Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

pytanie do posiadaczy WC na tej plycie... co macie na NB i SB (jakie bloki)?

Sb sie tak slabo grzeje,ze blok jest zbyteczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcia macie na mostkach jeżeli ustawiacie 500FSB? I czy te VTT może zaszkodzić jakoś znacznie procesorowi ja podaje wartości 1,4V . Miałem stabilne 500fsb ram na 1000mhz i procka na 3,5GHz @1,4V na drugi dzien jak zaczarowana nie działa ani 500x7 ani 500x6 napiecia wyższe nic nie dają, nie da sie ustawić FSB nawet na 430 stabilnie. Gdy włacza sie system po pojawieniu sie słoneczka GG od razu zwieszka (kursor zamarza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dimek

Jakie wymiary ma blok na mosfety :)??

Hmmm - nie mierzylem wiec dokladnei nie powiem.

Na stronie Producenta widnieje takie info:

Grösse gesamt ohne Anschlüsse: 83 x 27 x 13mm (L x B x H ohne Anschlüsse)

Gewicht: ~155g

Bodenplatte: Reinstkupfer 5mm

Zwischenplatte: Reinstkupfer 3mm

Oberplatte: Messing 5mm

Anschlussgewinde: 1/4´´

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Jakie napięcia macie na mostkach jeżeli ustawiacie 500FSB? I czy te VTT może zaszkodzić jakoś znacznie procesorowi ja podaje wartości 1,4V . Miałem stabilne 500fsb ram na 1000mhz i procka na 3,5GHz @1,4V na drugi dzien jak zaczarowana nie działa ani 500x7 ani 500x6 napiecia wyższe nic nie dają, nie da sie ustawić FSB nawet na 430 stabilnie. Gdy włacza sie system po pojawieniu sie słoneczka GG od razu zwieszka (kursor zamarza)

Z tym GG to pewnie wina GG,ja mam czesto niebieski ekran

Co do tego,ze jeden dzien wszystko dziala a na drugi nic nie jest stabilne to standart(dlatego zaluje,ze kupilem to mobo,na P35 jest bardziej udanym produktem)

Mi sie 2 wlacza zanim sie uruchomi nawet na stand.ustawieniach,do FSB 500 nie musialem nawet zwiekszac SB,ale 1.6v nie zaszkodzi-wiecej nie trzeba,NB 1.4-1.5(zalezy jaki mnoznik proca) a VTT 1.4v dla e8xxx jest juz nie malym napieciem,trzeba pamietac,zeby nie bylo wyzsze niz vcpu-bo wtedy raczej zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DFI od wczoraj. Narazie dziala ok ale napiecie procka znacznie sie rozni w programach Cpu-z, everest od tego co ustawie w biosie.

Np w biosie ustawie 1,32 a w programach testujacych pokazuje 1,36v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem gdzie jest pkt.pomiarowy cpu i nie moge znalesc.Sprawdzales inne biosy??

Chyba juz dawalem tego linka - pieknie opisane wszystkie punkty pomiarowe napiec na plytach DFI X38/X48

 

Na zachete podlinkuje skrina - cos jeszcze niejasne :?: :wink:

Dołączona grafika

 

EDYCJA:

Moze ktos ma czas, by FAQ zrobic :?: :)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

FAQ by sie przydal.

Wszystkie cewki obmacane wokol socketu u mnie ten punkt do pomiaru vcpu pokazuje totalne bzdury,wiec smialo moge powiedziec,ze nie dziala przynajmniej u mnie :(

jestem na 101% pewien,bo juz sprawdzalem przy ostatniej dyskusji odnosnie pkt.pomiarowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie kod macie na wyswietlaczu diagnostycznym po odpaleniu kompa? ja mam FF ? =/ z powyzszego linka wyczytalem ze to cos z NB lub z plyta... opcja reklamacja? =/

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Dokladnie wtedy mamy problem ;)

Powiedzcie jak sie Wam spisuje ten nowy bios w porownaniu do styczniowego i listopadowego??

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie max fsb Wam ta płyta zrobiła na 65nm i 45nm ? Może ktoś się przesiadał z P35-T2R na nią i odczuwa jakieś różnice ? - którą lepiej P35 czy X38.

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie max fsb Wam ta płyta zrobiła na 65nm i 45nm ? Może ktoś się przesiadał z P35-T2R na nią i odczuwa jakieś różnice ? - którą lepiej P35 czy X38.

Przed X38-T2R mialem P35-T2R - zmeinilem dla draki, ale w sumie zamiana bez sensu w moim przypadku, bo najwiekszej zalety X38/X48 nie wykorzystuje (czyli CrossFire pelna para).

P35 troszke wydajniejsza, momo wszystko chyba troszke lepiej podkrecanie szlo i byl/jest zdecydowanie wiekszy wybor biosow niz do X38.

Jak mialbym raz jeszcze kupowac, to wzialbym P35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ja podobnie wzialbym P35,bo lepiej chodza e8xxx,e6300 polecial na 568x7 a z e8xxx mam problemy od 520Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja mam problem znowu z przebiciem sie przez fsb 390 =/ jak podkrece pamieci do 1230 procek nawet 3000 niechce isc... jak podkrece procka do 3500 to pamieci maja problem z nawet z 1000 mgz

 

po zmianie napiec windows sie odpala ale po wyswietleniu tapety zamiera.... z jakims blue screenem memeory_management... =/

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Czekam na ten bios i sie nie moge doczekac,pewnie wyjdzie jak juz bede mial DDR3 i inne mobo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos pomysl jak uzywa sie hotkey w biosie do ladowania ustawien ??? bo mnie juz szlak trafia kupilem nowe pamieci i procka i za groma nie mozna ustawic tego sensownie co chwila C1 wskakuje

 

ps dodam ze trzymanie lub naciskanie cyfr odpowiadajacym bankom podczas restart/on nie dziala.

Edytowane przez xisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem... QX9770 i najnowszy bios nie rusza procek powyzej 1.375v na starym biosie rusza, na najnowszym plyta mignie przez 2 sekundy i wylacza sie nic nie pokazujac na ekranie... Jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...