Skocz do zawartości
solmyr

C2d - Wybór Płyty Głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niestety moj komp wyzionął ducha i muszę kupic cos nowego.

 

Do tej pory miałem:

 

a7n8x-e deluxe + sempron 3000 (na bartonie) + 1gb ramu + r9700

 

Dwa tygodnie temu padł radeon, tydzień temu reszta (dokładnie sam nie wiem co, nie mam czasu się bawic w sprawdzanie - poszedl do serwisu, sprawne czesci sprzedam lub zostawie na jakiegos skladaka do biura)

 

Muszę sobie skompletowac jakiś nowy komp, od kilku dni czytam forum i mam coraz większy mętlik w głowie.

 

Jako procesor wybrałem c2d - byc może e6550 bo chyba najatrakcyjniej cenowo wygląda (ok. 600 zł)

 

Największy problem mam z doborem płyty głównej

 

Moje wymagania to przede wszystkim cisza i stabilnośc + 3xPCI. Cena za płytkę ~400 zł (z toleracją do 50 zł).

Do mojego a7n8x mam takie zastrzeżenie - że płyta piszczała, chciałbym tego uniknąc przy kolejnej, raz padła i wymieniałem na gwarancji.

 

Jak kupię już sprzęt to chciałbym aby starczył już na kilka lat - i do czasu aż się coś nie posypie raczej nic nie będę zmieniał.

 

Wybrałem takie płyty

 

Asus P5K s.775 P35 2xPCIex 420 zł

EVGA NFORCE 650i Ultra 350 zł

Gigabyte GA-P35-DS3R 450 zł

Abit IP35-E 420 zł

 

W sumie fajnie by było aby oferowała jak najwięcej złączy na tylnim panelu - nigdy nie wiadomo co będzie kiedyś potrzebne.

Co do chipsetu to w sumie jest mi obojętne - jak włożę do budy to już go nie będzie widac.

Procka raczej nie bedę wymieniac, w ramy też nie będę inwestował niewiadomo jakich gór piniędzy - wiec może coś ze starszych konstrukcji (965)?

Nie chce poprostu wyrzycac kasy w błoto i stad moje rozterki.

Co do kręcenia to sam nie wiem - raczej będę starał się jak najbardziej wyciszyc kompa bo nie gram już za często (brak czasu).

 

Do tego muszę dobrac grafikę i ramy, ale to póżniej jak już wybiorę płytę.

 

Fajnie by było gdyby znalazła się jakaś płyta z zintegrowanym x1250 - do tej pory widziałem tylko abita ale w mATX, co mi nie pasuje.

Wtedy mogłbym przenieśc zakup grafiki do czasu jak wyjdzie starcraft2:>

Porazdzcie mi cos :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foxconn P35A ma dodatkowe 4 usb na śledziu w standardzie, wyjście com oraz LPT, jak na razie nic mi nie piszczy :D mnie ona kosztowała 429zł jedyny minus względem MSI to taka, że nie ma ICH9R

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to Abit IP35-E. 4x USB na panelu z tyłu + 4 gniazda na płycie do podpięcia usb ( czyli 8x usb :P ) , 3x pci wszystko co trzeba :)

 

Foxconn też ma 4 usb na panelu tylnym do tego 4 gniazda usb do podpięcia, dają 4 usb na śledziu, które podłącza się do płyty, do tego LPT i COM oraz 3 pci i 2 pcie jedno x16 drugie x4 do tego jeszcze wszystkie kondensatory polimerowe :lol2: i nie żebym się chwalił :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI FIR odpada ma tylko 2 pci, w jeden włoże wifi, w drugi xfi a na tuner już nie będzie miejsca:>

Ten foxconn wygląda interesująco zaraz poszukam jakiś testów i recenzji

thx

 

aha btw

tu piszą że ten foxconn ma ICH9

http://www.tomshardware.com/2007/06/19/eig...ared/page6.html

 

EDIT - mój błąd, a ma miec ICH9R :> sry

 

Macie może linka do jakiegoś "tabelkowego" porównania płyt pod c2d? (tak żeby można było wyłowic szybko te które mogą by interesujące)

Edytowane przez solmyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK na placu boju zostały dwie płytki

 

GB P35 DS3R

ABIT IP35

 

Oba można już kupić za ~450-470 zł

 

GB ma 8 sata, Abit ma Firewire

Foxcona wersji z ICH9R narazie u nas nie ma.

 

Zakupu dokonam w ciągu 2 tyg. wiec jest jeszcze trochę czasu na decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chciałem podobny temat załozyć....

co byście z tych płyt wzieli?

