Skocz do zawartości
Rat

Zestaw Za 6500 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcę kupić kompa i monitor w przeciągu tygodnia a nie znam sie za dobrze na sprzęcie więc proszę Was o rady. Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że raczej nie będę nic podkręcać a komputer będzie przeznaczony prawie wyłącznie do gier. (Proszę podawać propozycję komponentów w ogóle nie biorąc pod uwagę możliwości OC.) Przy prawie każdym komponencie staram się napisać czym się kierowałem przy jego wyborze - poprawcie jeśli błędnie argumentuję.

 

Z lektury forum wyszedł mi taki o to zestawik:

 

Procesor:

 

Intel Core 2 Duo E6850 3.00GHz BOX (975 zł) - najwyżej taktowany z rodziny c2d jak na razie, więc wydaje mi się, że jest najbardziej wydajny.

 

Płyta główna:

 

Abit IP35-E (375 zł) - często polecana płyta na forum. Wybrałem ją dlatego, że ma wszystko co potrzeba bez zbędnych wodotrysków i oczywiście bardzo przystępną cenę.

 

Pamięć RAM:

 

DDR2 2x1GB 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 (364 zł) - Też dość często polecany przez forumowiczów. A może jednak warto 4 GB ramu? W najbliższym czasie nie planuję przesiadki na Vistę.

 

Karta grafiki:

GeForce 8800GTX od Gigabyte (1735 zł)- celowałbym w Ultrę ale chyba się za bardzo nie opłaca bo wydajność wzrośnie nie wiele za to cena już znacząco.

 

Dysk twardy:

 

WD Caviar 320GB 7200 16MB WD3200AAKS (306 zł) - tu dużych dylematów nie było, zwłaszcza po bardzo pochlebnej recenzji PurePC.

 

Nagrywarka DVD:

 

Tutaj proszę o podpowiedź, bo nie mam żadnych typów. Nagrywam bardzo mało, light scribe na pewno odpada. Chciałbym nie wydać więcej niż 150 zł.

 

Karta telewizyjna:

 

Na oglądanie telewizji nie liczę, najbardziej zależy mi na przechwytywaniu obrazu podczas grania (czyli tworzenie demek). W tym temacie to jestem kompletnie zielony, więc nawet nie wiem jaką kwotę byłbym w stanie na nią przeznaczyć ale nie chciałbym przekroczyć 200 zł chyba, że naprawdę warto.

 

Obudowa:

 

Antec Performance One P182 Gunmetal (575 zł) - Zależy mi na ciszy a jeśli wierzyć recenzjom tej budy jest ona bardzo cicha. Z drugiej strony zastanawiam się czy to się jednak opłaca wywalać prawie 600 zł na bude...

 

Zasilacz:

 

be quiet! Straight Power E5-500W - jest chyba cichy i powinien wystarczyć.

 

 

 

Kartę dźwiękową mam audigy 4, więc chyba powinna wystarczyć ?

 

Całość wyszła w okolicach 5000 zł

 

 

Jaki doradzalibyście do tego monitor (do 1500zł)?

Musi to być koniecznie 19" i na pewno nie panoramiczna.

Zastanawiałem się nad Samsungiem 971p ma dość dobrze wypośrodkowane parametry ale wkurza mnie to, że musiałbym zapłacić za fajny design i pivot, którego pewnie nigdy nie użyję... A i jeszcze brak regulacji obrazu za pomocą przycisków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek moim zdaniem zupełnie nie opłacalny, znacznie lepzym wyborem będzie E6750, przy c2d niema sensu płacić za troche wyższe taktowanie bo podkręcenie tego procesora to zaden problem a w tym przypadku oszczędzasz az 300zł. Jeżeli juz chcesz wydać prawie 1k na procek to może Q6600 ? No ale w tym wypadku raczej zapomnij o podkręcaniu, chłodzie i ciszy.

 

Te zaoszczędzone 300zł możesz dorzucić do ramu i już masz 4gb chcby tych ocz-tów. Możesz też pomyśleć nad Goodramami PRO 900mhz albo patriotami llk.

 

Co do płyty to ten abit jest jak najbardziej ok, ale jakoś nie pasuje mi praktycznie najtańsza płyta na p35 do zestawu za 5k :-P . Zastanów się też nad MSI P35 NEO2-FIR albo Asusem P5K Deluxe.

