Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli mnie oko nie myli, to widze rok 07 i tydzien 40...

OC zalezy od wieeeelu czynnikow - musialbys sprecyzowac do czego chesz proca wlozyc :?: jakie pamieci chcesz z nim sparowac :?: jakim zasilaczem chcesz to napedziac :?: czym chcesz to chlodzic :?: ile masz cierpliwosci :?: bla, bla, bla.... najlepiej zapytaj sprzedajacego :idea: (i nie zapomnij dopytac jakim napieciem go traktowal)

Proc nie dla mnie dla znajomego :) chlodzenie WC plyta Striker II zasilka 1200W(P190) Muchy Redline i takie tam rozne inne drogie zeczy nie wiadomo po co :P :P

Ja mam z 39 tygodnia i oc jest dobre. Obawiam sie ze ten niby tydzien wiecej moze troche wpłynąć negatywnie na OC. Ja spokojnie osiagam 4500mhz przy 1.54 stabilnie ale 4400 juz tylko przy 1.49 a 4100 przy 1.4. Ten kto chce kupic tego proca musi pamietac ze to nie Q6600. QX9650 mają nizsze napiecie 1.25 na starcie i katowanie tego proca wyzszymi napieciami wpływa na jego zywotnosc. Wg. intela i wielu portali max napiecie na codzien to 1.365v czyli ja mysle ze max to 1.38. Generalnie te procki spokojnie kreca sie na 4000mhz od 1.32 - 1.38. Mysle ze tyle powinienes spokojnie uzyskac na 24/7 ale tak jak kolega napisał OC moze miec wiele innych czynnikow pomagających lub utrudniających podkrecanie.

Dzieki :) Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie! Przecież są specjalnie selekcjonowane, stabilniejsze i 'krencom siem jak gupie' .... :D

Dokładnie :D, pisałem już o możliwościach OC mojego Q9450, w skrócie było średnio, dla porównania wpadł mi w łapki X3350, czyli teoretycznie to samo:

Dołączona grafika

ale różnica w OC kolosalna :).

...do FSB 450MHz :lol2:

Tylko po co więcej? :). 4 jajka chodzące na 3.6GHz powinny wystarczyć w każdych zastosowaniach, nie licząc bicia rekordów, a procesor przy tym nie wydziela za wiele ciepła i wystarczy coolerek za 60PLN żeby go schłodzić - jak dla mnie bajka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stałe chodzi na takich napieciach? W bios jakie Vcpu masz ustawione? i ostatnie pytanie -jakie temp. ma na rdzeniach pod obciązeniem?

Tak porównam wersja 65nm i 45nm jak chodzą, bo teraz stale obciazony (SETI) X3230 przy Vcpu(bios)=1,44v i przy 960rpm wentyli temp. na rdzeniach 52-56`C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :rolleyes: tak sie zastanawiam nad qadem q9450,ale czy ta pamiec cache L2 12mb przy aplikacjach,grach ktore beda wykorzystaly tylko 2 rdzeenie podzieli sie na 2x6mb czy juz jest to ustalone ze na kazdy z 4 rdzeni przypada 3mb cache L2 :rolleyes: i czy zasilanie 4 fazowe plyty wystarczy do takiego proca oraz gdy sie go bedzie krecic????za odp z gory dzieki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w quadach masz 2x6mb ponieważ są to "zlepki", łącznie 12mb

 

architektura core 2 duo ceciach!e się współdzieloną pamięcią L2 wiec nie jest to 2x3mb.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w quadach masz 2x6mb ponieważ są to "zlepki", łącznie 12mb

 

architektura core 2 duo ceciach!e się współdzieloną pamięcią L2 wiec nie jest to 2x3mb.

 

 

aha czyli w aplikacjach grach ktore wykorzystuja 2 tylko rdzenie ,bedzie dzialal tak jak e8200 z 2x3mb cache l2 :blink: dopiero w tych pisanych pod 4 rdzenie wykorzysta je i cala pamiec l2 12mb tak :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie.

 

w tych prockach nie ma tak jak w athlonach/starych pentium dxxx, że każdy rdzeń posiada swoją, wydzieloną ilość pamięci podręcznej.

 

zresztą w google nie gryzie, główna ppc też nie więc szukaj.

 

nie wiem jak Ci to wytłumaczyć ale na pewno nie jest tak jak główkujesz.

 

http://pclab.pl/art20939.html

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Tak się zastanawiam... Jeśli Q9450 tak licho chodzi na Intelu, to co dopiero będzie na np. takim Strikerze II Formula :P

No to dla mojego przyszłego kompa chyba jednak odpada ten quadzik :P Ech, żeby na tej płytce chociaż z 3.4 GHz poszedł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie.

