Skocz do zawartości
Arxel

Komputer Za ~2800zł - Pilne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chyba w końcu doczekam się zakupu nowego komputera :P

 

Na wstępie zaznacze, że będę kupował w Apollo, więc przy wszelkich propozycjach prosiłbym patrzeć na ich ofertę i brać ceny z ich cennika. Kupować będę w Bielsku więc będzie zapewne minimalnie drożej, ale myślę, że nie będzie tak źle.

 

Tak więc oto, co planuje kupić:

 

Dysk twardy: WD Caviar 320GB 7200 16MB WD3200AAKS 285,00zł

Karta graficzna: GeForce 7900GS Galaxy 256MB CoolerMaster 459,00zł

Nagrywarka: DVDR Pioneer DVR-212 SATA OEM 137,00zł

Obudowa: CoolerMaster Elite 330 black b/z RC-330 135,00zł

Pamięć: DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK 385,00zł

Płyta główna: Abit IP35-E 375,00zł

Procesor: Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz 4MB 685,00zł

Zasilacz: be quiet! Straight Power E5-450W 285,00zł

 

Razem: 2746zł

 

A teraz dokładniej:

Dysk twardy - cena z 1GB wynosi ~96gr. Przy tańszym 250GB wynosi niestety 1zł i kilka groszy ;) Tak więc jest najbardziej opłacalny :)

 

Karta graficzka - Aktualnie nie planuje Visty, więc tymbardziej DX10. Może w przyszłym roku szarpne się na jakiś GF9xxx :) Myślę, że warto aktualnie kupić 7900GS CM :)

 

Nagrywarka - droższa, ale na SATA. Co prawda na płycie jest jedno ATA i mogłby być pod nagrywarkę, ale taśmy zajmują więcej miejsca ;) BTW. jaka jest różnica między wersjami 112D, 112D, 112DBK etc? Chyba, że warto wziąć inną nagrywarkę, ale myślę, że ta w zupełności wystarczy :)

 

Buda - szeroka, bo chciałbym w przyszłości zmieścić tam Scythe Infinity. Generalnie wygląd jest oki, chyba, że macie inne propozycje w ~tej cenie. No ta obudowa ma jeszcze w standardzie jeden wiatraczek, przynajmniej tak wynika z opisu na zenfis.pl ;)

 

Pamięć - Myślę, że za tę cenę warto. Wieczysta gwarancja, jeszcze "niby" mamy gwarancje na 1000MHz CL5, dzięki czemu będzie możliwe uzyskanie wysokiego FSB przy dzielniku 1:1

 

Płyta główna - Asus P5K - nie potrzebuję 2 slotów PCI-E x16... Jaką sekcje zasilania ma ten Asus? Tylko kurde jest droższy, a myślę, że ten Abit w zupełności wystarczy na dłuuugo i na przyszłe 45nm procki, co nie? :)

 

Procesor - myślałem nad tańszym (e4400) ale uznałem, że warto dopłacić te 200zł i mieć procesor na conajmniej 2latka (powiedzmy :P). Na początku wystarczy my standardowe taktowanie, ale po jakimś czasie na boxowym chłodzeniu zapodam go na 3GHz jak będzie go brakować w grach ;) Późnniej planuję po zakupie Scythe Infinity spróbować wejść na stabilne 3,6 i to by mi w zupełności starczyło. Mam nadzieję, że trafię na dobry egzemplarz i nie trzeba będzie podnosić za bardzo napięcia :) Co do E4400 - nie piszcie, żebym go wziął i kręcił od razy na 3GHz... Na początek w zupełności wystarczy mi standardowe 2,66 od E6750 :)

 

Zasilacz - myślałem nad 550W, ale jest o 112zł droższa. Może jeszcze znajdą się środki, a mocniejszy zasilacz zostałby na kolejne lata.

