Skocz do zawartości
tHe mRuWa

Zestaw 5.1 Do 1500zł (max 2000zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzmy ze mam do dyspozycji 1500zł, uda mi sie za to zlozyc zestaw 5.1 lepszy niz z-5500?

Zrodlo allegro/sklepy internetowe - nowe jak i uzywane.

 

Jako ze jestem laikiem w tej dziedzinie moglbyscie mi zlozyc taki zestaw, bo gotowego to raczej nie dostane?

A przynajmniej czego mam szukac:)

 

Karta X-fi XtremeMusic, głownie beda uzywane do mp3 i filmow oraz czasem do gier. Pokoj 4.2x5.5m komp stoi prawie na srodku dluzszej sciany

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale filmy tez ogladam, a jak juz gram czasem to chce zeby te wszystkie eaxy tez byly:)

EAX to nakładanie efektu otoczenia na próbkę dźwiękową - czyli nie ma znaczenia czy jest 2.0 czy 7.1 ... EAX jest.

 

Co do filmów - miałem Creative 5.1 T5400 za 300 PLN i Trust 3D sound dimension 2.0 w podobnej cenie - lepiej mi się oglądało filmy na 2.0 bo dźwięk był bardziej neutralny i to nie tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2000zł kupisz porządne kolumny z amplitunerem i będziesz miał naprawdę dobry dźwięk. Multimedialne badziewie creativa, czy logitecha to się nawet nie umywa do porządnego zestawu stereo.

Jeśli już kolumny to ze wzmacniaczem - amplitunery zwykle gorzej brzmieniowo/technicznie wypadają. Ja osobiście w tym zakresie cenowym będę kupował monitory studyjne - dźwięk jest najdokładniejszy w danej cenie ... "Hi-Fi" wbrew nazwie "zezwala" na odbieganie od tej maksymalnej wierności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2000zł kupisz porządne kolumny z amplitunerem i będziesz miał naprawdę dobry dźwięk. Multimedialne badziewie creativa, czy logitecha to się nawet nie umywa do porządnego zestawu stereo.

 

Ja to rozumiem, ale... tak jak pisalem chce dzwieku przestrzennego poniewaz filmy i gry :)

ale tez nie chce gotowego zestawu logitecha czy creativa, czyli takich lepszych lub gorszych, ale jednak komputerowych glosniczkow ;)

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretna propozycja bez owijania w bawełne :P

 

Kolumny 5.1

http://allegro.pl/item225902714_koda_av_70...ep_wroclaw.html

lub

http://allegro.pl/item225902716_koda_sg_55...ep_wroclaw.html

 

Amplitunery

http://allegro.pl/5233_kino_domowe_5_1_6_1...p;change_view=1

 

Tu musisz sobie sam zapolować na okazje. W każdym razie mogę ci doradzić używany 5.1: yamaha, denon i onkyo względnie pioneer ale bardzo względnie.

 

Zagra to zupełnie przyzwoicie.

 

Szukaj ampa z wejściem cyfrowym coaxial oczywiście, jeśli to ma być używany.

 

Na pewno nie będzie rewelacji bo wszystko za 1500 wybierasz budżetowe konstrukcje ale będziesz bardzo zadowolony w porównaniu do komputerowych bzyczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 2 tys nie zlorzysz zadawalajacego 5,1, chyba ze masz male wymagania

 

co do muzy 5.1 odpada

 

 

ja bym na twoim miejscu wybral jakies stereo bo ono i tak lepiej zagra niz jakies 5.1 do 2 tys :) ...... (tak mi sie chyba wydaje, jutro bede mial jbl e30 +azur 340a za ok 1800zl, to ci napisze czy ono lepiej gra niz np. z-5500, ktore mialem 2 lata, i ew. wiezy stereo ktora mialem 7 lat)

 

 

...co do tej kody to ja jej jakos nie ufam, nie wierze ze ktos tam dal dobre glosniki i jeszcze wlozyl je w drewno za jedyne tysiac zeta,

fajnie wyglada ale czy dobrze zagra w jeszcze tak dluzym pokoju???

