Skocz do zawartości
kszonek

Strona "united Team Of Poland" ...

Rekomendowane odpowiedzi

@kszonek - Znam angielski dobrze, a nawet bardzo dobrze, wiec moge cos popróbowac ;)

 

@ryba - No offence, ale nie naskakuj na ludzi za kazdym razem jak ktos wyraza opinie/propozycje inna od Twojej. Nie chodzi o to, ze to zle, ze PPC robi strone, tylko o to, ze inne serwisy majace udzial w UToP powinny byc o tym powiadomione, majac mozliwosc zamieszczenia swoich sugestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo, jedno klikniecie i wszystko znika

Po kliknieciu na "del", trzeba jeszcze potwierdzić, więc dwa ;)

 

Nie chce być niemiły albo ironiczny, jednak licze że do wakacji 2008 to ruszy jako tako :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem pewien zarys szablonu i minimalistyczną wersję informacji, które można by umieścić na witrynie UTPoland.

Postaram się to odnaleźć i wrzucę tutaj, jeżeli nie dzisiaj ok. północy to w piątek późnym wieczorem.

 

---------------------------

 

Oto i jest.

 

Fotka:

Dołączona grafika

 

Prowizoryczny zarys tego, co w minimalnym stopniu mogłoby znaleźć się na witrynie UTPoland.

 

 

Widziałbym na takiej witrynie:

  • Na stronie głównej:

    • 5-7 aktualności na tematy związane z:

      • HWBot: Rekordy, ciekawe i wysokie rezultaty, rezultaty na rzadko spotykanym sprzęcie osiągane przez członków zespołu UTPoland
      • HWBot: jw. w odniesieniu do ogółu uczestników (osób indywidualnych i zespołów)
      • OC Records: Rekordy podkręcania, chłodzenie w odniesieniu do Polaków (osób indywidualnych, zespołów starujących w konkursach na imprezach, itp.).
      • Ewentualnie jakieś tipsy, podpowiedzi do "wykręcania" jeszcze lepszych rezultatów w przeróżnych Benchmarkach (fully legal)
      • Inne -> nie wiem.
    • Moduł z klasyfikacją ogólną (np. 5-7 najlepszych zespołów HWBot).
    • Moduły związane z rezultatami HWBot UTPoland (np. pierwsza 5. drużyny w najpopularniejszych benchmarkach) - SuperPI, 3DMark.
    • Moduł z wyszczególnioną pierwszą 5. - 10. członków UTPoland, posiadających najwięcej pkt. na koncie.
    • Moduł wyszukiwarki.
    • Moduł z listą serwisów, które stworzyły UTPoland.
    • Moduł z czytnikiem RSS, jeżeli ktoś chciałbym wiedzieć "co nowego" bez wchodzenia na witrynę.
  • Aktualności - Podwitrynka z samymi aktualnościami.
  • Rankingi - Pełny spis rankingów, w których biorą udział członkowie UTPoland, np. pierwsza 5. dla każdego rankingu.
  • Uczestnicy - Lista osób, które są członkami UTPoland.
  • O co chodzi? - Strona informacyjna, czym jest HWBot, o co w tym chodzi oraz jak do tego ma się UTPoland.
  • Jak dołączyć? - Krótki manual, jak można dołączyć do HWBot i naszego Teamu.
  • O nas - Wiadomo, opisówka Teamu + Mission Statement.
  • Kontakt - wiadomo, kontakt z ważniejszymi osobami odpowiedzialnymi za prowadzenie UTPoland, subdrużyn, Moderatorów drużyny, a także do webmastera witryny.
  • Mapa strony - Po prostu strona ze zbiorczą listą wszystkich ważniejszych stron znajdujących się w obrębie witryny.
Ewentualnie można dodać jeszcze:
  • Coś w rodzaju poradników, czyli listy mini-artykułów zawierających wskazówki przydatne przy podkręcaniu oraz "wykręcaniu" lepszych rezultatów w rankingach HWBot
  • Moduł logowania na stronie głównej - dla osób odpowiedzialnych za uaktualnianie i administrację witryną, względnie, dla komentujących newsy.
Mam nadzieję, że w/w informacje przydadzą się w stworzeniu witryny UTPoland.

 

Liczę na konstruktywną krytykę.

Edytowane przez Allen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sobota sie konczy, kszonek na czw mial cos przygotowac i cisza...

Jak będziemy wytykać każdemu co źle robi lub czego nie robi, to prędko strona nie ruszy.

 

Proponuje żeby kszonek zebrał jak najszybciej ekipe ludzi, ktorym wypisze na czołach "Redakcja UTP" i podzieli między nimi zakres obowiązków, jakie każdy z redaktorów będzie miał do wypełnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allen - bardzo fajnie wszystko rozplanowane :wink2:

 

Btw, czy na witrynie UToP bedzie jakies forum? Nie chodzi o kolejne publiczne forum o o/c, ale forma miejsca, gdzie wszyscy czlonkowie UToP moga sie spotkac, poruszac wszystkie zagadnienia zwiazane z o/c. Bo wiadomo, ze UToP składa się z kilku serwisow, w zasadzie na ogol konkurujących, a mogloby to byc miejsce gdzie wszyscy po ludzku mogą pogawędzić bez względu na pochodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, to teraz wszystkim wolno, a mnie nie?

Mojego i innych zachowania też sie to tyczy. Po prostu albo sie uspokoimy i wezmiemy do roboty, albo [gluteus maximus] z calego pomyslu.

