem jak mogłeś oczekiwać od Nehalema takiego samego skoku jak przy NetBurst -> Core. Nehalem bazuje na tej samej architekturze, a żeby cię ostudzić to przyszłoroczny Sandy Bridge także będzie rozwinięciem Core. Dopiero w 2012 Intel pokaże zupełnie nową architekturę.

 

Nadzieja w AMD? Na jakiej podstawie? Od 2003 roku jadą na tej samej architekturze, którą stopniowo modyfikują. Od 130 do 45 nm są to te same rdzenie z kolejnymi modyfikacjami i usprawnieniami. Od premiery K8 nie pokazali nic zaprojektowanego od zera. Dlatego dopiero teraz AMD udało się pokazać coś co jest w stanie konkurować z Intelem nie tylko cenowo. Mimo wszystko jeszcze brakuje. To własnie AMD zawdzięczamy że Intel się nie spieszy i zaczyna znowu windować ceny. Mam nadzieję że AMD zrobi coś przełomowego, bo bardzo brakuje konkurencji wydajnościowej.

 

Core i3 to faktycznie przegięcie pały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle coś dziwnego się dzieje ostatnio na rynku Q9550. Oczywiście na plus. Ich ceny nieźle poszły w dół i teraz można je kupić za mniej niż 900zł. Natomiast ceny i7 920 i E8400 prawie stoją w miejscu.

I jeszcze jedno czy kupując teraz w ciemno Q9550 ze byle jakiego sklepu internetowego dostane go w rewizji E0? Czy już wszystkie nowe dostępne procki 9550 są E0? Myślę aby go kupić ale sklepy nie podają takiej informacji co do rewizji i nie chciałbym się zawieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Logiczne posunięcie z obniżkami cen. Trzeba wyprzedać jak najwięcej przed zmianą nazwy no i przed wejściem LGA 1156. Najwolniejszy i5 oficjalnie ma być tańszy niż podobnie taktowane C2Q, tak więc platforma może być popularna.

 

Jak się ma już dobre mobo to zapewne warto kupić Q9xxx, ale całej platformy wydaje mi się że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logiczne posunięcie z obniżkami cen. Trzeba wyprzedać jak najwięcej przed zmianą nazwy no i przed wejściem LGA 1156. Najwolniejszy i5 oficjalnie ma być tańszy niż podobnie taktowane C2Q, tak więc platforma może być popularna.

 

Jak się ma już dobre mobo to zapewne warto kupić Q9xxx, ale całej platformy wydaje mi się że nie.

Nie sądzę ze Q9550/9650 zostanie przemianowany na jakiegoś i3 bo przecież ten proc wydajnościowo jest niewiele gorszy od i7 a co dopiero i5. Intel by se strzelił w kolano jakby je zostawił na rynku. i3 to pewnie będą same kastraty Q8XXX a proce z 12MB cache pewnie znikną z rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A czy ja twierdzę że te modele zostaną przebrandowane? Napisałem o zmianie nazwy (ogólnie proców, nie konkretnego modelu) i o wejściu nowej platformy, co przekłada się na to że trzeba jak najszybciej wyprzedać Core 2 bo potem ich sprzedaż strasznie spadnie, zwłaszcza gdy różnica w cenie będzie niewielka.

 

Cokolwiek Intel by chciał zrobić z obecnymi Core 2 to obniżka cen jest konieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do Was pytanie odnośnie temperatur na q9550, posiadam chłodzenie mugen 2 + AS5, po założeniu chłodzenia tempy miałem w idlu na najcieplejszym rdzeniu 38 stopni. Miałem nadzieje że po 2-3 dniach tempy będą niższe o jakieś 2 stopnie, ze względu na wygrzanie się pasty, a tu proszę wzrosły o 2 stopnie. Jak myślicie czym może to być spowodowane? Może nałożeniem zbyt małej ilości pasty? Bo nakładałem tak żeby pokryć całą powierzchnię procka, ale nic ponad to. Wszystko znajduje sie w obudowie antec 300 + zephyr nawiewający od przodu. Z góry dzięki za jakieś sugestie.

EDIT: rewizja E0

Edytowane przez Radzinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A temperatura otoczenia czasem nie wzrosła? Lato to nie jest dobra pora do obiektywnej oceny temperatur, bo często codziennie jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, zupełnie niespodziewanie wpadł mi w łapy QX9650. Z tego co pokazuje CPU-Z jest to rewizja C1. Numer proca z czapki to bodajże L803A758 (piszę z pamięci), Core Temp pokazuje VID 1.225v. Google milczy na ten temat – być może jest to jeszcze wersja ES (?) bo Cep przyjechał od Intela. Na razie bawiłem się tylko chwilkę i na 9x423 odpalił się bez gadania, niemniej po 5 minutach w 4xStressPrime 2004 temperatura jaja nr 1 skoczyła do 80 C, reszta średnio 5-6 C mniej. To trochę dużo wiec spasowałem... na razie :> Napięcie w stresie 1.29v, reszta nie ruszana.

 

Obecnie siedzę na Scythe Ninja + Zalman SG1 + 120 mm NoiseBlocker ~1400 RPM. Niby dziś gorąco itp., ale dla tego gagatka postanowiłem zmienić Cooler i pastę – pytam więc czego używacie? Podstawa tej Ninija wygląda na niezbyt równą nawet na oko, a dodatkowo nie jest ładnie spolerowana. Bawić w jej dopieszczanie mi się nie chce a na cooler (AC) mam no limit.

 

Jakiego napięcia lepiej nie przekraczać dla tych procy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tego gagatka postanowiłem zmienić Cooler i pastę – pytam więc czego używacie?

Ja zwykłego Q9650 chłodzę Prolimatech Megahalmes + Zalman ZM-STG1 + SilentiumPC Zephyr 120 na maksymalnych obrotach :wink: Kosztowny zakup, ale jestem bardzo zadowolony. Bardzo solidne mocowanie i 64 stopnie przy IntelBurnTest na standardowym napięciu (1,25V). Jednak mam dość solidny przewiew w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na tego klocka, ale wydajnosc w zasadzie taka sama jak Ultry, wiec tu na jedno wychodzi :> A takty cepa jakie masz, też standardowe?

No i wlasnie- jakich past używacie - CLP jakoś mnie nie kręci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caleb, ladna sztuka:) ja mam ultre i to wystarcza chyba, daje rade dla 4,5 ghz do markow:)

Jeżeli to apropo OC to na razie nie ma czego gratulować :> Do czasy przywitania Thermalright Ultra Extreme + Enermax Warp UC-12AEBS nie będę cepa katował. Ale mam inne pytania :>

 

Zastanawia mnie natomiast stepping - wiele się nawet w tym temacie mówiło, że Q9650 są tylko E0, a ja mam w CPU-Z jak byk C1... Numer proca jak szukałem w necie nie występuje... Sam nie wiem, martwić się czy cieszyć? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos tam pisales ze to moze es, tego gratuluje rodzynek:P no i napiecia zachecajace moim zdaniem, no coz piszesz ze masz wersje extreme wiec c1 jest tu jak najbardziej na miejscu podobnie jak u mnie, natomiast zwykle 9650 wystepuja tylko w e0, czy sie cieszyc czy nie czy ja wiem zobacz sobie na hwbota i sam sobie odpowiesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę z pamięci - L803A758 (jutro looknę)

jesli na procu pisze tak jak mowiles ES i przyjechal z intela, to jest to probka inzynieryjna :) (Engineer Sample, czy jakos sie tak pisze) a skoro ladnie lata, to sie cieszyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...