Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem probuje podlaczyc do tego laptopa karte tv sat skystar usb box i niestety mi nie dziala to zbyt dobrze po dziesieciu minutach wyskakuje mi niebieski ekran z bledami

driver_irql_not_less_or_equal

bugycode_usb_driver

0x000000d1(0x00000018,0x00000002,0x00000000,0xf6a6bd11)

usbport.sys

wie ktos moze dlaczego tak sie dzieje lub moze ma ktos sterowniki do portu usb 2.0 lub całej płyty(win xp prof. sp 2) poniewaz w menedzer urzadzen pod usb mam sterownik "standardowy kontroler hosta "

pozdro czekam na odpowiedzi

Kontroler USB jest zintegrowany w chipsecie. Z tego co pamiętam, to ze sterownikami do karty graficznej instalowały się także te do chipsetu. Stery ściągałeś ze strony HP czy jakieś inne? Bios aktualizowałeś?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem ktory zauwazylem przed chwila na wylaczonym kablu od zasilania nie dziala mi wentylator w lapku i komp grzeje sie nawet do 70stopni mi sie nagrzal

zapomnialem dodac po podlaczeniu kabla wiatraczek zaytrbil do jakiej temp nagrzewa sie wam lapek ?? bo nie wiem czy 63stopnie to duzo ttyle wlasnie mam teraz trzymajac lapka na kolanach na miekkim podlozu.

Nie bawiłeś się czasem NHC? Sprawdź w AMD Power monitor jaką częstotliwość proca masz po przejściu na baterię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem ktory zauwazylem przed chwila na wylaczonym kablu od zasilania nie dziala mi wentylator w lapku i komp grzeje sie nawet do 70stopni mi sie nagrzal

zapomnialem dodac po podlaczeniu kabla wiatraczek zaytrbil do jakiej temp nagrzewa sie wam lapek ?? bo nie wiem czy 63stopnie to duzo ttyle wlasnie mam teraz trzymajac lapka na kolanach na miekkim podlozu.

Z moich obserwacji wynika że nie więcej niż 55* i to na miękkim podłożu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler USB jest zintegrowany w chipsecie. Z tego co pamiętam, to ze sterownikami do karty graficznej instalowały się także te do chipsetu. Stery ściągałeś ze strony HP czy jakieś inne? Bios aktualizowałeś?

 

Pozdrawiam.

-sterowniki mam ze strony hp.com

-przy starcie wyswietla mi sie hp ethernet boot agent v 10.0.9

everest wyswietla mi takie informacje:

 

ID płyty głównej <DMI>

Nazwa płyty głównej Hewlett-Packard 30C2

mikro układ płyty głonej <nic nie pokazuje>

 

mi to niestety nic nie mowi czy to jest dobrze czy nie.

p.s

dodam ze ta karta działa jakies 10 minut a puzniej znika obraz w panelu informuie ze niby sygnal 30% jest tylko jakosc 0% a odbiera mi caly czas bez problemu tylko z 11278 tego tr. oraz podlaczylem motorole przez usb i raczej chula dobrze.

dzieki za pierwsza odpowiedz i licze na wiecej trafnych uwag.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Posiadam GC049CE od dwóch tygodni. Zasilacz odpukać na szczęście jak na razie trzyma. Zawiechy monitora się zdarzały ale wystarczało wcisnąć ten dzyndzelek który informuje kompa że klapa jest zamknięta i puścić i było ok. Jakaś tam zawiecha nie do odwieszenia też się zdarzyła ale to była wina błędów w windzie - zamkniecie klapy resetowało mi ustawienia Zarządzania Energią. Po reinstalce windy już tego nie zaobserwowałem.

