Skocz do zawartości
xpektor

Skutery

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu moj brat przymierza sie do zakupu skutera. Mamy w domu stara yamaszke, ale do niczego ona juz sie nie nadaje. Ma on juz jakies pojecie o jezdzie, a karte motorowerowa zdal kilka miesiecy temu. Przedzial cenowy w jakim powinien znalezc sie skuter +- 4000zł. Za taka kwote mozna kupic chinska noweczke nieznanej marki, lub uzywany ale sprawdzonej i znanej marki. Ja osobiscie bylbym za ta druga opcja, brat rowniez. Pozostaje tylko pytanie, ktory wybrac. Najbardziej spodobals ie nam Piaggio Gilera Runner 50, poniewaz mielismy okazje takim posmigac. Kumpel ma do sprzedania rocznik 2000, 13km na liczniku, zdjete blokady, nowy lakier w dobrym stanie, ale chce za niego wlasnie 4 kawalki. Wydaje mi sie ze 7 lat to jednak kawal czasu i czy nie lepiej byloby kupic co mlodszego. Nie znam sie na tym zbyt dobrze, wiec prosze o porady z waszej storny - wszytskie mile widziane. Moze zamaist gilerki jakis speedfighter lub aprilka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale jak dla mnie skutery wygladaja i jezdza smiesznie :) Niech sobie za taka kase rower kupi do skakania brat a i frajda z jazdy wieksza, poskakac mozna a i tyc nie bedzie od wozenia tylka za pomoca silnika ;) Ile lat ma brat? I z tego co mi sie wydaje zdejmowanie blokad i jazda takim skuterkiem po drogach publicznych jest zabroniona. Po prostu krew mnie zalewa jak jade samochodem a cala szerokoscia ulicy jada sobie 12 czy 13latki na skuterach i robia sobie zabawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ci nie musze tłumaczyć po co się blokadę ściąga... Zdjęta blokada = katowanie skutera, po za tym tak jak pisał neo jazda z większą prędkością niż 45km/h (50?) jest zabroniona no chyba, że ma prawko A1 wtedy niech sobie pomyka ile chce...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialoby byc 13k km. Brata nie ciagnie go do skakanie na rowerze, z nadwaga walczyc nie musi. LAt ma 14, 15 skocnzy w listopadzie. Czemu zdjecte blokady omijac szerokim lukiem?

Jak na skuter to nie malo :) Co do nadwagi... jak dopiero zacznie wozic sie na czyms spalinowym to bedzie musial zaczac z nia walczyc ;) Co do blokady kolega Ci wytlumaczyl :)

Moj stary ma skuter na dzialce zeby nie bylo trzeba wsiadac w samochod zeby pojechac 2km do sklepu (z racji wieku co jest chyba logiczne ;) )... nie powiem Ci dokladnie ktory, teraz bo allegro nie dziala wiec nie mam jak zerknac... ale odradzam go bo padaka straszna.. w ciagu tygodnia byl 4 razy na gwarancji bo same z siebie plastiki pekaly, kierunkowskaz sie zlamal chyba za 3 uzyciem. W drugim tygodniu jak pamietam 3 (slownie: trzy) razy pasek napedowy pekl. Oczywiscie wszystko w ramach gwarancji robione. A skuter kupil nowy w salonie. Po tych wszystkich serwisach sprawdzilem i ja jak to jezdzi... ponad 80 z gorki smigal po wsi... zreszta tylko raz bo ciekawilo mnie ile skutery wyciagaja pod zdjeciu blokad.

 

EDIT:

http://www.allegro.pl/item226072820__skute...system_2c_.html o czyms takim mowilem... dodam ze 2 lata temu kosztowal chyba 3600. Ten skuter jest sprzedawany pod roznymi markami i nazwami ale wyglada identycznie.

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj na pewno tych wynalazków typu keeway czy inne pięknie wyglądające nówki. Z tym trzeba raz w tygodniu u mechanika...

Jeśli już to speedfighta albo areoxa - najlepsze, najlepiej wyglądające, no i twarde niestety, skutery. Ale naprawde - warto.

 

No tylko to jest tak, że pewnie pojeździ miesiąc i mu się znudzi. Wiem po sobie, miałem manie na skuter - przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Runner to świetny skuter. Osoby które piszą że po ściągnięciu blokady skuter jest katowany nie wiedzą co piszą chyba, pewnie 'z logiki' im tak wynika. Jeszcze zależy jak skuter jest blokowany ale zazwyczaj zablokowane skutery są non stop żyłowane bo na tych samych obrotach osiągają gorsze osiągi, w efekcie jadąc 40km/h silnik już jest żyłowany. Nie jest to regułą, bo może być np blokada na module. Co do kupna nowych skuterów made in china - jeśli ktoś taki kupił to masz 100% pewności że nawet 10 minut nie spędził na necie żeby poznać opinie o tym sprzęcie.

