Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Hmm 50eu za cos takiego,niezle,tz fajnie wyglada,ale za taki mini bloczek tyle siana

Dzisiaj mi wyslali mobo,ale chyba nie skorzystam dam jakies AC i zobacze jak sie bedzie spisywac.

Wiadomo jak z wydajnoscia tego bloku,bo roznie to bywa i zeby sie nie okazalo,ze jest o kant [gluteus maximus] rozbic.

 

btw:czy ktos moze cos powiedziec o tej mobo,Pwael jak Twoje fsb?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Dostalem w koncu mobo :)

Pierwsze spostrzezenia:

zajeb:):):)-hehehe

zero problemow z instalacja

wszystko wykrywa miodzio

czas ladowania windy ok 11s

narazie mam tylko blok na NB(na procu i grafie tez wiadomo),temperatura NB 28'C

SB jest goracy wiec zapodam mu jakie AC,bo prawie parzy

zmienilem paste gdzie sie dalo

napiecia trzyma wzorowo,choc to dopiero idle :E

vdroopa sprawdze pozniej

narazie tyle dopiero co wszedlem do windy i pisze :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Pare spraw mnie zastanawia na maxa:

 

-w biosie nie ma narzedzia do updaetownia biosu z pendriva,tylko floopy,ale mozna z pod windy-niezla bieda w sumie

-niech ktos mi powie co to jest,bo w instrukcji nic nie ma odnosnie biosu tylko harware:

w opcjach o/c

1)co to jest Clock VCO divider-moge ustawic auto,albo od 2-4????

2)boot up clock od 100-410???

Dołączona grafika

3)co to jest T2 Dispatch??

Dołączona grafika

4)clock settings fine delay-WTF??czy mam to tak zostawic?

Dołączona grafika

i na koniec prosze mi laskawie powiedziec czego mam uzywac do podnoszenia napiecia CPU,bo sa 3 zakladki,jakies mnozniki voltazu,nie czaje za bardzo :):):)

Dołączona grafika

i co to jest clockegen voltage control,olac to czy co?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mozna update'a robic z pendrive'a. Jezeli chcesz robic z windy to sciagnij winflash'a . W Viscie musisz miec uprawnienia admina poniewaz jest duzo problemow z tym i czesto wywala blad "incorrect bios is loaded".

 

- CLOCK VCO DIVIDER - opcja ta umożliwia sterowanie zegarem generatora i tzw. 'strapem' za pomocą zworek na płycie.

 

- BOOT-UP CLOCK - 100~410MHz z krokiem co 5MHz - ta opcja umożliwia wymuszenie taktowania FSB z jakim komputer będzie uruchamiany co okazuje się często bardzo przydatne w wypadku taktowania magistrali FSB bardzo wysokim zegarem. I tak po ustawieniu wartości 'Boot-up clock' na np. 200MHz komputer uruchomi się z FSB 200MHz i dopiero po uruchomieniu dokona zmiany FSB na wartość ustawioną w polu 'CPU Clock

 

- T2 Dispatch - dokladnie nie wiem ocb ale ponoc poprawia stabilosc przy kreceniu pamieci, wtedy nalezy to wylaczyc. Lecz widzialem takze ze niektorym osobom ta opcja pomagala jak byla wlaczona. Wiec to tez moze zalezec od pamieci.

 

- clock settings fine delay - jak bedziesz krecil pamieci to moze ulatwic ci to osiagniecie wyzszych mhz

 

Ogolnie do zwiekszenia Vcore sluzy CPU VID Control.

 

GTL REF Voltage Control pomaga w pokrecianiu 4rdzeniowek gdy fsb jest wieksze od 400 lecz mozna probowac i bez tej funkcji. CPU VTT Voltage i GTL REF jakos na siebie odzialuja. Zle ustawienie tych wartosci moze doprowadzic do utraty stabilnosci systemu. (Trzeba byc chyba jakims pro, zeby skumac dokladnie i wykorzystac to w 100%. Narazie sie wszyscy uczymy :wink: )Przykladowe ustawienie:

 

VTT = 1.2V - 1.3V = Up to 400 FSB

 

VTT= 1.3V - 1.48V = 401-450FSB

 

VTT= 1.48V - .. = 451-...FSB

 

Oczywiscie te wartosci nie beda identyczne dla wszystkich quadow trzeba testowac i szukac najlepszej dla siebie stabilnosci.

