Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o info , mogę kupić q9550 E0 batch L845B519 czy to dobry numer , jak się kręci i jakie macie tempy? Czy jest taka lista o batchach quadów, jeśli jest to zapodajcie?W necie znalazłem listę o e8400/8500/8600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o info , mogę kupić q9550 E0 batch L845B519 czy to dobry numer , jak się kręci i jakie macie tempy? Czy jest taka lista o batchach quadów, jeśli jest to zapodajcie?W necie znalazłem listę o e8400/8500/8600.

Mój z podobnym batchem robi 4 ghz. Napięcie, szczerze nie pamiętam, bo od dawna nie chodzi na takich taktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moi drodzy, jaką płytkę polecilibyście pod Quada do BOINC. Sprzęt ma być budżetowy, im mniej tym lepiej. Płytka taka, żeby dało się podkręcić do tych 3 GHz lub troszkę więcej i przede wszystkim stabilna. Do wydania w granicach 350 zł ( używki wchodzą w grę ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moi drodzy, jaką płytkę polecilibyście pod Quada do BOINC. Sprzęt ma być budżetowy, im mniej tym lepiej. Płytka taka, żeby dało się podkręcić do tych 3 GHz lub troszkę więcej i przede wszystkim stabilna. Do wydania w granicach 350 zł ( używki wchodzą w grę ).

Za 300zł to kazda powinna spokojnie 3.5Ghz zrobic.Proponuje poszukac na allegro chocby http://www.allegro.pl/item914396273_asus_p...urbo_tanio.html Nawet 4.0ghz mozna zrobic albo http://www.allegro.pl/item919190739_legend...press_gate.html Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie potrzebuje porady, kupiłem q9550 E0 do mojej płyty która ma tylko 5 faz. Cep idzie na 3,4ghz na 1,25v core, a 3,6ghz już muszę dać 1,33v core. Powyżej 426 fsb po czasie zwis, restart. Mch 1,36v, ich 1,52v, fsb vtt 1,30v,memki 2,1v reszta auto. Moj e8400 też zakończył zabawę na 434mhz fsb, powyżej był nie stabilny. Obstawiam płytę że dalej już nie może iść, w związku z tym co robić, kupić inną płytę pod 775 czy sprzedać to wszystko i przesiąść się na 1156? Powiedzmy za płytę, procka e8400, memki dostane 900zł, do tego sprzedałbym q9550 i za tę kwotę mam płyte ,procka, memki pod 1156, takie mniej więcej koszta i nowa platforma by była a nie dalej na 775. No i czy zamieniać mobo p45 neo2 za free za namową kumpla na asusa p5q se plus (8 faz bez radiatorów i het pipów)obydwie płyty na gwarancji i sprawdzić oc 9550? Podobnie miał kumpel z msi p35 neo2 fir i q6600 którego wyciągnął na 3,3 ghz i 1,33v core , powyżej miał blu screny i zwisy, po zmianie na asusa p5q deluxe cep idzie na 3,7 i 1,33 v core, a nawet i 3,83 ghz i 1,41 v core.

Edytowane przez superduty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że płyta ma 5 faz to nic nie znaczy. Lepiej mieć 5 wołów do ciągnięcia wozu niż 16 kaczek. Q9550 spokojnie ci się podkręci na tej płytce i nie ma potrzeby zmiany na Asusa. Pozatym jeśli miałbym wybierać pomiędzy MSI P45 Neo2 a P5Q Se plus wybrałbym MSI.

Zmiana na inną płytę na S775 nie ma zupełnie sensu (wg mnie zmiana na S1156 też nie ma sensu, bo różnica w wydajności pomiędzy Q9550 a i5 750 jest bliska zeru). Jak chcesz zmienić to sens jest dopiero na S1366.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] kupiłem q9550 E0 do mojej płyty która ma tylko 5 faz. Cep idzie na 3,4ghz na 1,25v core, a 3,6ghz już muszę dać 1,33v core. Powyżej 426 fsb po czasie zwis, restart. Mch 1,36v, ich 1,52v, fsb vtt 1,30v,memki 2,1v reszta auto. Moj e8400 też zakończył zabawę na 434mhz fsb, powyżej był nie stabilny. Obstawiam płytę że dalej już nie może iść, w związku z tym co robić, kupić inną płytę pod 775 czy sprzedać to wszystko i przesiąść się na 1156?