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretna propozycja bez owijania w bawełne :P

[...]

Zagra to zupełnie przyzwoicie.

 

Szukaj ampa z wejściem cyfrowym coaxial oczywiście, jeśli to ma być używany.

 

Na pewno nie będzie rewelacji bo wszystko za 1500 wybierasz budżetowe konstrukcje ale będziesz bardzo zadowolony w porównaniu do komputerowych bzyczków.

 

 

 

oki dzieki:)

 

co do ampa to taki moglby byc http://allegro.pl/item225039194_denon_avr_...er_jakosc_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki:)

 

co do ampa to taki moglby byc http://allegro.pl/item225039194_denon_avr_...er_jakosc_.html

Przypuszczam że będzie dobry. Chociaż niepokoi mnie trochę mały pobór mocy 200W. Ale do KODY będzie na pewno dobry ona ma tylko średnio 4Ohmy impedancji więc bez problemu napędzi ten zestaw.

 

Osobiście wole amerykańskie brzmienie i pewnie brał być coś z Infinity/JBL ale to niestety nie mieści się w podanym przez ciebie przedziale ;]

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wole amerykańskie brzmienie i pewnie brał być coś z Infinity/JBL ale to niestety nie mieści się w podanym przez ciebie przedziale ;]

 

 

 

Pewnie musialby byc przynajmniej 2x wiekszy? ;)

 

ech gdyby nie ta korekta na gpw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu polecacie mu kino domowe a nawet nie spytaliscie w jakim pomieszczeniu to ma stac. Jesli pokoj ma niewielki metraz to kino domowe nie ma najmniejszego sensu...

A ty od razu się udzielasz jak nawet do końca pierwszego posta nie przeczytałeś...

Pokoj 4.2x5.5m komp stoi prawie na srodku dluzszej sciany

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrób inaczej? Kup amplituner do 5.1 i do tego 2 dobre kolumny + subwoofer :) Jak stwierdzisz, że takie stereo Ci nie wystarcza, to wtedy dokupisz sobie reszte do zestawu :) W międzyczasie może Ci przybędzie $$ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrób inaczej? Kup amplituner do 5.1 i do tego 2 dobre kolumny + subwoofer :) Jak stwierdzisz, że takie stereo Ci nie wystarcza, to wtedy dokupisz sobie reszte do zestawu :) W międzyczasie może Ci przybędzie $$ ;)

 

 

 

niezła mysl :)

 

 

 

ale do takich 2dobrych kolumn to chyba subwoofer zbedny, bo one juz beda przekazywac cale spektrum dzwieku?

 

jak to bedzie wtedy realizowane - wszelkie niskie dzwieki beda przekazywane przez amplituner na subwoofer..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezła mysl :)

 

 

 

ale do takich 2dobrych kolumn to chyba subwoofer zbedny, bo one juz beda przekazywac cale spektrum dzwieku?

 

jak to bedzie wtedy realizowane - wszelkie niskie dzwieki beda przekazywane przez amplituner na subwoofer..?

Wharfedale diamond ~9.5 + Denon 1707 mają całkiem sporo basu - nie jest "płasko" w zakresie basowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to bedzie wtedy realizowane - wszelkie niskie dzwieki beda przekazywane przez amplituner na subwoofer..?

Tak właśnie to się będzie działo. To jeszcze zależy jak sobie ustawisz na amplitunerze najlepiej wypuszczać do niego czysty nie bawić się w jakieś bzdetne korektory itd. Jeśli kolumny są słabe mozna ustawić aby amplituner odcinał im niskie czestotliwości a wysyłał je tylko na subwoofer. Możliwosći konfiguracji jest mnóstwo , zależy to od amplitunera.

 

 

ale do takich 2 dobrych kolumn to chyba subwoofer zbedny, bo one juz beda przekazywac cale spektrum dzwieku?

