Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

To chlodzenie Ci koliduje z NB??

Wylaczyles dzwiekowke w biosie jak instalowales stery do SB(wiesz pytam,bo moze zapomiales)

Nie odpowiedziales czy zmieniales bios

 

Dołączona grafika

Tak chłodzenie koliduje z NB zarówno ustawieniem wentyla w pionie jak i w poziomie, czyli na obydwa prawidłowe sposoby.Tak samo przy Noctua jak i Freeze'rze

 

Wyłączyłem dzwiękówkę w biosie, ale dopiero po zainstalowaniu sterów do SB - nie sądzę,że to jest powodem, bo po wyłączeniu dzwiękówki w biosie i później po udanym wejściu do windy było to samo.

Biosu nie zmieniałem i jadę na tym z 28.11.2007 - sami pisaliście ,że to najlepszy.

 

niedziel - pewnie mają bo sam od nich kupiłem

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hmm,jest wiele innych biosow,ja pisalem ,ze jest lepszy od tego najnowszego a nie ,ze najlepszy-nie sprawdzalem jeszcze wszystkich

Wlasnie jak dzwiekowka byla wlaczona w biosie a Ty instalujesz stry do innej karty to tak sie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzwiękówa działa :) - dzięki

 

Teraz trochę napięć :)

 

Różnica ustawienia BIOS vs CPUz są dość znaczne.

Ustawiłem vcore 1.36v - CPUz - 1.408v

NB to samo:1.35v BIOS - 1.56v CPUz :blink:

Tempy NB to 60 st C , PWM 53 st C - pod Orthosem

Jak znam życie są to przekłamania, ale nie czuję się na siłach mierzyć miernikiem.

 

Teraz ciekawa rzecz pozmieniałem:

vcore 1.35 BIOS - 1.392v CPUz

NB 1.33v BIOS - 1.31v CPUz

VTT trzyma się 1.25 vs 1.26v

 

Tempy trochę spadły.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem posty z fotami co gdzie się mierzy - ale ja nie czuję się na siłach, boję się czegoś skopać.

 

I jeszcze pytanie- co myślicie o tym?Nie ma innej możliwości montowania.

Z innymi coolerami też jest problem bo TT 120 Ultra Extreme jak się okazuję, też nie włazi.post-145932-1203623907_thumb.jpg

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Blackwhite nie rozwalaj mnie,bo to jest akurat bezpieczne.Normalnie macasz sobie po punktach pomiarowych-nie ma prawa sie cos stac.

Mi miernik pokazuje praktycznie to samo co ustawie w biosie vtt,sb,nb,vmem-(nie moge znalesc pkt.pom. cpu) ,jedynie co zauwazylem to,ze przy vmem 2.575v mobo mocno zaczyna zawyzac napiecia na memkach i np.raz mialem 2.61v z biosu a na mierniku bylo 2.65v a to juz sporo

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no tak, też widziałem na xtreme - ale wentyla już nie założysz na ten radiator od NB.Jak by nie patrzył to trochę nie przemyślane :)

Powiedzcie mi lepiej czy mogę tak zostawić ten cooler?Ale chyba nic złego się nie dzieje, tempy mam wyższe pod orthosem o 2 st C - ale pasta jeszcze nei wygrzana.

 

71proste - a w CPUz jak Ci pokazuje?

Chyba się skuszę i pomierzę miernikiem.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Wszystkie progsy mi zawyzaja o min 0.25v a za taki pomiar to ja dziekuje,generalnie wierze mirnikowi i ewentualnie bios-nigdy programy,bo to shitttt ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o fackamada!

te plyte to za kare powinni dawac z przykazem wysokiego oc ;)

na dzis juz dam se spokoj bo co nerwow stracilem to moje

albo to te wypite piwo albo ta płyta jest "wyjatkowa"

przyznaje sie, ze bios mam 1/11/2008 ale zeby az tak dal mi popalic ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

o fackamada!

te plyte to za kare powinni dawac z przykazem wysokiego oc ;)

na dzis juz dam se spokoj bo co nerwow stracilem to moje

albo to te wypite piwo albo ta płyta jest "wyjatkowa"

przyznaje sie, ze bios mam 1/11/2008 ale zeby az tak dal mi popalic ? :blink:

ale Ty tez masz to mobo??pisz cos wiecej,co kreciles,jak gdzie:):)??