 

asus 5pk

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7651

 

Asus P5B Plus Vista Edition

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7512

 

MSI P35 NEO COMBO-F

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=8190

 

Gigabyte P35C-DS3R

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=8196

 

asus fajnie wygląda,ale to już intel P965... więc?- nic znam sie ; ]

cdo tego (e4400, 2GB patriot 8000mhz, sonic 8600gt+stary dysk na ata ;] )

 

pzr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asusa p5k bym raczej nie polecał bo :

-tylko 3 fazy zasilania

-brak coma i lpt

-ICH9 zamiast ICH9R

Duzo osob ją polecało jak jeszcze był mały wybór płyt na p35 ale teraz jest juz wiele lepszych konstrukcji w tej cenie.

 

OK na placu boju zostały dwie płytki

 

OK na placu boju zostały dwie płytki

 

GB P35 DS3R

ABIT IP35

 

Oba można już kupić za ~450-470 zł

Bez przesady, gigabyte jest o wiele tanszy, można go kupic za ~400 i właśnie jego byl polecał bo jest tanszy a ma praktycznie wszystko czego potrzeba, no moze poza firewire, do tego dobre zasilanie i OC. Edytowane przez gregor1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chciałem podobny temat załozyć....

co byście z tych płyt wzieli?

 

asus 5pk

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7651

 

Asus P5B Plus Vista Edition

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7512

 

MSI P35 NEO COMBO-F

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=8190

 

Gigabyte P35C-DS3R

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=8196

 

asus fajnie wygląda,ale to już intel P965... więc?- nic znam sie ; ]

cdo tego (e4400, 2GB patriot 8000mhz, sonic 8600gt+stary dysk na ata ;] )

 

pzr

Napisz czym się kierujesz przy wyborze płytki. Co jest dla Ciebie istotne.

Ja sam bym wziął MSI, ale koniecznie chcę miec 3 sloty PCI. Sli czy crossfire nie jest mi do niczego potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@solmyr i na jaka płyte sie zdecydowałeś? bo ja mam ten sam problem co Ty tez chce kupić dokładnie ten procesor... a jaki ram kupujesz?

Chyba na abita ze wzgledu na firewire, co prawda narazie go nie wykorzystam, ale jak kiedys kupię kamerkę to może:>

Miałem asusa, narazie już nie chcę. Gigabyta 965 ds3 mam w kompie ojca, dosyc dobrze się sprawuje, chyba sprawdze jak ten abit bedzie pracował. Mam jeszcze kilka dni, więc zobaczymy.

 

Co do ramu to chyba gaila 1 lub 2 x 1GB ( w zależności ile mi kasy zostanie) pc 800, kupiłem je ojcu i się dobrze sprawują, choc tutaj też jeszcze musze popatrzec na ceny, bo to też jest istotne.

 

Ważne jest też żeby nie kupowac jakiś wynalazków, czy mało popularnych płyt - w razie jakichkolwiek problemów przy popularnym modelu można szybko zasięgnąc info na forach i zobaczyc jak inni sobie z nim poradzili. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz też się zastanawiam między

MSI Neo2-FR

lub

Abit IP35

 

Miałem kiedyś Abita pod Tualadina i śmiga już ponad 5 lat :) , ale szkoda , że za taką cenę abit nie ma wszystkich tych dobrych kondensatorów.

 

Msi jest tańsze , ale jajca się dzieją i występują problemy z procesorem Pentium Dual-Core , który też zamierzam kupić , a Abit powinien śmigać dobrze.

 

Może ktoś doradzi ? :)

 

Chcę zrobić 3 GHZ , i mieć wysoką stabilność i niezawodność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz czym się kierujesz przy wyborze płytki. Co jest dla Ciebie istotne.

Ja sam bym wziął MSI, ale koniecznie chcę miec 3 sloty PCI. Sli czy crossfire nie jest mi do niczego potrzebne.

jedyne co to ata, co stary dysk narazie podłacze. a płyte to chciałbym mieć na długo, bedę chciał modernizować.

dlatego najbardziej zastanawiam się nad tą MSI bo ddr3... ?

o co chodzi z "Wbudowany układ VGA: Tak" ?

 

trudno powiedzieć czyms ie kieruje... ceną na pewno do 500 (najlepiej z tego sklepu ;) )

chyba że jest coś dużo bardziej lepszego... to zawsze moge dołożyć. (max700) tylko czy to dużo da? chyba lpeiej byłoby grafe lepszą... bo taki mały amator gier to ja jestem ; ) a jak widziałem jak to wygląda na 8800gts... ah jo. ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Is3

 

Weź jeszcze pod uwagę Foxconna P35a. W sumie na każdej z nich podkręcisz bardzo ładnie procka i będą stabilne.