 

 

EDIT:

Temat już był poruszany. Nie pamiętam jak ostatecznie zakończyło się to, lecz taka funkcjonalność raczej (w 70%) nie jest planowana.

Hmm... Wg. mnie forum jest niemal konieczne przy takiej stronie. Przecież ma ona służyć głównie rozwijaniu naszych umiejętności, a bez forum raczej nie jest to możliwe :P

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allen - bardzo fajnie wszystko rozplanowane :wink2:

Dzięki i dzięki wszystkim za miłe słowa

Do ideału jeszcze daleko, lecz w końcu nauka HCI (Human-Computer Interaction) zaczyna owocować :)

 

Btw, czy na witrynie UToP bedzie jakies forum?

Temat już był poruszany. Nie pamiętam jak ostatecznie zakończyło się to, lecz taka funkcjonalność raczej (w 70%) nie jest planowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinie jest dokładnia taka sama jak kreta. Byloby to miejsce gdzie cale UToP mogloby sie spotkac, bez wzgledu na serwisy, z ktorych pochodza (jak juz wczesniej wspomnialem) + miejsce do zdobywania wiedzy, bo chyba o to chodzi, zeby wspierajac sie rosnac w sile ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unated Team of Poland jest to drużyna, która powstała po zjednoczeniu większości polskich zespołów na HwBot.org. Na początku sierpnia 2007 roku, na forum portalu PurePC.pl, została podjęta dyskusja na temat połączenia sił polskich drużyn. Mimo wielu sceptycznych opinii, udało się doprowadzić do połączenia i 17 sierpnia 2007 fuzja polskich drużyn stała się faktem. W pierwszych miesiącach działalności udało się Nam objąć prowadzenie w rankingu drużyn HwBot, niestety nie udało się tej pozycji utrzymać, lecz w dalszym ciągu jesteśmy bardzo silnym zespołem.UTPoland.pl jest Naszą wizytówką na międzynarodowej scenie OC, jest stroną domową drużyny, która powstałą z połączenia drużyn portali: PurePC, PCLab, eGielda, PCArena, Dzikie, Overclock, ShackIT, HardPC. Każdy może przystąpić do United Team of Poland bez pytania się o zgodę - każdy punkt się liczy. Wszyscy członkowie UToP mogą współtworzyć zawartość witryny UTPoland.pl.

Do ewentualnych poprawek.

 

Allen --> good work

 

Co do forum - na początek wydaje mi się niezbędne forum do spraw dotyczących drużyny - teraz dyskusja toczy się tylko tutaj, a każdy powinien miec do niej dostęp. z kolei ten sam temat na forum każdego subteamu - zbyt męczące.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna strona Allen.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Edit/ Przeczytałem jeszcze raz i zauważyłem literówkę..

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, ze dzikie uczestniczyło w fuzji.

Co nie zmienia faktu, ze dla teamu lepsza by byla fuzja z dzikie.net, niz dzikie.pl... no, moze jednak niektorzy woleli by to drugie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniej odpowiedzi pojawiło się kilka ciekawych komentarzy, więc może ustosunkuję się do nich ;)

  • Przede wszystkim nie jestem grafikiem, i to co zrobiłem można potraktować jako pierwszy, no może drugi, draft witryny UTPoland. Raczej od strony ergonomicznej, architektury informacji, częściowo graficznej. Grafikę do headera ktoś musi zrobić, ja się za to nie biorę, ponieważ jw. Z resztą widać :P
  • Jeżeli chodzi o Forum. OK, podoba mi się pomysł Kszonka :)
  • Podział na wersję polsko- oraz anglo-języczną jest niemal niezbędny i na pewno powinien pojawić się. Linki umieściłbym:

    • w nagłówku witryny, prawy skrajny bok, za linkiem "Mapa strony".
    • przy każdej publikacji (news, poradnik, strona statyczna) w jednym charakterystycznym miejscu. Znów, proponuję prawy górny róg publikacji (pewnie tam znajdzie się także opcja Drukuj, PDF, Email do znajomego(?),Ocenianie(?)). Pod publikacją może być niewidoczny/trudno dostępny.
  • Do "O nas"(w tym Mission Statement witryny), dopisałbył jeszcze:
    • cel, który stawia sobie UTPoland, np. promowanie overclockingu w Polsce oraz Polski w overclockingu na arenie miiędzynarodowej.
    • OCForum.pl jako członka, który, bądź co bądź, wniósł trochę do zespołu, m. in. marcin255 ma kilka ładnych rezultatów (Congrats!);
  • Ostatni punkt. Podałem zarys i to jak ja widziałbym tą witrynę. Wiele osób uważa podobnie. Jest kilka niuansów, które trzeba poprawić - dzięki wszystkim za podpowiedzi.

     

    Sądzę więc, że ktoś powinien wystartować z przekodowaniem tego w XHTML/CSS (mogę podrzucić plik .psd), następnie pójdzie dopasowanie do silnika Drupal. Ja się tego nie podejmę, gdyż nie mam dostatecznie dużo czasu na dodanie kolejnego projektu do swojego grafika zajęć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z marco chcialbym wpierw postawic w 100% strone, a potem bawic sie grafika, ktora mozna w kazdej chwili zmienic. Najgorsze jest to, iz w chwili obecnej nie ma mozliwosci zaimpletowania api, ktore udostepnia HWbot, przynajmniej do drupala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...