 

Będę kupował na raty. Tzn na wstępie będę miał ok 1000-1500, reszta na raty. No ale co do tego to już się dogadam w sklepie ;)

 

No właśnie, dlaczego różnica 500zł? Bo musze jeszcze znaleźć kupca na aktualny komputer. Byłbym ogromnie wdzięczny jakbyście również spojrzeli na ten zestawik i precyzyjniej go wycenili. Ceny brałem z allegro, mniej więcej. Starałem się uśredniać, ale wyszło nawet duużo ;) Więc zapewne będę trzymał się dolnej granicy. Zależy mi na sprzedaży całego i chciałbym conajmniej 500zł za niego. Co do pamiątek i zasilacza - musze jeszcze zobaczyć jakiej firmy są. Komputer był kupowany jak człowiek się nie znał, to wepchnęli co się dało ;)

 

 

AMD DURON 1300 BOX (duży radiator + wiatraczek) = 50-60zł

DFI nForceII Ultra-AL = 100-150zł (DFI to dobra firma przecież ;))

GIGABYTE RADEON 9200 128MB 128bit = 50-70zł

2x256 MB (PC3200 DDR SDRAM) 400MHz = 60-80zł

SAMSUNG SP0802N (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133) = 80-100zł

SAMSUNG SP0812C (80 GB, 7200 RPM, SATA) = 80-100zł

Maxtor 34098H4 40GB ATA/100 5400RPM = 40-50zł

LITE-ON DVDRW SOHW-1653S = 50-70zł

Aopen CDRW CRW4852 = 20zł

LG CDROM CRD-8521B = 10zł

Zasilacz 350W = 20-40zł

PLANET WL-8303 Wireless PCI Adapter = 20-40zł

Modem Generic SoftK56 5zł :D hiehie ;)

 

Razem wyszło 585-795(hiehie :D)

Trochę dużo wyszło, ale co Wy o tym myślicie? Chciałbym tak wiedzieć czy realnie mógłbym dostać za niego te 500zł minimum :) To i tak dużo. Co ważne - grafa ma 128MB/128bit, nie jest to wersja SE gdzie było bodajże albo 64/64 albo 64/128. Dwa dyski 80GB z czego jeden SATA :) Płyta bardzo dobra, jedno wejście SATA hehe ;) i takie tam... :)

 

Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc!

Edytowane przez Arxel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie UPnąć... ;)

 

Co zmieniłem...

Dysk twardy: Samsung 320GB 7200 16MB HD321KJ 250,00zł

Zasilacz: be quiet! Straight Power E5-550W 377,00zł

 

Razem 2803zł

 

Czy warto zamiast tego bq wziąć tańszego

Amacrox Frei Erde 550W 325,00zł

 

?

Edytowane przez Arxel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć zmień na a-data. ;) Mobo na MSI P35 NEO2-FIR albo Foxconn P35A, grafę weż Palit 8600GT, lepsza od 7900 i tańsza. Chłodzenie na procka Pentagram HP-100 AlCu Lite (60 zł.). BQ 450W starczy. A obudowa może Chieftec Dragon?

 

P.S. Polecam przyklejony temat Sysaka...

Edytowane przez Driden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw i możliwości finansowe masz super :) jednak na twoim miejscu, mając moją wiedze:

RAM : zmień na OCZ - przy nich czuć różnice, nie tylko cenową. (365zł.)

MOBO : zmień na Foxconn P35A

GPU: do takiego sprzętu, bierz GF 8600GT/GTS. (7900 mają co prawda lepsze taktowanie, 256 bitową szyne itd itp... ale 8600GT to nowsza karta, i już w pewnym stopniu przygotowana do dx10). do wyboru - GF 8600GT Palit lub GALAXY.

reszta sprzętu miodzio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafę weż Palit 8600GT, lepsza od 7900 i tańsza.

racja. i tak btw:

GeForce 7900 GS Galaxy 256MB - rdzeń taktowany 475 MHz, pamięć 1400 MHz

GeForce 8600 GT Palit 256MB HDTV & DVI (PCI-E) Sonic - rdzeń 600 MHz, 1600 MHz DDR3

z szyną moto miał racje :]

Edytowane przez Konradbdg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć zmień na a-data. ;) Mobo na MSI P35 NEO2-FIR albo Foxconn P35A, grafę weż Palit 8600GT, lepsza od 7900 i tańsza. Chłodzenie na procka Pentagram HP-100 AlCu Lite (60 zł.). BQ 450W starczy. A obudowa może Chieftec Dragon?