 

Z nowych a tanich warto kupić jedynie Keeway Focusa, ale to akurat węgierska a nie chińska produkcja.

Aerox jest fajnya le to całkiem inna konstrukcja niż Runner, Speedfigta też polecam, sam na speedzie x-team 3 lata jeździłem. Tylko nie kupuj rocznika poniżej 2002 bo mocowanie tłumika miały kiepskie, stop nie wytrzymywał obciążenia, później zmienili stop i jest ok. W chińskich skuterkach tłumiki do dzisiaj się urywają, ale w nich się wszystko urywa i odpada. Jeszcze Aprilia SR jest świetna, włąściwie to uważam ją za najlepszą konstrukcję jaka powstała, do tego ma najlepsze osiągi ze wszystkich seryjnych skuterów, tym bardziej wersja Di-Tech ze wtryskiem. Minusem wtrysku są części tuningowe - drogie to raz, a dwa że trzeba wgrywać inne mapy po stuningowaniu. Teraz przynajmniej nie ma już problemów z odblokowaniem, bo kiedyś trzeba było wieźć skuter do Italii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mu sie nie znudzi, poniewaz bedzie na nim smigac do szkoly, ktora jest oddalona o jakies 3km w jedna strone. Zreszta skuter to swietna rzecz, na zakupki, nad Wisełke, i na mlode lachonki tez ;) Zreszta jesli sama jazda moze wydawac sie nudna, mozna oczywiscie sprobowac jezdzic bardizej wyczynowo. Nawet niezle to wyglada, ale jest rownie niebezpieczne jak na motorze. Widzialem kilka filmikow na ktorych aprilka sr wyczyniala cuda.

Czyli tak jak myslalem - lepiej uzywka ale dobrej marki, oczywiscie w dobrym stanie. Nie ma sensu kupowac skutera, po to aby polowe czasu spedzil w serwisie. Pozostaje wybrac czy runner, czy sr, czy speedfighter, czy areox. Ja jestem dalej za gilerka - najmasywniejszy ( nie lubie malutkich skuterkow) i mialem juz z nim jakies doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mu sie nie znudzi, poniewaz bedzie na nim smigac do szkoly, ktora jest oddalona o jakies 3km w jedna strone. Zreszta skuter to swietna rzecz, na zakupki, nad Wisełke, i na mlode lachonki tez ;) Zreszta jesli sama jazda moze wydawac sie nudna, mozna oczywiscie sprobowac jezdzic bardizej wyczynowo. Nawet niezle to wyglada, ale jest rownie niebezpieczne jak na motorze. Widzialem kilka filmikow na ktorych aprilka sr wyczyniala cuda.

Czyli tak jak myslalem - lepiej uzywka ale dobrej marki, oczywiscie w dobrym stanie. Nie ma sensu kupowac skutera, po to aby polowe czasu spedzil w serwisie. Pozostaje wybrac czy runner, czy sr, czy speedfighter, czy areox. Ja jestem dalej za gilerka - najmasywniejszy ( nie lubie malutkich skuterkow) i mialem juz z nim jakies doswiadczenia.

Tak... zrob zakupy do domu na caly tydzien dla rodziny i wsadz je do skutera ;]

Wyczynowo na skuterze? Litosci...

Owszem... moze i 13-14 leca na skutery.. ale podjedz po 20-22latke na skuterze to Cie chyba wysmieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czego wy chceie od skuterow. Swietna rzec nie dosc ze malo pali to zawsze dupe wozi. Siede w szawajraci i tu prawie kazdy albo rowerem albo skuterem nagina do pracy i nie ma w tym nic dziwnego. Co do skuterow i malolatow to lepiej niech jezdzi skuterem niz jakas pierdziawka pokroju NSR 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale nie porownuj Polski do Szwajcari hehe ;) To my jezdzimy do Was po samochody a nie Wy do Polski ;) U nas na skuterkach jezdzi tylko bachornia ktora sobie z ulicy robi plac zabaw... troszke inne realia :) Praktycznie codziennie widze jak dzieciaki smigaja tymi skuterkami ile tylko mocy maja po chodnikach... wierz mi ze nie wyglada to zbyt bezpiecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie jesc tygodniowego chlebka, szyneczki czy pomidorka, ale nie wiem jak ty Neo X. Mysle ze takie male zakupki na sniadanko w sam raz zmieszcza sie do bagaznika (jak kto woli - schowka). Jesli chodzi o lachony to takie w wieku młodego, dla młodego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup mu jakas yamaszke dt50 albo 80/50 czy inna husqvarne. imo skutery sa pedalskie ;)

jest jeszcze taki cudak jak honda ns1 albo Yamaha TZR ma 50ccm i wyglada jak supersport ;) tyle ze to szybciej wyglada niz jezdzi:D idealny do wyrywania lasek w gimnazjum ;)