Wgraj bios beta - 3.26, najlepszy bios pod tę płytkę. Piszę tak, bo pytałeś o biosy w temacie o płycie, ale mam wrażenie, że nie wgrałeś tej bety, a to jedyny bios, na którym Quady mają dobre OC.

 

Jeśli mnie pamięć nie myli, to widziałem na jakimś forum niemieckim kolesia, który na nowszych biosach, na tej płycie, nie mógł wycisnąć FSB właśnie w tych okolicach...

 

MCH masz za wysoko - na P45 za wysokie napięcie na MCH może destabilizować komputer. Do 450MHz wystarczy coś w okolicach 1.25V, do 500MHz ok. 1.3V.

 

To że płyta ma 5 faz to nic nie znaczy. Lepiej mieć 5 wołów do ciągnięcia wozu niż 16 kaczek. Q9550 spokojnie ci się podkręci na tej płytce i nie ma potrzeby zmiany na Asusa. Pozatym jeśli miałbym wybierać pomiędzy MSI P45 Neo2 a P5Q Se plus wybrałbym MSI.

Podpisuję się pod tym.

 

(wg mnie zmiana na S1156 też nie ma sensu, bo różnica w wydajności pomiędzy Q9550 a i5 750 jest bliska zeru). Jak chcesz zmienić to sens jest dopiero na S1366.

... ale pod tym nie :wink: . Zależy od zastosowań.

 

W każdym razie moje zdanie i argumenty znasz, nie będziemy znów zaśmiecać tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3400MHz na 100% dobijesz. Jak masz regulację napięcia VTT (VFSB) to pewnie 3600MHz zrobisz. Powyżej FSB=450 chipset P35 nie daje rady Yorkfieldom. Niestety :(

To jest jakiś dziwny problem z tym quadem. Do 3.4 GHz wystarczy zmienić FSB (i dzielnik pamięci) a potem to ja nie wiem jak o dalej podkręcić. Czy to możliwe że brakuje mi prądu żeby zwiększyć mu zasilanie? Bo jak miałem 8800 GTS to dobijałem do 3.7 GHz (a to nie była górna granica, mogłem dalej jechać chyba), a teraz ( z GTX295) 3.4 GHz to prób absolutnie nieprzekraczalny. Czy to na prawdę jest spowodowane wymianą karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dokładnie, ciągnie jakieś 150% więcej prądu.

Mam Chievteca 650 WAT. To chyba powinno wystarczyć? Ale może to jest czego innego problem? Np. płyty. Mam Gigabyte GA-EP45T UD3R. i 4 GB DDR3 ramu kingstona. Ale to nie ram nawala na pewno. Także chyba brak zasilania rzeczywiście.

Edytowane przez Boniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz? http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-295-review-bfg/5

"A GeForce GTX 295 requires you to have a 700 Watt power supply unit at minimum if you use it in a high-end system. That power supply needs to have (in total accumulated) at least 50 Amps available on the 12 volts rails."

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=555&...ctr_str_numer=4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

295 podobnie jak 5890 ciągną wg specyfikacji 300W. Oczywiście jest to tdp podawane przez producenta, w realnych warunkach nie do osiągnięcia ( oprócz ccct czy jak to tam się zwie i futrzanego marka ). Dodatkowo kręcony 4 jajowiec, szczerze to ja bym nie kręcił na tej zasiłce. A jaką ma linię 12V, bo same 650W nie zawsze = 650W.

