Skocz do zawartości
Szczepano

Sieć Z Dwóch Laptopów Z Core Duo!

Rekomendowane odpowiedzi

no to juz chyba lepiej kupic lub zrobic krosowany kabel - wyjdzie taniej. nie wyobrazam sobie laptopa do 4 lat bez karty sieciowej

 

ad hoc z kolei nie powinien byc az tak wolny jesli spiete beda tylko 2 komputery; oczywiscie kablowi nie dorowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to karta wifi jest wbudowana w proceesor core 2 duo?

No dlatego ma dwa rdzenie przecież. Jeden rdzeń to karta Wi-fi a drugi to Ram!!! Niewiedziałeś?

 

Polecam lekture. Elementy wchodzące w skład tej architeORT: ORT: ORT: ktury. Centrino

 

 

Kabel skrosowany mam i nawet śmiga całkiem spoko.

 

Ale miałem ostanio sytuacje, że trzeba było szybko przerzucić 300 mega - na BT za dużo na kabel za mało (ustawianie IP, Firewall, grupa robocza, restart i poźniej ustwiania zpowrotem netów na obu- pracochłonne). Pomyślałem że fajnie by było zrobić to Wi-fi skoro jest. Próbowałem chwile to mi XP jakieś klucze USB kazał podpinać...).

 

Dlatego jeśli ktoś to robił to prosze o poradnik (w XP). Dzięki

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego ma dwa rdzenie przecież. Jeden rdzeń to karta Wi-fi a drugi to Ram!!! Niewiedziałeś?

LOL, no to pojechałeś bo bandzie. Ręce opadają :damage_wall:

 

ale na temat:

żeby było prościej, jeśli twoją kartę obsługuje jakieś oprogramowanie innego producenta uruchom je i odznacz opcję zarządzania ustawieniami sieci przez nie. Teraz uruchamiasz panel sterowania->połączenia sieciowe->prawym na połączenie bezprzewodowe->wyświetl dostępne sieci->zmień ustawienia zaawansowane->sieci bezprzewodowe->dodaj->nazwa (wykaż się inwencją twórczą... masz doświadczenie :) ) ->odznacz opcję otrzymuję klucz automatycznie i wpisz swój własny -> zaznacz opcję to jest sieć ad hoc-> ok

na drugim kompie uruchamiasz połączenia sieciowe i dajesz żeby wyszukał dostępne sieci bezprzewodowe i łączysz się z siecią. Może być konieczne jeszcze ustawienie żeby komputer łączył się tylko z sieciami ad hoc.

pozdrawiam i życzę owocnej edukacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego ma dwa rdzenie przecież. Jeden rdzeń to karta Wi-fi a drugi to Ram!!! Niewiedziałeś?

nie tylko rece w takiej sytuacji opadają jesli się takie bzdury czyta :) Wikipedia kałamie :) Gdybym ja tam napisał że core 2 duo jest zbudowane z betonu to tez bys uwierzył ?? :blink:

 

Ja nadal polecam USB-link pozdro a oto link do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, no to pojechałeś bo bandzie. Ręce opadają :damage_wall:

 

ale na temat:

żeby było prościej, jeśli twoją kartę obsługuje jakieś oprogramowanie innego producenta uruchom je i odznacz opcję zarządzania ustawieniami sieci przez nie. Teraz uruchamiasz panel sterowania->połączenia sieciowe->prawym na połączenie bezprzewodowe->wyświetl dostępne sieci->zmień ustawienia zaawansowane->sieci bezprzewodowe->dodaj->nazwa (wykaż się inwencją twórczą... masz doświadczenie :) ) ->odznacz opcję otrzymuję klucz automatycznie i wpisz swój własny -> zaznacz opcję to jest sieć ad hoc-> ok

na drugim kompie uruchamiasz połączenia sieciowe i dajesz żeby wyszukał dostępne sieci bezprzewodowe i łączysz się z siecią. Może być konieczne jeszcze ustawienie żeby komputer łączył się tylko z sieciami ad hoc.

pozdrawiam i życzę owocnej edukacji

 

Dzięki, dzięki ale... dochodze do "zmień ustawienia zaawansowane" (po lewej w "zadaniach pokrewnych") i ... nie widze "sieci bezprzewodowe"!!

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki ale... dochodze do "zmień ustawienia zaawansowane" (po lewej w "zadaniach pokrewnych") i ... nie widze "sieci bezprzewodowe"!!

Prawdopodobnie za obsługę ustawień aktualnie u ciebie odpowiada oprogramowanie firmy której masz kartę. Nie będę zgadywał jakie i jak tam wszystko skonfigurować. Poszukaj jakiejś ikony w panelu sterowania od sieci bezprzewodowych jak znajdziesz to po uruchomieniu odznacz opcję obsługi ustawień przez ten program. potem powinno pojawić sie w ustawieniach windows'owych menu którego teraz nie widzisz. mam nadzieję że się połapiesz. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musiałbym tą kartę chyba fizycznie wyciąć, bo jak inaczej kupić dzisiaj lapa z core duo albo core dwa duo i nie mieć karty Wi-Fi.

Technologia Centrino zakłada w jej ramach 3 elemety:

1) jeden z tych procesorów ( nie tylko bo też Solo i wcześniej inne),

2) odpowiedni chip,

3) i właśnie kartę wi-fi.