 

P.S. Polecam przyklejony temat Sysaka...

Mówiłem, że tylko apollo. Nie mają w swojej ofercie. Jakieś argumenty za zmianą płyty głównej? Chłodzenia teraz nie będę kupował, w przyszłości pokusze się o Scythe Infinity. Buda? Jasne, jak mi dołożysz kasę i poszerzeysz obudowe do 20cm conajmniej...

 

 

 

Zestaw i możliwości finansowe masz super :) jednak na twoim miejscu, mając moją wiedze:

RAM : zmień na OCZ - przy nich czuć różnice, nie tylko cenową. (365zł.)

MOBO : zmień na Foxconn P35A

GPU: do takiego sprzętu, bierz GF 8600GT/GTS. (7900 mają co prawda lepsze taktowanie, 256 bitową szyne itd itp... ale 8600GT to nowsza karta, i już w pewnym stopniu przygotowana do dx10). do wyboru - GF 8600GT Palit lub GALAXY.

reszta sprzętu miodzio ;)

Hm... 8600GT gotowy do grania na DX10?....... Dzięki za poprawe humoru. Właśnie się pozbierałem z podłogi.

Platinum czy Platinum rev.2 ? Jakieś argumenty? Czy te patrioty nie są wystarczające? Nie chce 1GHz wykręcać tylko stabilne 900 i myślę, że powinny starczyć

Jakieś argumenty co do mobo?

 

 

 

racja. i tak btw:

GeForce 7900 GS Galaxy 256MB - rdzeń taktowany 475 MHz, pamięć 1400 MHz

GeForce 8600 GT Palit 256MB HDTV & DVI (PCI-E) Sonic - rdzeń 600 MHz, 1600 MHz DDR3

z szyną moto miał racje :]

No patrz, dotychczcas wszędzie pisało

taktowanie rdzenia 600 MHz

taktowanie pamięci 1 600 MHz

 

 

 

 

Jakoś źle mi się kojarzy 8600...

 

ZASILACZ ma starczyć na coś mocnego pod DX10 - serie 9xxx lub co tam kolejne będzie

Mógłbym kupić 8800GTS 640, ale nie widzę sensu. Tak wiem, dla niektórych jest, ale mi na te kilka miesięcy wtsarczy właśnie jakiś 7900GS, a chce mieć zapas w zasilaczu na 3.6GHz procka, 900MHz pamiątek ;) i mocną grafę

Edytowane przez Arxel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit IP35-E nie jest zły, ale MSI lub Foxconn według opinii są lepsze. Różnica jednak duża nie jest i obojętnie którą weźmiesz z tych 3 to będzie dobrze. Ja też polecam Palita 8600gt (możesz wziąć wersję Sonic+, ale nie wiem czy jest w Apollo). Na najnowszych sterownikach działa już dobrze. Ale oczywiście w grach, które wyjdą, nie będzie taka mocna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że tylko apollo. Nie mają w swojej ofercie. Jakieś argumenty za zmianą płyty głównej? Chłodzenia teraz nie będę kupował, w przyszłości pokusze się o Scythe Infinity. Buda? Jasne, jak mi dołożysz kasę i poszerzeysz obudowe do 20cm conajmniej...

Hm... 8600GT gotowy do grania na DX10?....... Dzięki za poprawe humoru. Właśnie się pozbierałem z podłogi.

Platinum czy Platinum rev.2 ? Jakieś argumenty? Czy te patrioty nie są wystarczające? Nie chce 1GHz wykręcać tylko stabilne 900 i myślę, że powinny starczyć

Jakieś argumenty co do mobo?

No patrz, dotychczcas wszędzie pisało

taktowanie rdzenia 600 MHz

taktowanie pamięci 1 600 MHz

Jakoś źle mi się kojarzy 8600...