 

BTW, czy kręcony quad 3.5/4 GHz przy znośnym 1.35V nie ubije mi płyty? Niby tylko 4 fazy zasilania, ale dosyć mocne. Pytałem w wątku o płycie, ale nikt nie odpisał, a nie chciałbym sobie rozwalić kompa. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

295 podobnie jak 5890 ciągną wg specyfikacji 300W. Oczywiście jest to tdp podawane przez producenta, w realnych warunkach nie do osiągnięcia ( oprócz ccct czy jak to tam się zwie i futrzanego marka ). Dodatkowo kręcony 4 jajowiec, szczerze to ja bym nie kręcił na tej zasiłce. A jaką ma linię 12V, bo same 650W nie zawsze = 650W.

 

BTW, czy kręcony quad 3.5/4 GHz przy znośnym 1.35V nie ubije mi płyty? Niby tylko 4 fazy zasilania, ale dosyć mocne. Pytałem w wątku o płycie, ale nikt nie odpisał, a nie chciałbym sobie rozwalić kompa. :sad:

Jak sekcja jest mocna i stabilna, to nie będzie problemu. Liczba faz akurat ma tu mniejsze znaczenie - patrz Biostar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 WAT?? Ale na 650 działa dobrze. A jak już mówiłem procesor działa na niezmienionym zasilaniu, tylko FSB zmieniłem i dzielnik pamięci. Poza tym do tego kompa podpiąłem na chwilę 3 dyski na raz i się nie sypnął więc jakaś tam rezerwa mocy jeszcze powinna być. Ale to jednak moc jest ograniczeniem w podkręcaniu, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sekcja jest mocna i stabilna, to nie będzie problemu. Liczba faz akurat ma tu mniejsze znaczenie - patrz Biostar.

No podobno jest mocna, przewertowałem wątek od mojej płyty ale nic konkretniejszego nie znalazłem. Najlepszym testem są użytkownicy którzy śmigali na niej w parze z quad'em.

 

 

700 WAT?? Ale na 650 działa dobrze. A jak już mówiłem procesor działa na niezmienionym zasilaniu, tylko FSB zmieniłem i dzielnik pamięci. Poza tym do tego kompa podpiąłem na chwilę 3 dyski na raz i się nie sypnął więc jakaś tam rezerwa mocy jeszcze powinna być. Ale to jednak moc jest ograniczeniem w podkręcaniu, tak?

Może być moc, co by tłumaczyło, dlaczego miałeś 3.7 przy 8800 a teraz problem z 3.4.

 

Zapuść Furmarka, stability test.

 

Za ewentualne uszkodzenie komputera nie odpowiadam, robisz to na własne ryzyko! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 WAT?? Ale na 650 działa dobrze. A jak już mówiłem procesor działa na niezmienionym zasilaniu, tylko FSB zmieniłem i dzielnik pamięci. Poza tym do tego kompa podpiąłem na chwilę 3 dyski na raz i się nie sypnął więc jakaś tam rezerwa mocy jeszcze powinna być. Ale to jednak moc jest ograniczeniem w podkręcaniu, tak?

Tak, 650 działa, ale zarzuć obciążenie na grafe, to ci prawdopodobnie sypnie po ekranie. A do tego 650W masz tylko na tabliczce. Do tego dochodzi sprawność zasilacza. Prawdopodobnie nie kupiłeś go rok temu, więc różnie może z nim być.

 

 

No podobno jest mocna, przewertowałem wątek od mojej płyty ale nic konkretniejszego nie znalazłem. Najlepszym testem są użytkownicy którzy śmigali na niej w parze z quad'em.

Zapuść quada i sprawdzaj temperaturę sekcji. Jak będzie bardzo gorąca, to może być różnie. U mnie sekcja jest mocna i sobie radzi(ła) z quadzikiem po lekkim OC, ale nie sprawdzałem dokładnie, bo bez chłodzenia nie chciałem męczyć procka. To, że sekcja będzie ciepła, to nie będzie niczym dziwnym, ale powinna dać radę. No płytka jak moja ciągnęła Q6600 po OC, a to ciągnie znacznie więcej :) Q9 są mniej prądożerne, więc powinno być spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuść quada i sprawdzaj temperaturę sekcji. Jak będzie bardzo gorąca, to może być różnie. U mnie sekcja jest mocna i sobie radzi(ła) z quadzikiem po lekkim OC, ale nie sprawdzałem dokładnie, bo bez chłodzenia nie chciałem męczyć procka. To, że sekcja będzie ciepła, to nie będzie niczym dziwnym, ale powinna dać radę. No płytka jak moja ciągnęła Q6600 po OC, a to ciągnie znacznie więcej :) Q9 są mniej prądożerne, więc powinno być spoko :)

Ok, dzięki za podpowiedzi.