 

w tych prockach nie ma tak jak w athlonach/starych pentium dxxx, że każdy rdzeń posiada swoją, wydzieloną ilość pamięci podręcznej.

 

zresztą w google nie gryzie, główna ppc też nie więc szukaj.

 

nie wiem jak Ci to wytłumaczyć ale na pewno nie jest tak jak główkujesz.

 

http://pclab.pl/art20939.html

 

 

Juz skapowalem :wink: to duzy plus z ta pamiecia wspoldzielna ,jednak ta pamiec cache l2 sporo daje gdy juz bedzie wiecej oprogramowania gier pisanych pod 4 rdzenie to wydajnosc pojdzie w gore :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz skapowalem :wink: to duzy plus z ta pamiecia wspoldzielna ,jednak ta pamiec cache l2 sporo daje gdy juz bedzie wiecej oprogramowania gier pisanych pod 4 rdzenie to wydajnosc pojdzie w gore :razz:

taaa od dwóch lat coś im te gry pod 4 rdzenie nie wychodzą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wystarczy coolerek za 60PLN żeby go schłodzić - jak dla mnie bajka icon_smile3.gif.

hmmm na q6700 mam w idle 32 stopnie na 4150@1.55v na qx9770 na 4250@1.375 min 50 na dobrym chlodzeniu wodnym... zimne quady z jadrem penryn to niestety mit ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm na q6700 mam w idle 32 stopnie na 4150@1.55v na qx9770 na 4250@1.375 min 50 na dobrym chlodzeniu wodnym... zimne quady z jadrem penryn to niestety mit ;/

a ile pod obciążeniem? bo idle to właściwie nie ma znaczenia

 

poza tym, jak sam mogłem się przekonać, nawet na tym samym napięciu i częstotliwości QX9770 łapał zecydowanie wyższe temperatury niż QX9650, co tłumaczyłem sobie jako krzywa czapa na tym pierwszym, tyle że widzę, że wyższe temperatury QX9770 to sprawa która już się pojawia od dawna, więc może jest jeszze jakieś inne wytłumaczenie, tyle że go nie mogę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z temp. to jest taka loteria jak z batchem, nie ma reguły, procki z Vcore 1,45 potrafią się mniej grzać niż inne z 1,25 Vcore przy tych samych MHz (moze dzielić je 1 tydz. produkcji lub nawert nie) .Kwestia krzywej czapy chyba odpada bo jaja są dosłownie przylutowane do niej.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia krzywej czapy chyba odpada bo jaja są dosłownie przylutowane do niej.

dlaczego odpada? W conroe mieliśmy taką samą sytuację, więc w chwili obecnej może być tak, że ze względu na krzywą czapę powierzchnia styku radiatora z IHSem będzie niewielka i temperatury bedą wysokie. Kwestii krzywej czapy nie da się w 100% wykluczyć. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam...

Q9450 kosztuje ponad 1100zł, ciężko się kręci i na dodatek niemiłosiernie grzeje. Przynajmniej z tego co tutaj wyczytałem... Więc. Czy nie lepiej zapłacić połowę mniej za Q6600/Q6700, które się lepiej kręci i nie jest takie ciepłe? No bo sam już nie wiem.

Może ktoś uraczy mnie błyskotliwą odpowiedzią?:) Przy takich cenach Q9450 raczej nie kupię, a quad może się przydać. Są pomiędzy Q9450 a Q6600/Q6700 jakieś większe różnice wydajnościowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego wątku (+ parę innych i testy), czuję się skutecznie zniechęcony do Q9300...

Biorę Q6600 SLACR i mam 250zł na browar po wygranym meczu z Niemcami hehee ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka :razz: tak sie zastanawiam nad qadem poniewaz moj e2180 przy wlaczonym windows media player 11 ma 80-85% a gdy zalacze gg to juz ponad 90% jak widac nizej na fotce:sad: i sie przycina,juz probowalem rozne fsb 200,266,300 na kazdym orthos stabilnie ,rozne programy hijackthis,nawet format dysku konkretny byl i to samo,czy byla by roznica na przesiadke q6600 z 8mb cache l2 bo taki mnie interesuje a q9450 troche przydrogi <_< powina sie wydajnosc poprawic przy tych programach w qadzie??bo 1mb cache l2 to chyba nawet jak na 2 rdzenie to przymalo skoro tak mi proc siada :angry: za odp z gory dzieki :wink:

post-157238-1213030055_thumb.jpg

post-157238-1213030128_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...