Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

A na poważnie: wg. znalezionych danych Xeon X 3350

to technologia 45nm i 12MB cache ale jądro conroe a więc stare...jak z wydajnością, mnożnikiem i podatnością na O/C takiego proca ?

 

pzdr! Nix

Edytowane przez Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie: wg. znalezionych danych Xeon X 3350

to technologia 45nm i 12MB cache ale jądro conroe a więc stare...jak z wydajnością, mnożnikiem i podatnością na O/C takiego proca ?

 

pzdr! Nix

Zerknij chocby na specyfikacje jaka podaje Producent: Q9450 vs X3350.

Ale jak te roznice przekaladaja sie na codzienne uzytkowanie i OC - ciezko wyczuc :rolleyes:

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info- faktycznie istotnych to różnic brak- a w ogóle są w spec. dwie:

 

1 X 3350 obsługuje Intel® I/OAT a Q9450 nie - co to jest za cudo?

2. VID Voltage Range- X 3350 ma 1,212V a Q9450 0.85V – 1.3625V

 

Mam zatem wrażenie że to dokładnie te same proce... może to być prawda ? Jeśli tak to dlaczego fani OC dalej czekają na swoje Q9450 i wzwyż ?

 

pzdr! Nix

 

PS. Sorry ,ale informacje jakoby X3550 był w technologii 65nm i ze rdzeniem Conroe zaczerpnąłem z jednego ze sklepów sprzedających to cudo... niestety pełno w opisach nieścisłości i wręcz głupot...jednak trzeba sprawdzać u źródła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info- faktycznie istotnych to różnic brak- a w ogóle są w spec. dwie:

 

1 X 3350 obsługuje Intel® I/OAT a Q9450 nie - co to jest za cudo?

2. VID Voltage Range- X 3350 ma 1,212V a Q9450 0.85V – 1.3625V

 

Mam zatem wrażenie że to dokładnie te same proce... może to być prawda ? Jeśli tak to dlaczego fani OC dalej czekają na swoje Q9450 i wzwyż ?

 

pzdr! Nix

 

PS. Sorry ,ale informacje jakoby X3550 był w technologii 65nm i ze rdzeniem Conroe zaczerpnąłem z jednego ze sklepów sprzedających to cudo... niestety pełno w opisach nieścisłości i wręcz głupot...jednak trzeba sprawdzać u źródła...

 

 

http://www.intel.com/technology/ioacceleration/index.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stałem sie posiadaczem QX9650 i musze powiedziec ze jest niezły! przy napieciu 1.37 mam stable na 3967mhz. Max jaki osiągnąłem narazie to 4300mhz przy 1.43. Na dzisiaj nie bede go katował wiekszym napieciem ale zobaczymy co przyniesie jutro:) Jesli chodzi o grzanie sie prockow serii QX9... Wczesniej miałem Q6600@ 3600 na 1.42 i temp były 33.34.33.34 (CPU-z) teraz przy 3967 mam 31 32 31 31. Mam całkiem niezłe chłodzenie ale przy troszke nizszym napieciu ale wiekszych mhz mam nizszą teperature. Te procki troszke mniej sie grzeją i mają lepsze mozliwosci OC. Pozdrawiam

no wielka mi filozofia..ciezko byc niezadowolonym z procka z a 3 koła...my tu mowimy o prockach za ok 1000...za 3 koła to w buty sobie wsadz te 4ghz..za taka kase z 5 powinno byc :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wielka mi filozofia..ciezko byc niezadowolonym z procka z a 3 koła...my tu mowimy o prockach za ok 1000...za 3 koła to w buty sobie wsadz te 4ghz..za taka kase z 5 powinno byc :D :D :D :D

Może od razu 6? a co tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troche i chyba jednak się skusze na tego Q9300 zamiast Q6600, jak czytam zagraniczne fora to az takiej tragedi nie ma jak mowicie, podobno robia 3.4-3.5GHz. Taki wynik, a nawet troche mniejszy w pelni mi wystarczy do uzytkowania domowego, a nie kupuje proca do jakiś ikstrimów tylko, zeby godnie mi służył.

 

Ktoś musi zostac królikiem doswiadczalnym ;) Jeszcze sie zastanowie, ale raczej bedzie Q93.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

tak teraz wydaż w czort kasiory na to cuś... a potem za pół roku się okaże ze za mało... jak do zastosowań domowych by godnie słuzył to sobie kup kurcze celerona albo dual core.. o czym ty gadasz kolego??? to są procesory o przeznaczeniu ekstremalnym i takie ich zastosowanie powinno być ..no chyba że masz za duzo kasiorki... to twój wybór... kupno tego procesora mijea sie na dzien dzisiejszy z celem... najbardziej wydajny i opłącalny obecnie jest WOLFDALE 8200 a nie YOrkfield... w obecnej jego formie nie jest to nic interesującego... i tylko nakreca marketingową machinę... bierz tkaże udowodnioną psychologiczna zależnośc ze apetyt rosnie w miarę jedzenia nawet u tych skromnych...

 

jak podkrecisz do 3.5 ghz to zaraz bedziesz chciał więcej bo ktos ma i mu działa a tobie nie... i tak czy inaczej nie odczujesz tego w zastosowaniach codziennej pracy i zabawy... lekko błędne myslenie...

