Skocz do zawartości
belmonto

Laptop | 4500-4700zł | Studia | Gry | Filmy | 15.4"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuje kupić notebook do prostych czynności biurowych i oglądania filmów. Gry będą odpalane okazyjnie.

 

procesor: CORE 2 DUO (min. 2GHz)

RAM: min. 2MB DDR2

k.graficzna: niezintegrowana, koniecznie nVidia [(min. 256MB) jak to jest z chłodzeniem?]

matryca: 15.4"

dysk: 120GB

 

1. Czy wiecie coś na temat tych składanek Intela (VBI- Verified by Intel) VBI

 

2. FL90 vs. F3sv

 

FL90:

Brzydki jak kupa.

Klekocze klapka? (brak zaczepów)

kiepska integracja podzespołów

 

F3sv:

Jakiś sprytny gość włożył do grafiki DDRII przez co zegary są okrojone, straasznie traci na wydajności.

 

 

Może znacie jakieś inne interesujące modele?

 

Dziękuję za wszelkie porady.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez belmonto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o VBI było już dość sporo, polecam temat kadłubki argumenty przeciw.

jeśli chodzi już o VBI to chyba compal ma najlepsza propozycję - model

FL90 np. http://www.allegro.pl/item229978263_vbi_co...gb_fvt_rat.html

lub IFL90 (dystrybowany przez firmę california access, jeszcze dość słabo dostępny w polsce)

http://www.ca.pl/KatItemSpec.asp?KatItemCId=1073

 

IFL90 ma lepszą grafikę i można też zamowić z lepszą matrycą. model FL90 ma tylko standardową 1280x800 glare

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o VBI było już dość sporo, polecam temat kadłubki argumenty przeciw.

Uhhh przeczytały dosłownie cały i mam jeszcze większy mętlik w głowie.

 

Są jakieś inne sensowne modele oprócz FL90 i F3SV? Liczmy już do 5000zł coś wyskrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuje kupić notebook do prostych czynności biurowych i oglądania filmów. Gry będą odpalane okazyjnie.

 

procesor: CORE 2 DUO (min. 2GHz)

RAM: min. 2MB DDR2

k.graficzna: niezintegrowana, koniecznie nVidia [(min. 256MB) jak to jest z chłodzeniem?]

matryca: 15.4"

dysk: 120GB

 

1. Czy wiecie coś na temat tych składanek Intela (VBI- Verified by Intel) VBI

 

2. FL90 vs. F3sv

 

FL90:

Brzydki jak kupa.

Klekocze klapka? (brak zaczepów)

kiepska integracja podzespołów

 

F3sv:

Jakiś sprytny gość włożył do grafiki DDRII przez co zegary są okrojone, straasznie traci na wydajności.

Może znacie jakieś inne interesujące modele?

 

Dziękuję za wszelkie porady.

 

Pozdrawiam

Jeśli gry będziesz odpalał okazyjnie to chyba DDR II w grafie Ci styknie ?? dołóż jakieś 1300zł jesli chcesz mieć tam GT i po sprawie ... będziesz miał lapka za ponad 6,5 k do biura internetu oraz okazyjnie do gier :lol:

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gry będziesz odpalał okazyjnie to chyba DDR II w grafie Ci styknie ?? dołóż jakieś 1300zł jesli chcesz mieć tam GT i po sprawie ... będziesz miał lapka za ponad 6,5 k do biura internetu oraz okazyjnie do gier :lol:

Wszystko fajnie tylko jak już gram to w konkrety. Oblivion, F.E.A.R, cod2 na dx9. gothic, TDU. Wyznaczyłem cenę max 5k. Więcej nie wyskrobie ani złotówki. Czemu jest taka przepaść cenowa GS/GT ?

 

A co myślicie o tym? :

 

http://www.allegro.pl/item228970914_hp_pav..._dvdsm_nvd.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko jak już gram to w konkrety. Oblivion, F.E.A.R, cod2 na dx9. gothic, TDU. Wyznaczyłem cenę max 5k. Więcej nie wyskrobie ani złotówki. Czemu jest taka przepaść cenowa GS/GT ?

A co myślicie o tym? :

Przepaść jest po to żeby więcej pieniędzy klienci wydali :). Ten model HP jak na gry ma za mało samodzielną kartę graficzną.

Toshiba Stelite z HD2600

Asus F3JP z X1700

 

Modele do których trza ramu dokupić:

Amilo Pi z GF7600

Tecra z X1600

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest dla ciebie laptop idealny. Tyle, że jest to 17 cali, ale moim zdaniem, za tą cenę, bezapelacyjnie nr 1. Aż sam się nad nim zastanawiam.

No nie wiem jak Ci dziękować!

 

Już prawie się zdecydowałem. Wybrałem dwóch kandydatów! :

 

KANDYDAT NR 1

 

KANDYDAT NR 2

 

Podkreślam, że zależy mi na wydajności w grach. (W d$%# mam dx.10, aż tak wymagający nie jestem). No i oczywiście odwieczne pytanie kadłubek czy Toshibka? Mam nadzieję że przy wyborze porównacie parametry obu lapków

 

Czekam na wasze głosy!

 

Jeszcze raz dziękuję dem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna przewaga tego kadłubka to mocniejszy procesor. Może jeszcze DX10, z tym, że na 8600 w DX10 grać za bardzo się nie da. Dla mnie wybór jest oczywisty. Toshiba. Ja na 75% ją biorę (musze pozbyć się tylko kilku gratów).

 

Ewentualnie jeszcze znalazłem taką Toshibę. Jest słabsza od powyższej, ale może cię zainteresować. Choć osobiście gdybym miał wybierać między nimi, to kupiłbym P105-S9337

Pozdr.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...