Skocz do zawartości
member22

Chieftec 450w - Da Rade?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie - czy zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt da rade takiemu zestawowi (planuje podkręcanie)

Procesor Intel Dual-Core E2160 1.8 GHz s. 775 Box

Płytka główna Asus P5B s.775 i965 DDR2 sATA2

RAM Kingston 1GB DDR2-800 Non-ECC

Karta graficzna EVGA e-GeForce 8800 GTS 320MB ACS/3

Dysk Seagate ST3160815AS 160GB sATA II

Nagrywarka LG DVD Recorder GSA-H55N Black Oem

Karta TV WinFast TV 2000 XP Expert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podopne się do tematu by nie zakładać nowego. Zaczynam się brać troche za wyciszania komputera i zmieniłem wiatraczek na razie na północnym mostku na Zalmana NB47J i komputer troszkę przyciszył, ale nadal wydaje znaczny szum i doszłem do tego, że odpowiedzialny jest za to jest ten zasilacz. Czy to normalne, że te zasilacze tak głośno chodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że da rade zmienić w nim chłodzenie na bardziej ciche, jeśli tak to na jakie ?

Ja w slabszej wersji AA-101A 400W zrobilem podmiane oryginalnego wentylatora na cooler Noctua NF-S12-800 @ 500 rpm. Nieco wiecej o tym w tym topicu. Zasilacz smiga tak juz od jakiegos roku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w slabszej wersji AA-101A 400W zrobilem podmiane oryginalnego wentylatora na cooler Noctua NF-S12-800 @ 500 rpm. Nieco wiecej o tym w tym topicu. Zasilacz smiga tak juz od jakiegos roku..

I co zauważyłeś dużą różnicę w ciszy? Strasznie drogi ten wiatrak prawie połowa ceny zasilacza, nie ma nic tańszego ? Co sądzicie o tym? http://www.allegro.pl/item246726587_arctic...jny_10_5db.html Edytowane przez g2tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe czy zauwazylem roznice w ciszy :P

 

Szczerze mowiac nawet nie wiem jak pracuje oryginalny wentylator (od razu po zakupie wlozylem inny), wiec porownania nie mam jednak jesli chodzi o glosnosc - mozesz wylaczyc swoj komputer i to co wtedy bedziesz slyszec bedzie odpowiadalo glosnosci mojego ;) 2 wiatraczki @ 500rpm i dwa 2,5 calowe dyski w Quiet Drive'ach robia naprawde niewiele 'halasu'.

 

Wiatraczek oczywiscie mozesz wziac inny, nawet powinienes bo Noctua mimo wszystko jest za droga.. Taki Arctic bedzie w sam raz jednak zeby bylo naprawde cicho musisz go puscic na stale 5v lub 7v. Chieftec ma regulacje obrotow wiec jesli rozchulalby tego Arctica do 1500rpm to juz niestety byloby glosno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wtrącę swoje 3gr.

 

Mój sprzęt nie potrzebuje za dużo mocy, w zasadzie wypada bardzo podobnie do konfiguracji z siga diefek. Ja mam zamontowanego zwykłego Arctica i kręci się on z prędkością około 500rpm, jednak po podłączeniu zasilacza do sprzętu kolegi (C2D@3,2GHz, G8800GTS) wentylator osiągał w maksymalnym stresie około 850rpm. Cały czas mowa o wentylatorze podłączonym do wtyczki w zasilaczu, a tylko obroty sprawdzane na żółtym kablu wyciągniętym na zewnątrz. Niskie prędkości wynikają zapewnie z różnic w wentylatorach, dokładniej: Oryginalny wentyl 0,3A; Arctic 0,16A. Tak czy inaczej prędkość 850rpm była za mała i temperatura wyrzucanego powietrza była trochę za dużo wg moich odczuć. Przy moim sprzęcie, nawet po kilku godzinach w TDU, zasilacz jest chyba najzimniejszym elementem zestawu (poza obudową oczywiście).

 

PS. Wczoraj koledze zmieniałem wentylator w tym samym zasilaczu na Actica z PWM, kabel wentylatora jest dość długi i w oplocie, spokojnie można go wyprowadzić z zasilacza obok reszty. Przy płycie z dobrym sterowaniem z biosu koszt takiej zabawy to zaledwie kilkanaście zł.

Edytowane przez P@t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też już dostaję szału za sprawą tej zasiłki i planuję wymienić wiatrak na Fandera 120. Mam tylko jedno pytanko - czy oryginalny wiatrak jest podpięty za pomocą złączki, czy kabelki są przylutowane do płytki??

Nie chciałbym stracić gwary na ten zasilacz i w razie problemów wymienić z powrotem wentylator na oryginalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...