Niestety ma inne problemy - nie wiem czemu czasem bateria zjeżdża do 95% pomimo że cały czas laptop chodzi na AC i nawet nie kwapi się jej doładować. Dopiero jak odłączę AC i bateria spadnie do około 93% to wtedy po podłączeniu ponownie AC zaczyna się ładowanie. Poza tym mam inny problem... Po zamknięciu klapy i ponownym jej otworzeniu ikony na pulpicie są na innym miejscu tzn przemieszczone zostają tylko ikony z drugiego wiersza od dołu który jest pusty a ikony zostają wrzucone w inne miejsca :| Zainstalowałem stery AMD i najnowszy bios. Stery do grafiki mam Omegi ale to nie ich wina ponieważ ten sam problem był na sterach ze strony HP. Do tego w CPU-Z pokazuje ze proc chodzi na 100% mocy cały czas czy to na AC czy tez na baterii :|

Edytowane przez gargul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Posiadam GC049CE od dwóch tygodni. Zasilacz odpukać na szczęście jak na razie trzyma. Zawiechy monitora się zdarzały ale wystarczało wcisnąć ten dzyndzelek który informuje kopa że klapa jest zamknięta i puścić i było ok. Jakaś tam zawiecha nie do odwieszenia też się zdarzyła ale to była wina błędów w windzie - zamkniecie klapy resetowało mi ustawienia Zarządzania Energią. Po reinstalce windy już tego nie zaobserwowałem.

Niestety ma inne problemy - nie wiem czemu czasem bateria zjeżdża do 95% pomimo że cały czas laptop chodzi na AC i nawet nie kwapi się jej doładować. Dopiero jak odłączę AC i bateria spadnie do około 93% to wtedy po podłączeniu ponownie AC zaczyna się ładowanie. Poza tym mam inny problem... Po zamknięciu klapy i ponownym jej otworzeniu ikony na pulpicie są na innym miejscu tzn przemieszczone zostają tylko ikony z drugiego wiersza od dołu który jest pusty a ikony zostają wrzucone w inne miejsca :| Zainstalowałem stery AMD i najnowszy bios. Stery do grafiki mam Omegi ale to nie ich wina ponieważ ten sam problem był na sterach ze strony HP. Do tego w CPU-Z pokazuje ze proc chodzi na 100% mocy cały czas czy to na AC czy tez na baterii :|

1. Bateria przestaje być ładowana gdy osiągnie 100% naładowania. Z czasem nie używana bateria ulega samoistnemu rozładowywaniu sie. żeby zminimalizować efekt zużywania się baterii jest ona ładowana dopiero po osiągnięciu, chyba 90% u HP.

Tak ma być i lepiej nie ładuj baterii naładowanej do, na przykład, 95%, bo skracasz jej żywot. Masz tu linka. Przeczytaj koniecznie.

 

2. Drugi problem to wina samego windowsa. Zazwyczaj pomaga instalacja z innej płytki.

 

3. Po zainstalowaniu sterów od AMD Musisz ustawić profil zasilania na "Przenośny/Laptop" i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki AK-105 :) Mam jeszcze pytanie odnośnie Radka X1250 - kiedy laptop chodził na jednej kości RAM 1GB Radek zabierał 128MB. Dokupiłem 1GB RAM'u Knngston'a nie tylko w celu dwukanałowego przesyłu ale także w nadziei że Radek przyswoi sobie 256MB - jednakże tak sie nie stało gdyż dalej pobiera tylko 128MB. Dziwi mnie to gdyż w informacji sprzedającego jest napisane że Radek może brać nawet do 512MB. Na chłopski rozum więc jeżeli można ilość RAM zwiększyć max do 4GB to 1/8 (128/1024=1/8) wychodzi 512MB więc przy 2GB powinno być 256MB. Czy można to gdzieś ustawić i czy w ogóle ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gargul przydzial ustawia sie z poziomu biosu a czy to ma sens hmm trzeba byloby zrobic testy i przyrownac ale imo roznice nie beda duze

AK-105 hmm wlasnie jak to ustawic w win zeby mi nie ladowal do 100% a tylko do 85% ? tak jak powiedziales to sprzet sam po pewnym czasie sam sie rozladowuje do ~90% i ponownie laduje ale niestety do 100% .. no chyba ,ze rzeczywiscie laduje tylko do 90% a win pokazuje to jakos 100%

Edytowane przez q666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podac jeszcze raz link bo mi ten nie dziala gdzies kiedys czytalem ze ladujac baterie do np 80% bateria sie mniej zuzywa co artykul to inaczje pisza tak wiec juz sam nie wiem.

