Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

1.podobno pomaga przy o/c quadow

2.nie wiem gdzie to znalazles??:)

 

co do radiaxa nie wiem a pierwsza opcje sprawdze w przyszlym tygodniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest mała ciekawostka:

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...98&page=159

Post 3953 i 3954

 

BTW Oficjalnie mogę potwierdzić,że Noctua NH U12P pasuję na tą Mobo i wchodzi bez najmniejszych problemów - jest nawet mały zapas.Temperatury spadły o 8 st C :)

 

Powiedzcie mi jeszcze tylko czy temperatura Chipsetu 55 st C nie jest za duża?Mowa pod obciążeniem (Orthos)

PWM mają 58 st C ale to ujdzie i jest chyba bezpieczne.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Dzisiaj zauwazylem niezla ciakwostke,jako ze chce sprzedac e8400 to probowalem zoribc stabilne 4.5Ghz na WC,no i tak sobie patrze w bios a tam bios pokazuje 1.6v NB a mam ustawione 1.45v,biore miernik i faktycznie jest 1.6v-hmm ciekawe,zmniejszanie napiec nic nie dalo,wiec co chwile sprawdzalem na mierniku i po ktoryms tam restarcie napiecie sie ustawilo tak samo jak ustawialem w biosie i na mierniku rowniez tak samo,nie wiem nawet co o tym myslec :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blackwhite 55stopni to troche duzo:/ aczkolwiek nie wiem czy na powietrzu dasz rade zbic tyle zeby uzyskac jakas sensowniejsza.

 

@proste czemu sprzedajesz 8400? :P Lipa z tym napieciem:( ciagle mam dylemat czy warto ladowac sie w ta mobo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

8400 sprzedaje,bo juz do mnie leci e8500,swoja droga dzisiaj e84 polecial 4.6Ghz na LC to nowy jego wyczyn,udalo sie puscic AM3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

jak myslisz jakie ;)

500x9

po pierwsze ten ma problemy z 530x9 nawet pod ss,czasami jest ok,czsami nie ajezeli to problem mojej mobo z e8xx to te 0.5 da mi zamierzony cel

po drugie jak zrobie 530x9.5 to bede zadowolony,bo 5Ghz mi styka,tyle potrzebuje,zeby powalczyc o dobre miejsca-w miare :),w 3d-a mam pare kart

po trzecie dalem za niego 260euro,box,45tydzien,robi u kolesia 4.7Ghz na LC-musze w koncu jakos wykorzystac ten sprzet w ,ktory zainwestowalem

po czwarte nie odbiegajmy juz od tematu ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze moglem sobie policzyć, ale wolalem to uslyszeć od Ciebie:)

ar ju siur, ze to wina proca a nie mobo? jak sie zachowuje na 600x9 ? :D

przepraszam bardzo, ze pytam, ale jedno z drugim ma bardzo scisly zwiazek :)

Black- daj jakiegos wentyla gdzies tam, zeby choc troche dmuchal po tym radiatorze. a potem zainwestujw LC a nie nowe mobo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

wiem, ze moglem sobie policzyć, ale wolalem to uslyszeć od Ciebie:)

ar ju siur, ze to wina proca a nie mobo? jak sie zachowuje na 600x9 ? :D

przepraszam bardzo, ze pytam, ale jedno z drugim ma bardzo scisly zwiazek :)

Black- daj jakiegos wentyla gdzies tam, zeby choc troche dmuchal po tym radiatorze. a potem zainwestujw LC a nie nowe mobo :P

600x9 to nierealne na mojej mobo,bo juz napisalem,ze problemy zaczynaja sie od 530x9 a jedynie co mi sie udalo puscic to spi1m 540x9@4.86Ghz i dalej nie ma mowy nawet 1Mhz wiecej

zapytasz czemu wydaje mi sie,ze to cos nie teges z procem z nie z plyta??odpowiem,bo np:E6300 latal 568x7 i nie bylo problemy a przy 560/7 byl full stable

do tego mialem juz dwa e8400 i dwa staja w tym samym miejscu,na zagranicznych serwisach maja te same akcje,wiec sadze,ze wynika to z jakiejs niekompatybilnosci lub niedorobionych biosow i jest to powiwazane wlasnie z procami e8xxx,niedlugo bede mial quada to sprawdze,choc patrzac na xs to nawet slabsze wersje tej mobo prowadza np:QX9650 powyzej 5Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka coś jest nie halo z tą temperaturą NB - w idle mam 51 st C, napięcie 1.33v bios. - niestety nie da rady zamontować tego wentyla 25 cm na boku, bo za wysoki jest Cooler proca.Radiator na pewno odbiera ciepło bo jest dobrze ciepły, bardziej się go docisnąć nie da - ile wy macie na AC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabralem sie za sprawdzanie high fsb płyty na E6850, niestety, ~504FSB to max proca, w nastpenym tygo bede mial cos z E8XXX moze uda sie cos wyzej potestowac ;)

 

NB, pełna pasywka na radiatorku oryginalym, AS5 pomiedzy i temperatury wiekszej niz 45 nie widziałem ;)

aktualnie na nb mam z biosa najnizsze dostepne V i temp wynosi 39C

 

edycja

 

prawdopodobnie dorwe na dniach DFI z P35, postaram sie zrobic porownanie max FSB X38 vs P35 dla 45nm, jestem b.ciekwy wynikow :D

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No panowie u mnie na NB z tym napieciem sa juz takie jaja,ze sam nie wiem co o tym myslec,w kazdym badz razie juz do byle jakiego o/c bez miernika na NB sie nie zabieram,moze wtedy jak mi zalalo socket to jednak cos sie uszkodzilo?Ustawiam w biosie 1.4v a na mierniku mam 1.6v z reszta bios tez pokazuje 1.6v i faktycznie tak jest,jak dam najmniej jak moge czyli tam 1.265v to na mierniku mam cos okolo 1.42v,czyli jest to moje minimum :E,dobrze,ze mam wode na nb,bo jakbym tego wczesniej nie zauwazyl i bym w biosie ustawil z 1.7v to ciekawe ile by tam faktycznie bylo-co o tym mam myslec ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

no to masz troche lepiej,mialem podobnie jak ty a teraz to juz wogole nie moge zejsc ponizej 1.39v :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Czasami wogole nie czaje akcji z moim e8400,wczesniej nie chcial na LC banglac powyzej 4.4Ghz stabilnie a teraz pomyka 4.55Ghz na tych samych napieciach,zauwazylem,ze drugie jajko sie czesciej wywala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, to po raz kolejny wina DFI :D

 

prawdopodobnie dorwe na dniach DFI z P35, postaram sie zrobic porownanie max FSB X38 vs P35 dla 45nm, jestem b.ciekwy wynikow

ja tez jestem ciekaw jak wypadnie to starcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...