Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

moja płyta okazała sie ok, procek trochę zaczął kuleć ale i tak zmieniła właściciela teraz mam ASUSa P5q deluxe i sie nie odmienię :wink:

heh u mnie podobnie,tez mam p5q dlx,ale dfi nadal lezy pod biurkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda:

 

Problem o którym pisałem w poście 495 rozwiązany. Winne były umierające Microny. Teraz wszystko już hula, oczywiście C1 nie odpuściło mnie do końca, ale wystarczy wcisnąć reset i po paru restartach płytka wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zflaszowel ten nowy bios 7/25. Wg mnie to samo co wczesniejszy 7/14. Udalo mi sie wstepnie ustabilizowac 500x8 na wczesniejszych tego nie moglem zrobic. Byc to za sprawa poustawiania GTLi (wczesniej nimi sie nie bawilem. NArazie jeszcze testuje go... zobacze ile uda mi sie FSb ustawic tylko boje sie ze mi dzielnikow pamieci braknie =/ cos mi sie wydaje ze pamiatki weicej jak 1200 nie abrdzo chca stabilnie isc...

W dodatku mam problem ze zmierzeniem V GTLi gdyz blok na Cepku utrudnia mi do nich dostep wiec narazie mam GTLe z powietrza wziete (tabelki).

 

Probowal ktos ustawiac polowkowe mnozniki na tej plycie? jakie wyniki...

 

 

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

czy dla NB 1.61V przy 500x8 i memkach na 1200 nie bedzie za duzo?

jestes pewien,ze potrzebujesz az tyle do 4Ghz?troche sporo Ci powiem

 

playground

co to za pustki w wezach :D

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - pojawiaja sie jak wylacze kompa =] powietrze cofa sie z rezow do wezy, nie wiem jak temu zapobiec

 

co napiecia to te na NB sa wstepne jeszcze testuje... ale wolalem sie upewnic ze nie przesadzilem...

narazie udalo mi sie wycisnac 499x8.5 CPU 1.39V (real) NB 1.61V (real) CPU VTT 1.16v (bios) na d tymi napieciami jeszcze popracuje.

 

Przegladalem watek P5Q (planuje zmienic mobo) i tam ludzie dla FSB 500 ustawiaja PL w granicach 10?! ile wy macie PL przy tym FSB i wyzej na tej plycie?

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos flashowal bios programem WinFlash?

Nie mam stacji dyskietek - jak sflashowac bios do tej plyty?

Ja flashowalem WinFlashem kilka razy - nigdy nie stalo snie nic niespodziewanego, choc niektorzy strasznei odradaja ten sposob...

Co do fleszowania bez FDD, polecam lekture tego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki zapodalem nowy bios przy pomocy pena.

 

PS. Podobno dopioero najnowszy bios umozliwia poprawme dzialanie 4870x2 na DFI x38.

Na stronie nie ma juz biosun 7/25 ale mialem go na dyaku i zflashowalem.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios: LT X38-T2R --> X38AD807

 

 

http://tw.dfi.com.tw/Upload/BIOS/X38AD807.zip

Ja już Ci pisałem ale może innych zainteresuje. Osobiście cały czas mam wgrany pierwszy bios płytki i z x2 współpracuje dobrze. Dla ciekawości jutro wgram nowy i sie podziele wrażeniami.

No i po testach z 4870x2 :lol2: Osobiście na płytce miałem bios 11/28 gdyz przy innych miałem kłopot ze stabilnością i jakis czas temu stwierdzilem, że zostanę przy właśnie tym. Cóż wymieniłem grafę na x2 i... wszystko chodziło jak należy. Po rozmowie z Lysynem B-) stwierdziłem, że warto bylo by zmienic bios na jakis nowszy. Cóż moje próby się nie powiodły gdyż na wszystki biosach komp nie wstawał. Były rózne oznaki przy różnych biosach. Tak jak kolega wspomniał na wcześniejszych biosach karta nawet nie włączała monitora. W najnowszym wszystko grało do pewnego momentu. Ale wynik był taki, że na żadnym nie udało mi sie odpalić systemu... z wyjątkiem wspomnianego 11/28 i tak przy nim zostaje. Na doświadczenia poświęciłem cały dzień :mur:

Edytowane przez mateo1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już Ci pisałem ale może innych zainteresuje. Osobiście cały czas mam wgrany pierwszy bios płytki i z x2 współpracuje dobrze. Dla ciekawości jutro wgram nowy i sie podziele wrażeniami.

