Skocz do zawartości
..::SNAP::..

dlaczego proc sie spalil?? Xp1700 0,13

Rekomendowane odpowiedzi

wrzucam napiecie 1,9V wszystko dziala, niby ok. nagle restert i proc spalony ?? why ????????

dodam ze spalilem go po 2 dniach od kupienia i nie przyjemi mi do serwisu do nie przyjmuja spalen :) wiec po co gwarancja?? dzisiaj kupilem nowego Xp-ka oczywiscie 0,13 um i kreci sie 12x180 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po1. Musza Ci przyjac proca. Dopiero producent odrzuci gwarancja najwyrzej

po2. wspolczuje

po3. niewydaje mi sie zeby sie spalil(chyab ze niezalozyles coolerka :P )

po4. Jak juz masz nowego proce to co sie martwic(tylko zeby ten sie niezjaral :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go oddał.

Muszą ci go <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span> Ja miałem spalonego Athlona Xp 1800+(od spodu był cały ciemny) nie chcieli mi go przyjąć w serwisie. W końcu przyjeli i mi go wymienili na nowy (dopłata i dostałem Antka 2000+ którego niedawno sprzedałem bo się słabo kręcił i kupiłem Athlona 1700+ (0.13) B0 i kręci się wyśmienicie,

1700+@ 3000+ temp. idle 40C stress 45C . VCore 1.95 pamiątki 2.7.

W serwisach trzeba uważać bo niedawno kumpel poszedł z procem spalonym (z jego winy) ale nic nie było znać (wyglądał jak nowy) po 2 tyg. powiedzieli że proc jest spalony i że go niewymieniom. Powiedzieli my żeby spowrotem nam tego proca oddał i on daje nam nie dość że inny proc (oddali my 1.8 lamit zielony) to on nam daje 1.7 na brązowym lamicie. :D Gadamy że to nie ten proc a on patrzy na proc ździwiony i mówi faktycznie że to jakas pomyłka.No i po 4 tygodniach (tak się opier...

:) dostał kumpel nowy procek Athlon 1.8 (0.13)

 

 

Amd Athlon Xp 1700+ @ 3000+ (11.5X209) (JIUHB302) 1.95V WC,EPOX 8K3A+ WC , GF4TI 4600 (350,700) WC ,512 DDR KINGSTON 333 (2.7) SB AUDIGY,CDRW LITEON 48X12X48 ,DVD 16X48 LG. Seagate V Barracuda 80GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo. Ale zaraz ostro do niego i powiedział że go weźnie ale nic nie obiecuje. Proc miał dopiero wtedy 2 tyg. Po 2 tyg. dostałem nówka procka (2000+(0.13) bo zażyczyłem żeby mi takiego wzieli ) oczywiście musiałem dopłacić.Bo tamten proc to był 1800+ (0.18)

 

 

 

 

Amd Athlon Xp 1700+ @ 3000+ (11.5X209) (JIUHB302) 1.95V WC,EPOX 8K3A+ WC , GF4TI 4600 (350,700) WC ,512 DDR KINGSTON 333 (2.7) SB AUDIGY,CDRW LITEON 48X12X48 ,DVD 16X48 LG. Seagate V Barracuda 80GB

3DMark 2001 Se - 14000 :)

3DMark 2003 - 2200 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Epox idzie do wymiany. :) Zbieram kasa na RDA+ (to dopiero wtedy będzie jazda. :twisted:

Miałem 3 Athlony 1700+ każdy w tym samym momencie się wieszał

tzn. Gdy dawałem 12X209 lub 11.5 X 215 każdy z tych 3 proców się wieszał podczas wczytywania windy. :cry:

Będe mieć RDA+ to myślę że 2600mhz wyciągne :)

 

 

 

Amd Athlon Xp 1700+ @ 3000+ (11.5X209) (JIUHB302) 1.95V WC,EPOX 8K3A+ WC , GF4TI 4600 (350,700) WC ,512 DDR KINGSTON 333 (2.7) SB AUDIGY,CDRW LITEON 48X12X48 ,DVD 16X48 LG. Seagate V Barracuda 80GB

