Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie jest problem, bo nie wczytuje mojego telewizora lg, mam wyjście z laptopa s-video, a wejście do kompa to żółta czincza. Wogóle mi nie wykrywa tego tv, i nie wiem czemu. Przy stacjonarnym nie ma problemu, śmiga jak trzeba, a mam radeona 9200, a tutaj lipa. Może jakiś pomysł??

Nie łapię za bardzo o co biega. W TV masz chinch? Daj fotki złączy kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie cały czas używam Linuksa nie tylko na laptopie. Do XP zmusza mnie uczelnia. Ogólnie ten sprzęt lepiej działa na Linuksie bo na XP to nawet nie wiem jak sprawdzić temperatury. MotherboardMonitor nie ma takiego profilu. Na Linuksie mam moduł k8temp i przez lm_sensors mam temperatury z 4 diod termicznych wbudowanych w rdzenie i z płyty, czyli z CPU i z wnętrza obudowy. RPM z wentylatorów nie mam ale nie wiem czy jest to dostępne. Natomiast amdcccle nie zapisuje mi ustawień a jak ustawię sobie niebieski na 0.80 zamiast 1.0 to szary jest bardziej jak szary a nie jak niebieskawy.

 

Z innych wkurzających rzeczy jakie zauważyłem to np. fakt, że przy zmianie położenia matrycy plastiki trochę skrzypią. Największą zagadką jest jednak skwierczenie na XP ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kernelorg jakie distro uzywasz ? ja instalowalem slacka i debiana na poczatku i niestety mialem same unknowny w lspci , za chiny nie moglem tego naprawic... teraz jak jest potrzeba to korzystam z vmware ale powoli robi to sie dosc uciazliwe wiec mam zamiar wrocic do linuxa,

jak bys mogl to powiec jakie dodatkowe pakiety posciagales zeby to ladnie dzialalo :)

Edytowane przez q666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyl mi trzeci martwy pixel, wiec zgodnie z warunkami gwaracji HP laptop nadaje sie do wymiany. Martwe pixele mi nie przeszkadzaja, sa z bokow ekranu. Pytanie czy w takim razie warto wymieniac? Bo wole miec martwy pixel niz martwa plyte glowna :-) Co byscie zrobili? Gwarancje mam tylko na rok (laptop firmowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyl mi trzeci martwy pixel, wiec zgodnie z warunkami gwaracji HP laptop nadaje sie do wymiany. Martwe pixele mi nie przeszkadzaja, sa z bokow ekranu. Pytanie czy w takim razie warto wymieniac? Bo wole miec martwy pixel niz martwa plyte glowna :-) Co byscie zrobili? Gwarancje mam tylko na rok (laptop firmowy)

Wymienić na nowy. Laptop z matrycą z BP jest dużo mniej warty nić bez.

Takie moje zdanie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić na nowy. Laptop z matrycą z BP jest dużo mniej warty nić bez.

Takie moje zdanie.

Nie zamierzam go sprzedawac, wiec utrata wartosci mnie nie interesuje. Bardziej zastanawia mnie czy matryca sie posypie sie do reszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, że nikt nie jest zadowolony z tego sprzętu. Każdemu coś skrzypi, ćwierka, pierdzi, wypadają piksele, pali się zasilacz lub komputer się zawiesza. W sumie nie wiem czy za niecałe 3000 zł to był dobry wybór tyle, że obecnie notebooka z matową matrycą i procesorem AMD raczej innego się nie kupi.

 

Co do pytania o dystrybucję, to używam na nim FC6. Oryginalny kernel nie wspiera k8temp. Pobrany yum'em z kolei nie zamyka do końca komputera tzn. nie wyłącza zasilania. Skompilowałem więc 2.6.24-rc5 i na tym teraz chodzi. Hibernacja chyba nie działa ale i tak jej nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, że nikt nie jest zadowolony z tego sprzętu. Każdemu coś skrzypi, ćwierka, pierdzi, wypadają piksele, pali się zasilacz lub komputer się zawiesza. W sumie nie wiem czy za niecałe 3000 zł to był dobry wybór tyle, że obecnie notebooka z matową matrycą i procesorem AMD raczej innego się nie kupi.