 

- clockegen voltage control - narazie olac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

-bios zupdaetowany z pod windy to piewrsza rzecz ,ktora zrobilem,visty nie mam wiec olewka,ale nadal nie wiem jak Ty updeatujesz bios z pendriva z poziomu biosa,zdradz sekret

 

- BOOT-UP CLOCK - 100~410MHz z krokiem co 5MHz

 

bardzo ciekawa opcja naprawde

 

T2 Dispatch

zaczerpnalem troche info i lepiej miec na disable,tak tez zrobie

 

clock settings fine delay

szczerze powiem,ze te ustawienia sa najbardziej magiczne dla mnie na tej mobo,ale to wyjdzie w praniu

 

Ogolnie do zwiekszenia Vcore sluzy CPU VID Control

no wiem,w sumie mialo sie dfi na NF4 :)

 

GTL REF Voltage Control pomaga w pokrecianiu 4rdzeniowek gdy fsb jest wieksze od 400 lecz mozna probowac i bez tej funkcji. CPU VTT Voltage i GTL REF jakos na siebie odzialuja. Zle ustawienie tych wartosci moze doprowadzic do utraty stabilnosci systemu. (Trzeba byc chyba jakims pro, zeby skumac dokladnie i wykorzystac to w 100%. Narazie sie wszyscy uczymy :wink: )Przykladowe ustawienie:

 

VTT = 1.2V - 1.3V = Up to 400 FSB

 

VTT= 1.3V - 1.48V = 401-450FSB

 

VTT= 1.48V - .. = 451-...FSB

 

Oczywiscie te wartosci nie beda identyczne dla wszystkich quadow trzeba testowac i szukac najlepszej dla siebie stabilnosci.

to tylko do quadow?czyli narazie moge zostawic tak jak jest domyslnie,quadow narazie nie bede mial,nie przydaje sie to do dwoch jaj??

 

clockegen voltage control - narazie olac

tak tez zrobilem

 

thx..narazie :):):)

 

zaraz sie biore za ta panienke ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pendrive'a jeszcze nie robilem, tylko czytalem ze ludzie przez niego update'uja. A to nie powinno byc trudne jezeli masz wgrane wszystkie pliki na flasha to w biosie ustawiasz first boot na jedno z 3 opcji USB-... , az znajdziesz ;). Mam nadzieje ze sie nie myle.

 

GTL jest funkcja specjalnie pod quady, nie mam jak sprawdzic czy pomaga 2rdzeniowkom gdyz z e2160 nie da sie wycisnac duzo, dopiero jak sie zmieni na jakiegos penryna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hmm no wiec chcialem sprawdzic max fsb,ale cos mi sie wydaje ze proc mnie blokuje,albo mobo juz nie idzie powyzej 535Mhz x 6,proc to e67,zaden selekt ,wczesniej mialem P5W DH,wiec nie mialem jak sprawdzic max fsb wiadomo czemu:)

Do 535Mhz dojezdzam spokojnie(stabilnie w orthosie 30minut) na ustawieniach:

cpu-1,41v

nb-1,56v

sb-1,6v

mem-2.27v 1080Mhz-na zapas,bo smigaja 1066 2.05v:)

i tylko te wartosci zmienialem narazie

proby ustawienia fsb pomiedzy 535-540 koncza sie zwisem,nawet nie pojawia sie pasek ladowania i zmiany napiecia:

cpu-1.6v

nb-1.8v

sb-1.7v juz nic nie daja dlatego wydaje mi sie ,ze to jednak proc a nie mobo

 

za dwa dni bede mial swojego starego e63,ktory robil 560Mhz na commando,wiec sie upewnie,o kurde nie sprawdzilem vdroopa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Troszke posiedzialem wczoraj nad pamieciami,w koncu znalazlem stabilne 600 4-4-4-4 kostki potrzebuja az 2.65v-trudno co robic(1h w memtescie bez bledow,dluzej czekac mi sie nie chcialo),no ale do czego zmierzam.Chcialem sie pobawic w low clocka ustawilem sobie 500x6 strap 333,memki 600 4-4-4-4,ale mobo ustawia mi PL 7 a tak sobie patrzac po screenach widac,ze wszyscy maja przy takich samych ustawieniach PL6 a z tego co zaobserwowalem daje to juz sekundowe straty :(,zmiana w biosie czy memsecie na pl 6 konczy automatcznym restartem,mozna to jakos wymusic czy na X38 raczej ciezko a moze to jeszcze braki w sztuce na DFI:)

