Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

witam. w moim 6715b co jakis czas pojawia sie niebieski piksel. na pewno nie paproch ani nic z tych rzeczy. kiedy potre to miejsce delikatnie to gasnie i wszystko jest w porzadku - dziala jak powinien. czy to jest powod do zmartwienia? z czasem moze nie zgasnac? pozdrawiam.

Zdarza się.

Powodem do zmartwienia nie jest, chyba że bardzo cię to wkurza (mnie by wkurzało ;) ).

Może nie zgasnąć. Może też zacząć działać normalnie. To już jest loteria.

Jak ci się chce, to poczytaj co gwarancja mówi o uszkodzonych pikselach. Jak już przeczytasz i dowiesz się czegoś ciekawego, daj znać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie za to nie pobij, ok? A zadnego pytania nie zadawlem, ani tym bardziej nie mialem zamiaru na nie odpowiadac.

spokojna rozczochrana - jestem pacyfistą :lol2: - chociaż nie wiem czy z natury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to uszkodzony subpiksel

Subpiksel

ZALECAM RÓWNIEŻ NIE POCIERAĆ MATRYCY BO USZKODZISZ JĄ BARDZIEJ DRASTYCZNIE - TO NIE JEST SZKŁO JAK W CRT A DOSYĆ WRAŻLIWA POWIERZCHNIA

Można bardzo delikatnie puknąć, nic się nie stanie a subpixel powinien zniknąć... przynajmniej na jakiś czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długim czasie pauzy.

Mam zamiar w najbliższym czasie przesiąść się na dystrybucję Ubuntu 8.0.4 - czy jest ktoś kto instalował ją na tym sprzęcie? czy są duże problemy z ACPI? ze sterownikami? Czekam na wasze zdanie. Pozdrawiam. Wspólnymi siłami możemy dużo zdziałać.

No i nikt nie był wstanie mi odpowiedzieć więc sam postanowiłem wziąć wszystko w moje ręce.

Na wszelki wypadek zostawiłem sobie Win Xp i Linuxa instalowałem jako 2 system. Zacząłem od zrobienia partycji: 1 - pliki instalacyjne, 2 - pliki użytkownika i 3 najmniejsza - pliki wymiany. Partycje tworzyłem spod liveCD ubuntu - GParted. Następnie zabrałem się za instalacje. Wszystko przeszło w miarę sprawnie. Po pierwszym załadowaniu systemu z dysku twardego, sprawdziłem co linux widzi a co nie. Grafika - standardowo zainstalowana, musiałem ściągnąć pakiety ATI pod naszego Radka. Po tej czynności przyspieszenie karty działało sprawnie. Miałem problemy z kartą sieci bezprzewodowej. Jak wiadomo linuxy najczęściej nie radzą sobie z tą właśnie sprawą. W naszym lapku wifi stoi na Broadcomie. Nie znalazłem w sieci innych sterów niż pod systemy MS. Przeglądając obcojęzyczne fora wyczytałem, że takich sterowników nie ma i trzeba kompilować sterowniki windowsowe. Więc wziąłem się do roboty. Po długich i żmudnych próbach uruchomienia tej właśnie karty udało się, choć rezultat nie był zadawalający, Połączenie z siecią się zrywało co kilka minut. Nie mogłem dojść co może być tego przyczyną. Poza tym wszystko chodziło bez problemów, nie sprawdzałem już czytniki linii papilarnych i bluetooth bo strasznie zależało mi na uruchomieniu Wi-Fi. W chwili obecnej z takiego podłączenia korzystam cały czas. Niestety musiałem powrócić do XP Pro. Na dzień dzisiejszy ten system jest najbardziej dopracowany pod HP Compaq 6715b. Mam nadzieję, że Broadcom wyda jakieś własne stery pod inny system niż MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jesteś pionierem :D

 

Co do wi-fi, to z tego co wiem sterownik "się robi". Może będzie działał out of the box w nowszych wersjach kernela. Na razie można używać ndiswrappera.

 

Jeżeli chodzi o czytnik linii papilarnych, to z tego co pamiętam, HP robiąc jakieś tam laptopy z linuxem miało udostępnić jakiś soft do niego. Jak to dokładnie jest to sam nie wiem.

 

Pozostaje jeszcze sprawa HP 3D drive czy jak to się tam zwie. Tutaj nie wiem nic.