 

Co do pytania o dystrybucję, to używam na nim FC6. Oryginalny kernel nie wspiera k8temp. Pobrany yum'em z kolei nie zamyka do końca komputera tzn. nie wyłącza zasilania. Skompilowałem więc 2.6.24-rc5 i na tym teraz chodzi. Hibernacja chyba nie działa ale i tak jej nie używam.

ja jestem bardzo zadowolony!!! 2 właściciel również

 

co do matrycy - to też już wyjaśniałem - w tym modelu jest wymienialna, więc zapomnijcie o wymianie całego laptopa - nawet pokrywa zostanie ta sama bo wyświetlacz jest wyjmowany

 

Właśnie dzisiaj zapukał do mnie listonosz z certyfikatami - po prawie 2 miesiącach oczekiwania; bez 4 dni!!!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu!

co do marudzenia i braku szczęścia to analizując ten wątek przewija się tutaj z ~pięciu pechowców - to chyba nie powód do takich wniosków @kernelorg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zawieszania się systemu to przetestowałem go pod moim kontem. Test polegał na włączeniu muzyki, zamknięciu pokrywy (u mnie stan wstrzymania) po 10 minutach uruchomienie lapka i kopiowanie danych na dysk sieciowy. Przy kolejnych próbach wykluczałem (odinstalowywałem) jeden program, który uruchamia się wraz z systemem. Za każdym razem zarówno na baterii jak i pod stałym zasilaniem lapek sie przywieszał (czarny ekran matrycy i brak reakcji), pozostaje tyko manualne wyłączenie i włączenie ponowne. Z mojego testu się nic szczególnego nie dowiedziałem, poza tym, że zawieszał się dzisiaj tylko po podłączeniu do sieci, choć nie powiem, że czasem też się zdarza, że zwis jest bez LANu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@owcaxxl - sorry,ale jaki test taki wynik

 

po co zamykasz laptopa skoro podłączony jest do sieci?

oznacza to, że pracuje jako stacjonarny i ma również prąd żeby wprowadzać go w uśpienie

sam sobie stwarzasz problemy, o których nawet Bill nie słyszał i mu się nie śniły

nikt nigdy nie gwarantowal, że uśpienie i hibernacja nie będą stwarzały problemów

poza tym sam sie przyznajesz, że masz nainstalowane bzdury więc takie testy nie są miarodajne

 

a pomijając przytyki - przywróć ustawienia fabryczne w biosie

tam są jakies opcje na botowanie/wzbudzanie z sieci - może coś przestawiłeś i czegoś szuka po wzbudzeniu czego znaleźć nie może

 

czy nie podałem ci wcześniej jak masz zrobić testy?

robisz z siebie męczennika i nabijasz posty

 

jak będziesz go otwierał i zamykal 180 razy dziennie to za miesiąc napiszesz, że odpadły Ci zawiasy

inni to podchwycą i skomentują jaki to wadliwy model

to nie ZELMER(jeśli widzieliście reklamę) B-)

Edytowane przez Jeanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@owcaxxl - sorry,ale jaki test taki wynik

 

po co zamykasz laptopa skoro podłączony jest do sieci?

oznacza to, że pracuje jako stacjonarny i ma również prąd żeby wprowadzać go w uśpienie

sam sobie stwarzasz problemy, o których nawet Bill nie słyszał i mu się nie śniły

nikt nigdy nie gwarantowal, że uśpienie i hibernacja nie będą stwarzały problemów

poza tym sam sie przyznajesz, że masz nainstalowane bzdury więc takie testy nie są miarodajne

 

a pomijając przytyki - przywróć ustawienia fabryczne w biosie

tam są jakies opcje na botowanie/wzbudzanie z sieci - może coś przestawiłeś i czegoś szuka po wzbudzeniu czego znaleźć nie może

 

czy nie podałem ci wcześniej jak masz zrobić testy?

robisz z siebie męczennika i nabijasz posty

 

jak będziesz go otwierał i zamykal 180 razy dziennie to za miesiąc napiszesz, że odpadły Ci zawiasy

inni to podchwycą i skomentują jaki to wadliwy model

to nie ZELMER(jeśli widzieliście reklamę) B-)

Hmm mądry się znalazł :)

Taka jest usterka więc robie testy, gdyby problem polegał na czymś innym to naturalne jest to że zajmowałbym się tym inaczej. Co do programów to nie mam śmieci. Zawsze mam porządek na kompie. Chyba, że ty masz z tym problem i chcesz się tym podzielić. Testy pod linuxem robiłem. Wypadły negatywnie. Teraz chciałem poszperać w windzie. A ty jeżeli będziesz pisał takie posty to nikomu nie pomożesz. (http://www.dziecineo.prv.pl/). Forum polega na pomocy. Większość osób o tym wie. Ale niestety jeszcze nie wszyscy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to głównie denerwuje to piszczenie na XP. Testowałem selektywne uruchamianie ale i tak nic to nie dało bo w awaryjnym widać jeszcze więcej rzeczy nie ładuje. W dalszym ciągu nie mogę więc stwierdzić co trzeba wyłączyć. To, że trzeba włączyć odtwarzanie dźwięku żeby przestało piszczeć już stwierdziłem. Czytnik linii papilarnych wyłączyłem w BIOSie, bo chyba z jego okolic jest ten dźwięk ale nic to nie dało. Czytałem, że w Pavilionach jest podobnie. Ogólnie takie zachowanie nie jest obce też innym niż HP modelom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co zamykasz laptopa skoro podłączony jest do sieci?