Foxconn wygląda bardzo fajnie - ja bym chętnie go kupił, najlepiej jednak z wersję S z Ich9R (a jej nie ma w sklepach) - myślę o zbudowaniu raida zeby winda szybciej działała:>

Fajne jest że ma wszystkie kondensatory polimerowe, a szumie reklamowany gb tylko te od czesci zasilania procka.

 

Piszą, że kompy pracujące w trybie ciągłym, mają dużo większą szansę na awarię, więc dla mnie (komp 24h włączony) w sumie byłoby to niezłe.

 

jedyne co to ata, co stary dysk narazie podłacze. a płyte to chciałbym mieć na długo, bedę chciał modernizować.

dlatego najbardziej zastanawiam się nad tą MSI bo ddr3... ?

o co chodzi z "Wbudowany układ VGA: Tak" ?

 

trudno powiedzieć czyms ie kieruje... ceną na pewno do 500 (najlepiej z tego sklepu ;) )

chyba że jest coś dużo bardziej lepszego... to zawsze moge dołożyć. (max700) tylko czy to dużo da? chyba lpeiej byłoby grafe lepszą... bo taki mały amator gier to ja jestem ; ) a jak widziałem jak to wygląda na 8800gts... ah jo. ; ]

Jak chcesz modernizowa to cos napewno na p35 bedzie dobrym wyborem. Tak w zasadzie to wydjae mi się że wszyscy czołowi producenci robią płyty na zbliżonym poziomie, więc raczej kierowac się trzeba tym co płyta oferuje a nie marką ( a produkują pewnie wszyscy w jednej fabryce:>)

 

Zastanów się czy będziesz chciał wykorzystac kiedys crossfire/sli ile portów pci, sata jest ci potrzebne. Co jest na tylnim panelu też jest dosyc istotne. IMHO więcej niż 500 to nie warto na płytę pprzeznaczac, bo w zasadzie to rożnicy w praktycznym użytkowaniu nie poczujesz.

 

DDR3 na razie nie potrzebne do niczego, możesz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jakąs hybrydę obsługującą ddr2 i ddr3 (np w GB oznaczone chyba literką C)

Edytowane przez solmyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ogromnego przekonania do Foxconna nie mam pewnie dlatego, że w Polsce jest nie od tak dawna, może bym się nad nim zastanowił, ale też mam zamiar RAIDa użyć.

 

Czy te dobre kondensatory wpływają jakoś znacznie na żywotność ? , czy po prostu tylko wytrzymują wyższe temperatury i są nieco lepszej jakości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ogromnego przekonania do Foxconna nie mam pewnie dlatego, że w Polsce jest nie od tak dawna, może bym się nad nim zastanowił, ale też mam zamiar RAIDa użyć.

 

Czy te dobre kondensatory wpływają jakoś znacznie na żywotność ? , czy po prostu tylko wytrzymują wyższe temperatury i są nieco lepszej jakości ?

Niektórzy piszą że dla użytkownika to raczej nie ma znaczenia, ja sam nie wiem. Może wypowiedziałby się ktoś kto coś wie na ten temat:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foxconn to firma jak firma, ja że tak napiszę "zaryzykowałem" i kupiłem P35A i chodzi bez problemu na niej E4300 1,8ghz@3,0ghz na wcześniejszej płycie Abita IB9 nie mogłem osiągnąć takich wyników do tego, żeby chociaż sprawdzić mój procek czy pójdzie na 3,0ghz musiałem dać napięcie znacznie większe niż na Foxconnie. Dystrybutorzy robią wielki błąd nie oferując P35A-S w swoich ofertach bo za cenę 450zł płytka była by poważną konkurencją dla MSi o Abicie już nie wspominając. Może też dlatego nie ma jej u nas na rynku. Z tego co można przeczytać ze strony producenta to kondensatory polimerowe zapewniają dłuższą żywotność płytce, ile w tym prawdy to się chyba nikt z nas nie dowie, bo wątpię żeby ktoś miał przez dłuższy czas jedną płytę:P przeważnie co 1,5roku -2 się bebechy kompa zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teś polecam Foxconna P35A. Myślę, że za jakiś czas ta firma będzie bardziej znana i popularna w Polsce. A co do żywotności to tak jak wyżej - raczej pierwszy użytkownik się o tym nie przekona, bo i tak zmieni ją pewnie za jakiś czas :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...