 

Jak komuś uda się jeszcze uruchomić jakieś distro, niech da znać.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jesteś pionierem :D

 

Co do wi-fi, to z tego co wiem sterownik "się robi". Może będzie działał out of the box w nowszych wersjach kernela. Na razie można używać ndiswrappera.

 

Jeżeli chodzi o czytnik linii papilarnych, to z tego co pamiętam, HP robiąc jakieś tam laptopy z linuxem miało udostępnić jakiś soft do niego. Jak to dokładnie jest to sam nie wiem.

 

Pozostaje jeszcze sprawa HP 3D drive czy jak to się tam zwie. Tutaj nie wiem nic.

 

Jak komuś uda się jeszcze uruchomić jakieś distro, niech da znać.

 

Pozdrawiam.

Niby HP twierdzi że wspiera SUSE... ale zainstalowałem i wiele rzeczy nie działało... próbowałem sił z gentoo ale jak mi się po 10 godzinach kompilowanie KDE skończyło fiaskiem to dałem sobie spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać, jest jakaś opcja, żeby czytnik linii papilarnych chodził mi pod Firefoxem 3.0, w starszych wersjach nie było problemów. Chodzi mi o np logowanie do serwisów internetowych za pomocą palca. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wczoraj Dokupilem sobie pamiec i teraz mam takie pytanie. Po odkreceniu klapki tam gdzie sie wklada pamięc na spodzie jest taka czarna folia naklejona na jakis elemant który jest wyżej umiejscowiony. Po włożeniu pamięci znajduję sie między nią a płytą główną chyba. I tu moja prośba żeby ktoś powiedział mi czy tą folie trzeba odkleic czy tez ma zostac tak jak jest. Troche skomplikowano to przedstawiłem ale kto wsadzał pamięc wie o co chodzi. Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wczoraj Dokupilem sobie pamiec i teraz mam takie pytanie. Po odkreceniu klapki tam gdzie sie wklada pamięc na spodzie jest taka czarna folia naklejona na jakis elemant który jest wyżej umiejscowiony. Po włożeniu pamięci znajduję sie między nią a płytą główną chyba. I tu moja prośba żeby ktoś powiedział mi czy tą folie trzeba odkleic czy tez ma zostac tak jak jest. Troche skomplikowano to przedstawiłem ale kto wsadzał pamięc wie o co chodzi. Z góry dzięki!

Folia ma zostać na swoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AK-105 ja działam na gentoo odkąd mam tego lapka czyli już jakoś z rok.. nie zauważyłem żadnych problemów pod linuksem. WiFi działa bez problemu jakoś od kilku miesięcy na kernelowym sterowniku, wcześniej bez zarzutu działał ndiswrapper.

Czytnik lini papilarnych niby jest rozpoznawany ale czy działa nie wiem, nie czułem potrzeby testowania go TMP powinien działać bo w jądrze są sterowniki ale nigdy nie próbowałem. Reszta działa dobrze bez problemu ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AK-105 ja działam na gentoo odkąd mam tego lapka czyli już jakoś z rok.. nie zauważyłem żadnych problemów pod linuksem. WiFi działa bez problemu jakoś od kilku miesięcy na kernelowym sterowniku, wcześniej bez zarzutu działał ndiswrapper.

Czytnik lini papilarnych niby jest rozpoznawany ale czy działa nie wiem, nie czułem potrzeby testowania go TMP powinien działać bo w jądrze są sterowniki ale nigdy nie próbowałem. Reszta działa dobrze bez problemu ;)

 

pozdr

Witam.

 

Widzę że trochę się pozmieniało w kernelu :wink: Widocznie doszło trochę nowych sterowników. Wcześniej był taki problem, że niektóre dystrybucje w ogóle nie startowały wyświetlając jakiś tam błąd związany ze sterownikiem karty sieciowej.

 

Dla mnie najważniejszy jest HP 3D DriveGuard który niby działa na laptopie HP 2133 sprzedawanym z SuSE. Niestety nie znalazłem go na liście wspieranego sprzętu.

 

W każdym bądź razie dziękuję za informację. Przyda się mi i pewnie kilku innym osobom.

 

PS: Nie jestem pewien, ale o tym sterowniku do kart broadcoma to chyba nawet kiedyś ja pisałem. Jakoś mi się zapomniało że jest w przygotowaniu.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z klawiszem odpowiadającym LPM. mianowicie, zdarła mi się wierzchnia warstwa na niedużej powierzchni, zauważalna tendencja do dalszego zdzierania. jest możliwość wymiany tego jednego elementu? ew. obu klawiszy? cokolwiek? pozdrawiam.