3DMark 2001 Se - 14000

3DMark 2003 - 2200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam18, jak bedziesz miec szczescie, to Ci bedzie chodzic przy fsb 205MHz :D, jesli bedziesz miec bez +, to nawet jest szansa na wiecej, u mnie chodzilo na 210MHz, wiecej nie sprawdzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteście zabawni z tym Epoxem. Jak jeszcze raz usłyszę, że Epox 8RDA+ jest gorszy od 8RDA to się zwalę ze śmiechu. :lol:

 

On wcale się nie grzeję bardzie ale grzeją go te wszytskie bajery na nim zarzucone. Jak masz włączone na płycie 5 dodatków to nie dziwota, że jest jej ciplutko.

 

Co do tego kręcenia na 8RDA i 8RDA+ to się rozczarujesz. To przecież te same płyty tylko jedna ma lan i firwire a druga nie.

 

Polecam Ci mnożnik 12.5 Vcore 2.0 FBS 194 i na kingstonakach (jak masz fart[nie pirdnięcie]) to nawet benczusia zapodasz.

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego myslisz ze go lepiej podkrecisz na "+" ???? przeciesz to te same chipy!!! a poza tym ten z + bardziej sie grzeje !!!!

Tak jakbym słyszał faceta na WGK:

 

Panie! Ten EPOX 8RDA+ to sie grzeje i ogólnie awaryjny jest. Weź pan tego ECS'a bo on gorszy dużo nie jest, a za to tańszy ile!

 

Oczerniasz tą płytkę bo jej nie masz? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 3 byl przypalony od spodu i osmalony

Jak byl przypalony i osmolony to dlaczego sie pytasz why sie spalil? :)
bo nie wiem dlaczego sie spalil. co sie stalo ze sie spalil itd ... :) kumasz ? wszystko dzialalo, restart kompa i zgon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 3 byl przypalony od spodu i osmalony

Jak byl przypalony i osmolony to dlaczego sie pytasz why sie spalil? :)
bo nie wiem dlaczego sie spalil. co sie stalo ze sie spalil itd ... :) kumasz ? wszystko dzialalo, restart kompa i zgon
Być może po prostu nie wytrzymał tak nagłego wzrostu temp. co dodatkowo dodając że napięcie było o 20 % wyższe od standardowego wychodzi że po prsotu głupie pytania zadajesz!

T otak jak by każdy na normalnych xp i morganach dawał 2,1V i potem się dziwił, że część procków tego nie wytrzymała. A chociaż wc miałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz ... na 1,9V w biosie mialem 39 stopni, robie restart kompa i zdycha ! chyba w 5 s temperatura nie skoczyla do 100 stopni ? patrzylem z minutke w biosie na tepmperature i stanelo na 39 ... wiec ja restert i wiesz co bylo dalej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby takie ekstremalne podkręcanie nie niosło ze sobą ryzyka to w sklepach by sprzedawali nie antki 1700+ tylko te same jako 3000+ !!!!!

kręcisz, masz efekty lub bół.

każdy wie, że to ryzyko.

"podkręciłem kompa razy dwa i dziwię si że się zjarał!" - żałosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego myslisz ze go lepiej podkrecisz na "+" ???? przeciesz to te same chipy!!! a poza tym ten z + bardziej sie grzeje !!!!

Tak jakbym słyszał faceta na WGK:

 

Panie! Ten EPOX 8RDA+ to sie grzeje i ogólnie awaryjny jest. Weź pan tego ECS'a bo on gorszy dużo nie jest, a za to tańszy ile!

 

Oczerniasz tą płytkę bo jej nie masz? :lol:

wcale jej nie oczerniam !!!! sam bardzo chcialem ja miec ale nie moglem jusz dluzej czekac i kupilem bez +. a co do grzania to wydaje mi sie ze wbudowana obsluga sieciowki i firewire na pewno nie pozostaje bez zmiany temp. :twisted: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...