Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Z tym czosnkiem hahaha-dobre ;)

Pigipon bios mozna sobie zmienic,ale faktycznie doszly mnie informacje,ze jest tak jak mowisz,u mnie jest roznie raz spoko,raz nie a Wy tez macie takie jaja,poza Blackwhite,bo wiem,ze on tez ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie mobo jedzie, dopiero. z moim 'szczesciem' dostane made in china i beda jajca jak berety :E

 

biosy mozna niby zmienic, ale do wyboru sa raptem 2. dla mnie to 0 wybor ;]

Edytowane przez Pigipon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a gdzie ta iformacja o pochodzeniu płyty?? bo jezeli na plycie to nie sprawdze. A bios mam teraz ten nowy ale daje sobie z nim spokój co podkręce to mam zwis. A Ty 71proste jaki masz teraz bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Pigipon dokladnie,dwa oficjalne,w miedzyczasie sprawdzalem jeden z tych nieoficjalnych i dziwne rzeczy sie dzialy,w zasadzie mialem problemy ze strapem 266/800 i 333/1066 wiec zrezygnowalem

Teraz jade caly czas na tym samym:Date Code 2007/11/28

ten ze stycznia przyprawial mnie o mdlosci,to byly moje najgorsze dni z dfi na tym wlasnie biosie :(

Jestem bardzo zawiedziony na supporcie dfi odnosnie tej mobo

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

zabij mnie nie wiem do tej pory gdzie,badalem miernikiem pare miejsc i ni chu..-paranoja normlanie :)

Pigipon moje problemy to jak narazie problemy z fsb 525-530 z prockami e8400 no i zawyzone napiecie NB

a na najnowszym biosie tez macie walki z napieciem na nb,bo ja sobie nie przypominam zebym mial,ale o/c bylo gorsze

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Made in China. Bios 11/28/2007.

Proc kręci się podobnie jak DFI LP UT P35. Pamięci na razie gorzej ale jeszcze pozmieniam sloty.

Największa wada to duża temperatura PWM przy Orthos 3,8 GHz i 1,50V core. Jaką maksymalną temperaturę na sekcji zasilania widzieliście u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ja mam tylko zmieniona paste na pwm i dmucha lekko wiatrak max jaki mam to ok 40-42'C przy o/c proca rzedu 4.5-4.7Ghz a jak wlaczam dmuchawca na maxa to ok 40'C i zadko przekracza,normalnie ok 34

Pamieci lepiej mi smigaja w zielonych slotach

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

hmm pytanie czy to 1.33v jest z biosu czy na mierniku,tragedii nie ma ,ale moim zdaniem to troche sporo przy takim malym v nb

Gemmy a mozesz pokazac na fotce,bo macalem cewki i nie wymacalem nic ciekawego??

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko zmieniona paste na pwm i dmucha lekko wiatrak max jaki mam to ok 40-42'C przy o/c proca rzedu 4.5-4.7Ghz a jak wlaczam dmuchawca na maxa to ok 40'C i zadko przekracza,normalnie ok 34

Pamieci lepiej mi smigaja w zielonych slotach

Czy jak zdejmowałeś chłodzenie z PWM jestam gruba warstwa zielonego twardego gluta? Czy po nałożeniu nowej pasty - myślę że dałeś nieprzewodzącą AS Ceramique - kostki regulatorów cyfrowych na pewno stykają się z radiatorem? Jest przecież spora szczelina pomiędzy powierzchnią radiatora i powierzchnią tych małych scalaków.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Dalem AS5,wczesniej tez byla pasta w sumie grubo nalozona to tyle.

Po nalozeniu AS5 zalozylem radiator i sciagnalem,pasta idealnie odbila sie na radiatorze,wiec nie ma mowy,ze cos nie przylega.