w koncu bedzie z kim sie wymienic doswiadczeniami,bios to zmien od razu,ja dostawalem jasnej goraczki,ten z grudnia jest o niebo lepszy i mozna jechac na nizszym v,ale to moim zdaniem jeszcze nie to :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Ty tez masz to mobo??pisz cos wiecej,co kreciles,jak gdzie:):)??

w koncu bedzie z kim sie wymienic doswiadczeniami,bios to zmien od razu,ja dostawalem jasnej goraczki,ten z grudnia jest o niebo lepszy i mozna jechac na nizszym v,ale to moim zdaniem jeszcze nie to :(

ano mam :)

wskoczylem na starszy biosik i go powoli rozpracowuje...

chwilowo mam E2140 wiec wysokie fsb nie jest mi znane, kolo poniedzialku bedzie E6850 na testy a pozniej E8200/E8400 wiec bedzie mozna cos podyskutowac :D memorki tak samo sie kreca w zielonych/zoltych bankach, lepiej z nimi na X38ADB28

 

a teraz troszke o problemach

czesto przy probie wejscia do biosu mam zwieszke w momencie tego niebieskiego paska na dole ekranu i mrygajacego kursora u gory

 

ide sie przezworkowac na 1333, zobaczymy czy ma to wplyw na wydajnosc

 

 

edycja:

 

cachemem

 

CPU 333x8

MEM 1000 5-5-5-10

 

zworka na "default"

Read=6218

Write=2514

 

zworka na 1333

Read=6233

Write=2570

 

 

edycja2:

 

SETFSB = CY28551LFXC

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to "przezworkowanie" mnie interesuje - czy cos z max FSB daje :?: Czy jakiekolwiek roznice sa :?:

 

@71proste >>> ktory bios wiec polecasz najbardziej :?: Ja jade na X38AD111 ale zero OC poki WC nie zloze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz troszke o problemach

czesto przy probie wejscia do biosu mam zwieszke w momencie tego niebieskiego paska na dole ekranu i mrygajacego kursora u gory

a już myślałem że jestem jedyny :wink: , tylko ze mam "P35 dark"... zauważyłem że jest to chyba zależnie od momentu w którym wciśnie się del mi się najczęsciej wiesza gdy wykrywa podpięte dyski... albo to może wina klawiatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to "przezworkowanie" mnie interesuje - czy cos z max FSB daje :?: Czy jakiekolwiek roznice sa :?:

 

@71proste >>> ktory bios wiec polecasz najbardziej :?: Ja jade na X38AD111 ale zero OC poki WC nie zloze :(

Zmieniłem zworki ale tak naprawde nie odczuwam różnicy. Ogólnie aż dziw mnie bierze że za płyte dalem prawie 800 a support do niej to cos na poziomie osiedlowego sklepiku z warzywami.

Biios z stycznia i jak dotąd pozostaja głusi na błedy jakie w nim popełnili. tłumaczenie że plyta jest pod quady to jest śmiech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No wlasnie to "przezworkowanie" mnie interesuje - czy cos z max FSB daje :?: Czy jakiekolwiek roznice sa :?:

 

@71proste >>> ktory bios wiec polecasz najbardziej :?: Ja jade na X38AD111 ale zero OC poki WC nie zloze :(

 

z tego co sprawdzalem a sprawdzalem 3 biosy najlepiej sie spisuje ten z grudnia 07,ten ze stycznia 08 to jest porazka jakas-szkoda nerwow

Co do slotow u mnie ewidentnie lepiej kosci chodza w zielonych slotach,zolte potrzebuja wiecej v

Prezzworkowanie nic praktycznie nie dalo,sprawdzalem spi i jest kicha-w everescie nie sprawdzalem:)

