Skocz do zawartości
Wojtek14

[hdd] Dziwne Uszkodzenie Dysku - Czy To Możliwe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegos czasu dysk przy włączaniu zaczyna harczeć i to bardzo głośno - wtedy system nie chce wstać, komp zachowuje się tak jakby nie było dysku. Innym razem wszystko startuje pięknie i chodzi bez problemu. Po sprawdzeniu dysku programami diagnostycznymi raporty są piękne i różowe, tzn. wszystko wg programów jest ok. Czy możliwe jest (to moja hipoteza), że silniczek, albo coś typowo mechanicznego się psuje ? I czy to podlega pod gwarancję WD ? I jak ew. uzasadnić wysyłkę do serwisu ?

 

A no i jest jeszcze jedna sprawa - przykładowo stwierdzam uszkodzenie dysku, jest na gwarancji, ale już tylko u producenta, nie w sklepie - gdzie go wysyłam i co do niego dołączam ? I ostatnia sprawa - ja do tego dysku mam tylko kartę gwarancyjną, tzn. sklep wydaje taki rachunek i kartę gwarancyjną w jednym - czy to wystarczy ? Jest tam data zakupu, pieczątka sklepu itp.

Edytowane przez Wojtek14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie zachowanie dysku jak najbardziej jest podstawą do reklamacji - uzasadnienie ? - dysk nie pracuje prawidłowo ...

 

Napisz jeszcze ile razy na 10 włączeń dysk nie działa.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Dobrze by było najpierw sprawdzić napięcia i stan wtyczki zasilającej dysk. Programy diagnostyczne - jakie? jak wygląda SMART?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle cała sprawa jest komiczna. SMART wykazał, że dysk jest sprawny. Podkusiło mnie, żeby podłączyć kompa bezpośrednio do sieci bez listwy i problem zniknął jak ręką odjął... tego jeszcze nie było, a ja szukałem usterek w kompie xD. Po południu znów podłączę go pod listwę i zobaczę co się będzie działo, ew. później spróbuję na innej.

 

Sorry, że tak długo to trwało, ale sprawdzałem cały komp cal po calu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...