 

Dysk starsznie drogo znalazles. Można go dostać już za 270, ale moim zadniem i tak lepszym wyborem będzie Samsung HD321KJ, tańszy od tego WD, a jednocześnie wcale nie głośniejszy i mniej wydajny.

 

Nagrywarka to w zależnosci od tego czego wymagasz. Jeżeli zależy ci na bardzo dobrej korekcji i w miarę dobrym zapisie to Samsung SH-S183L ewentualnie minimalnie tanszy SH-S183A. Jeżeli chodzi o idealną jakość zapisu to wtedy Pioneer DVR-212, tylko wtedy korekcja już znacznie slabsza, no i cena trochę większa. Więc jednak stawialbym na tego Samsunga, jest bardziej uniwersalny no i tanszy.

 

EDIT: yuucOm co do budy to troche przesadziłeś z tą ceną. Za 150 zł obudowa do quada i GTXa ? Przecież to się wszystko ledwo zmieści i od razu ugotuje :)

Edytowane przez gregor1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast C2D weź quada bo praktycznie tyle samo kosztuje.

Dźwiekówka starczy no i dobrze ze bierzesz GTX'a a nie gtsa :).

 

Co do do budy to ja bym brał tańszą (za jakies 150 zł) i lepszą płyte (też pod p35).

Dzięki za odpowiedź!

 

A taki quad byłby wydajniejszy w grach teraźniejszych i starszych czy lepiej brać e6850? Wg. mnie quad podrożyłby sporo kupno płyty głównej a i podobno sie nieźle grzeje...

 

A skoro mówisz, że sie nie opłaca kupować tego anteca to jaką budę byś proponował zamiast niego? Zależy mi żeby było cicho i żeby było wyjście USB z przodu kompa.

 

 

@gregor1000

 

Właśnie z powodów które wymieniłeś zostanę przy 2 jajkach. Wielkie dzięki za podpowiedź o nagrywarce (Skorzystam z Samsung SH-S183L). Co do dysku to zostanę jednak przy WD, wole zapłacić minimalnie więcej ale być pewnym, że wszystko będzie ok.

 

Co do płyty to jak mówię, że nie będę podkręcał to po co mi p5k deluxe za 700 zl? Ale na temat zmiany na MSI P35 NEO2-FIR już można się zastanowić. Ale co w niej jest takiego, ze warto dopłacać jeśli sie nie kręci?

Edytowane przez Rat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta telewizyjna:

 

Na oglądanie telewizji nie liczę, najbardziej zależy mi na przechwytywaniu obrazu podczas grania (czyli tworzenie demek). W tym temacie to jestem kompletnie zielony, więc nawet nie wiem jaką kwotę byłbym w stanie na nią przeznaczyć ale nie chciałbym przekroczyć 200 zł chyba, że naprawdę warto.

 

 

Ekspertem w tym polu nie jestem ale użytkownikiem jak najbardziej i odrazu mówie że takie przechwytywanie obrazu to kiepski pomysł, jedyna metoda to przez S-Video a obraz wychodzi jakby przepuścić go przez motion blur w NFS ( czyt. niewyraźny ), lepiej poświęcić te kase na licencje FRAPS.

Mój tuner to Avermedia GO 007 PLUS i kosztował 100zł, porządny tuner który mógłby ( co nieznaczy że da rade ) pobrać i pokazać dobry obraz to avermedia USB 2.0 ale on kosztuje ponad 250zł http://www.allegro.pl/item226599301_tuner_...plus_nowy_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty to MSI wedlug krążących opini ma lepszą sekcje zasilania, jest lepiej wyposażona (Firewire, ICH9R zamiast ICH9, RAID itp). MSI ma też bardziej rozbudowane chłodzenie, nie wiem czy koniecznie takie potrzebne ale jest :-P .

 

Jeżeli chodzi o procka to moim zdaniem nawet zakładając że nigdy go nie podkręcisz (w co szczerze wątpie ;)) i tak bardziej opłaca się <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> E6750, bo wzrost wydajności w przypadku E6850 nijak sie ma do wzrostu ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy - z tego co mi wiadomo nie zmieścisz do tej budy GTX'a - jest za mała.

Jeśli masz na myśli anteca p182, to wystarczy wymontować dodatkową kieszeń na dysk twardy i GTX się zmieści. Przynajmniej tak czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...