Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta zamówiona w pcprojekt.pl, przyjechała na 3 dzień od momentu wysyłki (swieta itp...).

Pierwsze wrażenie - wygląda jak LT P35 ;) Komplet zawiera podstawowe elementy, ciekawe jest chłodzenie chipsetu, które sami musimy założyć (jest pasta, zapinki na wentyl min 50mm).

Dołączona grafika

 

Zmartwiło mnie ułożenie radiatora na chipsecie, na płyte planuje założyć Thermalrighta ultre, niestety aby obydwa radiatory się nie stykały, musiałem przesunąć delikatnie ultre do góry, dzięki czemu uzyskałem 2mm szczelinę:

Dołączona grafika

 

Aby wyjąć ram, należy wyjąć grafikę:

Dołączona grafika

 

W takim układzie sam nie wiem w którą stronę ułożyć wentyl do chłodzenia chipsetu, chyba lepszym rozwiązaniem byłoby przełożenie grafiki do drugiego slotu:

Dołączona grafika

 

Po przełożeniu grafiki do drugiego slotu jest ona na granicy styku z radiatorem na sb.

 

Jutro postaram się dodać jakieś liczby.

 

Platforma testowa: Q6600 g0, 4x1gb Lanfest, Zotac 8800GTS, (brakuje) Enermax Infiniti 650W, (brakuje) 2xSeagate250gb 410AS

Edytowane przez Pwael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak zle, da rade zalozyc kosci ram bez wyciagania karty graf. Lecz DFI moglo dac ten milimetr wiecej i byloby wspaniale.

Jak karta graficzna z chlodzeniem-2 slotowa jest w gornym PCIE to ciezko bedzie wstawic na SB blok wodny, na szczescie blok wodny na karcie tez bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosz kurcze DFI nie wzielo sobie do serca nauczki. Przeciez konstrukcja na 680i LT miala identyczne rozmieszczenie elementow i byl taki sam problem z coolerem na NB. Plyta cholernie sie grzala co skutkowalo duza temp. na NB, ktory nie mial dostatecznego przeplywu powietrza i byl "osaczony" przez goraca grafe i CPU cooler. Mogli przeciez przesunac slot grafiki a oni uparcie pchaja na chama ile wlezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosz kurcze DFI nie wzielo sobie do serca nauczki. Przeciez konstrukcja na 680i LT miala identyczne rozmieszczenie elementow i byl taki sam problem z coolerem na NB. Plyta cholernie sie grzala co skutkowalo duza temp. na NB, ktory nie mial dostatecznego przeplywu powietrza i byl "osaczony" przez goraca grafe i CPU cooler. Mogli przeciez przesunac slot grafiki a oni uparcie pchaja na chama ile wlezie.

-680i lubi sie piekielnie grzac, szczegolnie po oc i dowaleniu voltow

- pomysl z odzielnym radiatorem = bez problemu zasadzisz sobie co tylko chcesz na NB, bo radiator nie laczy sie heatpipem z innymi radiatorami na plycie

- 3 sloty pci-e z warunkiem dwuslotowej przerwy pomiedzy nimi skutkuje ogolnie 7 slotami i ciezko to przeskoczyc.

 

Plytka zapowiada sie mega ciekawie. Z tego co pokazal OPB do tej pory, juz ja kocham :* Btw. w czwartek juz powinna u mnie lezec, takze po swietach jakas recka na portalu bedzie lezec.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sekcja dęta bedzie pewnie tak samo dobra jak na T2R P35:)

Ryba-czekamy !!

Szkoda tylko ze nic, procz oceny oc na powietrzu nie zobaczycie tym razem, ale obiecuje, ze jak tylko to bedzie mozliwe (czyli postaram sie ja wyciagnac ponownie) zrobic testy na kaskadzie i wyniki z E6700 poprawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad tą płytą, jednak może mi ktoś napisać czy nie będzie lepszym wyborem Asus na X38 i czy DFi ma PCIe 2.0?

Wszystkie mobo na X38 mają PCI-E 2.0 - swoja drogą co za różnica czy 1.0 czy 2.0

Co do wyboru to juz niech sie inni wypowiedzą ale patrząc z praktycznego punktu widzenia brał bym Asusa P5E (lub coś na P35 w zależności od tego czy musi być CF czy nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w konfigu, teraz mam płytę na P35, a jak już kupuje to chciałbym cos aktualnie najlepszego, wymieniam płytę bo podejrzewam iż coś z nią jest nie tak, a właściwie z kontrolerem od dysków, wiem na 100% że w P5K DLX walnięte są E-Sata. Szukam czego super do OC i nie do uwalenia, DFI kiedyś była taka płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to nie jest temat w którym można dyskutować o P5E( nie wiem jakie ona ma problemy). DFI się skończyło na giełdzie, będąc w amoku zakupiłem DQ6, taka szkoda, teraz to dopiero mam problemy z odpalenie 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja chyba se kupie to DFI ... szkoda ze jest takie brzydkie zielone, mysle ze wielu klientow przez to traca...

