Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie przerwa dobrze mi zrobi. A jeszcze sporo wariantów do przetestowania zostało, coś na pewno się wstrzeli. :wink:

 

----------

 

VTT 1,3V też nie wypaliło. :angry: Najgorsze jest to, że niestabilność wychodzi po 4 godzinach, to kupa czasu. Żeby sprawdzić mnogość ustawień, to jakiś miesiąc był by potrzebny. :lol:

 

Chyba trzeba ruszyć te gtl'e. Czy jest gdzieś info jak mniej więcej wybrać, czy to już totalna ruletka? Poradnik mówi, że trzeba celować :-| . Który ruszyć, bo mam CPU GTL 0/2, CPU GTL 1/3, NB GTL ( dla każdego wartości 0,67; 0,63; 0,61; 0,57 )?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przerwa dobrze mi zrobi. A jeszcze sporo wariantów do przetestowania zostało, coś na pewno się wstrzeli. :wink:

 

----------

 

VTT 1,3V też nie wypaliło. :angry: Najgorsze jest to, że niestabilność wychodzi po 4 godzinach, to kupa czasu. Żeby sprawdzić mnogość ustawień, to jakiś miesiąc był by potrzebny. :lol:

 

Chyba trzeba ruszyć te gtl'e. Czy jest gdzieś info jak mniej więcej wybrać, czy to już totalna ruletka? Poradnik mówi, że trzeba celować :-| . Który ruszyć, bo mam CPU GTL 0/2, CPU GTL 1/3, NB GTL ( dla każdego wartości 0,67; 0,63; 0,61; 0,57 )?

 

Na razie spróbuj ogarniać cpu, 0/2 to pierwszy rdzeń z pierwszego i drugiego wolfdale'a które tworzą yorka i 1/3 to drugi i drugi... myślę że to kapujesz :)

 

Może spróbuj na początek 0/2 0.63x, a 1/3 0.67x a później na odwrót itd. niestety jest sporo możliwości do przetestowania :wink:

 

Jeszcze apropo testowania stabilności, sprawdzasz tylko linxem?? nie używasz np. occt??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kapuje ten podział, dzięki.

 

No w tej chwili tylko LinX, jak mi przejdzie 300 pętli to pójdą 3dmarki, occt, jakieś gierki. Chyba nie ma sensu brać za inne programy, skoro LinX to największa grzałka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Jeszcze apropo testowania stabilności, sprawdzasz tylko linxem?? nie używasz np. occt??

 

Wszystko co nie jest zrobione na linpacku to shit do testowania ;) OCCT owszem, jesli wlaczysz OCCT Linpack. Ale tak to tylko linx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak 15min jak procesor przejdzie LinX to jest nie do ruszenia w normalnym uzytkowaniu.Testowanie tym programem po kilka godz to jest jakis kosmos.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, po ile czasu testujecie? Kilka screenów widziałem po 20 pętli ( około 30 minut ).

 

----------

 

Czy ja wiem czy przesada. Jak kręciłem C2D to 8h orthosa na prio 10. Przeszedł i luz, nigdy nie było problemów.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Jak jak jade 4,3GHz z wykorzystaniem 4096 Ramu 20 pętli to zajmuje to mniej niż godzinę.

A dokładnie.... niech spojrzę... 55minut 19 sekund ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

----------

 

Czy ja wiem czy przesada. Jak kręciłem C2D to 8h orthosa na prio 10. Przeszedł i luz, nigdy nie było problemów.

 

oczywiscie, tylko tam gdzie Orthos po 15 godz wskazuje stabilnosc LinX czesto sypie po 5 min :wink:.

 

Jak jak jade 4,3GHz z wykorzystaniem 4096 Ramu 20 pętli to zajmuje to mniej niż godzinę.

A dokładnie.... niech spojrzę... 55minut 19 sekund ;)

 

skoro wykorzystuje cała pamiec to nic dziwnego. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

oczywiscie, tylko tam gdzie Orthos po 15 godz wskazuje stabilnosc LinX czesto sypie po 5 min :wink:.

 

 

skoro wykorzystuje cała pamiec to nic dziwnego.

 

No to z linxem to akurat prawda :)

Tzn, z linxem jest tak, ze im wiecej pamieci dasz tym dluzej czekasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, tylko tam gdzie Orthos po 15 godz wskazuje stabilnosc LinX czesto sypie po 5 min :wink:.

 

Bankowo? To orthos taki lipton jest? Hmm, ja się nie znam, polecali go do katowania to śmigałem. Ważne że nic się złego nie działo. No to skoro tak, to jaka diagnoza panowie?

 

Dołączona grafika

 

No to z linxem to akurat prawda :)

Tzn, z linxem jest tak, ze im wiecej pamieci dasz tym dluzej czekasz ;)

 

No to wiem że im więcej ramu tym dłużej. Tylko że ja mam xp32bit i maks 2GB może zająć na robótkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Bankowo? To orthos taki lipton jest? Hmm, ja się nie znam, polecali go do katowania to śmigałem. Ważne że nic się złego nie działo.