Sprawdzałem przed chwilą i link działa. ładować sobie możesz do ilu chcesz. Najważniejsze dla żywotności baterii jest to, w jaki sposób jest ona przechowywana. Idealne warunki to 40% naładowania i temperatura 0*C.

 

gargul przydzial ustawia sie z poziomu biosu a czy to ma sens hmm trzeba byloby zrobic testy i przyrownac ale imo roznice nie beda duze

Ja w biosie nie widziałem takiej opcji. Możliwe że gdy zajdzie taka potrzeba to karta zarezerwuje sobie większą ilość pamięci.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wrócić do tematu rozbudowy pamięci. Jeżeli mam 2x512 to czy wymiana jednej 512stki an 1gb tworząc 512 i 1gb w komputerze jest dobrym pomysłem? Można to zrobić samodzielnie w domu, bez ingerencji w gwarancje?

 

ps. odesłali wam cośz tej promocji na 2 lata gwarancji? wysłałem mailem skan i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scratchproof gwarancji nie stracisz bo niby czemu mialbys ja stracic :) plomb nie ma wiec mozna rozkrecac byle bys nic nie uszkodzil bo bedzie to kwalifikowane jako uszkodzenie mechaniczne i niepodlegajace gwarancji hmm a czy sie oplaca rozne sa na ten temat opinie tzn wiadomo 1gb + 1gb (identyczne karty) to sytuacja idealna a 1gb + 512mb gdzie karty sa od siebie rozne to wiadomo ,ze nie wykorzystasz wpelni tych kart ale wiadomo zawsze to dodatkowe mb ktore wplyna na korzysc a i co do gwarancji to sam czekam na listonosza ... juz 2tyg czekam ;/

scratchproof jezeli czekasz dluzej niz 2tyg. to warto zadzwonic do HP oni powiedza ci czy gwarancja zostala przedluzona i czemu ten swistek jeszcze nie dotarl ja jutro do nich chyba zadzwonie bo w sklepie powiedziano mi ,ze do 2tyg. i swistek powinnien juz byc ...

AK-105 i jak z tym ladowaniem ? gdzie albo przy pomocy jakiego programu ustawiasz poziom do ktorego ma sie ladowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

pytanie jak na zdjęciu

 

czy te długie wejście jest do tego urządzenia? -> http://www.znak.pl/show_photo.php?photo_id=43087

Pod tą klapką znajduje się pamięć.

 

To dłuższe łącze służy do podłączenia do stacji dokującej.

 

To krótsze, służy natomiast do podłączenia dodatkowej baterii podróżnej.

 

 

scratchproof gwarancji nie stracisz bo niby czemu mialbys ja stracic icon_smile3.gif plomb nie ma wiec mozna rozkrecac byle bys nic nie uszkodzil bo bedzie to kwalifikowane jako uszkodzenie mechaniczne i niepodlegajace gwarancji hmm a czy sie oplaca rozne sa na ten temat opinie tzn wiadomo 1gb + 1gb (identyczne karty) to sytuacja idealna a 1gb + 512mb gdzie karty sa od siebie rozne to wiadomo ,ze nie wykorzystasz wpelni tych kart ale wiadomo zawsze to dodatkowe mb ktore wplyna na korzysc a i co do gwarancji to sam czekam na listonosza ... juz 2tyg czekam ;/

 

Jeżeli ktoś ma Vistę to na pewno bardziej się przyda 512 + 1024 zamiast 2x515. Przy XP to zazwyczaj nie ma sensu (są wyjątki zależne od zastosowań laptopa).

 

Nie da się ustawić do jakiego poziomu ma być ładowana bateria. Ja jak wiem że przez następny tydzień nie będę potrzebował baterii to ją wyładowuję do 40% i chowam w biurku. To jest dobre rozwiązanie jak się z niej rzadko korzysta. Jeżeli ktoś pracuje dużo w terenie to może sobie ładować i przechowywać baterię jak chce. Trzeba się wtedy pogodzić że po ok 500 (zleży) ładowaniach baterię będzie trzeba zregenerować lub wymienić. Takie zycie :wink:

 

EDIT: Zapomniałem dodać że wyjmowanie baterii podczas pracy na zasilaczu jest dobrą praktyką. Jednym z czynników źle wpływających na żywotność baterii jest temperatura. Podczas dłuższej pracy bateria może się nagrzewać od innych komponentów co źle na nią wpływa.

