Skocz do zawartości
Payti

Abit Ix38-max/quadgt - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie tez tyle robi, na FSB 500 nawet liczyl orthosa, by potem zawiesic sie w winampie lub operze.. jak dojdziesz do stabilnych ustawien to podziel się tą wiedzą, może zadziałają i u mnie

A jakie masz ustawienia dla FSB 500 chodzi mi o VID ,VTT GTL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz ustawienia dla FSB 500 chodzi mi o VID ,VTT GTL ?

niestety nie pamietam gdyz z FSB 500 bawilem sie zaraz po zakupie płyty, ustawienia dawalem "w ciemno" metodą prób i błędów, VID i VTT wysokie, GTL w okolicach domyslnego (byc moze to ono bylo przyczyna niestabilnosci, bo gdzies czytalem ze przy OC e8xxx zalecane jest zmniejsznie)... Edytowane przez VR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Mam takie pytanko do użytkowników tej pg.

 

Czy karty sieciowe korzystają z magistrali PCI czy z PCIe ?

 

I ogólnie jak się sprawują sieciówki w tej mobo ?

 

z góry dzięki za odpowiedź ;) (o ile jakaś będzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu jest tylko jedna sieciówka. I sprawuje sie dobrze, normalnie bym powiedział ;)

Jestem połączony w gigabitowej sieci z innymi kompami i jak cos kopiuje od nich albo oni odemnie to wszystko zapiernicza prawie jak na lokalnym dysku. Nie mam nic do zarzucenia.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Ale tu jest tylko jedna sieciówka. I sprawuje sie dobrze, normalnie bym powiedział ;)

Jestem połączony w gigabitowej sieci z innymi kompami i jak cos kopiuje od nich albo oni odemnie to wszystko zapiernicza prawie jak na lokalnym dysku. Nie mam nic do zarzucenia.

Faktycznie :)

My fault ;)

 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy próbował ktoś BIOS z maja (dokładnie z 9-ego)? Jakaś poprawa odnośnie o/c? Późno już, a nie chce usnąć na klawiaturze, dlatego też nie flasciach!ę...

 

W każdym razie na X6800 nie przebijam się przez stabilne 3,7GHz na BIOS-ie z 2. stycznia bieżącego roku, a szkoda ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios załadowałem (lubie byc up to date ;) ) płyta działa dalej bez problemów.

Dalszego OC nie próbowałem bo nie miałem czasu poza zmianą mnożnika pamięci na wyższy. Komputer był bardziej stabilny niz na poprzednich ale w koncu i tak musiałem powrócić do niższego mnożnika. Może kwestia jeszcze innych ustawień ale jak pisałem brak czasu.

Ogólnie dalej brak powodów do narzekania na plyte :)

Może w końcu CF wypróbuje na niej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ogólnie polecacie ta płyte? Potrzebna mi dobra płyta do Q6600, na której zrobie stabilnie 3,8 Ghz. Zupełnie nie wiem co brać do kręcenia Quada, a tu jest cyfrowe zasilanie procka, a moze co innego byscie polecili? Nie wiem czy na IP35 Pro Quady też dobrze sie kreca.

Do głowy przychodzi mi jeszcze tylko LanParty DK P35 T2RS.

Thx.

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł wczoraj nowy bios i póki co jest rewelacyjny...

 

2x1 GB D9 bootuje teraz ponad 1300 MHz DDR... (wcześniej tylko Exceleramy robiły 1200 z bólem), nawet Cruciale bez problemu bootują :lol:

 

2x2 GB zaczęło się kręcić - wcześniej max stabilny 1000 MHz DDR (ledwo bootowały 1066 - zero stabilności), teraz memtestuje memki (Apogee GT 1066 2x2) na 1172 MHz DDR... różnica odczuwalna

 

Póki co gryzie się mobo z Apogee GT 1150 (stara seria z "dziwnym" SPD - ale i na to znajdzie się haczyk :wink:)

 

Max FSB potestuje później jak wsadzę 45nm...

 

Ogólnie z płytki z ogromnymi możliwościami wreszcie zrobiła się płytka warta uwagi albo i rewelacyjna (najbliższe testy pokażą).

 

Warto wgrywać biosa!

 

Teraz w takim razie zrobię vdroopa, bo mnie wkurza :D, wcześniej płytka była słaba i mi się nie chciało :rolleyes:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Addict, czy nadal na tym nowym biosie płyta wywala jakieś irytujące błędy czy już WSZYSTKO jest ok? Pytam się, bo sam składam nowego kompa i zastanawiam się pomiędzy tym Abitem a Asusem P5E...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagląda ktoś jeszcze tu?

Mam ochotę kupić tego Abita x38

Może sie ktoś kto posiada 45nm wypowiedziec na temat tej mobo, czy nie ma problemów z 2x2gb? i ogólnie czy nie ma z nią większych problemów.

Zrobi ponad 500fsb na przyzwoitym napięciu vnb na codzień? Bo jak ma problemy ze stabilnym fbs ponad 500 to odpada niestety,

a mam na to mobo ochote, mam do kupienia za 320zł i nie mogę się zdecydować :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...