No i po testach z 4870x2 :lol2: Osobiście na płytce miałem bios 11/28 gdyz przy innych miałem kłopot ze stabilnością i jakis czas temu stwierdzilem, że zostanę przy właśnie tym. Cóż wymieniłem grafę na x2 i... wszystko chodziło jak należy. Po rozmowie z Lysynem B-) stwierdziłem, że warto bylo by zmienic bios na jakis nowszy. Cóż moje próby się nie powiodły gdyż na wszystki biosach komp nie wstawał. Były rózne oznaki przy różnych biosach. Tak jak kolega wspomniał na wcześniejszych biosach karta nawet nie włączała monitora. W najnowszym wszystko grało do pewnego momentu. Ale wynik był taki, że na żadnym nie udało mi sie odpalić systemu... z wyjątkiem wspomnianego 11/28 i tak przy nim zostaje. Na doświadczenia poświęciłem cały dzień :mur:

Ja wgralem, ale za raz wrocilem do pierwszego biosa - wciaz tylko on pozwala mi na uzywanie Vcore >1,2500......... pewien niedosyt wciaz zostaje...

 

@mateo1977 >>> w skrocie.... czy z biosem 11/28 da sie stabilnie pracowac z karta 4870 X2 :?:

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wgralem, ale za raz wrocilem do pierwszego biosa - wciaz tylko on pozwala mi na uzywanie Vcore >1,2500......... pewien niedosyt wciaz zostaje...

 

@mateo1977 >>> w skrocie.... czy z biosem 11/28 da sie stabilnie pracowac z karta 4870 X2 :?:

wszystko gra i buczy :) nie zauważyłem żadnych kłopotów. Ale tak jak napisałeś, że pozostaje jakis tam niedosssyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano linkowanie nie dziala wogole =]

ja nic takiego nie zauwazylem.... mam ustawione 1.2500V + jakies tam ADD V - bios najnowszy.

Pamiatki poszly mi na PL 7 e-e-e-e-a

Przy FSB 500 - Read w Everescie ok 10200 (nie wiem czy to duzo ale cos bo podkoczylo mi o te 200 =]

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauazyles bo nie miales 2 roznych prockow na tej plycie :)

mi zrobilo sie tak na DFI LT P35 po przesiadce z E8200 na E8400 i teraz kiedy na DFI X38 od HeretykA wsadziłem mój procek jest to samo.

Nie potrafie wytlumaczyć czemu tak się dzieje ale tak jest :P

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauazyles bo nie miales 2 roznych prockow na tej plycie :)

mi zrobilo sie tak na DFI LT P35 po przesiadce z E8200 na E8400 i teraz kiedy na DFI X38 od HeretykA wsadziłem mój procek jest to samo.

Nie potrafie wytlumaczyć czemu tak się dzieje ale tak jest :P

U mnie z poprzednim (E8500) bylo wsio w pariadkie... Po zapodaniu E8400 takie "jaja" sie dzieja... Myslalem, ze cos sie spier*** z procem wiec Celka D420 nabylem jako zastepczy i z tym procem sie tak nie dzieje... Dziwne, ze tylko pierwsza wersja biosu poprawnie dziala akurat z tym moim E8400 a kazdy inny nie pozwala na Vcore >1,25V... Tym bardziej dziwne, bo w changelogach kolejnych biosow sa niby "fix tego i owego" wlsnie dla 45nm prockow...

Dobrze, ze chociaz pierwszy bios dziala jak nalezy, tym bardziej ze obsluguje poprawnie ATI/AMD 4870X2... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...