Tu macie linka do świetnej strony z wykresami i dalszymi informacjami.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na wstępie zaznaczę ze w dziedzinie kompów posiadam tylko niezbędna wiedzę wiec z góry proszę o wyrozumiałość :wink: . Ale do rzeczy:

 

Chciałem sobie dokupić ram i myślałem tu o 2 gb ddr2 667mhz firmy Apacer (za 130pln) Jednak dziś doszły mnie słuchy ze jeśli już mam kość 1 gb to ta może nie działać albo będą sie działy jakieś cyrki z moim lapkiem. A może warto zamiast 2 gb kopić 1 gb żeby ram pracował w dualu?? Miał ktoś jakieś doświadczenia z pamięciami tej firmy??

 

Jest jeszcze jeden problem. Wypalanie płyty dvd trwa coś strasznie długo. Póki co robiłem to kilka razy i za każdym razem trwało to ponad 20 min a prędkość ostawiałem na 4 i na 8x Chyba coś za długo trwa to wypalanie. :? Korzystam z nero 8 pod Win xp prof sp2

 

Z góry wielkie THX

Pozdro

Bless

 

ps1 jeśli gdzieś ktoś poruszał te problemy to przepraszam ale dłuuugie to forum i nie przejrzałem całego :-|

ps2 Dodam jeszcze ze lapka mam od prawie 2 miechów i zasilacz działa, nic nie piszczy tylko śmigło przyjemnie szumi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

EDIT: Zapomniałem dodać że wyjmowanie baterii podczas pracy na zasilaczu jest dobrą praktyką. Jednym z czynników źle wpływających na żywotność baterii jest temperatura. Podczas dłuższej pracy bateria może się nagrzewać od innych komponentów co źle na nią wpływa.

Tu macie linka do świetnej strony z wykresami i dalszymi informacjami.

 

Pozdrawiam

zapomniałeś dodać że napisałeś głupotę. nie po to jest bateria żeby leżała w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałeś dodać że napisałeś głupotę. nie po to jest bateria żeby leżała w szafie.

NIE PO TO JEST PREZERWATYWA, ŻEBY MIEĆ JĄ CAŁY CZAS NA SOBIE - więc nie obrażaj AK-105, ltóry odwalił kawał dobrej roboty i stara się pomóc jak tylko może - bardzo rzeczowo zresztą

 

@g666

CZEMU WCISKASZ LUDZIOM TAKIE BZDURY - NIBY MASZ TAKI INTELIGENTNY PODPIS a sam się widzę wywodzisz z tego miejsca!

w instrukcji,którą zamieścił @Burns jest wyraźnie napisane, że w systemie XP karta graficzna może uźywać do 128MB a większą tylko pod Vistą i decyduje sobie ona o tym sama w zależności od zainstalowanego ramu.NIE MA NIC W BIOSIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

plomby są u dentysty - słyszałeś o czymś takim jak ślady na śrubkach? 1typ na główkach od śrubokręta. 2typ - stosowany wlaśnie przez HP malowanie gwintu na niebiesko. i uwierzcie mi serwisant doskonale wie jak to rozpoznać!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

weź proszę sobie swój podpis(który myślę nie wiesz co znaczy) do serca - bo coś, gdzieś ci dzwoni w kościele, tylko nie wiesz, którym i zgrywasz mądrego

bo to jest szczyt bezczelności podpisywać się czymś takim "nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem"

 

@koli28... nie znam tych pamiątek - a czemu nie kupisz sobie tych, które sprawdziło tu sporo osób - czyli Kingston? są po około 65$

20min to normalny czas przy prędkości 4x - więc sprawdz dokładnie z jaką nagrywasz -przy 8x to chyba jakieś 13trwa, więc bez obaw

Edytowane przez Jeanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałeś dodać że napisałeś głupotę. nie po to jest bateria żeby leżała w szafie.

