Skocz do zawartości
Zxc

XP 1700+ duza baza

Rekomendowane odpowiedzi

Akcja zróbmy baze :).

W zwiazku z ciaglymi pytaniami o podkrecalnosc Athlonów XP 1700+ Tbred b0 postanowiłem zrobić zbiór danych podkrecalnosci tych procków. Podajcie serie procesora Vcore na ile mhz wykreciliscie STABILNIE! jaki mnoznik jakie FSB i jakie chlodzenie. Baza gdy zbieze sie duzo wyników zostanie opublikowana i ciagle uaktualniana. Przylacz sie pomozesz kazdemu poinforum o tym jak najwiecej znajomych i niech znajomi poinformują swoich znajomych itp... Dane slijcie na maila filipzeg@wp.pl . Przykładowa treść listu :

 

seria: JIUHB 302XMPW

Vcore : 1.85V

max : 2070mhz (12,5x166mhz)

chłodzenie : Titan TTC D5TB

nadesłał: Zdzisek zdzicho@buraki.pl

 

Naprawde taka baza bardzo sie przyda slijcie maile po otrzymaniu 15 maili dam link do strony gdzie bedzie baza. Mam nadzieje że pokazemcie ze poslkich overclockerom nie brak kompetencji bo naprawde jestesmy bardzo odbzry więc łączmy sie!

pozdrófki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm tristan na fazie cie nie lubiom :) bana wylapales :) , zatem jesio raz w jaki sposob ma sie dowiedziec ze osgnolem granice mozliwosci swojego procka ? m nie kazdy ma odpowiednie mobo , pamieci , zasilke i chlodzenie , w jaki sposub to uprzadkowac zamierzasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA ZROBIŁEM STRONKE NARAZIE BETA ALE CHYBA DOBRZE WYGLADA JAK COS TO MOWCIE CO ULEPSZYĆ. Jak na baze imo jest OK . Jeszcze dodjdą bannery serwisów o o/c w Polsce adress to :

 

http://www.xp1700.glt.pl/

 

zrob formularz, zeby ludzie wpisywali tylko dane a nie wsio na maila, oczywiscie fomularz ktory po wypelnieniu trafi na skrzynke

lepszy pomysl:

znajdz kogos kto zna sie na pyhapy zeby zrobil skrypt z adminitracja, aby mozna bylo automatycznie wrzucac dane na stronke, adminitracja potrzebna by byla do usuwania spamu od chamow, aha i znajdz skrypcik, dzieki ktoremu ludzie beda mogli wrzucac screeny z wcpuid z poziomu www, bo wiesz jak ktos cos napisze to niekoniecznie musi byc prawda, skrypt do upladu ci przesle jak znajde, a do galerii jest pelno wystarczy dobrze poszukac:

www.scrypty.com

www.skrypty.pl

www.webhelp.pl

ale najwazniejszy jest ten formularz

darmowe konto z pyhapy i mysql:

http://www.lycos.co.uk

mozna tez postawic forum i tam wyniki wpiswac, ale w sumie chodzic po 10tkach stron to tez glupota, aha mam prosbe czy moglyby tu byc same wyniki o/c ??? bo mnietrafia jak wynikow jest 5 i 105 komentarzy do nich, piszcie PM jak macie sprawe do autora screena czy jakiegos wyniku, bo sie na tym forum balagan robi, a z tego co widze to moderatorzy nie kasuja tlyko blokuja tematy i potem przy wyszukiwaniu i tak one sie pokazuja a sa bezuzyteczne :D pozniej jak ktos czegos nie moze znalezc to zaklada nowy temat i ktos mu napsize zeby szuuuukal i temat spada itd....:D

the end ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieeepska ta strona. Powiększ literki bo nic nie widzę. 8)

 

Masz to:

 

seria: JIUGB 0251

Vcore: 2.0V

max: 2,425 (12,5x194)

chłodzenie: Volcano 6Cu+

 

Ale to nie koniec!

 

(nie kce mi sie maila pisać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA ZROBIŁEM STRONKE NARAZIE BETA ALE CHYBA DOBRZE WYGLADA JAK COS TO MOWCIE CO ULEPSZYĆ. Jak na baze imo jest OK . Jeszcze dodjdą bannery serwisów o o/c w Polsce adress to :

 

http://www.xp1700.glt.pl/

 

zrob formularz, zeby ludzie wpisywali tylko dane a nie wsio na maila, oczywiscie fomularz ktory po wypelnieniu trafi na skrzynke

lepszy pomysl:

znajdz kogos kto zna sie na pyhapy zeby zrobil skrypt z adminitracja, aby mozna bylo automatycznie wrzucac dane na stronke, adminitracja potrzebna by byla do usuwania spamu od chamow, aha i znajdz skrypcik, dzieki ktoremu ludzie beda mogli wrzucac screeny z wcpuid z poziomu www, bo wiesz jak ktos cos napisze to niekoniecznie musi byc prawda, skrypt do upladu ci przesle jak znajde, a do galerii jest pelno wystarczy dobrze poszukac:

