Skocz do zawartości
Xaffer

Stabilny Wydajny Komp Amd Do 3500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Składam kompa o następującej konfiguracji:

 

Płyta : ASUS M2N32-SLI DELUXE WiFi AP nForce 590 SLI AM2 / 600zl

Procesor : Athlon 64 FX-62 AM2 / AMD Athlon64 X2 6000+ / 725zl/625zl

Grafika : GIGABYTE GEFORCE 8800GTS 640MB DDR3 8800 GTS BOX / 1300zl

RAM: GEIL DDR2 PC800 DUAL ULTRA 2x1GB 800MHz CL4-4-4-12 / 400zl

Zasilacz : BE QUIET zasilacz Straight Power bequiet 500W DR / 350zl

Obudowa : RAIDMAX SAGITTA 921 WBS LONG / 200zl

 

Monitor , Napędy już mam...

 

Chciałem się poradzić czy taka konfiguracja będzie kompatybilna, znaczy sie czy :

 

- zasilacz nie bedzie zasłaby

- który procek lepszy cena/wydajność

- ogólnie nie są wam znane problemy ze sprzętem w podobnej konfiguracji(coś się z czymś kłóci)

- ... proszę również o propozycje może korekty ...

 

Bardzo proszę o pomoc i upewnienie mnie że złożony komp będzie działał poprawnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta : ASUS M2N32-SLI DELUXE WiFi AP nForce 590 SLI AM2 / 600zl

Procesor : Athlon 64 FX-62 AM2 / AMD Athlon64 X2 6000+ / 725zl/625zl

Grafika : GIGABYTE GEFORCE 8800GTS 640MB DDR3 8800 GTS BOX / 1300zl

RAM: GEIL DDR2 PC800 DUAL ULTRA 2x1GB 800MHz CL4-4-4-12 / 400zl

Zasilacz : BE QUIET zasilacz Straight Power bequiet 500W DR / 350zl

Obudowa : RAIDMAX SAGITTA 921 WBS LONG / 200zl

Szkoda takiej kasy na AMD, które opłaca się kupować do 550zł (procek+mobo).

IMHO

Płyta : MSI na P35 - 420zł

Procesor : E6750 - 680zł

Grafika : 8800GTS 320 lub 640mb - 950-1300zł

RAM: GR PRO 900 lub Kingmax 1066 2gb- 320-360zł

Zasilacz : Corsair 520W - 380zł

W sumie dostaniesz szybszy komputer za mniejszą kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o Przeca tu trzeba C2D jak nic !

 

MSI Neo-2 FIR - 450 zł

E6750 - 680 zł

2*1GB A-Data EE / Goodram PRO 900 - 350 zł

8800GTS 640MB - 1300 zł

BQ 450W - 270 zł

 

razem : 3050, na budę 130 zł wysupłasz, nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje ... chodź wolał bym oprzeć się na AMD, a jeśli AMD to co polecacie ?

za taką cene to raczej nic, bo w tym przedziale cenowym intel mozna powiedziec "zjada amd na kolacje".

Nic tylko brac zestawik oparty na E6750....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c2d jest znacznieeeee lepsze od amd nawet najtanszy c2d po lekkim oc jest lepszy od droższych amd (np 42oo+).

4200+ to jeden z wolniejszych proców AMD(droższych lol), nie zapominaj że AMD też można kręcić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem styczności nigdy z intelem wiec podchodzę trochę sceptycznie ... Ale przekonaliście mnie Intel E6750 w zestawieniach ma na prawdę dobre wyniki, w takim razie mam kilka pytań:

 

- wolał bym jednak płytę ASUS, jaką polecacie musi być naprawdę stabilna i w cenie do 600zl ... dodam ze komputer będzie obsługiwał dwa systemy operacyjne Linux x86_64 i Vista64 Business ...

- Intel® SpeedStep® - czy ta technologia różni sie od AMD Cool ‘n’ Quiet

- jak wygląda sprawa z box'owym chłodzeniem Intela ... lubię cisze i chłód ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy lubisz kręcić czy niekoniecznie. Jeśli jesteś fanem extremalnego kręcenia to c2d.

W drugim przypadku proponowałbym AMD. Spora przewaga c2d nad Athlonami maleje gdy ktoś niechętnie podkręca sprzęt. Wiadomo, że maniacy ciszy muszą mocno zainwestować w chłodzenie, by utrzymać ciszę przy mocniejszym overclockingu.

 

Być może warto wziąć pod uwagę taką płytkę: BIOSTAR TF560 AM2+. Ma b.dobre recenzje w necie, podstawka obsłuży zarówno obecne dwurdzeniowce AMD, jak i nadchodzącego Phenoma. Przy tym masz pasywne chłodzenie chipsetu, co miłe ze względu na ciszę;). Dodatkowo, uzyskasz bardzo wydajny komp- nie superwydajny, ale jednak- i zapłacisz mniej niż założyłeś. Ale ta wersja raczej gdy nie myślisz o mocnym kręceniu. Ja mam 4600+ EE (65W), jest bardzo szybko, chłodno i cicho (w najbardziej gorące dni miałem max 48 stopni na procu i Arctic Freezer jak cooler- dość tani wiatrak, ale w tej cenie jest super).

Edytowane przez Tecumseh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xaffer - po konfigu który zmontowałeś na początku można twierdzić, że miałeś wcześniej kompa opartego na AMD albo miał takowego ktoś z Twoich znajomych i bardzo wychwalał, ale w obecnej sytuacji na rynku nie do końca się orientujesz. Jeśli wkładasz taką kasę w nowy zestaw to jeszcze pasuje żebyś powiedział czy planujesz w najbliższym czasie jakieś modyfikacje (np jak wejdzie phenom albo nowe geforce) czy taki komp bedzie stał nieruszany dopóki nie nazbierasz na nowego superkompa..

 

Jeśli właśnie zacząłeś się interesować rynkiem pc to parę uwag:

Przewaga AMD jest widoczna tylko w zestawach budżetowych - sprawdź w podpiętym temacie sysaka. I wygrywa ceną i możliwościami płyt głównych, a nie wydajnością. Wszelkie droższe zestawy na chwilę obecną zawierają raczej Core2Duo. Co będzie jak wejdzie AMD Phenom.. zobaczymy.

Co do AsUSa.. ta firma robiła porządne płyty.. sam jedną miałem. Ale potem zeszła na psy. Może pojedyncze modele są udane, ale to już musisz dokładnie popytać. Odwrotnie firma MSI, która od czasu.. zdaje sie P6N wydaje całkiem niezłe produkty. Tak że radzę poczytać uważnie o płytach polecanych przez innych w tym temacie oraz przejrzenie kilku podobnych tematów.. i koniecznie Zestawy na sierpień by Sysak..

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...