 

Pisałem to w temacie o bloomfieldzie, napsize i tutaj. Orthos to to samo co prime, tylko na 2 rdzenie. Prime blend/smallffts moge puszczac godzinami przy 4,4GHz HT ON 1,4V. Z tym samym ustawieniem linx sypie sie po 3-4 minutach, czyli przy moich ustawieniach gdzies po 1 petli. Po podniesieniu napiecia na 1,42V juz przechodzi do ok. 13-14 petli w linxie, ale i tak wywala wkrotce potem. Wiec linx to zdecydowanie bardziej wymagajacy stabilnosci program niz orthos/prime. Czasy tamtych juz minely.

 

No to skoro tak, to jaka diagnoza panowie?

 

Dołączona grafika

 

Imo, rock stable. Po 4 godzinach linxa naprawde nic nie ma prawa Ci wywalic co jest normalna aplikacja nie pisana sztucznie pod obciazenie procka. A jesli chcesz to sprawdzic -> prosty test. Masz 4 rdzenie, odpal sobie 3 instancje memtesta w tle, do sprawdzenia po 512-768 i do tego jakas gierke ktora dodatkowo dociazy jeden rdzien. Nie wywali? No to masz stabilnie i tyle.

 

No to wiem że im więcej ramu tym dłużej. Tylko że ja mam xp32bit i maks 2GB może zająć na robótkę.

 

Fakt, zapomniałem o ograniczeniu systemu. No coż, ale za to dłużej robisz te testy, wiec jedno i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie informacje. Orthosa sobie odpuściłem, bo dla quad'ów to w ogóle polecany był linx. Teraz widzę, że nawet dla 2 rdzeni linx i tak jest lepszym rozwiązaniem. Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi i sugestie. :razz:

Rzadko zmieniam procki, a jak już, to podkręcam raz i koniec, dlatego nie jestem na bieżąco ze wszystkimi nowinkami w światku oc. :lol2: No to teraz byle nic się nie spaliło to pociągnę na tym trochę czasu.

 

:gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vPLL na poziomie 1.75V to już wg, mnie za wysoko, gdzieś na xs kiedyś czytałem że bezpieczne vPLL oscyluje w okolicach 1.6V ale to było chyba jeszcze za czasów 65nm C2D i C2Q

Na 65nm to sie spokojnie 1.8V dawało do mocnego OC na C2Q!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3d marki 01,03,05,06 wszystkie testy x4 + to co pisał kolega @shoxeh, czyli memtesty i gierka. Wszystko przeszło bez zająknięcia. To chyba można uznać że pacjent jest stabilny. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3d marki 01,03,05,06 wszystkie testy x4 + to co pisał kolega @shoxeh, czyli memtesty i gierka. Wszystko przeszło bez zająknięcia. To chyba można uznać że pacjent jest stabilny. :razz:

 

jeszcze w GTA IV potestuj ,to jest dobry benchmark dla procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3d marki 01,03,05,06 wszystkie testy x4 + to co pisał kolega @shoxeh, czyli memtesty i gierka. Wszystko przeszło bez zająknięcia. To chyba można uznać że pacjent jest stabilny. :razz:

 

Jak BOINC bedzie stabilnie liczył kilka dni to tez wystarczy za test :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

3d marki 01,03,05,06 wszystkie testy x4 + to co pisał kolega @shoxeh, czyli memtesty i gierka. Wszystko przeszło bez zająknięcia. To chyba można uznać że pacjent jest stabilny. :razz:

 

Pewnie, że stabilny. Nie ma się co już szczypać z tym prockiem :) Chyba, że złapiesz jakiegoś BSODA, ale wątpie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio pytałem o kręcenie intelowskiego quada 9550 na Asrock P45Xe-R i stanąłem w miejscu w którym nie wiem co i jak :P

Kręciłem proca wcześniej ale zatrzymałem się na 3.6GHz i postanowiłem od nowa - od podstaw:D .

Chce sprawdzić jaki jest FSB wall, więc ustawiłem mnożnik proca na x6, FSB:DRAM na 1:1, wszystkie napięcia zmieniłem z auto na :

rdzeń 1.2625V

NB 1.12V

GTL tu próbowałem kilka opcji ale zostawiłem póki co na 0.63VTT

VTT 1.20V

PLL 1.50V

Pamięci 1.96V

W biosie mam jeszcze takie opcje które mnie zastanawiają i dałem na low ale nie wiem czy mają jakieś znaczenie : SB Core Voltage, SB 1.1V Voltage.

Wyłączyłem Spread Sprectrum i Intel SpeedStep.

