Skocz do zawartości
JAnek87

Biostar Tf560 A2+ Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak napisałem, zwiększyłem już napięcie do 1.300V, czyli dość sporo. Temperatura wydaje się być OK, chociaż nie mam niestety sensownego termometru, żeby sprawdzić dokładnie. Przeczytaj, co pisałem wcześniej :).

1.3v to jest dobre napiecie do pasywnego chlodzenia [; Sporo to >1.6v. Zmieniales dzielniki pamieci? Daj najnizszy i wtedy zabieraj sie za o/c cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalne napięcie do ustawienie w BIOSie to 1.325V. A gwoli ścisłości, chłodzenie na chipsecie jest pasywne. O ustawieniach pamięci już pisałem, ale widzę, że kiepsko u Was z czytaniem.

 

Na chipsecie na 1.325V i pamięciach 2.3V, Trfc 195 ns, dzielnik na minimum, proc skręcony do mnożnika x4, płyta nie wstaje.

 

Życzę wysokich HTT elicie obeznanych pro overclockerów.

Edytowane przez Memphis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK! Piszę o napięciu na chipie :). Kiedy już wyjaśniliśmy to nieporozumienie, poszedłem sam po rozum do głowy i zwiększyłem napięcie procka. Wcześniej uznałem, że skoro jest obniżony do 1240MHZ przy HTT310, to nie powinien potrzebować więcej. Jednak teraz je podniosłem i system wstał, ORTHOS leci, zobaczymy, co dalej :).

 

EDIT:

Doszedłem do HTT330 przy VCore 1.4, pomęczyłem chwilę ORTHOSem, wyłączyłem go, żeby zrestartować kompa i spróbować wyżej, ale sam się wyłączył :D. Popróbuję podciągnąć jeszcze napięcia.

Edytowane przez Memphis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie Windows wywala tylko raport o błędzie :D. W sumie, nie sądzę, żeby dało się tam zrobić więcej niż w BIOSie, więc chyba mała strata. Na początku bałem się tylko, czy nie mam coś popierniczone w sprzęcie, ale mnie uspokoiłeś :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy bys w zyciu nie uzyskal HTT powyzej 300Mhz wiec juz nie wiem co masz poustawiane :)

Dlaczego? Na DFI dojechałem na x4 do 370MHz, wyżej mnie proc hamował, może ten biostar też potrafi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik procesora x4....

A co mają pamięci do oc procka to nie wiem, przecież zawsze zostaje najniższy dzielnik [400].

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mnożnik procka x4, żeby to on mi nie blokował OC :). Mnożnik HT przy takim HTT oczywiście dostosowuję, jest x3. Pamięci mają ustawione najmniejszy dzielnik, najłagodniejsze timingi i w ogóle :D. Niestety, przy HTT330, VCore 1.408V, VDIMM 2.30V, napięciu chipsetu 1.300V itd. komputer chodzi kilka minut i się wyłącza. Nie wiem co z tym fantem. Pamięciom nie chcę dawać więcej, bo nie siedzę na kasie a muszę jeszcze dysk kupić i drugą kostkę RAMu, więc chciałbym żeby dłużej pochodziły. Dziwi mnie to, że się po prostu wyłącza - może to zasilacz? Chociaż myślałem, że Szef 420W to uciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiam. Jak nie będę miał nic ważnego do zrobienia, to spróbuję go puścić na ~1.5V, ale nie wiem, czy to ma sens. Najwyżej poczekam, aż wyjdzie jakiś "killer" i zmienię z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam fajnej_chłodnej_cichej_bezproblemowej płytki, do której kiedyś da się włożyć k10 ( albo x2 - zależy..) z solidnym OC - dobrze trafiłem ? :D

 

ps. chciałbym ponadto zapytać posiadaczy czy przypadkiem cewki na niej nie robią jakichś ćwierkań czy świstów podczas ciężkiej pracy jak mój a9a potrafi ?

 

ps2. w poszukiwaniach wykluczyłem DFI za to, że ma wiatrak i się grzeje i foxcona za biedne opcje OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Memphis: na jakich kosciach masz te goodramy? d9hnl? pytam sie bo ja mam na takich i boje sie podnosic napiecie na nich bo slyszalem ze sie ostro sypia. narazie chodza 868mhz/cl5 na napieciu 1.8v czyli domyslnym. przynajmniej tak podaje cpu-z, ale ostatnio przeczytalem ze on zle podaje, wiec dzisiaj jak wroce ze szkoly to sprawdze w everescie.

 

jak cos to odpisz na pm.

Edytowane przez junioor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g8ic: Co do O/C na tej płycie, to masz moją relację. W necie ludziom lepiej szło, no ale ja nie przyłożyłem się jakoś szczególnie. Myślę, że płyta ma większy potencjał. Co do temperatury, to jest sam radiatorek i to nie za duży, ale nie grzeje się jakoś przesadnie. Podstawka "zmienia się" na AM2+ po wgraniu odpowiedniego BIOSa (przynajmniej tak jest napisane w instrukcji).

 

Junioor: chwilowo nie mogę wyłączyć kompa, żeby sprawdzić, a szczerze mówiąc nie mam pojęcia, bo pamięć kupowałem po prostu najtańszą, nie myślałem o O/C. Jutro rano najprawdopodobniej będę mógł sprawdzić, to Ci napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

czy ktoś z Was ma podłączoną kartę Tv pod tą płytę??

Składałem kompa kumplowi na tej płytce i jest problem... Może coś poradzicie...

Chodzi o to, że jak włączy się program do oglądania TV to automatycznie wycisza się automatycznie głośność w systemie. Nie ma dźwięku wcale...

A jak podgłoszę w systemie to program włącza MUTE. Tak czy siak dźwięku przy TV nie ma wcale...

Jak program TV jest wyłączony to dźwięk jest normalnie...

Karta TV jest połączona standardowo z kartą dźwiękową kablem do LineIn. W konfiguracji karty jest ustawione wejście liniowe i wyjście na głośniki.

 

Co jest nie tak??

Z góry dzięki za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...