Skocz do zawartości
RedNacz

Kingstone KVR333X64C25/256 na 388Mhz to chyba nie jest MAX?

Rekomendowane odpowiedzi

Przekręciłem swoje kingstonki PC2700 na 388 Mhz i nadal były benchmarkowalne, ale jak tak patrzyłem na ten test to już waliłem po gaciach. Vcore 2.0 a Vdimm 2.99. To już chyba max.

 

Może ktos z was podkręcił je wyżej co? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie masz 7 5 5 2,5 wypisane timingi, a takie timingi to tragedia. Ponizej 6 3 3 2,5 bez sensu schodzic. Szczegolnie tragiczne jest drugie i trzecie ustawienie, zeby dawac tam 5 to jeszcze nie slyszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zmieniam fbs powyżej 182 to timingi szajeją w optimalu.

 

Dziś w nocy sprobuję złamać barierę 194 Mhz. Mam nadzieję, że jak ustawię 2.1 Vcore i 2.99 Vdimm na moim Codegenie 400W to mi nic nie wybuchnie 8) .

 

Dlaczego w nocy? Bo żeby tak kręcić na AC to trz3eba bude otworzyć i okno też.

 

Wtedy mam 36 prz benczkowaniu.

 

Odezwe się nad ranem jak będzie zimno. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kingston tylko z oznaczeń jest jednakowy, wszystko zależy od tego co na kostkach. Mam jedną kość na winbondach bh-6 i idzie na 410 5-2-2-2, a drugą na kingstonach i ledwo 340 6-3-3-2,5. Tylko się wkurzyłem jak ją zaqpiłem :( Te4raz nie da rady dostać tych na winbondzie, pewnie się zmądrzyli i pakują je do HyperX :D

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje jak w podpisie. Te Kingstony na kosciach Wibond sa niezle. Wiecej nie moge wycisnac bo juz nie pozwala mi proc. A Twoje osiagi RedNacz sa raczej marne. Ustaw najnizsze timingi jakie Ci sie uda i wtedy testuj na ile "pojda"

 

Acha VDimm to standardowe 2,5V i komp stabilny jak skala od 3 miechow nie zrobil mi zadnego zwisu ani BSOD-a

 

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalne ? Nigdy nie probowalem ustawiac maksymalnych timingow. Od razu zarzucilem najmniejsze (najostrzejsze) jakie oferuje moja plyta nie pamiatam jak sa ustawione ale chyba 5-2-2-2-1T. Standardowe napiecie zasilania. I jak widzisz spokojnie dobily do 182 MHz. Dalej nie moge bo mi proc nie pozwala. W sieci czytalem pare recenzji tych pamiatek i przy 2,8V wyciagali z nich 210 MHz przy najostrzejszych timingach (takie jak moje)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha chyba musimy ustalic wspolny jezyk. Pod pojeciem minimalne timingi rozumiem najbardziej wyzylowane, najostrzejsze, najbardziej wydajne. W przeciwienstwie do maksymalnych czyli najwolniejszych. Z tego co zauwazylem wiekszosc uczestnikow tego forum rozumuje na odwrot :)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widac masz na jakis kiepskich kosciach. Zajrzyj do obudowy (tak z ciekawosci) i napisz co jest napisane na nich. Moje jak juz wspomnialem sa na kosciach WINBOND 6ns.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem, moje Kingstony DDR333 na Samsungach feralnej rewizji D (czyzby do doopy?) nie chca isc nawet na fabrycznych 333 MHz (oczywiscie na ostrych timingach) :(. Narazie czekam na nowy zasilacz, 235W na Antosia@1.73 GHz to troche malo - w koncu RAMy to tez pradozerne cholerstwa, moze napiecia sa slabe i niestabilne i dlatego tak slabo idzie? Sie zobaczy... Narazie ida na 314 na ostrych nastawach... :|

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje (chyba identyczne) chodziły na FSB 200MHz na 6-3-3-2,5 ale czasem nie były stabilne. Za to na 198 juz pełna stabilność.

Teraz chodzą na 5-3-2-2,0 na 184-186 i też są w pełni stabilne.

Na razie więcej nie próbowałem bo nie mam czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojebało was. Z tm zasilaczem?

 

Ja mam 400, a wcześniej miałem 350 i to nic nie zmienia. Jak pamięć nie trzyma to nie trzyma.

 

BDW ja wyciągam 6,3,3,2.5 na fbs 182.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no 400W na Codegenie to nic raczej wielkiego. Ja mam 360W Chieftieca, ale w sumie na Feelu 300W chodziły podobnie... Coś nie tak z Twoimi kostkami.

 

Nie można mieć wszystkiego ;) Masz zajebiście podkręcalnego proca to za to pamięci ch...we ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no 400W na Codegenie to nic raczej wielkiego. Ja mam 360W Chieftieca, ale w sumie na Feelu 300W chodziły podobnie... Coś nie tak z Twoimi kostkami.

 

Nie można mieć wszystkiego ;) Masz zajebiście podkręcalnego proca to za to pamięci ch...we ;)Hmmm, no 400W na Codegenie to nic raczej wielkiego. Ja mam 360W Chieftieca, ale w sumie na Feelu 300W chodziły podobnie... Coś nie tak z Twoimi kostkami.

 

Nie można mieć wszystkiego ;) Masz zajebiście podkręcalnego proca to za to pamięci ch...we ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widac masz na jakis kiepskich kosciach. Zajrzyj do obudowy (tak z ciekawosci) i napisz co jest napisane na nich. Moje jak juz wspomnialem sa na kosciach WINBOND 6ns.

Pozdro

Dexter

Dexter: A możesz sprawdzić dokładną serie tych swoch Winbondów bo mogę mieć Kingstone'y 256MB DDR333 CL2.5 na kościach Winbond 222DD W942508BH-6 - tylko nie wiem czy warto, ile da się z nich wycisnąć przy 2-2-2-5-1 na maxa?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no 400W na Codegenie to nic raczej wielkiego. Ja mam 360W Chieftieca, ale w sumie na Feelu 300W chodziły podobnie... Coś nie tak z Twoimi kostkami.

 

Nie można mieć wszystkiego ;) Masz zajebiście podkręcalnego proca to za to pamięci ch...we ;)Hmmm, no 400W na Codegenie to nic raczej wielkiego. Ja mam 360W Chieftieca, ale w sumie na Feelu 300W chodziły podobnie... Coś nie tak z Twoimi kostkami.

 

Nie można mieć wszystkiego ;) Masz zajebiście podkręcalnego proca to za to pamięci ch...we ;)

Tak to bywa jak life is full of zasadzkas... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dexter: A możesz sprawdzić dokładną serie tych swoch Winbondów bo mogę mieć Kingstone'y 256MB DDR333 CL2.5 na kościach Winbond 222DD W942508BH-6 - tylko nie wiem czy warto, ile da się z nich wycisnąć przy 2-2-2-5-1 na maxa?? :)

Nie chce mi sie wyciagac teraz tych pamiatek bo mam utrudniony dostep pod biurko. Z recenzji w sieci wynika ze przewaznie te Kingstonki na tym Winbondzie BH-6 smigaja na 210 najnizsze timingi przy Vdimm 2.8V Zanim je kupilem przeczytalem kilka recenzji z internetu i wyniki byly zblizone 205,210,212 MHz Linkow juz nie pamietam bo to prawie 4 miechy temu bylo.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...