 

jesli juz zalezy ci na schowku na zakupy i musi byc skuter, to szukaj zeby mial blokady, seryjny tlumik i hamulce. podobno peugeoty wcale nie sa najgorsze, ale ja bym kupil jakas honde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... zrob zakupy do domu na caly tydzien dla rodziny i wsadz je do skutera ;]

Wyczynowo na skuterze? Litosci...

Owszem... moze i 13-14 leca na skutery.. ale podjedz po 20-22latke na skuterze to Cie chyba wysmieje ;)

Na cały tydzień nie zrobi ale na pewno zdziwił byś się ile można przewieźć na skuterze :). A jak ma się kufer to już w ogóle, poza tym te bardziej miejskie skutery pod kierownicą jeszcze mają zaczep do zamontowania torby. Ja do ścigacza używam plecaka z możliwością montarzu jako tankbag, też byś nie uwierzył ile na ścigu można przewieźć :) i antyrame ostatnio wiozłem o rozmiarach 80cmx60, też się dało.

 

Ktoś o H2O wspominał - zdecydowanie lepiej kupować wersję LC niż AC, niektóre modele lubią się przegrzewać, chociaż ja miałem speeda AC i u niego ten problem nie występował, ale nie był tuningowany, przy tuningu LC to już podstawa. Jak Ci się bardzo podoba Runner to wątpię żebyś się dobrze czuł na Aeroxie, to jest jak niebo i ziemia, wyolbrzymię teraz mocno ale coś jak turystyk vs sport.

 

jest jeszcze taki cudak jak honda ns1 albo Yamaha TZR ma 50ccm i wyglada jak supersport ;) tyle ze to szybciej wyglada niz jezdzi:D

Wyobraź sobie że stoi sobie taka TZR obok skuterka na światłach, trochę wstyd jak ją skuter bierze :). A jak ktoś się zna na motocyklach to nie ma opcji żeby pomylił TZR/NSR i inne 50 i 125 z dorosłymi ścigaczami. Ja bym na pewno wolał skuter niż parodię ścigacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ja na następny sezon planuje sobie kupić motorek hiszpańskiej bodajże firmy RIEJU. Fajne enduro 50ccm, po lekkim tuningu podobno ponad stówkę leci no i wszędzie tym wjedziesz...

 

http://www.moto.pl/rieju/mod.php?dir=komis...opcja=przedmiot

 

Cuś takiego. Podobno motorek daje rade, sąsiad miał kiedyś coś takiego i nawet fajnie chodzi, silny jak na swoją pojemność.

 

Skutery mi się nie podobają, wolałbym coś lepszego ale używanego wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj na pewno tych wynalazków typu keeway czy inne pięknie wyglądające nówki. Z tym trzeba raz w tygodniu u mechanika...

Jeśli już to speedfighta albo areoxa - najlepsze, najlepiej wyglądające, no i twarde niestety, skutery. Ale naprawde - warto.

 

No tylko to jest tak, że pewnie pojeździ miesiąc i mu się znudzi. Wiem po sobie, miałem manie na skuter - przeszło.

Moj brat ma własnie keeway hurricane i nic sie nie zepsuło, skuter ma 2 miesiace i przejechane 5200km

Co do skutera polecam aeroxa tylko w tej cenie moze byc ciezko

Nie zapomnijcie ze mocno stuningowane skutery potrafia palic bardzo duzo, kumpel ma aprilie sr 50 w silniku jest stuningowane dosłownie wszystko, przyspieszenie nieziemskie v max 100-120 w zaleznosci od warunkow pogodowych

Co do spalania zazwyczaj wychodzi około 6-8litrow na 100km :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parodie scigaczy odpadaja ;) To ma byc skuter, a nie taki dziwoląg.

Wpadl nam jeszcze w oko Peugeot Jt Force. Wyglada zarabiscie, a z tego co czytam jest bardzo wporzadku. Ktos mial z nim doczynienia :>

Jet Force na początku był cholernie wadliwy, kupiłeś i regularnie odwoziłeś do serwisu, wlot do filtra powietrza był tak umiejscowiony że cały syf leciał prosto do niego, rok później usuneli tą wadę i teraz wg. mnie to barzo fajny skuter. Poza tym później wypuścili też wersję z gaźnikiem.

