Skocz do zawartości
jahras

Problem Z Odczytem Płyt

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna mam problem z komputerem. Co jakiś czas, czasami co minutę, czasami co 10, co godzinę, zacina się. Konkretniej dźwięk i kursor myszy oraz wszystkie animacje itp. chyba wiadomo o co chodzi. Po jakiś 10 sekundach wszystko wraca do normy i tak w kółko. Gdy się zacina użycie procesora nagle wzrasta. Process Explorer pokazuje takie coś:

http://img502.imageshack.us/img502/1935/85203346um6.jpg

Zazwyczaj przy "zacięciu" DPCs i Interrupts zużywają po około 50% CPU (Razem 100%), ale częściej procek blokują tylko Interrupts

 

Dopiero wysunięcie tacki pomoga i komputer przestaję się zacinać, ale problem powtarza się co kilka, kilkadziesiąt minut.

 

Sprawdzałem dysk mks_virem i SpyBotem, czysto. Z początku myślałem, że to wina dysku, bo nawet podczas grania w gry wszystko się co chwilę zacina. Spróbowałem więc defragmentacji PerfectDiskiem ale też nie pomogło.

 

Dzisiaj odłączyłem nagrywarke i problem się nie pojawia. Gdy ją podłączę to nawet gdy z niej nie korzystam system (muzyka, gry, filmy, wszystko) czasami się zacina.

 

Sprawdzałem też na starym napędzie na złącze IDE i nie ma żadnych problemów.

 

Wnioskuję, że to może być problem z napędem albo z sata.

 

Abit IP35-E

Core2Duo E4400 (240x10)

OCZ Reaper 6400 2x1GB (4.4.4.12, 800MHz, 1:1.66)

Galaxy 8600GE 256MB

WD Caviar SE16 AAKS 320GB (SATA)

NEC 7170S (SATA)

TaganU15 EasyCon 480W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...