 

ZASILACZ ma starczyć na coś mocnego pod DX10 - serie 9xxx lub co tam kolejne będzie

Mógłbym kupić 8800GTS 640, ale nie widzę sensu. Tak wiem, dla niektórych jest, ale mi na te kilka miesięcy wtsarczy właśnie jakiś 7900GS, a chce mieć zapas w zasilaczu na 3.6GHz procka, 900MHz pamiątek ;) i mocną grafę

A może byś tak zaczął szukać? Dlaczego ta a nie inna mobo było wałkowane w wielu tematach, a że ci się nie chce szukać to już nie mój problem tylko twój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... 8600GT gotowy do grania na DX10?....... Dzięki za poprawe humoru. Właśnie się pozbierałem z podłogi.

Dokładnie, nie daj sie wkręcić, że cokolwiek pod DX 10 Ci pojdzie na 8600 GT. Możesz sie zastanowić nad X1950 Pro, np http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/35331

 

Kurcze panowie opamiętajcie sie z tym że coś będzie chodziło na DX 10 poniżej 8800 GTS, albo nowego radka. Przeciez testy wyraźnie pokazują, że GTX ma np w demie DX 10 Call of Huarez, albo Company of Heroes pod DX 10 po 25 klatek!!!

Edytowane przez Estwalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. Tu?

 

ale 8600GT to nowsza karta, i już w pewnym stopniu przygotowana do dx10)

Ona nie jest w ogóle przygotowana do DX10. To tylko tani chwyt reklamowy, że ma już obsługe i tyle. Nie chce pchać się w nic poniżej 8800GTS 640MB, ale teraz nie będę brał bo gry na DX9 mi wystarczą, nie będę wydawał na Viste, bo nie wyrobie z funduszami. Co najwyżej poczekam aż pójde na studia w przyszlym roku to może dostane za free z MSDN AA czy jakoś tak to się tam zawało ;)

 

 

Ale chyba się zdecyduje na tego x1950Pro PowerColor

Reszta zostaje taka jak wyżej, tylko nad samym zasilaczem się zastanawiam czy ten Amacrox Frei Erde będzie dobry. Czytałem, że Amacrox Warrior jest doobry, ale to jakieś inne coś i nie wiem za bardzo co :) Warto brać zamiast be quiet! ? Bo na wersje 550W za 377zł to wyjdzie poza moje fundusze więc albo bq450W albo Amacrox550W... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem ze ma obsługę dx10, osobiście nie posiadam, więc opieram się na wiedzy teoretycznej.

jeśli wprowadziłem w błąd to przepraszam.

jednak mimo wszystko nie musisz tak kozaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na papierze DX10 ma, w rzeczywistości gry z DX10 na tym hulać nie będą. W każdym razie przy chęci przyszłej sprzedaży łatwiej znaleźć jelenia na DX10 :D Poza tym, karta w DX9 sprawuje się nad wyraz dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie chce brac nic ponizej 8800gts 640MB ale kupie 1950 bo jest fajny"

 

 

Aha... Jak masz te 2.8k to z tym możesz złożyć zestaw z 8800GTS 640MB, które to już połapać za 1200 zł. można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na papierze DX10 ma, w rzeczywistości gry z DX10 na tym hulać nie będą. W każdym razie przy chęci przyszłej sprzedaży łatwiej znaleźć jelenia na DX10 :D Poza tym, karta w DX9 sprawuje się nad wyraz dobrze :)

E tam nie obsluzy.. :rolleyes:

 

Na dzien dzisiejszy takie karcioszki sa oplacalne (w kolejnosci od najgorszej do najlepszej ;) )

 

8600gt/sonic , 1950 pro/xt , 8800gts 320MB , 8800gts 640MB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... Jak masz te 2.8k to z tym możesz złożyć zestaw z 8800GTS 640MB, które to już połapać za 1200 zł. można...

Najtańszy 8800GTS 640MB w Apollo kosztuje 1357... To jest 880zł więcej niż za x1950Pro PowerColor. Musiałbym kupić mniejszy dysk, gorszy procesor, tańsze pamiątki... I może coś jeszcze zapewne...