Narazie be zadnych tweakow jest 7.06 ,wiec mizerota

 

btw:kupno bloku na sekcje zasilania to bez sensowny wydatek,e67@4Ghz 1.75v,600 4-4-4-4,NB 1.6 i pwm ma 38'C a dmucha gdzies obok wiatrak na memki i ledwo co dolatuje do pwm

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok od mips'a sie nie oplaca bo jest malo wydajny za ta cene ktora chca za niego, trzeba poczekac az ktos inny zrobi jakis np EK.

Ladne timingi masz 71proste. Szkoda ze moje ramy jakos nie chca pracowac na 4 juz od 540.

Sprawdzalem ostatnio napiecia miernikiem i nie wiem czemu ale wszedzie sa jakies spadki a najgorzej bylo na NB. Mieli to wlasnie w tym najnowszym biosie naprawic ale u mnie najwyrazniej jeszcze nie dziala jak trzeba.

 

71proste mozesz zrobisz test wydajnosci na tym ustawieniu ramow 600 4-4-4-4 w Everescie tym Cache & Memory Banchmark??

Edytowane przez niedziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Gdzie sa punkty pomiarowe??

test zrobie tylko niech przysla nowe memki :)

Zauwazylem,ze w slotach 1-3 pamieci lepiej lataja i potrzebuja mniej v niz w 2-4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Dokadnie niby jest a nie ma :),mialem ten sam problem

moge ci polecic sklaep w ,ktorym jak kupilem,ale to niemcy :(,tyle ze wysylaja gdzie chcesz :)

www.trend4pc.de

 

a powie mi ktos gdzie jest punkt pomiarowy vdroop??

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No wlasnie koles mowil,ze w pcproject macie te mobasy z tymi punktami nie zapomij :) to,ze mobo jest ok i vdroop "prawie" nie wystepuje jest super,ale wole to zobaczyc na mierniku niz tylko w cpu-z-dla swietego spokoju

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokadnie niby jest a nie ma :),mialem ten sam problem

moge ci polecic sklaep w ,ktorym jak kupilem,ale to niemcy :(,tyle ze wysylaja gdzie chcesz :)

www.trend4pc.de

 

a powie mi ktos gdzie jest punkt pomiarowy vdroop??

 

A gdzie pózniej bede szukał gwarancji jak zamówie w tym sklepie wiesz cena nie jest mała niech sie cos stanie i sie chyba załamie :mur:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

A gdzie pózniej bede szukał gwarancji jak zamówie w tym sklepie wiesz cena nie jest mała niech sie cos stanie i sie chyba załamie :mur:

a co to za pytanie wogole ,bo nie rozumiem??jak to gdzie bedziesz szukal gwarancji?to chyba logiczne,ze jak kupujesz w sklepie to dostajesz gwarancje a jak cos sie psuje to odsylasz do sklepu oni naprawiaja i odsylaja.Pytales gdzie mozna kupic to odpowiedzialem.

Mi to obojetne gdzie kupuje jak nie mam pod nosem a jakbym tak podchodzi do tego,ze co ja zrobie jak sie zepsuje to bym czekal i czekal-jak zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA kupilem kiedys asusa przez abau z niemiec...Mimo ze sprzedawca zniknol i gwarancji nie bylo komu realizowac, to znalazlem dystrybutora niemieckiego i on z powodzeniem gware zrealizowal...