 

edit: kilka dodatkowych informacji. lapek kupiony w lutym, na firmę. jest mi niezbędny do pracy 5 dni w tygodniu, więc wysyłka na gwarancję raczej odpada. nie wiem zresztą czy taka przypadłość kwalifikuje się pod gwarancję jako prawdopodobnie skutek zwykłego zużycia. choć z drugiej strony z tego LPM korzystam raczej rzadko, częściej "pukając" w sam touchpad. wyczytałem coś o samodzielnej naprawie na stronie hp i jeśli tylko uda mi się zdobyć ten element to byłoby to najlepsze wyjście.

Edytowane przez Mumin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ndiswrapper losowo wywalał kernel na starcie, postanowiłem wypróbować sterownik dostarczony wraz z jądrem. Działa wyśmienicie. Używam NetworkManager i nie ma żadnych problemów. Mój kernel to 2.6.25.17.

 

You are using the b43 driver from linux-2.6.25 or newer

 

Follow these instructions if you are using the b43 driver from linux-2.6.25 and newer or compat-wireless-2.6, or from any current GIT tree.

 

Use version 011 of b43-fwcutter.

Download, extract the b43-fwcutter tarball and build it:

 

wget http://bu3sch.de/b43/fwcutter/b43-fwcutter-011.tar.bz2

tar xjf b43-fwcutter-011.tar.bz2

cd b43-fwcutter-011

make

cd ..

 

Use version 4.150.10.5 of Broadcom's proprietary driver.

Download and extract the firmware from this driver tarball:

 

export FIRMWARE_INSTALL_DIR="/lib/firmware"

wget http://mirror2.openwrt.org/sources/broadco...50.10.5.tar.bz2

tar xjf broadcom-wl-4.150.10.5.tar.bz2

cd broadcom-wl-4.150.10.5/driver

sudo ../../b43-fwcutter-011/b43-fwcutter -w "$FIRMWARE_INSTALL_DIR" wl_apsta_mimo.o

 

Note that you must adjust the FIRMWARE_INSTALL_DIR path to your distribution. The standard place where firmware is installed to is /lib/firmware. However some distributions put firmware in a different place.

Więcej informacji tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś może doczynienia z tymi wessjami 6715b co są na allegro z HD3200?

Jak to się sprawuje?

I ogólnie, czy polecacie tego lapka dla kobiety?

Bo znajoma mi suszy głowę, najpierw chciałem jej sprzedać mojego Dell'a, ale nei miała kasy, no ale teraz już naprawiła budżet i chce coś kupić. Tak ogólnie za cenę ~1700zł to całkiem niezła propozycja. Można dostać owszem coś lepszego (na lepszym procku) z allegro sprowadzane z US, ale one zwykle nei mają gwarancji, no a kobieta, jak to kobieta chce ją mieć.

 

Także prosiłbym o jakąś poradę. Bo póki co przeczytałem pierwsze strony topicu i mam nadzieję, że z zasilaczami już nie ma problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś może doczynienia z tymi wessjami 6715b co są na allegro z HD3200?

Woli ścisłości - nie ma takiego modelu jak Ci się wyśnił - 6715b był z kartą 1250 i nie jest już produkowany!!!

Jego miejsce godnie zajęła seria 6735b i kosztuje na allegro podobnie jak kiedyś 6715b ~2500zł

 

Ty zapewne pytasz o wersję 6735s (właśnie w tych literkach jest pies pogrzebany b a s, która w przeciwieństwie do samochodów oznacza słabszą wersję)

 

6735s jest na słabszym procesorze, karta sieciowa to tylko 100, są w nim inne plastiki a system operacyjny to DOS. Wszystkie te cechy nie są jednak w stanie spowodować, że jeżeli kupicie wersję za 1650 z 2GB RAM to ktoś będzie niezadowolony. Moim skromnym zdaniem, na chwilę obecną to najlepsza propozycja na rynku w konfrontacji cena, jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mija rok jak kupilem swojego 6715b. Nie będę go zachwalał mimo że na to zasługuje, lecz robią to wszyscy. Mam Windowsa XP Prof serwis Pack3 Na samym poczatku się zrobiłem w bambuko i nie wysłałem w ciagu dwoch tygodni zgłoszenia promocyjnego i własnie 2 października mi sie skonczyła gwarancja ... I zaczęły problemy!

