Skocz do zawartości
kszonek

Strona "united Team Of Poland" ...

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że team istnieje, a strona by sie przydała to warto by zacząć o tym pisać. Żeby nie było bałaganu założyłem nowy wątek.

 

Założenia:

- niewielka strona o polskim OC,

- strona domowa "United Team of Poland" hwbot.org,

- należałoby jakoś rozwiązać problem języka - strona domowa drużyny z hwbota IMHO wymaga języka angielskiego, ale w końcu jesteśmy Polakami, więc strona powinna być polska.

 

Reanimator zgodził się taką stronę stworzyć (zajmuje się tym zawodowo, więc mamy pewność, że zrobi to dobrze) i umieścić na własnym serwerze. Romek zaproponował, że wykupi domenę dla tego projektu oraz także miejsce na serwerze (jak widać serwerów mamy dostatek ;) ). Dziękuję za inicjatywę w imieniu członków UToP. Propozycje super.

 

Założenia nie są zbyt rozbudowane. Prosta strona z prostymi funkcjami, ewentualny wybór języka, ale pojawia się możliwość rozbudowy ...

 

- newsy - strona o OC, więc świeże wiadomości o tym co się wydarzyło w OC na świecie oraz w Polsce. Newsy tylko o OC (nie o nowej mobo czy CPU, ale o rekordach itd). Poważnym problemem jest to, że ktoś musi to pisać - i to nie przez pierwszy miesiąc codziennie, a potem wcale, lecz w miarę stale.

- polskie rankingi OC - to co FiDO stworzył na superpi.zenfist.pl jest świetne, ale zawiera tylko 16M (wizja reszty benchmarków jest odległa niestety). Myślę, że taki "polski hwbot" byłby super. Tutaj problemem jest stworzenie takich rankingów. Szkoda, że FiDO już się tym nie zajmuje, ale jest szansa, że ten "projekt" go namówi do wspólnej pracy i uda się rozwinąć aktualny ranking na inne aplikacje i zawrzeć w "Polskim Centrum Overclockingu".

- forum - z jednej strony to jest trochę "na siłę", bo niby po co, jak może zostać tak jak jest. Z kolei po co dyskutować o jednym (w sensie na tematy jednej drużyny) na kilku forach. Oczywiście możemy się ograniczyć do dyskusji na jednym forum - ale to łamie pierwszą zasadę - brak faworyzacji któregoś z "subteamów". Opcja warta rozważenia lecz jej mankamentem jest potrzeba "opieki" nad forum - ktoś się musi tym zając i poświęcić swój czas, żeby jakoś wyglądało i nie było bałaganu.

 

I chyba zaczynam się rozpędzać. Bardzo możliwe, że to za dużo na raz, ale z kolei potem przerabiać prostą stronę w bardziej rozbudowaną?

 

Jak widać największym problemem jest brak czasu (jak zawsze) i potrzeba chęci tworzenia :)

 

... więc zapraszam do dyskusji. Proponując połączenie @hwbot nie wierzyłem, że to możliwe, lecz się udało. Może i to jest do zrealizowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum na tym 'serwisie' moglo by byc :) Tematy do dyskusji na temat najlepszych wynikow osiaganietych przez czlonkow teamu - na przyklad :)

Forums cos ala ekstremalne podkrecanie bedzie ok. Czyli nie gadanie o [ciach!]lach, tylko o wynikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry aczkolwiek "polskie rankingi OC" - mamy przecież takie w tematach zaczynających się od [hwbot], teraz gdy wszyscy Polacy benciach!ą w jednym teamie to wszyscy są w tych rankingach, więc IMO nie ma sensu tworzyć czegoś takiego

Edytowane przez PMichalak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- należałoby jakoś rozwiązać problem języka - strona domowa drużyny z hwbota IMHO wymaga języka angielskiego, ale w końcu jesteśmy Polakami, więc strona powinna być polska.

Co za problem zrobić "about us in English" ;)

- polskie rankingi OC

Ale poza 16M to przecież przy założeniu pełnego zjednoczenia cała reszta jest prosto przez samego HWBota klasyfikowana - wg mnie to jest na siłę, chyba że nie o to chodzi co myślę.

 

Bardzo możliwe, że to za dużo na raz, ale z kolei potem przerabiać prostą stronę w bardziej rozbudowaną?

Tu problemów nie widzę, w końcu nie od razu Kraków... ;)

 

Jak widać największym problemem jest brak czasu (jak zawsze) i potrzeba chęci tworzenia :)

Tja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forums cos ala ekstremalne podkrecanie bedzie ok. Czyli nie gadanie o [ciach!]lach, tylko o wynikach

No może też, bardziej chodziło mi o sprawy teamu, o których jest pisane teraz wszędzie i panuje rozdrobnienie.

