Skocz do zawartości
Idaho

Pasywne Chłodzenie Na Gf4ti 4200 Agp X8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie. Karta to WinFast A280 LE TD 128MB AGP x8 na GF 4Ti 4200 AGP x8.

Na rynku jest sporo propozycji, testów również. Co proponujecie?

Zastanawiam się nad:

1. Zalman ZM80A-HP ale nie wiem czy wystarczy ma tylko 1 heatpipa

2. Zalman ZM80D-HP 2 heatpipe

3. Be Quiet Polar Freezer (czy to nie przerost formy nad treścią?)

4. Thermaltake Schooner (czy to nie przerost formy nad treścią?)

Bardziej skłaniałbym się do pkt 1 i 2. Nie będę tej karty podkręcał ale też nie wiem jaki ma ta karta potencjał (czyt. jak mocno się grzeje po 18h/24dni pracy?) a cenię sobie ciszę. Nie wchodzą w rachubę żadne wiatraki puszczone na 5V itp, itd.

Tak korzystałem z szukajki, oraz google.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Zalmana HP80 z jedną heat-pipe na GF4Ti , z tego co pamiętam musiałem dołożyć wiatraczek 1400 obr/min. ponieważ radiator parzył . Niemniej bez wiatraka spokojnie daje radę(karta działa do dziś tj. jakieś 5lat w kompie kuzyna i jest/była cały czas podkręcona).

Jedyna wada ,to podniesienie temperatury w obudowie o kilka stopni , ale z tym trzeba się liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a cenię sobie ciszę. Nie wchodzą w rachubę żadne wiatraki puszczone na 5V itp, ...

A na 5.5V już wchodzą w grę :P nie mogłem się powstrzymać, jak to przeczytałem - dlaczego nie mogą być wiatraki na +5V, bo to dla mnie nielogiczne skoro lubisz ciszę :?:

 

Jak nie wejdzie Accelero S2, to zobacz Revolteca Graphic Freezer Pro / EVERCOOL VCRHC TURBO 2 - kupujesz to za 60 PLN (czyli prawie 40 PLN taniej niż ten Zalman ZM80D), podłączasz wentyl na +5V i ... słyszysz ciszę - a jak jesteś twardy to możesz całkiem odłączyć wentylator - proponuję wyprowadzić (na panel lub na śledzia) przełącznik (np. taki za 2 PLN) i podpiąć do niego wentylator i dalej na +5V - jak bedziesz siedział w 2D to wiatrak OFF, jak w 3D to wiatrak na +5V ON.

 

Ot i całe rozwiązanie - tanie, bezpieczne, proste w wykonaniu i przydatne dla lubiących ciszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

 

Ciekawa sprawa z tymi otworami nawet nie podejrzewałem że coś takiego jest. Muszę sprawdzić czy mam coś podobnego. Teraz jadę na R8500 właśnie z Zalmanem ZM80A-HP a tam przed zdjęciem oryginalnego radiatora z wiatrakiem miałem 2 kołki a po zdjęciu (niespodzianka :wink: ) 2 otwory. A tu taka zagwozdka. Szykowałem się do wymiany dopiero po kupnie, a tak jeśli się okaże że są dodatkowe otwory to pokombinuję z radiatorem od gigabyte z GF7600. Muszę zmierzyć rozstaw.

 

Co do Zalman ZM80A-HP z 1 heatpipem to jednak zrezygnuję (chociaż brałem go mocno pod uwagę cena na allegro ok 24zł)

 

Niepotrzebnie pisałem "...na 5V". Powinienem był skończyć na "...żadne wiatraki". Czytając podobne wątki o pasywnym chłodzeniu chciałem właśnie uniknąć rad "zamontuj wiatrak puszczony na xV nie będziesz go słyszał a będzie ci lepiej chłodził..." Sam pomysł z pstryczkiem elektryczkiem za 2 złocisze jest jak najbardziej OK!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A opłaci Ci się wymieniać to chłodzenie? Nie lepiej kupić coś takiego - http://www.allegro.pl/item229999012_radeon...mb_128bit_.html. Chłodniejsza, nowsza i zadowoli się standardowym radiatorkiem a i ładnie się podkręci. Miałem GF 4 Ti 4200 z dorobionym chłodzeniem, do tego Air Guard 60mm i była bardzo cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...