Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam juz ac wiec mam to gdzies :) ludziki na xs robili podobne wyniki. nie mowie tu o rownych 4ghz, ale 3.8ghz nawet u nas wyciagali na Q6XXX. a chyba na 45nm latwiej wiecej osiagnac

 

wiem ze mieszam, ale mialem krystyny w robocie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu gość nieźle pociągnął. 490MHz

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=176429

A 470 stabilnie, do tego nie wiadomo czy do konca. Wprime 1024 mi kiedys przeszedl, a w miedzyczasie sypaly mi sie wszystkie procesy po kolei i wyskakiwaly bledy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiocha. Czyli utknąłem na marnych 3,6GHz (nie bawię sie w napięcia powyżej 1,3V :P) do czasu przybycia Nehalema :(

Lancer moge zapytac czemu nie bawisz sie w napiecia wieksze niz 1.3? :> pytam bo chlopaki w innym temacie mi wkrecali, ze prawie 1.7v to nic strasznego dla tych quadow, ale jakos nie znalazlem nic na poparcie swoich slow ;p ... prawda to, ze padaja na wiekszym voltage'u, czy mi sie cos pomylilo? :/ Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer moge zapytac czemu nie bawisz sie w napiecia wieksze niz 1.3? :> pytam bo chlopaki w innym temacie mi wkrecali, ze prawie 1.7v to nic strasznego dla tych quadow, ale jakos nie znalazlem nic na poparcie swoich slow ;p ... prawda to, ze padaja na wiekszym voltage'u, czy mi sie cos pomylilo? :/

jest pewna zasada

Vcore default + 10%

i nie zadawaj więcej głupich pytań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest pewna zasada

Vcore default + 10%

i nie zadawaj więcej głupich pytań ;)

a ma jakis negatywny wplyw na procka ostre przevoltowanie? np na xs widzialem, ze niektorzy ustawiaja pod 2v i tak testuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkarmienie moich Yorkfieldów, oczywiście na eleganckim minusie, nie dało do dziś żadnych negatywnych skutków.

 

Ten który trykał 400x10@1.3V - dalej tryka... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ciekawe kiedy bedą te procki...

 

Fajnie było by mieć takie q9300 nie mówiąc o q9450 ;]

1k pln czeka teraz tylko procek a e4600 gdzieś sie wciśnie;p

a jak sie nie doczekam to nie stety tylko e8200 ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer moge zapytac czemu nie bawisz sie w napiecia wieksze niz 1.3? :> pytam bo chlopaki w innym temacie mi wkrecali, ze prawie 1.7v to nic strasznego dla tych quadow, ale jakos nie znalazlem nic na poparcie swoich slow ;p ... prawda to, ze padaja na wiekszym voltage'u, czy mi sie cos pomylilo? :/

Ja używam kompa do pracy. A moja praca nie polega na spisywaniu sum kontrolnym z SupePi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Lancer moge zapytac czemu nie bawisz sie w napiecia wieksze niz 1.3? :> pytam bo chlopaki w innym temacie mi wkrecali, ze prawie 1.7v to nic strasznego dla tych quadow, ale jakos nie znalazlem nic na poparcie swoich slow ;p ... prawda to, ze padaja na wiekszym voltage'u, czy mi sie cos pomylilo? :/

 

hmm nie wkrecali tylko pisali o tym,ze prawie 1.6v nie zaszkodzilo na puszczenie paru testow i byla mowa o QX9650 a nie jakis badziewnych prockach co 4Ghz nie daja rady pociagnac.Nikt Ci nie zagwarantuje,ze nic nie bedzie,ale nie jest tez tak,ze przekroczysz 1.3v i juz masz zjeb..procaNie wiem co Ty myslisz sobie,ze jak Intel mowi,ze wyzsze v zabija to nikt nie przekroczy tych wartosci??Gdyby tak sie wszyscy stosowali to nie bylo by sensu wogole zmieniac boxowego chlodzenia,poza tym od tego jest gwara,zeby proca odeslac jak jest problem :)

 

ale co ja bede sie wypowiadal,sam mam qx9650 na chacie na dwa nastepne dni i poczestuje go zaraz mocna dawka,jak to sie skonczy zdam relacje,zaznaczam,ze moja wypowiedz dotyczy tylko QX9650,nie wiem jak jest z q9xx itp wynalazkami.

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,55 jak za starych dobrych MMX'ów :twisted:

 

dziwne pytanie. dla 0.45 taka dawka to może być już 1,35 a może 1,500V nie uważasz? Zależy od tego czym chłodzone.

 

Te wszystkie napięcia powyżej 1,5 to raczej sub, albo zimna woda tak mi się zdaje.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wkrecali tylko pisali o tym,ze prawie 1.6v nie zaszkodzilo na puszczenie paru testow i byla mowa o QX9650 a nie jakis badziewnych prockach co 4Ghz nie daja rady pociagnac.Nikt Ci nie zagwarantuje,ze nic nie bedzie,ale nie jest tez tak,ze przekroczysz 1.3v i juz masz zjeb..procaNie wiem co Ty myslisz sobie,ze jak Intel mowi,ze wyzsze v zabija to nikt nie przekroczy tych wartosci??Gdyby tak sie wszyscy stosowali to nie bylo by sensu wogole zmieniac boxowego chlodzenia,poza tym od tego jest gwara,zeby proca odeslac jak jest problem :)

No masz racje, ale z aukcji na allegro, ani pierwszej odpowiedzi nie wynikalo, ze nie katuje tego selekta od 2 miesiecy na napieciu 1.84v :wink: dopiero pozniej powiedzial, ze wykrecil tylko na czas testow i wg miernika bylo 1.68v ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Q9300 to parodia nie procek ^^ cena - wydajnosc = porazka. Jak sie podkreci do 3600 w pelni stabilnie na malym napieciu to juz jest cos , mozna go uznac ze megaselekt ^^

 

Ps. 4ever_anarchy_soldier szalejesz ^^

Edytowane przez Immune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz racje, ale z aukcji na allegro, ani pierwszej odpowiedzi nie wynikalo, ze nie katuje tego selekta od 2 miesiecy na napieciu 1.84v :wink: dopiero pozniej powiedzial, ze wykrecil tylko na czas testow i wg miernika bylo 1.68v ;)

kurna chcialbym takiego co na 1.84 V chdzilby 3 miesiące na 4.8 ghz na wodzie -stary trochę rozsądku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No masz racje, ale z aukcji na allegro, ani pierwszej odpowiedzi nie wynikalo, ze nie katuje tego selekta od 2 miesiecy na napieciu 1.84v :wink: dopiero pozniej powiedzial, ze wykrecil tylko na czas testow i wg miernika bylo 1.68v ;)

W koncu gadasz normalnie,1.84v na LC faktycznie by go zabilo,nie mam watpliwosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć miernie wypadł ten Q9300 w testach na PCLabie, a szkoda bo sie troche na niego napaliłem. Z tego co widac, chyba jednak bardziej bedzie sie oplacalo dolozyc kilka złotych do Q9450 jezeli roznica nie bedzie duza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co uważamy przez klasę. Wg mnie w grach itp wielkich różnic względem Penryna nie będzie. W obliczeniach pewnie tak, ale coś mi się zdaje, że z tego powodu nie zmienię socketu.

 

PS. Czy jest opcja Nehalem + DDR2?

Edytowane przez kosa64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...