Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, co prawda mam Q6600, ale pozwole sobie zadac to pytanie tutaj, bo temat bardziej oblegany :)

Nie moge obciazyc proca na 100%. Wlaczam jednego Orthosa i jest 50%, wiec wlaczam drugiego, ale dalej jest 50%, sprobowalem nawet 4, ale to samo :) Wlaczylem 3DMarka 2006, bo niby tez bierze 4 rdzenie, a tez tych łyknął 100% ale z dwoch. Jedynie Cinebench wzial wszystkie 4 rdzenie w 100%. Co jest grane ? Bo slyszalem, ze wlaczenie dwoch Orhosow pozwala na obciazenie 100%, cos robie zle ?

 

EDIT:

 

Sprawdzilem jeszcze UT3, ktory na 100% potrafi bardzo ladnie wykorzystac 4 rdzenie, bo widzialem testy na necie i on tez bierze tylko 50%. Czy trzeba jakias latkie zainstalowac do Windy, czy co. Mam XP Prof z SP2.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stałem sie posiadaczem QX9650 i musze powiedziec ze jest niezły! przy napieciu 1.37 mam stable na 3967mhz. Max jaki osiągnąłem narazie to 4300mhz przy 1.43. Na dzisiaj nie bede go katował wiekszym napieciem ale zobaczymy co przyniesie jutro:) Jesli chodzi o grzanie sie prockow serii QX9... Wczesniej miałem Q6600@ 3600 na 1.42 i temp były 33.34.33.34 (CPU-z) teraz przy 3967 mam 31 32 31 31. Mam całkiem niezłe chłodzenie ale przy troszke nizszym napieciu ale wiekszych mhz mam nizszą teperature. Te procki troszke mniej sie grzeją i mają lepsze mozliwosci OC. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz recznie koligacje każdego orthosa porobic, prosciej jest korzystac z prime95 w najnowszej wersji bo automatycznie dobiera liczbe wątków

Ok, tam juz kij z Orhosem, czemu UT3 bierze 50%, mimo ze jak patrzylem na koligacje, to jest na wszystkie rdzenie ustawiona. Z tego co widzialem na necie w testach, to ta gra dostaje poteznego kopa na 4 rdzeniach, a u mnie to samo co na dwoch. W koncu 50% bierze tylko z 4 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś już jakieś dokładniejsze info co do premiery Q9100? Jestem ciekaw co z tego będzie, jak fsb bedzie takie marne jak z resztą Q9xxx to niektóre 3Ghz nie wyciągną :lol:

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś już jakieś dokładniejsze info co do premiery Q9100? Jestem ciekaw co z tego będzie, jak fsb bedzie takie marne jak z resztą Q9xxx to niektóre 3Ghz nie wyciągną :lol:

mam Q9450 - podkręcony do 3Ghz na fsb 375 i 1,225V - o/c tragiczne.... na tym v wyżej nie chce iść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość Yorkfieldów jakie mam lecą przy 1.3V ok 4G. Jeden przy 1.25V robi stabilne 400x10.

 

Więc jakby racji chyba nie masz.

Chętnie takiego Q9450 co robi 4GHz przy 1.3V bym zakupił, gdzie sie zgłosić?

Z tym mnoznikiem to chyba lekka pomyłka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie takiego Q9450 co robi 4GHz przy 1.3V bym zakupił, gdzie sie zgłosić?

Z tym mnoznikiem to chyba lekka pomyłka :wink:

On miał na myśli ogółem Yorkfieldy, a nie tylko Q9xxx.

 

QX ma x10 :)

Który? :| Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, no to teraz nie wiem czy brać Q9450 czy E8400 i kręcić ewentualnie e8500. Te q9450 jakos niepewne w OC, a sam nie wiem czy będzie lepsze niż E8400 po oc w grach na jakies 2 lata starczy chyba? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest warty taki Xeon X3350 bardzo podobny do Q9450? Są w miarę tanie ( ok. 900zł BOX ) w stosunku do Q9450... czy warto się nimi interesować ? Ktoś parę postów pisał o nim... To co prawda proc serwerowy ,ale może działać w zwykłej płycie pod s775 ?

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niczym sie nie roznia poza nazwa, bedzie dzialac bezproblemowo

Jak to nie! Przecież są specjalnie selekcjonowane, stabilniejsze i 'krencom siem jak gupie' .... :D

 

 

 

 

 

...do FSB 450MHz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...