Słucham? Sam piszesz głupoty. Jeżeli już uważasz że nie mam racji to podaj przynajmniej konkretny przykład. Tekst w stylu "nie po to jest bateria żeby leżała w szafie" nie jest jest dla mnie żadnym argumentem i kwalifikuje się do określenia mianem głupty.

Czy jeżeli mam dodatkową baterię to musi ona być cały czas w laptopie? Jeżeli ktoś nie korzysta z baterii przez dłuższy czas to co stoi na przeszkodzie żeby sobie leżała w szafie?

 

Przeczytaj stronę z linka który podałem powyżej a potem się wypowiadaj.

 

PS: Chyba ci się shift zepsuł.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znów wszystko "czarne" przed chwilą zrobiłem tak jak pisze w poście który dołączam. Ciekawe jak to nie da rady, to niestety będe musiał im wysłać lapka po raz kolejny ale tym razem z dyskiem twardym. Pozdrawian

 

 

ROZWIĄZANIE PROBLEMU "Czarnego ekranu"

 

Też maiłem ten problem u siebie i po jakimś miesiącu znalazłem rozwiązanie.

Problem tkwi w sterowniku karty graficznej który z niewiadomych powodów resetuje procesor graficzny, ale wychodzi to ostatecznie tak, że komputer zwisa i pomaga tylko twardy reset.

 

Otóż w opcjach CCC (ATI Catalyst Control Center) jest taka opcja jak VPU Recover.

Powinna ona pomagać, ale jak widać tak się nie dzieje.

 

WYŁĄCZAMY funkcję VPU Recover i problem "czarnego ekranu" znika.

 

post-154077-1196793360_thumb.jpg

 

Nie wiem czy problem występuje po zainstalowaniu innej wersji sterownika - nie próbowałem, ale ten patent działa na 100%.

Wcześniej problem pojawiał się u mnie kilka razy w tygodniu, po wyłączeniu VPU Recower nie pojawił się już nigdy od ponad 2 miesięcy.

 

Jeśli komuś pomogło to rozwiązanie to proszę o potwierdzenie, że tak się stało.

 

Acha - jeszcze jedno - po wyłączenu VPU Recover podczas uruchamiania windowsa (w końcowej fazie) ekran gaśnie na ok 1 sek. i zapala się z powrotem, przy czym położenie wskaźnika myszy wraca do pozycji środkowej ekranu bez względu na to, gdzie było wcześniej - tak samo dzieje się po zamknięciu klapy LCD i jej ponownym otwarciu (jeśli mamy ustawione "nic nie rób" podczas zamykania klapy LCD)

Z włączoną funkcją VPU recover tak się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ci laptop jak baterię trzymasz schowaną gdzieć? głupota. bateria jest po to żeby z niej korzystać a nie leżała w szafie.

bateria włożona do laptopa i tak nie jest przez niego ciągle używana, nie płynie przez nią prąd, powoli sie rozładowuje. jeżeli twoja trzymana w lapie rozładowuje sie do ~90% i sama sie podładowuje i uważasz że to źle to zastanów się nad PC, widać że mało używasz lapa jako przenośnego, zainwestuj w stacjonarkę, nie daj się modzie :-D

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem swojego z czymś takim:

http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Com...pelny,id,39477/

niesamowity bajer-Hp chce za to 180 a w komputroniku 54-zastosowana technologia i jakość wykonania tego gadget'u jest niesamowita

podobalo mi się również to, ale Św. zgubił worek z kasą:

http://www.znak.pl/index.php?cid=1362&...d=torLogKinetic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie RAM ja tylko powiem że według Service Manuala HP lapek przyjmuje 1x512MB, 1x1GB, 1x2GB, 2x512MB, 2x1GB, 2x2GB... nie pamiętam czy 256 też przyjmuje ale to chyba przy obecnych standardach nie wchodzi w grę... nie sprawdzałem mieszania pojemności kości więc możliwe że przyjmie 1+2 gb... tylko kto sprawdzi? Aha... jest jeszcze wymóg że w slocie pod klawiaturą musi być włożona jakaś kość... pod klapką niekoniecznie.

