Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Wczoraj orthosowałem sobie na 9x500. Przed zaśnięciem sflashowałem płytkę (bios 11.01) Dzisiaj chciałem powtórzyć wczorajszy wyczyn i niespodzianka płyta nawet nie wstaje na ustawieniach z wczoraj. Wróciłem do starego biosu i znowu wszystko jest ok. Nie wspomnę o tym że na najnowszym biosie nawet z 8x500 były problemy o ile wcześniej było 100% stabilnie po flashu sypało blue scrrenami aż miło.

 

czyli mowisz,ze na tym ostatnim biosie z 07 lepiej ci bangla????

bo z tego roku jest tylko jeden i ja go wlasnie mam

jakie masz memki??

wlasnie te niebieskie ekrany mnie rozpierd,pamiatki ponizej defultowych taktowac,dalem jeszcze ciutke wiecej papu i nie wiem co sie dzieje

 

Racuch nie mam innej mobo do sprawdzenia :(,moge kupic,ale jakby sie okazalo ze to bios to zeby w sciane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak na pierwszym (tym z zeszłego roku) zdecydowanie lepiej zero blue screenów i innych niespodzianek.

 

Memki byle jakie 4x1gb Corsair XMS2 667 ale robią te 1100Mhz 5-5-5-15 2.2V więc jakoś żyję, może kiedyś najdzie mnie ochota na coś z górnej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom zgadza sie. Stary bios jest lepszy. Wyzej sie kreci na starszym.

w nowym dodali te nowe dzielniki - dzialaja dobrze, ale i tak mam problemy z 333 dzielnikami. Narazie proc mnie hamuje wiec nie moge sprawdzic jak to sie ma na wyzszych taktach. Ciut wiecej voltow takze potrzebowaly ramy by chodzic na 1200Mhz stabilnie na nowym biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Czyli zmienic bios na pierwszy z 07??

zobaczymy,ale moge miec maly problem,bo nie wiem czy tamten bios supportuje ddr2 1066 a ja tylko takie posiadam,ktos pisal,ze plyta mu sie wogole nie wlacza o strapie 33 nie wspomne,bo to jest jakies przegiecie raz stabilnie,pozniej nie,poniej tak i tak bez konca,wczoraj nie moglem puscic pcmarka05 na 4.3Ghz teraz cos innego testowalem i na tych samych ustawieniach przeszedl na 4.5Ghz-nie mam slow,troche to zdeka pojeb..jak cos jest stabilne to jest stabilne a na tej mobo juz niczego nie jestem pewien i to DFI

 

co do napiec to naprawde sprawdzalem wszedzie miernikiem i zawsze bym tak chcial,po prostu zero ruchu,ale co do reszty jak narazie zawiodlem sie :(

ewidentne schody zaczynaja sie od 500-520,moze w tym momencie powinno wkroczyc gtl itd,ale zabawy nie przynosza skutku ewentualnie na jeden strt kompa i jakis test a pozniej zwis albo jeszcze gorzej i to ma byc stabilne mobo?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

jutro zmieniam na starszy,mialem dzisiaj powodz ale uratowalem mobo,jutro zobaczymy :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

te 4.75Ghz to na fc-slabo

na pwm mam w porywach 44-45'C,chlodzenie def,tylko pasta zmieniona i dmucha na nie 80mm wiatrak nie na wolnych obrotach,ale byly momenty jak dawalem 1.8v na cepa,1.75 nb,1.89 sb itd i sekcja wytzrymuje bez problemu na tym ref.chlodzeniu..Na bank to mob sprawdzi sie pod Quadami,bo z naciskiem na to wlasnie zostalo stworzone,tak mi przynajmniej tlumaczyl koles z DFI.Wspominal tez o tym,ze moga wystapic male problemy z osiagnieciem wysokiego fsb i trzeba radzic sobie GTL.E6300 banglal 568x7,bez uzycia GTL,z ostatnimi dwoma e8400 problemy zaczynaly sie na 530 obojetnie na jakim mnozniku,wiec jechalem na x9.Na 530 jeszcze przechodzi spi32m,czasami 535,ale to fart,na 540 spi1m i dalej kaplica:(

Nie wiem co myslec o strapie 333,nie powiem,zeby byl niewydajny,ale dzielnik 1:1 czasami stroji fochy,raz dziala raz nie.

Ze strapem nie 266 nie ma wogole problemow,dziala ok i jest wydajny,no ale to nie do wysokiego fsb.Pozostaje 333,bo 400 to padaka lekka.Jutro wgram nowy-stary bios i zobacze jak bedzie,bo moze to faktycznie wina biosu.

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też walczę z płytą od jakiegoś czasu, ale mnie bardziej interesuje znalezienie optymalnego ustawienia 24/7. Proc na ok 3,92 (1,4v w biosie). 4x1GB narazie chodzą mi poprawnie w okolicach 1100-1120 na dość osłabionych alfach. Dziś zrobię mu flash na stary bios (a sam w pcprojekt prosiłem o nowy :mur: ). Zobaczymy co to da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Po wczorajszym niefacie,zalanej mobo i procku plyta smiga na nowo,po zmianie biosu i puszczeniu wczorajszych ustawien wszystko dziala stabilnie i co najlepsze na nizszych v-wniosek nasowa sie sam-najnowszy bios sucks !!!!!!

mam nadzieje,ze podczas powodzi nic sie ni uszkodzilo,czy lekko nadpalilo i bedzie stabilnie,bo piewsze dwa benche zapuszczone juz dzisiaj z rana daja bardzo pozytywne perspekrywy na o/c :)

c.d.n.