Moj brat ma własnie keeway hurricane i nic sie nie zepsuło, skuter ma 2 miesiace i przejechane 5200km

Hurricane wyrobił keeweyowi opinię strasznie [ciach!]ianego producenta, którą później focus ratował. Ale obecny Hurricane jest inny niż pierwsza wersja, przedewszystkim nie trzeba jeździć co miesiąc do serwisu na wymianę połamanych plastików które się same łamały pod minimalnym obciążeniem (aż ktoś wymiślił że pora te plastiki zastapić lepszymi...). Ogólnie Hurricane kiedyś ył beznadziejny, ale teraz chyba już jest mocno poprawiony.

 

Aeroxa w tej cenie jasne że można dostać, przecież roxy wcale nie cenią się wyżej niż SR, właściwie jest odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ja szukał motoroweru dla brata to byłby to tylko i wyłacznie motorower z manualna skrzynia biegow, bo po 1 z manualem trzeba myslec a nie tylko gazu odwinac, po 2 wieksza frajda z jazdy, po 3 lepszy dzwiek a nie jakis odkurzacz, po 4 wygodniejsza pozycja, po 5 może się wkreci w motocykle na stałe, po 6 manual to manual ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='25 sie 2007, 11:32' post='2729466']

Jakby ja szukał motoroweru dla brata to byłby to tylko i wyłacznie motorower z manualna skrzynia biegow, bo po 1 z manualem trzeba myslec a nie tylko gazu odwinac, po 2 wieksza frajda z jazdy, po 3 lepszy dzwiek a nie jakis odkurzacz, po 4 wygodniejsza pozycja, po 5 może się wkreci w motocykle na stałe, po 6 manual to manual ;D

Fajne sa TZR 50 ma manualna 6 skrzynie i mała moc ze nie wiadomo na ktorym biegu jechac bo na zadnym nie ciagnie :lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak twoj brat chce byc stylowy to kup mu wspolczesna Vespe :) Mi osobiscie bardzo sie podobaly te skuterki. A co do wypowiedzi Neo X to chce powiedziec ze mieszkam zazwyczaj w polsce i wiem jak sytuacja wyglada z malolatami i skuterami ale jezeli wiedomo ze nasze dziecko jest w miare odpowiedzialne ewentualnie jezeli chcemy go tego nauczyc to skuter nie jset zly. No ale ja osobiscie skuterkiem do sklepu z checia smigam ah ten wiatr we wlosach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do wypowiedzi Neo X to chce powiedziec ze mieszkam zazwyczaj w polsce i wiem jak sytuacja wyglada z malolatami i skuterami ale jezeli wiedomo ze nasze dziecko jest w miare odpowiedzialne ewentualnie jezeli chcemy go tego nauczyc to skuter nie jset zly. No ale ja osobiscie skuterkiem do sklepu z checia smigam ah ten wiatr we wlosach :P

W co Ty wierzysz hehe :) Dzieciak inaczej sie zachowuje w domu przed komputerem a inaczej jak dostanie cos co sie porusza za sprawa 95/98 oktanowego plynu a tym bardziej przy nie obecnosci rodzicow :) Za duzo sie tego naogladalem co sie dzieje w warszawie po duzych osiedlach mieszkaniowych.

EDID: nie wspominajac ze w zeszlym roku bardzo popularnym sposobem przywlaszczania sobie cudzych rowerow (na ursynowie, kabatach bodajrze) byl wlasnie skuter i 2 osoby na nim (w czym jedna z palka, kijem czy czyms innym co sprawia niemilosierny bol podczas uderzenia w plecy\glowe)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vespa rzeczywiscie jest stylowa, ale wybor padl na runner lub jetforc'a.

Co do dzieci, w tym mojego brata - kazdy chce sie wyszalec i predzej czy pozniej dostanie do reki rower/skuter/motor/samochod i tylko od niego zalezy co z tym zrobi. Nie ma szans, zeby dziecko upilnowac, chyba ze zamkniesz go na caly dzien przed komputerem ;) Jesli ma cos glupiego zrobic to to zrobi, albo na swoim, a jesli nie to na pozyczonym od kumpla. Troche zaufania trzeba miec takze dla tych mldoszych... a co do szalencow z palka - tego jeszcze nie widzialem, przynajmniej u mnnie na wsi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez urazy.. ale moim zdaniem jechanie 120 skuterkiem z tak malymi kolami to dzwonienie do boga czy ma jeszcze wolne miejsca...

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...