 

Pomysł bardzo dobry aczkolwiek "polskie rankingi OC" - mamy przecież takie w tematach zaczynających się od [hwbot], teraz gdy wszyscy Polacy benciach!ą w jednym teamie to wszyscy są w tych rankingach, więc IMO nie ma sensu tworzyć czegoś takiego

O tym nie pomyślałem w zasadzie. Są one trochę nieczytelne (na pewno nie tak jak ranking FiDO), ale innych wad nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że dobry pomysł fajnie byłoby mieć wszystko pod ręką i w jednym miejscu ;)

Takie polskie xs... Kazdy jest z jakiegos forum/serwisu, a i tak xs jest najlepsze bo sie tam zbieraja najlepsze ziomki z całego swiata... w naszym wydaniu bylyby to najlepsze/najbardziej zainteresowane/najaktywniejsze osoby z pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie polskie xs... Kazdy jest z jakiegos forum/serwisu, a i tak xs jest najlepsze bo sie tam zbieraja najlepsze ziomki z całego swiata... w naszym wydaniu bylyby to najlepsze/najbardziej zainteresowane/najaktywniejsze osoby z pl

Czyli gora 20 osob :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie polskie xs... Kazdy jest z jakiegos forum/serwisu, a i tak xs jest najlepsze bo sie tam zbieraja najlepsze ziomki z całego swiata... w naszym wydaniu bylyby to najlepsze/najbardziej zainteresowane/najaktywniejsze osoby z pl

Z tym, że trzymanie porządku na takim forum byłoby BARDZO ciężkie. c2d @ 3ghz na BOX, czy może dylemat w kupnie mobo za 200zł - to jest nieuniknione, a jedyna opcja pozbycie sie tego to kasowanie. Jedyna opcja to dyskutowanie na tym forum o sprawach teamu i o wynikach, czy o mocnym OC - i tylko o tym. To samo newsy - nie o nowym playstation czy telewizorze z wbudowaną pralką, tylko o OC i tylko OC. Przynajmniej tak mi się wydaje :D

 

//

 

(ja! czy ja widzę pozytywne opinie? to nie możliwe, żadnego marudzenia i kręcenia nosem? nie poznaje Was :D )

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forum PurePc to nigdy nie będzie z racji mocno zawężonej tematyki, jednak uważam że sama fuzja teamów wzbudziła i wzbudzi większe zaintereswoanie ludzi chcących kręcić jeszcze ekstremalniej i będazie nas coraz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o języki imo powinny byc dwie wersje - polsko- i angielsko- języczna tak jak na przykład na BreakTheLimits.org, gdzie jest to dobrze zorganizowane - wszystko jest przetlumaczone itd.

 

Newsy gdy ktoś zrobi ładne wyniki, zdobędzie jakis rekordzik, czy tam cos, oraz najwazniejsze wydarzenia ze swiata oc i tylko o tym.

 

Bedzie git chlopaki. :lol2:

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to pomysł całkiem trafiony. Jednakże co do forum absolutnie niezbędne jest trzymanie się zasady o bezwarunkowym wywalaniu tematów nie mających związku z mocnym OC. Nie jakieś tam ostrzeżenia i tłumaczenia tylko on razu trash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to pomysł całkiem trafiony. Jednakże co do forum absolutnie niezbędne jest trzymanie się zasady o bezwarunkowym wywalaniu tematów nie mających związku z mocnym OC. Nie jakieś tam ostrzeżenia i tłumaczenia tylko on razu trash.

To jest nieuniknione. Nawet na XS trafiają się perełki typu http://www.xtremesystems.org/forums/showth...526#post2393526 więc nie ma jak tego uniknąć.

 

Co do tłumaczenia newsów - ktoś je musi PISAĆ, a co dopiero tłumaczyć. Ciężka sprawa - nie ma co. To samo moderacja forum, purepc ma dobra modercję, która i tak sobie nie radzi (dobra, forum ogromne, ale tak czy siak).

 

W każdym razie OT i posty nie mówiące o ekstremalnym oc trzeba by kasować - to nie ulega wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tłumaczenia newsów - ktoś je musi PISAĆ, a co dopiero tłumaczyć. Ciężka sprawa - nie ma co. To samo moderacja forum, purepc ma dobra modercję, która i tak sobie nie radzi (dobra, forum ogromne, ale tak czy siak).

Na pewno znajdzie się tłum chętnych osób, IMO z tym nie będzie problemu, gorzej może być z tłumaczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcecie mnie to moge sie podjac pisania newsow i moderacji forum ( ostrej moderacji ofc ) Na XS cos tam napisalem i english komputerowy znam jako tako. Oczywiscie nie sam :-P Np. Ent'a do pomocy bym widzial :D

Się pomyśli :D To może najpierw niech powstanie strona.....