Do w miarę dobrych podłogówek nie potrzebujesz subwoofera, i to mocnego bo kolumny mogą go zagluszyć, do monitorów podstawkowych ja bym jednak używał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do w miarę dobrych podłogówek nie potrzebujesz subwoofera, i to mocnego bo kolumny mogą go zagluszyć, do monitorów podstawkowych ja bym jednak używał.

zależy też od pokoju ;) Ja mam 2 dość duże kolumny podłogowe, które potrafią dac dużo łądnego basu. Niestety wszędzie poza moim pokojem :( Próbowałem różnych ustawień, ale nie udało sie. Nawet duże podbicie basów w eq niewiele daje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by wcale basu nie miał. DiJo ustaw je lepiej dobrze metr od każdej ściany i pousuwaj meble w linii prostej tam gdzie idzie sygnał. Razem ze słuchaczem powinny tworzyć trójkąt. I bas się wtedy znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by wcale basu nie miał. DiJo ustaw je lepiej dobrze metr od każdej ściany i pousuwaj meble w linii prostej tam gdzie idzie sygnał. Razem ze słuchaczem powinny tworzyć trójkąt. I bas się wtedy znajdzie.

Mylisz sie, skoro bas ma w innych pomieszczeniach a nie w pokoju odsluchowym to jest to ewidentny przyklad na to ze kupil kolumny o za duzej mocy jak na metraz pomieszczenia w ktorym sa. I niestety tak jest dosc czesto bo ludzie zamiast troche poczytac o sprzecie audio to dostaja erekcji na widok nalepki "XXX Wat!" na kolumnie i pod jej wplywem dokonuja zakupow.

 

Swoja droga, nie wiem skad pomysl ze dobre monitorki [szczegolnie wyposazone w bassreflexy] nie moga dac dobrego basu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:]

 

Zestaw ma dobry, ale jest źle ustawiony. Basu ma dużo w rogach i blisko ścian. Szczególnie to jest odczuwalne w ścianie na przeciwko której są kolumny. Kolumny powinny być ustawione wzdłuż dłuższej ściany pokoju, jeśli ma wzdłuż krótszej, to jeszcze bardziej spotęguje te zjawiska.

 

 

Czyli musisz sobie ustawić tak żeby mieć równowagę tonalną mniej więcej na środku pokoju musisz mieć podobnie jak przy ścianach i rogach. Na zewnatrz pokoju tez znacznie mniej powinno być słychać rozlewający sie bas. Na prawdę w internecie jest masa informacji jak ustawić kolumny żeby było dobrze.

 

DiJo cholernie polecam ci stronę:

http://www.waldek.sewera.pl/audio1.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten wątek, może i ja coś dodam. Otóż posiadam i Z-5500 i kino domowe. Komputer wraz z Z-5500 stoi w pokoju 4,6 x 4,10; kino domowe pokój 9,5 x 4,6. Na kino domowe składają się : Harman Kardon AVR 230, DVD22, oraz JBL E-Northridge: sub E250P, fronty E-90, central C25, surroundy E20. Muzyki (i to nie tylko disco polo :D ) słucham dopiero (lub aż) 35 lat :D Powiem tyle: jeśli nie jesteś super audiofilem Z-5500 podłączone do kompa Ci wystarczą...Jakieś 3 lata temu miałem ten sam dylemat... i nie ufając plastikom wybrałem do kompa jakiś ampli Sonego z jakimiś tam głośniczkami. Grało to nawet nieźle... ale w grach nie dawało dźwięku wielokanałowego. Zostałem więc zmuszony do zamiany... i teraz mając Z-5500 do kompa jestem happy. Gra to naprawdę nieźle... nawet w porównaniu z moim zestawem do kina domowego.

P.S. Oczywiście Z-5500 to nie Harman + JBL... ale - wstydzić się nie mają czego; i nawet powiem więcej - za tę cenę te możliwości to moim zdaniem niezły hicior. Polecam.

Edytowane przez półtoragościa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...