.

.

.

jak będziesz go otwierał i zamykal 180 razy dziennie to za miesiąc napiszesz, że odpadły Ci zawiasy

inni to podchwycą i skomentują jaki to wadliwy model

zamyka sie po to aby się nie kurzył, po to jest klapa aby ją otwierać i zamykać, a że jak odpadna zawiasy to będzie tylko świadczyło o jednym że lapek jest kijowy. Płacę więc wymagam, jak dla mnie chyba logiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamyka sie po to aby się nie kurzył, po to jest klapa aby ją otwierać i zamykać, a że jak odpadna zawiasy to będzie tylko świadczyło o jednym że lapek jest kijowy. Płacę więc wymagam, jak dla mnie chyba logiczne

testy sa po to żeby z nich kożystać i tutaj masz rację.

osobiście klapę tylko zamykam po to żeby wsadzić lapa do plecaka, inaczej nie wejdzie :P

normalnie lapek stoi cały czas otwarty. mam 2....prawie 3 koty które rozpędzone niekiedy cos zachaczą. jednak asus przetrwał 2 lata. hp już ponad miesiąc. puk puk. co do kurzenia ........ zamknięte też się kurzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokój mi tu !!! :rolleyes:

 

dajcie sobie spokój z tymi dziećmi neo - to nic nie tłumaczy i jest żałosne

@zvierzak - "Płacę więc wymagam, jak dla mnie chyba logiczne" - nie przesadzaj - kupisz sobie maybach'a i myślisz, że nigdy się nie zepsuje i będzie jeździł do twojej emerytury - czcze gadanie - wszystko ma swoją żywotność. Bateria będzie Ci działała wiecznie - dali Ci dożywotnią gwarancję? tyczy się to też zawiasów

 

wszystko ma swoją określoną żywotność - przetestowaną symulacyjnie lub nie!!!

 

wracając do tematu

zrobiłem test z sieciówką

podłączyłem, zamykałem pokrywę, otwierałem i nic

ale co się stało po jakimś czasie - zostawiłem z tym kablem całkowicie o tym zapominając - poszedłem zjeść kolację, umyć się, monitor mam ustawiony na 10 min - wracam - lapek wisi z czarnym, ale podświetlonym ekranem

 

no to jedną zależność mamy rozpracowaną!!! :damage_wall:

 

@owcaxxl - w biosie znalazłem opcję lan power saving - zrobiłem na disabled - zrób tak też i potestujemy - nie wiem czy dotyczy to sieciówki kablowej, ale jeśli tak całkiem możliwe, że gdy wyłącza się mnitor,sieć też przechodzi w jakis tryb oszczędzania

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytnik linii papilarnych wyłączyłem w BIOSie,

Jak to zrobic? Sory, za lamerskie pytanie :-)

 

Czytnik linii papilarnych wyłączyłem w BIOSie, bo chyba z jego okolic jest ten dźwięk ale nic to nie dało.

U mnie piszczy kolo przycisku zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokój mi tu !!! :rolleyes:

 

dajcie sobie spokój z tymi dziećmi neo - to nic nie tłumaczy i jest żałosne

@zvierzak - "Płacę więc wymagam, jak dla mnie chyba logiczne" - nie przesadzaj - kupisz sobie maybach'a i myślisz, że nigdy się nie zepsuje i będzie jeździł do twojej emerytury - czcze gadanie - wszystko ma swoją żywotność. Bateria będzie Ci działała wiecznie - dali Ci dożywotnią gwarancję? tyczy się to też zawiasów

 

wszystko ma swoją określoną żywotność - przetestowaną symulacyjnie lub nie!!!

 

wracając do tematu

zrobiłem test z sieciówką

podłączyłem, zamykałem pokrywę, otwierałem i nic

ale co się stało po jakimś czasie - zostawiłem z tym kablem całkowicie o tym zapominając - poszedłem zjeść kolację, umyć się, monitor mam ustawiony na 10 min - wracam - lapek wisi z czarnym, ale podświetlonym ekranem

 

no to jedną zależność mamy rozpracowaną!!! :damage_wall:

 

@owcaxxl - w biosie znalazłem opcję lan power saving - zrobiłem na disabled - zrób tak też i potestujemy - nie wiem czy dotyczy to sieciówki kablowej, ale jeśli tak całkiem możliwe, że gdy wyłącza się mnitor,sieć też przechodzi w jakis tryb oszczędzania

OK to też zrobię, ale wyłączyłem oszczędzanie energii w karcie sieciowej. Szukaj we właściwościach karty

P.S.

