Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Mam może dziwne pytanie ale czy działa komuś obnizanie napięcia proca(niewiem czy to C1 czy EIST) w idlu? Bo mam obie opcje w biosie włączone, mnożnik spada ale napięcie nie :sad:

Próbował ktoś flashować biosy od X48? Chodzi mi o to czy odczuł jakąś poprawę względem "naszych"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam może dziwne pytanie ale czy działa komuś obnizanie napięcia proca(niewiem czy to C1 czy EIST) w idlu? Bo mam obie opcje w biosie włączone, mnożnik spada ale napięcie nie :sad:

Próbował ktoś flashować biosy od X48? Chodzi mi o to czy odczuł jakąś poprawę względem "naszych"?

z tego co pamiętam jakakolwiek ingerencja w napięcie powodowała taki objaw, musisz ustawić def czy tam auto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz piszecie ze dziala albo NIEdziala, to od razu najlepiej podawac jakie ma sie ustawienia - szybciej bedzie mozna dojsc do rozwiazania... bo sposoby rozumowania programistow biosow DFI sa wielce zaskakujace ;) Ze wspomne tylko temat Vdroop Control Enable/Disable ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś z was już może Thermalrigt HR 05 na chipset DFI LT X38?Czy podstawka nie będzie za mała?

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-Thermalright-HR-...%3A1|240%3A1318

 

Z tego co wiem to DFI LTX48 T3RS ma takie chłodzenie w standardzie - czy się mylę?

 

 

Zmieniałem dzisiaj chłodzenie na NB bo originalne nawet po szlifie było mało wydajne.

Cooler to Thermalright HR05 SLI.

post-145932-1227473041_thumb.jpg

 

post-145932-1227473074_thumb.jpg

 

Małe rozczarowanie - fakt jest chłodniej o 4 st C ale nic więcej.Do tego nie można założyć wentyla bo zasłania sloty PCI, w którym akurat mam kartę audio.O ile wentyl nie przeszkadza to jego mocowania już tak.

post-145932-1227473006_thumb.jpg

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z płytą. Wydaje mi się że odmówiła posłuszeństwa. Któregoś dnia chciałem odpalić kompa a on się ciągle resetował przy starcie.

Rozebrałem kompa, sprawdziłem wszystkie części, zasilacze, pamięci, procka, grafike, i przy włączaniu odpala się na 2-3sec i się resetuje.

Wyświetlacz POST pokazuje 88 i nic, po paru próbach resetowania biosu płyta odpalała, nawet udało mi się wejść do windowsa po czym komp się zwiesił i znowu nie chce odpalić w żaden sposób.

Macie jakieś pomysły sugestie?

 

Druga sprawa to jeśli będzie trzeba oddać na gware to mam problem bo gwara jest do kwietnia 2010r w sklepie arche.net.pl a on już chyba nie istnieje. Co w takiej sytuacji mam zrobić, załatwiać sprawę przez serwis DFI, dać im dowód zakupu i zrobią wszystko w ramach gwarancji?

 

pozdrawiam :)

Edytowane przez Fisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od smutniejszej wiadomości. Żadna hurtownia nie przyjmie ci na gwarancję sprzętu, mimo że prawo stanowi inaczej. Musisz to realizować przez sklep.

Co do samej płyty, odłacz ją od zasilania pozwól jej poleżeć odłączonej, następnie podłącz co niezbędne oraz włóż 1 kość ramu. Powinno pójść łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odłączeniem od zasilania itp już się bawiłem. Walczę z nią od 3 dni.

Pod nr do Arche jak dzwonie nikt nie odbiera. Dzowniłem za to do Macieje Bieleckiego on jest Importerem DFI umówiłem się z nim dzisiaj mam mu dać płyte i on mi wymieni na nową i da nową dwuletnia gwarancje, wszystko za 50zł. Jestem trochę w szoku ale się przejade i pogadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolega kupi l plyte DFI LanParty DK X38 Heatpipe (http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_158&products_id=11169 ). I po odpaleniu nie wykrywa mu cd romu ani dyskow pod ide. Próbowaliśmy podlaczac moj cd rom nawet tasmy byly zmieniane i nic. caly czas jest blad 75. Czy mial ktos taka sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie są 2 miejsca w których konfuiguruje się ustawienia kontrolerów. Sprawdź czy nie masz przypadkiem przełączonych trybów.

 

W biosie są 2 miejsca w których konfuiguruje się ustawienia kontrolerów. Sprawdź czy nie masz przypadkiem przełączonych trybów.

 

 

Ptzy okazji, jak voltujecie swoje NB? Jakie max dawaliście na codzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam 2 dni temu doswiadczylem bledu 75. wlaczam komputer zatrzymal sie na logu DFI(z bledem 75). to logo bylo wylaczone, co znaczy ze bios sam przywrocil ustawienia defaultowe. bo dluzszych wojach, doszedlem do tego ze odpiecie macierzy raid0 od gniazd sata (zielone) powoduje ze komputer przechodzi wszystko do momentu bootowania z dysku. jedyna opcja odpalenia kompa na macierzy to zaladowanie mojego defaultowego profilu w biosie. czyli to co mialem na codzien. niestety bo paru minutach w windowsie odzywa sie przerazliwie buzzer na mobo i komp sam sie wylacza.

blad 75 wg dfi

Dołączona grafika

niestety plyta juz od nowoscie potrafila gubic dyski. nawet po restarcie twierdzila, ze nie mozna zbootowac kompa z dysku bo dysku nie ma(!!) ba. gubila wszystkie dyski, nie tylko systemowe, napedy rowniez. wczoraj uraczyla mnie seria bledow. 25, 26, 7F, 75. roznie. w zaleznosci od ilosci restartow ile dostala :)

wyswietla tez takie errory na portach sata z chipa ICH9R na ktorym mam macierz.

