Skocz do zawartości
panopticon

Vaio Vgn-fe21b + Vgp-prfe1 + Vista = Brak Dzwieku

Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczow,

 

na poczatek chcialbym sie przywitac - jestem nowy na forum i jest to moj pierwszy post tutaj :)

 

przejdzmy do problemu, na poczatek garsc faktow:

 

system: windows vista - wersje home premium i ultimate, anglojezyczne

sprzet: sony vaio vgn-fe21b (pamiec rozbudowana do 2GB) + stacja dokujaca vgp-pref1

problem: brak dzwieku z wyjscia audio stacji dokujacej pod vista

 

gdy laptop dziala bez stacji, dzwiek jest - z wbudowanych glosnikow oraz z glosnikow podlaczonych do wyjscia audio. oczywiscie nie jednoczesnie ;) albo jedno, albo drugie. po zadokowaniu laptopa i podlaczeniu glosnikow do stacji dokujacej dzwieku brak <_< reinstalacja systemu na czysto, zmiana wersji sterownikow karty, tryb awaryjny oraz przekopanie sie przez ustawienia dzwieku w viscie - nie pomaga :-| laptop poprawnie wykrywa stacje dokujaca, przelacza sie na stale zasilanie i tego typu rzeczy.

 

technical support sony sie na mnie wypial i stwierdzili ze to nie ich sprawa, tylko ms. ms z kolei odbija pileczke i zaleca kontakt z producentem sprzetu :mur:

 

jakies pomysly? dopiero zapoznaje sie z vista i moze gdzies przegapilem opcje, ktora pozwoli przekierowac dzwiek na wyjscie audio w stacji dokujacej? posiada ktos z was jakiegos vaio ze stacja dokujaca? bo moze to odosobniony przypadek, w co generalnie watpie. i jeszcze jedna sprawa - jak sprawy sie maja z innymi laptopami? niedlugo wpadnie mi w lapki nowy dell (nie wiem dokladnie jaki model, ale cos z wyzszej polki, w okolicach 9000-10000zl) i tez bedzie z nim stacja dokujaca - mam nadzieje ze problem sie nie powtorzy :?

 

jesli pominalem jakies kluczowe informacje - prosze pisac, odpowiem jak najszybciej.

 

z gory dziekuje za ewentualna pomoc

Edytowane przez panopticon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...