Co prawda problemy które występowały od początku, lecz nie drażniły mnie jak teraz. Co się dzieje?

 

- co jakiś czas (nieokreślony, lecz często gdy dużo się dzieje) komp się zawiesza, jest czarny ekran tylko podświetlony na czarno i nie reaguje na nic ( dysk się odłącza i zewnętrzne także). wtedy jedyna rada to długo przycisnąć power i robic hardreset.

- czasem przy włączaniu kompa po przycisnieciu power włacza się wiatrak (jak zawsze) lecz nie ustaje po paru sekundach i nie włącza się winda, tylko pozostaje czarny ekran i komp się zawiesza podobnie jak w przypadku opisanym powyżej

 

Gdyby takie problemy były jedynym mankamentem, dałbym spokoj, nie pisałbym tutaj. Słyszałem że może to być problem typu komp się zabrudził w srodku i się przegrzewa, stad te zawiechy) Lecz ostatnio po lekturze forum kupiłem sobie 1 GB RAM Kingstona (ten KVR667D2S5/1G) i niby ok. 2 tygodnie bez zarzutu, choć nie widzę specjalnie zwiększonej efektywnosci działania.

 

Zaczyna się mój najbardziej drażliwy problem.

Nie wiadomo w którym momencie nagle komp wyswietla obraz chyba z biosa (niebieski z bialymi napisami, na doslownie sekunde, poltorej ) i resetuje sie. CO SIĘ DZIEJE?

Czy to wina niewspółpracujących dobrze kości ram?

Błąd windy?

 

Pobieram aktualizacje do WinXP regularnie, mam troche programów, lecz czy to wina jakiegos oprogramowania? Wirus?

 

Proszę o pomoc!

 

Co robic z tym restartem ? I czy w końcu ktoś zna przyczyny "czarnych ekranów"?

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

 

 

Acha i po restarcie systemu wyskakuje dobrze znany monit systemu Windows, ze odzyskał sprawnosc po poważnym blędzie.

 

Oto SS:

 

Dołączona grafika

 

 

Słyszalem o MemTest , ale to trzeba miec plytke CD zeby to zrobic, a ja nie mam czasu na to i nie mam plytki.

 

Poradźcie cos dobrzy ludzie :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety...

 

W pierwszym wolnym czasie bootCD i memtest prawdę Ci powie odnośnie pamięci lub też w biosie masz wbudowany test pamięci, twardziela...

Na pozostałem problemy formacik!!! czarne ekrany ciągną się u HP od nx6110 przez 8220 po właśnie 6715 - 3 najbardziej kupowane serie HP i zawsze jakiś użutkownik zalicza identyczną asystę! przy pavilonach też obiło mi się o uszy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie tylko przypadłość 6715bTo znaczy że "czarne ekrany" jak już się pojawiły, to nie ma na nie rady i nikt nie wie skąd się biorą? Szkoda... Szukałem właśnie odpowiedzi na pytanie jak temu zaradzić... A Tobie wodzu takie "czarne ekrany" się zdarzają?

 

P.S. Mój problem rozwiązał formacik :) A właściwie szybki backup przy użyciu Ghosta :) Memtest nie wykrył błędów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem czarność zwaną ciemnoscią na nx6110 gdy windowsik był już podstarzały jak u Ciebie.

teraz bez obrazu Ghosta się nie ruszam - 20min raz na kilka dobrych miesięcy i nawet nie bujam w obłokach co mu może zaszkodzić.

co do pytania - "nikt" nie zna przyczyny, ale wnioski zawsze prowadziły do jednego - coś z Acpi, profilami zasilania na poziomie sterowniki hp a Microsoft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , może mi ktoś z Was udzielić odpowiedzi na pytanie: czy dodatkowa kość pamięci kingston 1gb dd2 667Mhz będzie działała w trybie Dual z oryginalną pamięcią :

 

DIMM #1

 

General

Memory type DDR2

Module format SO-DIMM

Manufacturer (ID) Hyundai Electronics (AD00000000000000)

Size 1024 MBytes

Max bandwidth PC2-5300 (333 MHz)

Part number HYMP112S64CP6-Y5

Serial number 04008150

Manufacturing date Week 34/Year 07

 

czy też pozostaje mi już tylko szukanie drugiej pamięci Hyundaia

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, to znaczy ze jak tylko pojawi Ci się czarny ekran to robisz Ghosta? Własnie jestem po "czarnym ekranie" i się wkurzyłem, dlatego pisze. Co wiecej jestem świeżo (3 dni) po Ghoscie i kurcze czarny ekran.