www.scrypty.com

www.skrypty.pl

www.webhelp.pl

ale najwazniejszy jest ten formularz

darmowe konto z pyhapy i mysql:

http://www.lycos.co.uk

mozna tez postawic forum i tam wyniki wpiswac, ale w sumie chodzic po 10tkach stron to tez glupota, aha mam prosbe czy moglyby tu byc same wyniki o/c ??? bo mnietrafia jak wynikow jest 5 i 105 komentarzy do nich, piszcie PM jak macie sprawe do autora screena czy jakiegos wyniku, bo sie na tym forum balagan robi, a z tego co widze to moderatorzy nie kasuja tlyko blokuja tematy i potem przy wyszukiwaniu i tak one sie pokazuja a sa bezuzyteczne :D pozniej jak ktos czegos nie moze znalezc to zaklada nowy temat i ktos mu napsize zeby szuuuukal i temat spada itd....:D

the end ;)

nie znam sie na php a konta na lycosie z pod mojego hosta nie chodzą FTP (taki jebniety admin naprawia to juz pol roku...). Co do php to sie w ogole nie znam... jak jest ktos kto mi moze pomoć to nie ma sprawy. W formie forum odpada (juz stawialem nie raz phpb2) ale to ma być baza nie froum... Jak mi mozesz pomóc nie ma sprawy .Narazie uploadnołem pare wyników i moim zdaniem tak jak teraz jest jest OK choć wiadomo że moze byc lepiej... z tym forumlarzem było by ok ale nie umiem tego zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieeepska ta strona. Powiększ literki bo nic nie widzę. 8) 

A wyniki można by wrzucić w tabelkę posortowaną podług max OC (np. 1-wsza kolumna wynik OC, 2 napięcie, 3- seria, 4 - chłodzenie, 5-płyta, itd)

Aha fajno byłoby żeby każdy wynik OC miał podany w nawiasie mnożnik i magistralę. Generalnie OK

Może rozszerzyć bazę (nie tlko XP 1700+ ale też inne proce) - mielibyśmy konkurencje dla overclockers ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopisze tylko że na volcano 6cu mam przy ful obciąrzniu 55*c jeśli w pokoju mam 22*c

 

szyną nie kręce bo coś nie stabilnie wina płyty głównej niestety proc nie wytrzymuje 13 mnożnika ale jak by pokręcił szyną z mnożnikiem 12 to jeszcze wycisnę z niego trochę a ogulnir jest fulstabilnie prz ponirzszych ustawieniach. I love XP :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje dodac do opisu takze numer seryjny - zwlaszcza pierwsze cyfry/litery, a najlepiej caly oraz kolor procka (rudy/zielony).

JIUHB 0302VPAW (co do reszty musze zajrzec pod radiator).

2084MHz @ 1.6V

2200MHz @ 1.675V

2313MHz @ 1.75V

Volcano 6Cu+ +8cm wentyl

Popieram stanowczo aby zrobic skrypt tylko bron boze nie taki jak na benchmark.pl... - kto sie zna na tym, niech sie pobawi dla dobra ogolu...

a moze zrobic taka baze po prostu na tweaku? tylko ze skrypt/formularz musialby byc dobry tzn. konsultowany z uczestnikami forum.

moja propozycja wygladu tabeli:

________________________________________________

|XP1700+|JIUHB0302VPAW|96943020422032|Volcano6Cu|

| | 2084MHz | 1.6V | 1.625V |

| | 2200MHz | 1.675V| 1.725V |

| | 2313MHz | 1.75V | 1.825V |

 

Proponuje tez dac pole do wpisania napiecia przy ktorym chodzi proc na konkretnej czestotliwosci, np.: 12.5x166.6, 12.5x175 przy tescie prime95 dla ujednolicenia wynikow i konkretnego odzwierciedlenia roznic miedzy nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Tweak :P to mogli soebie wymislic szanowni redaktorzy a tak to znowu zbiorą nasze plony i wprowadzą totalitaryzm! tak jak to jest z forum ,serwis nędzny a forum zajebiste dzieki userom... To ma być overclockerów a nie tweak!. Jakby był ktoś chetny do skryptów/wygladu strony to walcie do mnie na gg : 983568

 

pzdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj to JIUGB 0251

1,7V

12x166. Przy 12x170 wywala z 3dMarka. Bedzie wiecej jak przepale mostki,bo jak narazie plytka pozwala na podniesienie napiecia tylko o 0,1V :(

Chlodzenie to BoX'owy coolerek. Max 41*C w stresie..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Tweak :P to mogli soebie wymislic szanowni redaktorzy a tak to znowu zbiorą nasze plony i wprowadzą totalitaryzm! tak jak to jest z forum ,serwis nędzny a forum zajebiste dzieki userom... To ma być overclockerów a nie tweak!. Jakby był ktoś chetny do skryptów/wygladu strony to walcie do mnie na gg : 983568

 

pzdr...

OK. wiec jest ktos kto umie zrobic formularz i tabelke niepodobna do tej na b...mark.pl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...