Dodam,ze ja kompa nie trzymam w obudowie,wsio jest na wierzchu,mobo jest pod parapetem jest tam chlodno,na bank chlodniej niz w budzie,np:teraz jest cieplo w pokoju bangla qx9650 3.7Ghz i jest 34'C bez dmuchawca bezposrednio na pwm tylko wieje na cale mobo 600r.p.m

Dołączona grafika

sprawdzilem teraz dokladnie jakies stare screeny i przy 4.7Ghz,NB 1.65v,vcore 1.65v,VTT 1.35v bylo 46'C,poza tym dotykam czesto paluchami radiatora i jest cieply :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się nie dziwię,że masz takie tempy, jak w budzie nei trzymasz bebechów :P

To ja się już nie martwię tymi 58 st na NB w stresie :P

 

o do płyty skąd pochodzi to Made in China :)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ale my rozmawialismy o PWM a na NB mam Kynkowy blok i w idle jest 25-27'C a w stresie zadko kiedy przekroczy 35'C(mam mocne LC to fakt) i to jak dam 1.7v

 

zeby nie bylo,ze bajki opowiadam(temp proca olac,bo ma walniety czujnik)

Dołączona grafika

bios pokazuje to samo

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Jutro dam cyne jak bangla QX9650 narazie na LC a po jutrze na FC,w przyszlym tygodniu wloze e8500,ale podejrzewam,ze bedzie to samo co z e8400 tyle,ze tym razem mam 0.5x wyzszy mnoznik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Wrzucilem ten bios,zeby sprawdzic i u mnie wszystko bangla jak nalezy,ale cep na dzien dobry potrzebuje wiecej v-haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ostatni bios podobno usuwa jajca z napieciem na NB, ale cos nie do konca.

Czyli ktory masz na mysli :?: Oficjalne oraz nieoficjalne :idea:

 

Ja sie qwa nawet w miernik zaopatrzylem (z czym zwlekalem cale wieki) w zwiazku z tymi "jajcami" z rozbieznoscia napiec... :mur: Niestety zadnych innych biosow na horyzoncie ani widu, ani slychu... a do poprawiania jest "troche" :blink:

 

 

Co do temperatur, szczegolnie PWM to musze powiedziec ze majac blok na PWM, ktory (nie)stety pokrywa takze cewki, to na C2Q@450x8=3,6GHz temp dobijala do 70stC - wlasnie przez te cewki, ktore straaaaasznie zaczynaja sie grzac i podgrzewaja uklady PWM :? Cos tu trzeba bedzie wymyslec :idea:

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna temperatura, ktorej chyba nie widzialem na LanParty P35-T2R - a mianowicie to co hardware Monitor pokazuje jako THRM w zakladce ACPI - co to :?: Ponizej printskrin z zeropodkreconego C2Q6700 :)

 

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No i potestowalem sobie dzisiaj QX9650 na poczatku chcialem zobaczyc ile na LC poleci i banglal 4.4-4.5Ghz stabilnie,odpalam jeszcze raz a tu napiecie na NB zaczyna tak swirowac,ze lapie 120 restartow nawet na def ustawieniach,plytka sie wlacza,wylacz i tak w kolko,clear cmos wogole nie dziala,jedyna opcja to wyjecie baterii,pozniej juz nawet to nie pomaga,trzeba wyciagac kosci ramu i tak ok 1.5h walki,zeby wogole wlaczyc mobo.

Stanelo na tym,ze nawet nie wlaczylem FC-bo po co?skoro v nb jest nie do opanowania,zmienilem na nowszy bios to wogole o 4.4Ghz nie chcial slyszec wrocilem do wczesniejszego i jest masakra,chyba musze ideslac mobo na gware,bo ewidentnie jest juz padnieta.Wahania napiec siegaja az 1.3v-1.69v wiec pomyslcie sobie jak musialem sie nawkur..tymbardziej,ze proca mam tylko na dwa dni i nawet nie skorzystalem,jedynie co to puscilem wprime32m,1024 i 3dmarka 06 na 4.5Ghz-szkoda gadac,jestem zdegustowany ta plyta na maxa,albo mi sie trafila kicha,albo to mobo lub bios jest szmaciaste,co nie zmienia faktu,ze z napieciami ewidentnie jest powazny problem,bo te wyhylenia sa mega za duze-tyle na dzis,w poniedzialek odsylam mobo :(:(:( i chyba kupuje jakiegos Asusa :(,bo do netu to ja mam drugiego kompa a mi sie FC marnuje.....nie wspomne o tym,ze okazja na QX9650 i jakies dobre punkty w hwbocie przeleciala mi kolo nosa:(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja wkleję coś od siebie...

 

ps. na razie nici z zabawy u mnie bo wciąż czekam na reklamacje Cruciali i na dostawę 8400 OEM bo niestety mój 6300 wymięka już przy FSB 480, a tak wyglądają napięcia i tempy u mnie (+/-)

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez sentex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...