Dołączona grafika

 

 

 

zadne zmiany biosow i resety CMOS nic nie daja. plyta, bo to chyba ona jest winna. jest bardzo niestabilna. chodzi jak chce. albo w ogole. nie wykrywa lub wykrywa dyski ATA wlacznie z napedami. wali BSODami przy probie zainstalowania windowsa na dysku ATA. 

 

pozostaje tylko serwis?

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziś siedząc i się nudząc zainspirowany artykułem na xs: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=181290 postanowiłem spróbować ze swoją płytą. Co prawda to inna seria, ale cóż do odważnych świat należy :wink:, więc po chwili zabawy z wykiwaniem programu AWDFLASH przystąpiłem do działania i udało się w 100%... Jutro znajde chwilę to spr czy wzrosło max FSB. Narazie mogę stwierdzieć że ciut poprawiła sie przepustowość pamięci a także uzyskałem dostęp do nowszych wersji biosu, bo jak wiadomo x38 zostało już porzucone :mur: Instrukcja po dokładnym sprawdzeniu czy nie ma żadnych nieprzewidzianych problemów... jak są chętni BETA testerzy to zapraszam na GG: 2169641

 

http://img248.imageshack.us/img248/9105/beztytuutg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z płyta LT X38-T2R, raz odpaliła wyświetliła komunikat nr 25 i od tamtej pory zgon.

Gdy próbuje ją włączyć to zakręci tylko wentylatorami i nic więcej. BIOS się wywalił?

Jak ją podnieść i przywrócić do świata żywych?

Edytowane przez cekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal ja z samym procem. wtedy mozemy dalej gadac :)

 

btw. ktos tu wczesniej napisal, ze DFI przestalo wspierac X38. Baa!. DFI z tego co zauwazylem nie wspiera juz X48 -ostatni bios z grudnia 2008. Jestem ciekaw co tak naprawde wspiera teraz ta firma. X58, P45? Zle to wyglada.

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI to nie jest duża marka z poważnym zapleczem jak Asus czy Foxconn, tutaj ilość modeli na rynku jest odwrotnie proporcjonalna do jakości jaką oferują. Za czasów nF4 biosy pojawiały się regularnie i każdy następny był lepszy od poprzedniego. Moim zdaniem firmę nie stać na duże zaplecze wsparcia posprzedażnego. Szczęśliwie nadal ta jakość nadal bije na głowę wcześniej wymienione brandy.

 

Ja daję ostatnią szansę mojej X38. Zobaczę jak śmiga na biosach z X48 i przyrównam z Biostarem P45. Przyjmuję zakłady na faworyta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI to nie jest duża marka z poważnym zapleczem jak Asus czy Foxconn, tutaj ilość modeli na rynku jest odwrotnie proporcjonalna do jakości jaką oferują. Za czasów nF4 biosy pojawiały się regularnie i każdy następny był lepszy od poprzedniego. Moim zdaniem firmę nie stać na duże zaplecze wsparcia posprzedażnego. Szczęśliwie nadal ta jakość nadal bije na głowę wcześniej wymienione brandy.

 

Ja daję ostatnią szansę mojej X38. Zobaczę jak śmiga na biosach z X48 i przyrównam z Biostarem P45. Przyjmuję zakłady na faworyta ;)

Nie wiem jak Asus ale Gigabyte też przestał już wspierać swoje x38 :wink:

Jeżeli chodzi o twój pojedynek to z crossfire wygra spokojnie x38 czy to z biosem x38 czy x48 ale w podkręcaniu raczej będzie rządził P45.

Poza tym mam pytanie. Mam wersje biosu z 03.19.08 po niej wyszło jeszcze kilka wersji. Opłaca się aktualizować bios? Jest jakaś widoczna poprawa w OC czy coś ciekawego? No i co daje ten bios z X48? Jak poflasciach!esz to opisz wyniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios z X48 daje poprawe stablinośći. Płyta w końcu startuje bez problemów. Ponoć ludki pisały, iż dzięki biosowi z X48 można przy tym samym FSB ustawić PL -1 w stosunku do biosu z X38. Ja się pod tym jednak nie moge podpisać. Z krótkich testów wynika iż OC jest na poziomie pierszego, najlepszego pod kątem OC biosu X38-T2R. Dokładnymi pomiarami wydajności poszczególnych elementów systemu jednak nie dysponuję, z góry założyłem, że będzie lepiej.

Flashowałem biosikiem z UT X48-T2R, który to daje +5 do lansu dzięki nowemu ekranowi startowemu :) Ponoć tenże bios jako jedyny nie ma problemów z translacją napięć NB na płytach Made in China.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się na tej płycie zainstalować windows 7 64 bit ? Walczę z tym od wczoraj i system zaczyna instalację prosi w pewnym momencie o sterowniki ( wychodzi o to że od Raida - mam 0 ustawione na 2 dyskach). Wrzucam mu najnowsze Intele i lipa.

Jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...