 

pozdrawiam... 3m się.. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troche i chyba jednak się skusze na tego Q9300 zamiast Q6600, jak czytam zagraniczne fora to az takiej tragedi nie ma jak mowicie, podobno robia 3.4-3.5GHz. Taki wynik, a nawet troche mniejszy w pelni mi wystarczy do uzytkowania domowego, a nie kupuje proca do jakiś ikstrimów tylko, zeby godnie mi służył.

 

Ktoś musi zostac królikiem doswiadczalnym ;) Jeszcze sie zastanowie, ale raczej bedzie Q93.

tia a taki byle jaki G0 6600 zrobi ci wiecej niz 3,5ghz i masz jednak te 2mb cache wiecej niz w obciętym 9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia a taki byle jaki G0 6600 zrobi ci wiecej niz 3,5ghz i masz jednak te 2mb cache wiecej niz w obciętym 9300

dobrze prawisz - q93 jest zupełnie nie opłacalny przy takiej dostępności q6600 i takich ich cenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem jeszcze troche i chyba faktycznie dam spokój z tym Q93. Wezme Q66 chyba i zostanie mi jeszcze troche funduszy na planowane WC ;)

 

Tylko teraz nie wiem czy brać BOX czy OEM. Różnica w cenie 100zł, a to sporo. Cooler mam Zalman 7000B-Cu, chyba nie powinien byc gorszy od Intelowego boxa od s775? Czy moze sie myle? Pamietam, ze jak wchodzily E8x00 to była jakaś maniana z tymi wersjami OEM, wiec jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera tyle czekałem na tego procka i okazał się tak "przeciętny" jeżeli chodzi o "oc" :angry: Planowałem zakupić Q9450 jednak pozostaje kupić Q6600 <_<

 

Jakby ktos potrzebował to .... http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=262025 :) Jak kupowac procka to albo q6600 albo QX9650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.6GHz 1.42V - też mi selekt...

sieczka a nie select...

potrzebuje 6600 co pojdzie na mojej plycie gdzies minimum 3.8 na stable 24/7 jak nie to sie nie laduje wogole w ten interes i biore wolfdale

 

jak macie jakies dojscie do wczesniejszych wolfow to dajcie link

 

 

a plyta to dfi lanparty p35 ut t2r

Edytowane przez globi-wan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wielka mi filozofia..ciezko byc niezadowolonym z procka z a 3 koła...my tu mowimy o prockach za ok 1000...za 3 koła to w buty sobie wsadz te 4ghz..za taka kase z 5 powinno byc :D :D :D :D

 

Po pierwsze dałem tylko 2000zł!:)) po drugie Poszedł 4,8Ghz do testow. Po trzecie 5ghz na codzien nikt nie ma! do takich predkosci potrzeba bardzo wysokie napiecie a te procki na codzien mogą chodzic max 1.38 1.39 (według intela to maksymalne napiecie na 24/7) Oczywiscie moze chodzic z wiekszym napieciem ale nie pochodzi długo! Poza tym 4gh na quadzie jest juz fajnym osiągiem przy napieciu 1.365 na codzien....

 

"sieczka a nie select...

potrzebuje 6600 co pojdzie na mojej plycie gdzies minimum 3.8 na stable 24/7 jak nie to sie nie laduje wogole w ten interes i biore wolfdale"

 

Mysle ze 3600 nie kazdy quad potrafi.... A ten co miałem miał niskie temperatury wiec mysle ze to nie SIECZKA....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item344560520_core_2..._3_lata_gw.html

Jaki tydzien i jakiego oc mozna sie spodziewac ? Powie ktos ? :D

Jesli mnie oko nie myli, to widze rok 07 i tydzien 40...

OC zalezy od wieeeelu czynnikow - musialbys sprecyzowac do czego chesz proca wlozyc :?: jakie pamieci chcesz z nim sparowac :?: jakim zasilaczem chcesz to napedziac :?: czym chcesz to chlodzic :?: ile masz cierpliwosci :?: bla, bla, bla.... najlepiej zapytaj sprzedajacego :idea: (i nie zapomnij dopytac jakim napieciem go traktowal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item344560520_core_2..._3_lata_gw.html

Jaki tydzien i jakiego oc mozna sie spodziewac ? Powie ktos ? :D

Ja mam z 39 tygodnia i oc jest dobre. Obawiam sie ze ten niby tydzien wiecej moze troche wpłynąć negatywnie na OC. Ja spokojnie osiagam 4500mhz przy 1.54 stabilnie ale 4400 juz tylko przy 1.49 a 4100 przy 1.4. Ten kto chce kupic tego proca musi pamietac ze to nie Q6600. QX9650 mają nizsze napiecie 1.25 na starcie i katowanie tego proca wyzszymi napieciami wpływa na jego zywotnosc. Wg. intela i wielu portali max napiecie na codzien to 1.365v czyli ja mysle ze max to 1.38. Generalnie te procki spokojnie kreca sie na 4000mhz od 1.32 - 1.38. Mysle ze tyle powinienes spokojnie uzyskac na 24/7 ale tak jak kolega napisał OC moze miec wiele innych czynnikow pomagających lub utrudniających podkrecanie.

Edytowane przez klataa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...