 

Jeanx... mi noszenie lapka w torbie kompletnie nie pasi... mikołaj za to mógłby mi przynieść Lowepro CompuRover+ AW :-)... a z myszek to wolałbym logitecha na BT... Jak się sprawuje ta mycha na PCIMCIA? JA bym kupił żeby miała scrolla albo przynajmniej 3 przyciski...

 

Właśnie... zna ktoś jakiś program do kontroli ładowania baterii? Coś na wzór takiego jak w IBM? tylko nie NHC bo to shit jest za przeproszeniem...

Edytowane przez qb4hkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ochote kupić Asusa F3UAP008 czytając fora ludzie narzekali że ciężko zdobyć stery pod XP, OK więc poszukałem innego godnego laptopka czyli HP6715b od razu mi się spodobał no i firma doświadczona a tu na forum odkrywam że sobie HP w kulki leci tymi zasilaczami. Pewnie znowu wróce do koncepcji Asusa... :mur: dlaczego nie można kupić czegoś z czym nie będzie kłopotów?

 

A może dokupić zasilacz z innego laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacze to była jakaś wadliwa seria i jak widzisz nie wszyscy mają z nim problemy - a raczej już ich nie ma

moim skromnym zdaniem Asus jakością obudowy i wykonania nie dorasta 6715b do pięt.

więc przemyśl jeszcze raz swoją decyzję

"A może dokupić zasilacz z innego laptopa?" - po co? co się łamiesz - padnie - wymienią na nowy - to takie bezsensowne dmuchanie na zimne!

Edytowane przez Jeanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROZWIĄZANIE PROBLEMU "Czarnego ekranu"

 

Też maiłem ten problem u siebie i po jakimś miesiącu znalazłem rozwiązanie.

Problem tkwi w sterowniku karty graficznej który z niewiadomych powodów resetuje procesor graficzny, ale wychodzi to ostatecznie tak, że komputer zwisa i pomaga tylko twardy reset.

 

Otóż w opcjach CCC (ATI Catalyst Control Center) jest taka opcja jak VPU Recover.

Powinna ona pomagać, ale jak widać tak się nie dzieje.

 

WYŁĄCZAMY funkcję VPU Recover i problem "czarnego ekranu" znika.

 

post-154077-1196793360_thumb.jpg

 

Nie wiem czy problem występuje po zainstalowaniu innej wersji sterownika - nie próbowałem, ale ten patent działa na 100%.

Wcześniej problem pojawiał się u mnie kilka razy w tygodniu, po wyłączeniu VPU Recower nie pojawił się już nigdy od ponad 2 miesięcy.

 

Jeśli komuś pomogło to rozwiązanie to proszę o potwierdzenie, że tak się stało.

 

Acha - jeszcze jedno - po wyłączenu VPU Recover podczas uruchamiania windowsa (w końcowej fazie) ekran gaśnie na ok 1 sek. i zapala się z powrotem, przy czym położenie wskaźnika myszy wraca do pozycji środkowej ekranu bez względu na to, gdzie było wcześniej - tak samo dzieje się po zamknięciu klapy LCD i jej ponownym otwarciu (jeśli mamy ustawione "nic nie rób" podczas zamykania klapy LCD)

Z włączoną funkcją VPU recover tak się nie dzieje.

Hmm no ciekawe dlaczego wcześniej nie wpadłeś na to rozwiązanie :) mój laptop już w serwisie od paru dni. Jutro się zakończą testy więc pewnie mi go odeślą takiego jak ja im wysłałem. Jak go odbiorę to oczywiście sprawdzę to. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacze to była jakaś wadliwa seria i jak widzisz nie wszyscy mają z nim problemy - a raczej już ich nie ma

moim skromnym zdaniem Asus jakością obudowy i wykonania nie dorasta 6715b do pięt.

więc przemyśl jeszcze raz swoją decyzję

"A może dokupić zasilacz z innego laptopa?" - po co? co się łamiesz - padnie - wymienią na nowy - to takie bezsensowne dmuchanie na zimne!

Chyba już pisałem dawno o tym że tylko jedna seria się trafiła cała z wadliwą zasiłką reszta jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...