U mnie jak zamknę komputer normalnie to wszystko chodzi dobrze, dopiero jak wstrzymam system i potem "wstanie" to sie przywiesza przy kopiowaniu.

 

Nic to nie dało. Laptop się zawiesił a kontrolka od karty sieciowej migała na pomarańczowo (czyli sieciówka się nie przywiesiła) ale co z tego jak wszystko oprócz tego stanęło.

 

Ja mojego laptopa już zareklamowałem 2 dni temu, teraz czekam na odpowiedź. Zobaczymy co im przyjdzie do głowy.

Edytowane przez owcaxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to głównie denerwuje to piszczenie na XP. Testowałem selektywne uruchamianie ale i tak nic to nie dało bo w awaryjnym widać jeszcze więcej rzeczy nie ładuje. W dalszym ciągu nie mogę więc stwierdzić co trzeba wyłączyć. To, że trzeba włączyć odtwarzanie dźwięku żeby przestało piszczeć już stwierdziłem. Czytnik linii papilarnych wyłączyłem w BIOSie, bo chyba z jego okolic jest ten dźwięk ale nic to nie dało. Czytałem, że w Pavilionach jest podobnie. Ogólnie takie zachowanie nie jest obce też innym niż HP modelom.

 

 

Mi pomogło to: w menadżerze urządzeń znajdź kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej > Główny koncentrator USB > Właściwości > Zarządzanie energią > odznacz "Zazwalaj komputerowi na..."

 

Po tym u mnie cisza i na baterii i na zasilaczu, wcześniej swiergotał. To jest chyba jakaś wina zarządzania energią przez system, ciekawe czy na Viście to występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niegrywalna - jest tak słaba, że nawet nie spełnia minimum w tak starym benchmarku jak aquamark3

 

pewnie w starocie typu MaxPayne można zagrać, ale na nic więcej liczyć nie możesz

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie na razie pogrywam w Winning Eleven 7 (zobaczymy czy kolejne wersje będą działać) w sumie więcej mi do szczęścia nie potrzebne.

 

Pisałem wcześniej o różnych problemach, też miałem podobne zawiechy, o których piszą inni, niedziałający net z neostrady, bluetooth, który przestawał działać i to chyba tyle.

 

Po reinstalce systemu (zainstalowalem Windowsa MX 6.0 - czyli XP z SP2 i bez zbędnych bajerów), instalacji strowników z listy znajdującej się gdzieś na początku tematu (bez hp protect tools, i tych od ochrony dysku) komputer jeszcze nie zawiesił mi się (nie licząc kłopotów z neo) i nie mam problemów z "niebieskim zębem".

 

Rozłączanie netu spowodowane było przez jakieś błędy w TP. Powoli to poprawiają :) .

 

Niestety na tej wersji XP nie jestem w stanie uruchomić czytnika linii papilarnych i nie wiem czym to może być spowodowane.

Czy oprócz AuthenTec Fingerprint Driver trzeba jeszcze coś instalować, aby czytnik chodził poprawnie?

Nie jest on dla mnie niezbędny, ale miło by było wiedzieć jak go włączyć ;) .

Z góry dziękuje za udzielone wskazówki.

 

 

Podsumowując, jestem z tego sprzętu bardzo zadowolony pomimo początkowych trudności (nikt nie mówił, że z laptopami bez systemu będzie łatwo).

Jednak gdyby w momencie gdy kupowałem 6715b na rynku był dostępny R61i, to mój wybór zapewne padłby na Lenovo/IBM. Nie ma co gdybać. To jest mój 1. laptop, teraz już wiem co i jak, i czym się mam kierować przy następnych zakupach :D .

 

 

P.S.

Certyfikat przedłużający gwarancję dostałem po równych 2 miesiącach oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby działał trzeba instalować coś jeszcze - już dokladnie nie pamiętam, ale jest między innymi hp protect tools, o którym wspomniałeś, że nie zainstalowałeś.

HP ProtectTools Security Suite I AuthenTec Fingerprint Driver Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście u siebie, że kolor szary nie jest idealnie szary tylko niebieskawy? Jak oglądałem Acer'a z X1100 to kolory wyglądały podobnie. Chyba jakaś dziwna przypadłość układu graficznego ;]

 

Czy ktoś kupował ten sprzęt w notebooki.pl i dostał automatycznie pocztą przedłużenie gwarancji od HP?

Edytowane przez kernelorg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował ten sprzęt w notebooki.pl i dostał automatycznie pocztą przedłużenie gwarancji od HP?

Ja kupowałem i nic takiego nie dostałem.

 

 

Co do samego sprzętu to jestem z niego bardzo zadowolony podobnie jak kolega, który posiada ten sam model. Nic nie piszczy, itp sprzęt działa jak marzenie no poza zasilaczem, który odmówił mi posłuszeństwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...