 

Stopniowo podnoszę szynę FSB z 333MHz do 420Mhz i można powiedzieć, że wszystko jeszcze działa bo odpalam w windowsie linxa z problem size 18000 i 5 pętli i przechodzi. Podnoszę do 425Mhz i dziwne zachowanie komp się resetuje w windowsie, dlatego podniosłem raz każde z tych napięć: NB - 1.14V, VTT - 1.22, PLL - 1.52. Wchodzę do windowsa znów test linxem i przeszło. Teraz daje szynę na 430Mhz i ładując windowsa się resetuje i nie wiem czy to już jest granica mego proca ? Może coś źle robię ? Jakieś rady, sugestie?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś rady, sugestie?:D

 

Podciągnij VTT do 1.3V-1.4V ,to powinno pomóc.Ja na swojego łądowałem VTT rzędu 1.8V :lol2: (tak do testów) i proc działa do dziś.Tak w ogóle nie bój się o uszkodzenie procesora.Naprawdę ciężko załatwić taki procesor nawet napięciem rzędu 2.0V.Parametr PLL u mnie nic nie daje ,zostaw na stock,NB koniecznie do 1.22V Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem że vcore też mam tak dawać równo z tym VTT ? czytałem w poradniku że VTT nie może być większe, więc jak ?:P

I jeszcze jedno pytanie, czy to normalne że w biosie ustawiłem rdzeń na 1.35V a w cpu-z bez stresu pokazuje 1.304V a pod obciążeniem linxa spada do 1.232V :o ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadki są normalne, najlepiej to mierzyć miernikiem a nie czytać z programów, no ale nie zawsze jest taka możliwość.

Trochę duży ten spadek pod obciążeniem jeśli program podaje mniej więcej prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam parę pytań:

1.FSB BUS ustawiony mam na 333Mhz zaś ram na 533Mhz z czego FSB:DRAM 5:8 - czy to tak powinno być czy może zmienić?

2.Mogę podkręcić FSB z 333 na 400, tylko potem jak ustawić najlepiej do tego ram?

3.Jakie chłodzenie obecnie polecacie?Do q9300?

4.Mam 2 płyty główne: Gigabyte ep35-ds3 i Asusa p5q SE - która lepiej zostawić jeżeli bym zdecydował się podkręcić procesor?

5.Jeżeli bym zmienił chłodzenie, to przy obudowie Raidmax Sagitta(3 wiatraki) i procesorze q9300(rev. m1) do ilu zdołał podkręcić razem z tymi ramami

 

 

Konfiguracja:

Gigabyte EP35-DS3

CPU: q9300@2500Mhz

GPU:HD4870 512mb

RAM:2x2GB OCZ(w cpu-z jest podane pc2-6400 lecz numer seryjny to OCZ2P1066G)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam parę pytań:

1.FSB BUS ustawiony mam na 333Mhz zaś ram na 533Mhz z czego FSB:DRAM 5:8 - czy to tak powinno być czy może zmienić?

2.Mogę podkręcić FSB z 333 na 400, tylko potem jak ustawić najlepiej do tego ram?

3.Jakie chłodzenie obecnie polecacie?Do q9300?

4.Mam 2 płyty główne: Gigabyte ep35-ds3 i Asusa p5q SE - która lepiej zostawić jeżeli bym zdecydował się podkręcić procesor?

5.Jeżeli bym zmienił chłodzenie, to przy obudowie Raidmax Sagitta(3 wiatraki) i procesorze q9300(rev. m1) do ilu zdołał podkręcić razem z tymi ramami

 

1. Ram masz dobrze ustawiony (jeśli nie sprawia kłopotów) 533x2=1066

2. Możesz podkręcić, ustaw dzielnik 1:1.25 (cpu:ram)

3. Jaki budżet?

4. Chipset p45 ma więcej przydatnych funkcji potrzebnych do kręcenia quadów, ale ten asus jest beznadziejny. Gigabyte dobry do c2d więc na p35 z quadem nie zaszalejesz

5. Z tymi płytami bym nie liczył na wiele

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do płyty głównej dla Quada to najelpszą płytą do jego CO jest Gigabyte GA-EP45-UD3P

O to moje rezultaty na tej płycie.

Co prawda procesor to perełka ale płyta swoje pokazała.

Tu możecie się o tym przekonać.

Najlepszy Q9550 w Polsce, a w super pi i pifast najlepszy an świecie ;)

 

Q9550 pod SS, Rezultat 2xWR w kategorii Q9550 PiFast oraz Super pi 1M - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

 

A jak kręcą się wasze Quady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI to sobie odpuszcze, bo sporo slucham muzyki, a na nim podobno dzwiek jest b. slaby. Co do tego GIGABYTE GA-EP45-UD3P to ciezko dostepny jest, a i cena powyzej 500zł. Znowu Asusy P5Q podobno czesto padaja (tak wyczytalem na forum przynajmniej). I tak sam nie wiem co wybrac.

 

Ale jeszcze co do tego GIGABYTE GA-EP45-UD3P to ma mozliwosc zjechania z napieciem ponizej standardowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie P5Q-E zrobiła FSB 560 na E6420. Na Quadzie ok. 500, dalej nie pójdzie, pewnie wina procka :/ Fakt faktem, że na P5Q-E z łatwością będziesz mieć te 4 ghz (z odpowiednim procem). Awaryjność ? Posiadam od marca 2009 i odpukać jeszcze się nie zawiodłem.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...