 

Co do strony domowej na hwbot wystarczy dać link do podstrony po angielsku - styknie.

 

Zmieńmy temat: jaka nazwa domeny? UTPoland.pl teraz już niekoniecznie pasuje.

 

Na pewno znajdzie się tłum chętnych osób, IMO z tym nie będzie problemu, gorzej może być z tłumaczeniem.

Tak, ale nie chodzi o chętnych, którzy są chętni pierwsze 2 miesiące. Ja tam parę razy dziennie na XS zajrzę, ale tylko tak coby być w miarę na bieżąco. Do moderacji forum chętnych też będzie sporo, ale obie funkcje jednak są trochę odpowiedzialne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- polskie rankingi OC - to co FiDO stworzył na superpi.zenfist.pl jest świetne, ale zawiera tylko 16M (wizja reszty benchmarków jest odległa niestety). Myślę, że taki "polski hwbot" byłby super. Tutaj problemem jest stworzenie takich rankingów. Szkoda, że FiDO już się tym nie zajmuje, ale jest szansa, że ten "projekt" go namówi do wspólnej pracy i uda się rozwinąć aktualny ranking na inne aplikacje i zawrzeć w "Polskim Centrum Overclockingu".

Takie coś gdzieś w sieci(całkiem niedaleko) istnieje w wersji testowej, jest prawie gotowe i umozliwia obslugę kazdego benchmarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś gdzieś w sieci(całkiem niedaleko) istnieje w wersji testowej, jest prawie gotowe i umozliwia obslugę kazdego benchmarka...

Ano było nawet coś takiego kiedyś za czasów tweaka... mega nieczytelne, strasznie niewygodne i niepopularne.

 

Kolejna sprawa to, że skoro niedaleko ( ;) ) to raczej jest to ranking forum, a nie Polski (ja tych kłótni międzyforumowych nie rozumiem, ale tak to już jest w tym Naszym świecie ;) ) Niestety chyba najlepiej będzie jak zostaniemy przy tym co prezentuje Nam hwbot.org

 

I skoro w wersji testowej to ja poproszę linka, a z chęcią przetestuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, przy okazji newsów można by coś jeszcze linkować. Np u nas na stronie w czasie kiedy działa...

 

A co do pomysłu. Kszonku pomysłodawco. Kolejny dobry trick z tą stroną.

Oczywiście - gorzej z realizacją, ale jest to możliwe.

 

Jeśli chodzi o forum - subfora dla każdego z teamów składowych i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o forum - subfora dla każdego z teamów składowych i tyle.

Ej, ale to trochę bez sensu. Ideą było, żeby właśnie wszyscy pisali razem, a nie osobno, teraz jest podział i robi się to bez sensu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jednak o czym na takim forum pisać. Przedstawiać fotorelacje z podkręcania?

Jak juz pisalem, widze to tak jak dzial ekstremalne na ppc. Rozmowy o benchmarkach, oc, relacje z roznych akcji, hwbot itp

 

Bardzo chetnie zglaszam sie na morderatora - uwielbiam tepic trollowate stworzenia [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy i naprawdę dobry. Jestem za stroną i forum. Miło jak wszystko będzie w jednym miejscu i ludki zza granicy będą mogły zobaczyć jakie to Polaki pr0 w OC. ;]

 

Ja też bym z chęcią pomoderował (rozdawać warany z bananami :E), ale tutaj mnie nikt nie zna i osiągów w OC jakichś za specjalnych nie mam.

 

Mam nadzieję, że wszystko się uda.

kszonek - gut dżob. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta cała inicjatywa.

 

Punktowy wkład w united Team Of Poland, wiadomo, wiąże się bezpośrednio z finansami (sprzętem jaki posiadamy).

 

Moje 2,8pkt to niewiele, ale moge zaproponować współpracę z moim serwisem www.geforce9.pl , gdyż w sporej mierze będzie on traktował o O/C kart GF9 (rankingi, pupunkty, 3d smarki itp.).

Możnaby się wzajemnie uzupełniać i "nakręcać". :) BO wiadomo, że ten cały O/C to sztuka dla sztuki. ;)

 

 

 

Edit: Przekierowuje adresy DNS na stronie, toteż można teraz wejść tylko przez prv.pl.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Pomysl trafiony,tylko bez nastepnych watkow w hwbocie(bo sie jeb...e),300 moze NAS nie bedzie,niech bedzie 20stu,ale aktywnych to juz cos :)

 

Matius ja Cie znam :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...