Skocz do zawartości
marek-irl

Hp Pavilion-brak Polaczenia Z Internetem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem z lapkiem HP Pavilion, nie mam polaczenia z netem.

Karta sieciowa w menadzer urzadzen dziala poprawnie, sterowniki przeinstalowane, niby jest ok ale polaczenia brak, co wiecej za pomoca WiFi tez nie mozna sie polaczyc. Mozecie cos podpowiedziec.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sieć ma DHCP i filtrowanie adresów MAC karty sieciowej. Inny komputer działa podpięty do tego kabla? Jeśli tak, to zmień MAC'a w sterach na taki, jak na działającym kompie i hulaj dusza.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sieć ma DHCP i filtrowanie adresów MAC karty sieciowej. Inny komputer działa podpięty do tego kabla? Jeśli tak, to zmień MAC'a w sterach na taki, jak na działającym kompie i hulaj dusza.

Tak inne kompy dzialaja na tym kablu, a jesli chodzi MAC to maze troszke podpowiesz jak to ugryzc, a jeszcze jedno, wszystko dzialalo na cito i nagle po wlaczeniu tego kompa kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kompie w którym działa internet zrób tak:

Start > Uruchom > cmd > ipconfig /all > zapisz na kartce adres fizyczny karty sieciowej

 

Odpal noteeboka, na którym nie działa net i zrób tak: (win XP, ale pod Vistą będzie podobnie):

Start > Ustawienia > połaczenia sieciowe > właściwości > Konfiguruj > Zaawansowane > Adres sieciowy > zaznacz Wartość i wpisz, spisany z działajacego kompa MAC (bez spacji). Zatwierdź, uruchom ponownie kompa i ciesz się netem.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kompie w którym działa internet zrób tak:

Wielkie dzieki, dzisiaj juz jestem padniety ale jutro zrobie jak napisales, mam nadzieje ze to tylko to.

Jeszcze jedno, jesli zmienie ten adres MAC to czy ten lapek bedzie dzialal pod innym laczem, tzn. u kumpla czy gdzie indziej?

Edytowane przez marek-irl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok powiedz skad masz neta? Z innego kompa ciagniesz czy jak?

Nie, podpinam sie kablem LAN do routera, ale przez WiFi tez nie dziala.

 

EDIT: Nie znalazlem rozwiazania i zostalo mi tylko jedno wyjscie, reinstalka. Teraz dziala i mam nadzieje ze sie juz nie powtorzy.

Edytowane przez marek-irl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...