 

Chyba lepiej wziąć mocniejszy procesor, który będzie mi służył dłużej niż 8800GTS 640MB nieprawdaż? Podobnie z dyskiem - nie widzę sensu pchania się w 160GB, bo to jest mało (no, dla niektórych wystarczająco ;) )

 

Ostatecznie coś takiego najprawdopodobniej:

 

Dysk twardy: Samsung 320GB 7200 16MB HD321KJ 250,00zł

Karta graficzna: Radeon X1950Pro PowerColor 256MB 475,00zł

Nagrywarka: DVDR Pioneer DVR-212 SATA OEM 137,00zł

Obudowa: CoolerMaster Elite 330 black b/z RC-330 135,00zł

Pamięć: DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK 385,00zł

Płyta główna: Abit IP35-E 375,00zł

Procesor: Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz 4MB 685,00zł

Zasilacz: Amacrox Frei Erde 550W 325,00zł

Jeszcze tylko będę musiał się zapytać co do zasilacza, czy mają Amacrox Warrior jakiegoś 550W, bo chyba jest lepszy od tego, co nie? Czy ten też jest dobry? :)

Edytowane przez Arxel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie brałbyś 8800gts to proponuję zmienić ramy w Twoim zestawia na Kingmaxy 1066 lub a-data extreme lub OCZ. Dysk na WD lub Seagate i grafikę na 8600gt Sonic+ (chociaż tu pewnie będzie wojna o grafikę ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Już nawet nikomu nie chce się przeczytać jednego zdania z pierwszego posta... Napisałem, że nie będę kupował nigdzie indziej poza Apollo, bo i tak wyjdzie mnie to więcej o ~150zł bo biore na raty bo brakuje mi ~1000 (a jeszcze musze sprzedać aktualny i byłoby więcej...)

 

A-data i Kingmaxów nie ma w Apollo. 1066 mi nie potrzebne. O ile trafi mi się dobry procesor, to nie powinno być problemu raczej z osiągnięciem 450Mhz na tych Patriotach i na tej mobo, chyba się nie mylę, co nie? ;]

 

Ten Samsung jest równie wydajny, i cichszy :) Dla mnie nie ma różnicy, czy plik 4G będzie się pakował w 3 minuty czy 3:40... Pozatym, pozostałe są droższe, a ten samsung ma najlepszy stosunek cena/1GB :)

 

Kwestię grafiki zostawiamy... Zostaje x1950 :) Dlatego zawsze się boje pytać kogoś o zdanie, bo od razu jest wojna o prawie każdy podzespół ;)

 

O, pamiątki jeszcze potaniały i kosztują 369zł :) Nie ma źle.

Edytowane przez Arxel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze przyznać ze przez twoją wytrawałość co do radków x1950 musiałem sprawdzić ich parametry :)

i tym sposobem np. - x1950pro :

http://everon.pl/product_info.php/cPath/39...products_id/316

(tutaj jako przykład)

ma właściwości zbliżone do 8600GT, ALE ! ma szynę 256bitową, czy to nie będzie miażdząca przewaga nad 128bitowymi gf8600gt? moze warto by było kupić taką kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, dzisiaj jadę zamawiać komputer. Zdecydowałem się na coś takiego:

 

Mam nadzieję, że sprowadzą tego czego nie ma do przyszłego piątku bo nie wytrzymam za wiele bez komputera...

 

Dysk twardy: WD Caviar 320GB 7200 16MB WD3200AAKS

Karta graficzna: Radeon X1950Pro PowerColor 256MB

Nagrywarka: DVDR Pioneer DVR-212 SATA OEM

Obudowa: CoolerMaster Elite 330 black b/z RC-330

Pamięć: DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK

Płyta główna: Abit IP35-E

Procesor: Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz 4MB

Zasilacz: be quiet! Straight Power E5-550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo komputer dla gracza = wazniejsza grafa niż proc. to samo pisza w lipcowym CDA, jest taka strona 'na czym oszczedzic'? - polecaja kupic nawet e4300, aby była kasa na gts'a. ale jak juz zamowiles to [gluteus maximus] ;p

 

//

lol, zacenzurowali słowo 'du pa'. dziwne że 'kurde' można napisać ;oo

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, grafe zamierzam wymienić na początku przyszłego roku, a procesor mi zostanie na conajmniej 2 lata... (a może i dłużej)

 

Widzisz, taka moja taktyka...