Mobacz byl za 1kPLN wiec gra warta swieczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Co do punktow pomiarowych:

vtt w biosie 1.25v na mierniku 1.27v-ok

pamieci 2.1v bios a na mierniku 2.07v-troche zaniza

Nb 1.265v bios-na mierniku1.27v-ok

nadal nie moge znalesc vcpu :(droopa nadal nie wiem gdzie mierzyc :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

71proste rozumiem ze te wartosci mierzone miernikiem sa stale ?? Bo u mnie strasznie one lataja gora dol gora (moge wyciagnac srednia ;>)

 

Miejsce pomiarowe gtl cpu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Miejsce pomiarowe gtl nb (obok niebieskich zworek do zmiany fsb).

Dołączona grafika

Strasznie mala ta nozka i moze byc ciezko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzial ktosik na necie porownanie DFI z Asusem Maximus Formula ?

Bardzo by mnie to interesowalo.

Mobacze sa porownywalne, ale czegos mi brakuje w asusie i zastanawiam sie czy by nie myknac... sentyment do DFI jesdnak spory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ehhh

Nie wiem od czego zaczac,ale jest tego sporo i nie wyglada to wcale ciekawie.

Nie wiem co jest grane,ale zrobilem sobie wczoraj 3 profile,ktore byly stabilne,dzisiaj odpalam kompa i z zadnego z nich,na ktorych smiagalo spi32m nie moge nawet wejsc do windy :(

3dmark 01 po wlaczeniu wyskakuje niebieski ekran(wszystko defult albo podkrecone nie ma roznicy),03 zawsze wywala na pixel shaders test,Am3 po wlaczeniu wyskakuje niebieski ekran lub takie info:

http://img212.imageshack.us/img212/8403/beztytuunj2.jpg

Bios niby nowy,ale to dopiero piewrszy bios z tych lepsiejszych,bo na piewrszych dwoch to wogole jest jakas kaszanka nie wspomne nawet o tym,ze ddr2 1066 nie dzialaja :(

Plyta ma jakis jebitny problem z pamieciami na strapie 333(ja mam Ballistixy 1066)

Powyzej fsb 500 bios ustawia PL nierownomiernie np dla jednej kosci 9 a drugiej 8,zabawy phasami nic nie daja i trzeba ustawiac na sztywno,bo powoduje to niestabilnosc.

Nie wiem o do ku..nedzy chodzi,ale leci orthos czy spi32m powiedzmy na PL 8 i jest git,nastepne uruchomienie kompa i nie mozna nawet odpalic na tych samych ustawieniach

Napiecia nie skacza,ale mobo zachowuje sie dziwnie.

Ostatnie dwie sztuki E8400 zatrzymuja sie w tym samym miejscu na fsb 540,ktore i tak nie jest stabilne a e6300 latal na 568x7 bez specjalnego zaglebiania sie i bez uzycia vgtl.

Na poczatku w sumie sie jaralem tra mobo,ale z czasem uzytkowania napotykam coraz wiecej problemow.

Wczoraj 8h walki okazalo sie na marne,bo nawet nie moge wejsc do windy na ustawienich,ktore wczoraj dopracowalem i byly stabilne-powiem tak,ze brakuje mi slow i nie mam na to logicznego wytlumaczenia,grafa sprawdzona jest ok,pamieci bez bledow-naprawde zaczyna mnie to wkur..na maxa :(

na NF4 to byla przyjemnosc a dzisiaj rzucam kur..od rana,bo przychodza takie momenty ze mi wywala spi16m na 4.5Ghz jak 4.75 mialem stabilne-ehhhh co wejscie do windy musze zmieniac ustawieni,bo nie jestem juz pewien poprzednich,ktore byly w porzadku.

niech ktos sie wypowie z osob posiadajacych ta mobo,bo cisza wszedzie info brak :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj orthosowałem sobie na 9x500. Przed zaśnięciem sflashowałem płytkę (bios 11.01) Dzisiaj chciałem powtórzyć wczorajszy wyczyn i niespodzianka płyta nawet nie wstaje na ustawieniach z wczoraj. Wróciłem do starego biosu i znowu wszystko jest ok. Nie wspomnę o tym że na najnowszym biosie nawet z 8x500 były problemy o ile wcześniej było 100% stabilnie po flashu sypało blue scrrenami aż miło.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...