Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze tydzień :wink:

As you know, the shipments of 45nm quad-core Core 2 Quad processors were delayed due to issues with processor system bus discovered in them. These Yorkfield processors on the new C1 stepping that would be free from this problem were expected to arrive in early March. According to sources, the new processor went into mass production exactly as planned and next week we should see 45nm Core 2 Quad Q9300, Q9450 and Q9550 in retail stores already. The mass production processors will be based solely on C1 stepping, which doesn’t have any changes to its thermal, electrical or mechanical specifications compared with the previous C0 processor stepping that is used widely in dual-core Wolfdale processors these days.

 

Quad-core Core 2 Quad Q9550 and Core 2 Quad Q9450 processors will be designed to work at 2.83GHz and 2.66GHz respectively. For the first time for Core 2 Quad family they will work with 1333MHz bus and thanks to 45nm process they will feature total 12MB of L2 cache memory. Core 2 Quad Q9300 works at 2.5GHz frequency and also supports 1333MHz bus, however its L2 cache is only 6MB big. All new quad-core processors feature 95W TDP. The official prices of Q9550, Q9450 and Q9300 models are set at $530, $316 and $266 respectively. Nevertheless, they will be priced a bit higher in stores, because of high customer demand, which Intel cannot satisfy so far.

 

Intel chief executive Paul Otellini said to analysts during the recent meeting that the company was working hard to eliminate the shortages of their 45nm processors. Intel is currently manufacturing about 100 thousand 45nm processors a day offering 72 different models in desktop, server and mobile segments. The company has already made 3.5 million 45nm CPUs by now and is not going to stop just yet. According to their revealed plans, each fourth Intel processors will be manufactured with 45nm process by the end of Q1 2008, and by second half of Q3, they will be producing equal amounts of 65nm and 45nm solutions.

M1siek byłes minimalnie szybszy :wink:

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już pierwsze oferty przedsprzedazy w Polskich sklepach, jakby ktos byl zainteresowany. Znalazlem na Sirius.pl.

 

Q9300 = 823zł

Q9450 = 972zł

Q9550 = 1605zł (ładny skok ceny :|)

 

W sumie nie jest źle, myslalem, ze wszystkie beda po 1000zł+, wyglada na to, ze Q9300 zawita w moim nowym PC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze zmaleja albo pojda w gore....... Dziwne troche to pytanie - zobacz co zwykle tanieje po premierze nowych ukladow... a zobacz co sie dzieje z 45nm 2jajowymi ukladami - jak ich cena sie zmeinia od czasu premiery... Wiec podsumowujac, mysle ze ceny zmaleja albo pojda w gore ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to nieciekawie. Liczylem, ze zobacze jakiegos quada w moim nowym PC za miesiac. Chyba, ze zamowilbym teraz w sirius za te 800zł~, chociaz nie wiem, czy moga zmienic cene po premierze, czy beda musieli mi sprzedac po tej, ktora teraz widnieje na stronie?

 

Z drugiej strony jakos nie za bardzo przemawia do mnie takie kupowanie na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie, raczej watpie zeby sie dławił już przy fsb 450. Nie bedzie to jakiś ewenement w o/c, ale 480x7,5 daje juz 3600 co do normalnego uzytkowania zadowoli kazdego.

 

Btw, gdzie wy je widzicie? Tylko na allegro są jakies po 999zł, przelecialem wszystkie sklepy i nic, tylko w siriusie ciagle jest, cena nawet poszla 20zl w dół.

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kupujac takiego quada trzeba liczyc sie z tym, ze moze sie skonczyc przy fsb tylko troche wyzszym niż 400 :) . Takze przydaloby sie odpowiednie mobo z odpowiednim biosem.

 

480 stabilnie na codzien to już fajniejsza sztuka ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest status 'zadzwon i zapytaj o produkt'.

 

Jakbys zdecydowal sie zadzwonic to daj potem tutaj info jak jest ;)

9.03 wyslalem do nich maila z zapytaniem wlasnie odnosnie Q9450... Jak na razie bez odpowiedzi :? Dzis chyba 3 lub 4 osoby kontaktowe z kazdego z miast zapytalem i przypomnialem... zaden nie odpowiedzial :-| Wiec faktycznie - procesory sa... na stronce :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9.03 wyslalem do nich maila z zapytaniem wlasnie odnosnie Q9450... Jak na razie bez odpowiedzi :? Dzis chyba 3 lub 4 osoby kontaktowe z kazdego z miast zapytalem i przypomnialem... zaden nie odpowiedzial :-| Wiec faktycznie - procesory sa... na stronce :wink:

Ja rozmawiałem przez gg z jakimś kolesiem w warszawie można zamówić, ale kiedy będzie nie wie trzeba,

ponadto na allegro widziałam już q9300 ale za 999 zł ... link poniżej

http://allegro.pl/item328287499_intel_core..._box_wawa_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ciekawie sie to zapowiada. Liczylem, ze wyrwe jakiegos Q9300 za 800zł~ a tu kolo 1k sie normuje. Zwłaszcza, jezeli maja wymiekac przy fsb <450 to zadna rewelacja zeby wykladac 1000zł.

 

A cena na siriusie wciaz idzie w dol, od wczoraj znow 4zł spadlo.

 

EDIT:

 

Moja rozmowa z przedstawicielem siriusa:

 

Ja 12:41:58 witamJa 12:42:06 czy procesory Q9300 i Q9450 są dostępne?sirius-3 12:44:40 nie, trudno mi powiedzieć, kiedy będąJa 13:15:46 a jezeli sie pojawia, cena moze uledz zmianie czy bedzie taka jak teraz?sirius-3 13:16:25 może

I wszystko jasne...

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...