Skocz do zawartości
bryken

Dostalem Dwie Kolumny Co Sa Warte

Rekomendowane odpowiedzi

No to zaczynamy ciocia chciala wyrzucic na smietnik kolumny zgc-40-8-580 http://www.audiostereo.pl/Tonsil_ZgC408580...-97-1219-1.html bo lezaly u niej w piwnicy i zajmowaly miejsce wiec stwierdzilem ze sie nimi zaopiekuje kolumny sa w bardzo dobrym stanie oryginalne bebechy tylko jeden glosnik wymieniany (ten niskotonowy).

 

Teraz pytan od nooba (wczesniej nie zwracalem wogole uwagi na glosniki muzyczna itp itd):

 

- czy jest sens sie nimi bawic bowiem sa praktycznie stare tak samo jak ja B)

- czym je pomalowac zmienic kolor obudowy

- do kompa chce je podlaczyc wiec potrzebuje: wzmacniacz (byc moze ojciec da mi jakis stary z roboty wiec aktualnie uznajemy ze jest niepotrzebny), karte muzyczna pytanie ktora, kable wzmacniacz komp i chyba glosniki wzmacniacz bo te sa powiedzmy "brzydkie"

- jak je umiejscowic mam maly prostakatny pokoj moga byc pod sufitem?

 

teraz cos o mnie: zadnym melomanem nie jestem, muzyka rozna, glownie zalezy mi na ogladaniu filmow chcialbym to zrobic malym kosztem ALE uwazam ze warto troche zainwestowac w muzyczna i te glosniki bo to sprzet ktory w moim przypadku dlugo nie bedzie zmieniany (ale bez przesady nad muzyczna myslalem nad audigy 1 i tyle zapodajcie linki do allegro sklepow itp itd)

 

z gory wszystkim dzieki za pomoc.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No HiFi z tego nie bedzie ale zagra duużo lepiej niż każdy zestaw 5.1 do kompa:)

Jeśli chodzi o wzmacniacz to poszukaj coś starszego, dobrej marki, nie naprawianego.

Za kilkadziesiąt złotych można dostać np. Yamahę r300- uważam, że akurat do takiego sprzętu B-)

Jeśli chodzi o przewody to fi 1,5mm-2,5mm normalne bez wymysłów zagrają dobrze. Kosztują grosze - 2-3 pln za metr (miedź ofc).

Kup porządny przewód do połączenia kompa z wzmacniaczem- sygnał o niskiej mocy jest wrażliwy na zakłócenia o jakie w okolicy komputera nie trudno (gniazdka elektryczne, monitor, itp.) Powinien mieć pozłacane końcówki, metalowe wtyczki i grubą izolację.

A co do dźwiękówki to:

Zastanów się nad sblive24bit, ponieważ ma te same przetworniki dac co audigy, jest nieco tańsza a i tak w dobie visty nie wykorzystasz sprzętowych funkcji audigy.

A jeszcze poważniej to przemyśl dźwiękówkę zewętrzną - może być też sblive24bit - dużo mniej szumów i zakłóceń z komputera, a dodatkowo podepniesz laptopa jakby co:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj z ustawieniem tak by Ci było dobrze słuchać i raczej olej podwieszanie,jakieś podstawki wyklaruj. Zanim zdecydujesz się zakupić karte muzyczną musisz sam najpierw zobaczyć czy warto.

Edytowane przez -talib-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- a dobra czym to pomalowac

 

- kabel karta wzmacniacz jakis lepszy to ktory na allegro jakis za 60zl byl ale nie pamietam ktory i czy to wogole to byl ten kabel

- sblive

http://allegro.pl/item229757247__sound_bla...gwar_sklep.html taki dobry myslalem nad audigy ale czy warto dokladac http://allegro.pl/item229417936_sound_blas...94_okazja_.html tutaj chyba od kolesia najtaniej czytalem ze audigy SE to scierwo wiec chyba raczej sblive 24bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim pomalujesz rozkręć wszystko odsyf i co ważne przed malowaniem odtłuszcz obudowe.

Myśle ,że czarny kolor będzie dobrze pasował.

Edytowane przez -talib-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pofornirować - nałożyć cienką warstwę drewna, potem zwyczajowo robimy to co z normalną deską. (bejcowanie, lakierowanie itp.)

IMO daj sobie spokój z fornirowaniem. Fachowe wykonanie tego będzie dużo droższe od wartości kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...