 

Jak przyjdzie proc, to się jeszcze zgłoszę z wynikami i obadamy. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 650 działa, ale zarzuć obciążenie na grafe, to ci prawdopodobnie sypnie po ekranie. A do tego 650W masz tylko na tabliczce. Do tego dochodzi sprawność zasilacza. Prawdopodobnie nie kupiłeś go rok temu, więc różnie może z nim być.

Zasilacz, procesor płytę i RAM kupiłem w kwietniu 2009. Kartę wymieniłem w sierpniu. Od tego czasu nic się nigdy nie sypnęło. 3dmark Vantage bez zacięcia. Crysis w maksymalnych detalach, wszystko huczy w obudowie ale nic się nigdy nie sypnęło. Nie rozumiem już. Znaczy że powinienem wymienić zasilacz? Bo karty nie zamierzam. A zasilacz z czasem traci sprawność?

 

Ps. Mam nagrywarkę DVD samsunga i dysk WD caviar black 1 TB, jeśli ma to jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zasilacz tez się starzeje, nic nie jest wieczne. Nie chodzi o sam napis 650W na tabliczce. Jakbys miał jakiś wyższej klasy sprzęt zamiast tego pewnie nie byłoby żadnego problemu.

 

BTW nie rozumiem ludzi, kupują wypasione karty, super procki a mają g.wniane zasilacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zasilacz tez się starzeje, nic nie jest wieczne. Nie chodzi o sam napis 650W na tabliczce. Jakbys miał jakiś wyższej klasy sprzęt zamiast tego pewnie nie byłoby żadnego problemu.

 

BTW nie rozumiem ludzi, kupują wypasione karty, super procki a mają g.wniane zasilacze...

No dobra. Powiedzieli mi że Chievtec to dobra firma i że 650 WAT starczy. Czy ja mam się przejmować że pewnego dnia ten zasilacz padnie? A jakby tak się stało to czy inne komponenty też są narażone na zniszczenie?

 

EDIT:

Chieftec, a nie chievtec ale chyba wiadomo o co chodzi

Edytowane przez Boniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaki to dokładnie model, to będziemy wiedzieć co to jest. :wink:

Chieftec CFT-650-14CS - modularny

 

Tak jest na gwarancji napisane przynajmniej. Jak nie wystarczy to będę rozkręcał ale mam tak kompa upchanego w szafce że mi się nie chce wyciągać :wink:

 

EDIT:

No i jak z tym zasilaczem? Dobre gó**o czy do wymiany?

Edytowane przez Boniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam już Q9650 zainstalowanego, przy okazji zmieniłem chłodzenie na Megahalems, bo TT Ultry nie dało się zamontować żeby dmuchała na tył budy ( podgrzewała mi zasiłkę ).

 

Ciekawi mnie kwestia temperatur. Core temp i real temp pokazują zupełnie inne tempy dla każdego rdzenia. Tzn. w jednym programie core 1 = 55oC, a w drugim 60oC. któremu ufać?

 

Druga sprawa, dlaczego intel podaje takie samo tdp dla 2 rdzeniowca i 4 rdzeniowca? Chyba taki quad więcej ciągnie?

 

Trzecia sprawa ( :lol2: ), czy różnica 6/7oC między jajkami nie stanowi problemu? Na E8400 miałem maks 4oC. Procka posmarowałem tak, że zostawiłem jakieś 3 mm wolne od krawędzi.

 

Na razie tyle, dopiero się zacznie jak będę kręcił. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...