W końcu to szybciej wychodzą nowe i lepsze karty grafiki, więc wole teraz zainwestować w dobry procesor a kupować grafę. Każdy ma inną technike - ja mam taką :)

Po wakacjach minimum 9800GTS czy coś w tym stylu jak będzie :) Chyba, że będzie duże zleceń (nowy komp - więcej zleceń ;]) To może od razu GTS czy jakaś inna najmocniejsza wersja :) A wtedy procek jak znalazł ;]

 

Ehh... Generalnie lekkie dno :P

Obudowy nie mieli i wybrałem inną... Zamierzam zakupić tego CoolerMastera 330 na Allegro i w związku z tym mam pytanie - czy wyciąganie płyty głównej i zasilacza jest trudne? :P W sumie nigdy tego nie robiłem, a jakbym zmienił bude to wypadałoby przerzucić wszystkie bebechy ;)

 

Grafika - nie mieli x1950Pro PowerColor... Koleś bredził, że już ją wycofali i coś tam pier***ił jeszcze, że firma już praktycznie nie istnieje po zgarnięciu jej przez AMD... Już nie chciałem pytać co robi x1050 na półce... O mało nie roześmiałem mu się w twarz...

Wziąłem GF Palit 8600GT Sonic... Ale i tak to tylko na pół roku gdzieś :)

 

Dodatkowo wziąłem chłodzenie nowe na procka

Pentagram HP-100 AlCu Lite

i wszystko wyszło 2977. Ale płace gotówką więc będzie jakieś 30-40zł taniej...

 

Najgorsze jest to, że będę musiał czekać gdzieś do piątku:/ Mam nadzieje, że nie dłużej... A od wtorku nie będe miał kompa w ogóle - nie wytrzymam :P

 

Generalnie wyszło ponad 150zł drożej niż na stronie :/ Myślałem, że będzie max 80 więcej :/ Miałem mu przypomnieć, że różnice miały być w granicach 5-10zł jak to mówił przedwczoraj, a tu dysk 35zł droższy, procek ~20zł,pamiątki ~20zł... I tak się uzbierało...

 

 

Zresztą - CDA i sprzęt? Wychodzi prawie na to samo co ja "wiedziałem" o sprzęcie 1-2 lat temu ;)

Edytowane przez Arxel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za post pod postem ale nikt nie odpisał...

 

Dopiero dziś dali test Abit IP35-E vs MSI P35 Neo2-Fir vs Faxconn P35A...

 

W Apollo wg cennika nie mieli Faxconna więc wymieniłem na MSI P35 Neo2-Fir... Mam nadzieję, że się na firmie nie zawiode. Lepsze chłodzenie ma więc mam nadzieję,ze przy OC na 3,6GHz mostek południowy nie będzie się za bardzo nagrzewał i nie trzeba będzie dokupywać wiatraczka :)

 

Dopłata 50zł i wychodzi 3027... Mam nadzieję, że na 2970-2980 uda mi się zejść przy gotówce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, po co ci zasilacz 550w ?, jezeli aktualnie chcesz sie zmiescic w tej cenie, to wez troche slabszy zasilacz, a kupisz nowy, lepszy jak bedziesz zmienial karte graficzną, no ale jak wolisz

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby był zapas na OC oraz kolejną serię kart graficznych od nVidii, czyli GF9xxx ;) Mowa o tych najmocniejszych. :)

 

Zarówno procesor, płyta i zasilacz ma starczyć na conajmniej 2 lata. Mam nadzieję, ża pamiątki też dobrze będą śmigać i też na te 2 lata starczą:) No, chyba, że wtedy będzie już potrzebne 4GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...