Skocz do zawartości
mwink

3 Podobne Laptopy, A Jednak Inne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Również szukam, tak jak sporo osób tutaj, czegoś na studia dla siebie do 2700 złotych. Stawiałem na kartę graficzną i wyszły mi 3 takie wyniki. Dwa kadłubki: Compal i Asus, są praktycznie takie same, z tego co wyczytałem w necie to 7600 trochę wydajniejsza i w obu mamy celerona. Oraz BenQ, gdzie jest Sempron. Jestem raczej przekonany do jednego z tych trzech notebooków.

Tylko nasuwa mi się pytanie. Który procek będzie lepszy? Celeron M, czy Sempron?

A jeśli Celeron, to dalej - który wart jest większej uwagi (Asus, Compal).

 

Jeśli ktoś ma jeszcze ciekawszą propozycję to czekam. :)

 

Tutaj linki.

Dołączona grafika kadłubek Asus

Dołączona grafika kadłubek Compal

Dołączona grafika Benq P52EG

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy czym Celeron M 520 może kuleć? Wydaje mi się, że do zwykłego użytkowania, nie żeby go katować jakimś stalkerem, będzie dawał radę. Ewentualnie, jak już fundusze będą większe, można wymienić na turiona. To chyba ten sam chip. Isn't it?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy czym Celeron M 520 może kuleć? Wydaje mi się, że do zwykłego użytkowania, nie żeby go katować jakimś stalkerem, będzie dawał radę. Ewentualnie, jak już fundusze będą większe, można wymienić na turiona. To chyba ten sam chip. Isn't it?

 

widze ze odpowiadają Ci tłumy .... na forum obowiazują pewne zasady :P nie cwaniakuj ;) nie wiem czy isn`t it ale ja nie wybierałbym kadłubków

 

nartka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy czym Celeron M 520 może kuleć? Wydaje mi się, że do zwykłego użytkowania, nie żeby go katować jakimś stalkerem, będzie dawał radę. Ewentualnie, jak już fundusze będą większe, można wymienić na turiona. To chyba ten sam chip. Isn't it?

mialem juz kilka celeronow a to glownie ze wzgledu na fundusze, i za kazdym razem plulem sobie w twarz ze kupilem takiego smiecia, roznica pomiedzy celeronem a pentiumem jest ogromna i wyczuwalna nawet w okienkach!

jesli znajdziesz instruskcje zamiany celerona na turiona to wplace ci na konto wszytskie moje oszczednosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ręki mogę ci dać linka do instrukcji wymiany semprona na turiona. :>

A celeron->turion poszukam.

roznica pomiedzy celeronem a pentiumem jest ogromna i wyczuwalna nawet w okienkach!

Aktualnie pracuje na stacjonarnym Athlonie 64 2800+ i na prędkość okienek nie narzekam. Czy Celeron M 520 jest jeszcze wolniejszy?

 

nie cwaniakuj

Czy ja cwaniakuje? <?>

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie pracuje na stacjonarnym Athlonie 64 2800+ i na prędkość okienek nie narzekam. Czy Celeron M 520 jest jeszcze wolniejszy?

Pozdrawiam.

Nie powinien być wolniejszy - zegarek ma podobny , więcej cachu i szyna też szybsza.

Prędkość zależy też od ilosci RAMu i dysku twardego.

Dla takich klientów co lubią sobie pograć jest przygotowany Aristo Smart 460 (To jakiś kadłubek z przylepką firmy Comes ;) ).

Core Duo + X1600

2 lata gwarancji . Serwis producenta w Polsce . Opcja : na naprawę w 3 dni robocze /przedłużenie gwarancji o 1 rok.

strona firmy comes ale trzeba sprawdzić jak to jest z tym dokładnie.

PS: Obudowa od razu od oklejenia nelcedeką ;).

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie pracuje na stacjonarnym Athlonie 64 2800+ i na prędkość okienek nie narzekam. Czy Celeron M 520 jest jeszcze wolniejszy?

jakis komunikator czy tam skype, w tle gra winamp, moze jeszcze jakis p2p sciaga i pewnie strony sie oglada, niby nic wielkiego a celeron kuleje, mialem porownanie celerona serii 400 z core duo oraz celeron d z pentium 4, athlony dzialaja normalnie, z sempronem nie mialem do czynienia wiec nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla takich klientów co lubią sobie pograć jest przygotowany Aristo Smart 460 (To jakiś kadłubek z przylepką firmy Comes ;) ).

Słyszałem, że ten model jest już wycofany z produkcji (jeszcze go sprzedają gdzieniegdzie), gdyż ma problemy z przegrzewaniem się. Temperatura dochodzi nawet do 89 stopni. To chyba nie jest dobry wybór. (Sugeruje się wieloma opiniami z laptopy.info.pl i komentarzami na stronach sklepów) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...