Zauważyłem, że czarne ekrany się pojawiają jak się "dużo" procesów prowadzi naraz (np gg, przegladarka z 10 kartami, deinstalacja programu a gdy dochodzi do tego np. podłączanie jakiegos dysku dużego zewnętrznego 1Tb to robie się czarny... ). Jakby nie ogarniał... Ale kurcze kopiłem nową pamięć 1 GB niby i ma pracować sobie w dualu więc o co chodzi?

 

Irytuje mnie to, może chodzi o to że się przegrzewa bo jest zabrudzony w środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, to znaczy ze jak tylko pojawi Ci się czarny ekran to robisz Ghosta? Własnie jestem po "czarnym ekranie" i się wkurzyłem, dlatego pisze. Co wiecej jestem świeżo (3 dni) po Ghoscie i kurcze czarny ekran.

Zauważyłem, że czarne ekrany się pojawiają jak się "dużo" procesów prowadzi naraz (np gg, przegladarka z 10 kartami, deinstalacja programu a gdy dochodzi do tego np. podłączanie jakiegos dysku dużego zewnętrznego 1Tb to robie się czarny... ). Jakby nie ogarniał... Ale kurcze kopiłem nową pamięć 1 GB niby i ma pracować sobie w dualu więc o co chodzi?

 

Irytuje mnie to, może chodzi o to że się przegrzewa bo jest zabrudzony w środku?

Witam,

Co do "czarnych ekranów" to podobno Ci co kupili laptopa wraz z systemem nie mają takich problemów jak Ci co sami system instalowali. Więc rozwiązanie jest jedno trzeba by mieć płyty recovery HP lub żeby ktoś zrobił backup tej właśnie partycji serwisowej to też byłoby ok:) ale czy ktoś się skusi? nie wiadomo.

Edytowane przez owcaxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam instalowałem WXP i nie mam problemu... Może to kwestia instalowania sterowników i oprogramowania z głową a nie na pałę wszystko jak leci...

Nie możliwe :). Zrób test ...

Włącz hibernację poczekaj 1 minutę. Włącz komputer, i od razu jak wstanie zapodaj mu wysyłanie na dysk sieciowy przez TC plik o pojemności ~ 1 GB. Zobacz, że padnie po kilku - kilkunastu sekundach. Ten sposób jest najprostszy. Wtedy mi się zawsze wywala czarny ekran i zawiecha wszystkiego. Tylko przesyłaj przez skrętkę nie po wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe :). Zrób test ...

Włącz hibernację poczekaj 1 minutę. Włącz komputer, i od razu jak wstanie zapodaj mu wysyłanie na dysk sieciowy przez TC plik o pojemności ~ 1 GB. Zobacz, że padnie po kilku - kilkunastu sekundach. Ten sposób jest najprostszy. Wtedy mi się zawsze wywala czarny ekran i zawiecha wszystkiego. Tylko przesyłaj przez skrętkę nie po wifi

Cześć po dłuższej przerwie.

To prawda, że jak hibernujesz tego hpka to zawsze ma zawiechę. Najlepszą opcją żeby hapek nigdy się nie zweiszał (nie miał czarnego ekranu) jest nie hibernowanie go i zawsze wyłączenie. To daje gwarancję że nie wyskoczy czarny ekran. :)

 

Bardziej denerwująca sprawa dla mnie to, problem z odbieraniem i wysyłaniem pakietów. Mam router voyager 2500 gdy działam na wifi lub gdy jestem podpięty pod lan, nie mam możliwości sprawdzić poczty na gmailu. Chodź bym nie wiem co robił zawsze zgubi pakiet ;/.

Nie jest to wina routera, gdyż podpinam innego lapka tzn. Acera i śmiga że aż miło.

Czy ktoś spotkał się z tym problemem i wie jak temu zaradzić??

Dzięki za odp.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre routery mają problemy z dogadaniem się z niektórymi kartami sieciowymi. O ile w przypadku sieci kablowych nie udało mi się zaobserwować takiego zjawiska, o tyle w przyadku WI-FI czasami występuje. Spróbuj połączyć się z innym routerem. Jeżeli dalej będą problemy, pozostaje gwarancja.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...