Oczywiście jest to teoretycznie możliwe ale jak dla mnie to trochę szukanie dziury w całym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musiałbym tą kartę chyba fizycznie wyciąć, bo jak inaczej kupić dzisiaj lapa z core duo albo core dwa duo i nie mieć karty Wi-Fi.

Technologia Centrino zakłada w jej ramach 3 elemety:

1) jeden z tych procesorów ( nie tylko bo też Solo i wcześniej inne),

2) odpowiedni chip,

3) i właśnie kartę wi-fi.

Oczywiście jest to teoretycznie możliwe ale jak dla mnie to trochę szukanie dziury w całym.

 

Nie wiem po jaką cho...ę robisz takie zamieszanie w tym temacie!! bez sensu robić sieć dla 2ch laptopów ... przeciez nie bedziesz chodził z nimi po domu 24/d ? Dane przesyła się tylko od czasu do czasu i do tego doskonale słuzy kabel D-link... jesli chcesz sobie grac w jakies gry po sieci to juz zafunduj sobie na przyszlosc router!! i bedzie po klopocie.... Pozatym skoro wiesz lepiej co sądzę z twoich odpowiedzi to po co dalej ciagniesz ten post W sumie uwazam ze i tak zrobisz po swojemu.

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musiałbym tą kartę chyba fizycznie wyciąć, bo jak inaczej kupić dzisiaj lapa z core duo albo core dwa duo i nie mieć karty Wi-Fi.

Technologia Centrino zakłada w jej ramach 3 elemety:

1) jeden z tych procesorów ( nie tylko bo też Solo i wcześniej inne),

2) odpowiedni chip,

3) i właśnie kartę wi-fi.

Oczywiście jest to teoretycznie możliwe ale jak dla mnie to trochę szukanie dziury w całym.

ludziom to naprawde mozna kit wcisnac

karta wifi jest wbudowana w plyte glowna a nie w procesor! centrino nie ma tu nic do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziom to naprawde mozna kit wcisnac

karta wifi jest wbudowana w plyte glowna a nie w procesor! centrino nie ma tu nic do tego

No ale można kupić lapa z CD lub C2D bez Wi-Fi ?? Jest firma która takie produkuje? Tak czy nie??

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepano przestan sie juz pograzac .. da sie kupic :D

Przydalby ci sie odpoczynek od forum bo straszne cisnienie lapiesz :lol:

Wifi sa najczesciej na minipci oraz minipciexpress :D Wiec mozna je wsadzic albo nie ;) To ze Notebook ma procesor pentiumM coresolo coreduo czy core2duo nie oznacza ze musi miec karte wifi :lol:

Baaa moze byc tak ze notebook posiada procesor PM CD C2D karte wifi i nie bedzie to platformwa centrino(duo) :hyhy: Tylko najpierw trzeba wiedziec co to jest Centrino zanim zacznie sie klucic i wymadrzac ;)

 

ps.Przystopuj bo moderacja nie wytrzyma i ci procentami rzuci :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepano przestan sie juz pograzac .. da sie kupic :D

Przydalby ci sie odpoczynek od forum bo straszne cisnienie lapiesz :lol:

Wifi sa najczesciej na minipci oraz minipciexpress :D Wiec mozna je wsadzic albo nie ;) To ze Notebook ma procesor pentiumM coresolo coreduo czy core2duo nie oznacza ze musi miec karte wifi :lol:

Baaa moze byc tak ze notebook posiada procesor PM CD C2D karte wifi i nie bedzie to platformwa centrino(duo) :hyhy: Tylko najpierw trzeba wiedziec co to jest Centrino zanim zacznie sie klucic i wymadrzac ;)

 

ps.Przystopuj bo moderacja nie wytrzyma i ci procentami rzuci :lol:

Skoro już sie tak pogrążam to już pewnie gorzej być nie może więc ... :D

 

A jakie może byc inne lepsze źródło w tym przypadku niż:

 

http://www.intel.com/cd/products/services/...rino/256811.htm

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie może byc inne lepsze źródło w tym przypadku niż:

 

http://www.intel.com/cd/products/services/...rino/256811.htm

Ty chyba dalej nie odrozniasz procesora od platformy :lol:

 

Skoro już sie tak pogrążam to już pewnie gorzej być nie może więc ...

JEdnak moze ... ale to juz niewielka roznica bo i tak jestes na dnie,tylko coraz glebiej w mule :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ? Glupi czy jaki ?

No nasuwa się pytanie : "Co to jest platforma?"

 

Na moje oko suma tych trzech rozwiązań!

 

P.S. Przypomniał mi się taki kawał z morałem jak to rolnik nawożąc truskawki nazwał Jasia głupkiem... Może znasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego dowcipu,alme wystarczy ze ty tutaj blaznujesz :lol:

 

Jesli naprawde nie potrafisz zrozumiec czym sie rozni platforma od samego procesora to nie wiem co juz co powedziec.

To ze jest w notebooku CD/C2D to nie ozancza ze notebook jest na platformie CentrinoDuo ani nie oznacza ze ma w sobie karte Wifi.

Tyle w tym temacie bo widze ze do ciebie nie dociera...

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...