 

aaaa pamieci sa stabilne,strap 333 rowniez,czyzby az tak sknocili nowy bios??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewalem sie wyzszych tempow...

Mobo jest zachecajace.

Ciesza mnie informacje potwierdzajace jej klase.

Z tego co sie dokopalem, to jest dostepna w .pl juz za 730 pln w krakowie.

I jak tylko dostane kasie, kupuje ja i bede testowal.

Mysle o porownaniu jej z Asusem Maximus - bo to xhyba 2 takie mobo wypasne pomyslane dla ocerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jeżeli celujesz w wysokie fsb bardziej zastanawiałbym się nad kupnem P35 UT. Mi jednak te 500 fsb w zupełności wystarcza w sumie wyrosłem już z spi (A bardziej nie mam wogule czasu na tego typu zabawy) Teraz intersują mnie tylko w 100% stabilne wysokie ustawienia.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hehe ja taki stary ,ale czasami lubie sobie pokrecic choc w spi masta nie jestem,mi bardziej zalezy na wysokim zegarze do 3dmarkow ;)

2h testow i mam juz stabilne 4.75Ghz w 3d na tych samych napieciach co na poprzednim biosie 4.45GHz-rewelka

Patrzac na napiecia nb,cpu,vtt,gtl jestem pod wrazeniem,bo wszystko jest na sztywno,czasami vmem przeskoczy 0.01,ale towszystko,wyglada na to,ze powodz nie zaszkodzila DFI.

Interloper ma trroche racji do wyzszego FSB P35 lepsze.

Co do porownania do Maximusa to sam jestem ciekaw,ale w przyszlym tygodniu bede wiedzial,bo z kolesiem jerstem ustawiony na porownie.Mysle,zedfi prowdzi lepiej pamieci z tego co patrze po necie :),strap 266 bardzo dobrze bangla.

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ale ja mialem ten bios na samym poczatku i jak juz wyzej napisalem mialem problemy z ddr1066,wiec zmienilem na najnowszy,wszystko na poczatku bylo oki,do czasu jak nie zaczalem mocniej krecic,teraz wrzuciem stary no i jest wypas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulusman,, z niecierpliwością czekam na takie porównanie Maximus vs DFI X38 najlepiej. Sam się zastanawiam nad DFI x38, tylko nie wiem czy jest sens wymieniać moje mobo, może lepiej już przeskoczyć na X48 i DDR3, bo lecą do dołu.

W każdym razie DFI to moje ostatnie miło wspominane mobo , teraz P5E zaczyna mi się podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Zmien bios na ten z listopada 07 i nie musisz sie bawic GTL wogole,zabawy z gtl zaczynaja sie od 530x9 do 500 to wogole prawie nc nie musisz ruszac

nb 1.35v max

sb 1.5v

cpu w zaleznosci od zapotrzebowania,ale myusle ze 1.45v mu starczy na 4Ghz

vtt 1.2v-1.25v

 

BIOS PODSTAWA<BO NOWY JEST SZITTTTTTTOWATY

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/578/45NM/dla...ORE/2/DUO/E8200 tu masz o GTL i VTT,ale np: u mnie to sie nie sprawdza i dobieram wartosci na pale,bez wykresow itd...

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem go znaleźć, mam teraz z 28 listopada (ze strony DFI). 11/07 to beta? Gdzie ją znajdę? Znalazłem betę 12/07, nie wiem, czy o ten chodzi?

Edytowane przez Kikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Nie umiem go znaleźć, mam teraz z 28 listopada (ze strony DFI). 11/07 to beta? Gdzie ją znajdę? Znalazłem betę 12/07, nie wiem, czy o ten chodzi?

ale jak nie mozesz znalesc,moze na polskiej stronie nie ma ,ale na com jest ;)

http://us.dfi.com.tw/Support/Download/bios...G=A&SITE=US

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam na dfi.com.tw i tam pisze, że 11/28 to initial release. Prosiłbym o linka do 11/07. 12/07 jest na bank w betach, i taki sobie załadowałem. Narazie na 1,425v leci orthos przy 4GHz.

EDIT: Widzę tam tylko 11/28, chyba, pisząc 11/07 miałeś na myśli rok nie dzień - mój błąd :lol2:

Edytowane przez Kikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

bios,ktory ja posiadam obecnie i swietnie sie spisuje to ten sam,ktory Ty masz.Czyli poczekaj zmieniles na ten z 28 i 4Ghz juz masz a wczesniej bylo ciezko??dobrz zrozumialem??sorry mialem ciezki dzien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem u mnie dodatkowo jest ram, musiałem zmienić na 333/800 i mam obecnie 1068 CL5 na 4x1GB. Zmieniłem w międzyczasie na betę 12/07, najbliższy bios do 11/28. Testuję dalej - teraz 1,418v na 4GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

I dobrze,w sumie tez moglem brac na P35,ale ja za 2 miechy przechodze na DDR2 wiec luzik ;)

Wczesniej na bank przetestuje jeszcze jakiegos Quada :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hmm,ciezko powiedziec,do e8xx i wysokiego fsb chyba p35 lepiej sie spisze,ale co do reszty prockow juz nie byl taki pewien :),nie wspomne o quadach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...