A teraz do senda to co najwazniejsze-nie mialem zadnych problemow z wysokim fsb z prockami 65nm(e6300 i e6700),e6300 katowalem na Commando i max jaki udalo sie wycisnac to bylo 555x7 na tej mobo banglal 568x7-to tylko dobrze swiadczy,e6700 byl chyba najgorszym prockiem Intela jaki posiadalem,ale tez poszedl wyzej niz na Commando,problemy sie zaczely po zakupie e8400,mialem dwie sztuki-co prawda slabe,ale to nie istotne,bo w obydwu przypadkach problemy ze stabilnoscia zaczynaly sie w tym samym miejscu czyli w przedziale 520-530Mhz-pocieszam sie,ze to wina biosu,lub to mobo nie lubi e8xxx

Takie problemy typu,ze sie bios zawieszla mialem na biosie ze stycznia 08 i tylko po duzym o/c

Hmm i to,ze ta plyta jest pod quady??hmm,poczekajmy jeszcze przeszlo tydzien to sie przekonamy,bo bede mial QX9650 :)

Patrzac po zagranicznych serwisach ludzie borykaja sie z niemalze tymi samymi problemami :(

 

moze to dziwnie zabrzmi,ale dobrze,ze tez u Was jakies walki wystepuja,bo momentami nie mialem juz wytlumaczenia na to co sie dzialo(szczegolnie ten chu..wy bios ze stycznia)i myslalem,ze jestem jakims lamusem,bo przeciez niektore rzeczy juz ma sie nabyte po jakims czasie krecenia a ta plyta pokazala mi,ze nie jest tak fajnie :(

 

btw:co do tego biosu ze stycznia i to co mnie najbardzie wkurzylo w tej mobo,to ze siedzialem dwa dni(po 10h dziennie)i szukalem sobie stabilnych ustawien do 3dmarkow i spi na wysokich zegarach typu 4.7-4.9Ghz,wszystko dzialalo super pro elo,porobilem sobie profile,na nastepny dzien odpalam i zaden profil nie jest stabilny-WTF!!!!!!!

Jedno na plus,jak mialem ta nieszczesna powodz,co fc sie wylaczylo a komp dzialal,zalalo mi caly socket,woda byla wszedzie nawet w procesorze,piny plywaly,kondziory zalane,sloty pamieci tez,polgodziny zabawy suszarka i wsio dziala-moze cos ja oslabilo tego nie wiem-byc moze,ale zachowuje sie do tej pory jak na poczatku-no i zero problemow przy instalacji windy :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie komp mi często nie chce wystartować, nie ważne, czy po OC, czy bez.

Nie ma żadnego sygnału, kręcą się wentyle i tyle, muszę zrestartować i dopiero za drugim razem rusza.Najczęściej dzieje się to po włączaniu po nocy.

To samo miałem na Abicie, myślałem,ze po zmianie płyty problem zniknie.

Czym to może być spowodowane?,

 

W BIOSIE w boot manu mam "Quick Power on self test" na enabled - chyba dobrze?Jako First boot device mam HDD, reszta wyłączone.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. niestety tak maja. najbardziej mnie rozwala motyw ze slotami pamieci. kompy nawet nie wstaja gdy kosci sa w nieodpowiednich slotach :D

opcja z zapisanymi profilami w biosie? mialem to chyba na kazdej plycie od dfi. rano komp juz sie nie odpalal na wieczornych ustawieniach. a po wrzuceniu konfigu z profilu nie chcial wstac po restarcie. normalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mialem tu na mysli Ciebie i twoich problemow z ta mobo. raczej innych, ktorzy sie wypowiedzieli. to nie znaczy, ze sam takich jajec nie doswiadczysz :D

co do ciebie to, moze to zasilator? a napewno cos co dzialalo wczesniej z abitem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hmm,bardziej celowal bym w zasilke niz proca.

Ja juz mialem wczesniej DFI,ale byl to Expert na 939,w sumie jak sobie przypomne to byly jakies jazdy z profilami,wkurza mnie to,bo przeciez za kazdym razem nie bede ustawial tego manualnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale chyba DVD na SATA to powoduje, ale mniejsza o to.

Co to jest:

1.Clockgen Voltage Control - czy bawicie się tym?

2.Host Slew Rate

 

I jeszcze jedno - czy Radiator na NB na P35 T2R i na X38 jest takiej samej wysokości - orientuje sie ktoś?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...