Ta zielen jest przepiekna i pewnie wielu przez to ja kupuje :)

 

Pierwsze wrazenia z uzytkowania: plytka warta uwagi, konkretne porownanie z innymi w artykule na portalu po swietach (mozliwe ze przed sylwestrem). Jutro przykatuje ja bardziej, bo juz dzisiaj brak sil -> wyniki Spi16M w low clocku trzeba poprawic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Karpiu" Drogi, a jak się toto ma do P5E? Dylemat mam w tym momencie, bo płytę trzeba kupić i w zasadzie byłem zdecydowany na Asusa, a tu bach, pojawiło się DFi. Interesuje mnie głównie zachowanie płytki przy 4x1GB oraz jak prowadzi procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta zjadliwa, do tej pory szukanie stabilnego fsb do pracy 27/4 skonczylo sie na 8x400mhz 1,34vcore, 1,4 vtt, 1,4 nb, 4:5, w zamknietej budzie na thermalright ultra mam 56-58 stopni, szkoda tylko ze winda wykrywa mi procka jako 400x9 ;)

Ramy jak w opisie chodza na 2,07v z biosu, smartguardian pokazuje 2,04-2,08.

Moze po swietach sprobuej zaatakowac 450fsb, ale to bedzie wymagalo conajmniej dolozenia wentylatorka na chlodzenie nb, i dlugiego siedzenia przy timingach ramów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Karpiu" Drogi, a jak się toto ma do P5E? Dylemat mam w tym momencie, bo płytę trzeba kupić i w zasadzie byłem zdecydowany na Asusa, a tu bach, pojawiło się DFi. Interesuje mnie głównie zachowanie płytki przy 4x1GB oraz jak prowadzi procka.

 

Niestety, tego tobie nie powiem, bo nie mam tej gownianej plyty na stanie ;] a i 4x1GB rowniez, ale jakbym mial brac, to juz DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się szykuje wymiana mojego GA-DQ6, no chyba że coś uda mi się wywalczyć. Zastanawiam się aktualnie nad wieloma płytami jedną z nich jest w dalszym ciągu DFI, jednak słyszałem, że np: ent w życiu się tak nie nakombinował jak właśnie na DFI żeby coś wycisnąć. Biorąc pod uwagę jego doświadczenie a moje, to chyba wybiorę coś co będzie mnie skomplikowane(DQ6 sprawia mi olbrzymie problemy, muszę sprawdzić biosy) Asusy chyba tutaj są najlepszym wyborem.

ASUS Maximus Formula, ASUS Maximus Formula SE, Asus P5E, najmniej ludzi na nie narzeka, jest szerokie grono, a DFI ma mało ludzi, więc ciężko od razu powiedzieć że jest super. Późno wyszła, może jest dopracowana, jednak wolę już nie ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się szykuje wymiana mojego GA-DQ6, no chyba że coś uda mi się wywalczyć. Zastanawiam się aktualnie nad wieloma płytami jedną z nich jest w dalszym ciągu DFI, jednak słyszałem, że np: ent w życiu się tak nie nakombinował jak właśnie na DFI żeby coś wycisnąć. Biorąc pod uwagę jego doświadczenie a moje, to chyba wybiorę coś co będzie mnie skomplikowane(DQ6 sprawia mi olbrzymie problemy, muszę sprawdzić biosy) Asusy chyba tutaj są najlepszym wyborem.

ASUS Maximus Formula, ASUS Maximus Formula SE, Asus P5E, najmniej ludzi na nie narzeka, jest szerokie grono, a DFI ma mało ludzi, więc ciężko od razu powiedzieć że jest super. Późno wyszła, może jest dopracowana, jednak wolę już nie ryzykować.

Zastanawialem sie nad czekaniem na DFI X38 ale ostatecznei przesiadka byla z Asusa Commando na DFI P35. Doznalem malego szoku od ogromu mozliwosci i wariantow ustawien i poczatkowo bylem zawiedzony tym jak te mozliwosci NIE dzialaly tak jak chcialem... Jednak lektura forow (chocby XS) duuuuzo daje i calkowicie zmienilem zdanie na + o tej plycie.

DFI X38 bedzie miala pewnie bardzo podobny layout i zakres mozliwosci biosow jak DFI P35... Fakt, czasem jest tak ze pomiedzy stabilnoscia a no-boot jest kilka stopni ustawien roznicy w gore lub w dol jednego konkretnego ustawienia (np. te GTLe) :blink: Plyta wymagajaca, ale jak poswiecisz troszke czasu i cierpliwosci - no moze wiecej niz troszke, to mysle, ze bedziesz baaardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hmm,zna ktos jakis sklep,ktory wysyla do Irlandii w razsadnych cenach,bo u mnie w kraju troglodytow nie ma :( a zamowic chcialbym bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie te sklepy w UK http://us.dfi.com.tw/wheretobuy/dfi_partne...PE=&SITE=US

Ewentualnie sklepy w Niemczech, wiele z nich wysyła do całej EU http://us.dfi.com.tw/wheretobuy/dfi_partne...PE=&SITE=US

 

Np ten: http://www.hpm-computer.de/product_info.ph...LT-X38-T2R.html za 25€ wysyłają do IRL.

 

Jak nie to pozostaje zakup w PL i ktoś może przywieść lub wysłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hpm dobrze znam swego czasu duzo tam kupowalem,ale maja braki jezeli chodzi o te mobo,wogole nigdzie nie ma,znalazlem wczoraj w nocy na jakiejs wyszukiwarce niemieckiej,dzisiaj zamawiam mobo :),z wysylka wyszlo 220eu wiec tragedii nie ma.

thx

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...